Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ na Ukrainie  (Przeczytany 3473 razy)

Offline Gremczak

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Marzec, 2022, 22:18 »
Proszę jaśniej .


Offline sawaszi

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Marzec, 2022, 20:24 »
A jo jestem z Bronią (przyjechała z Ukrainy jako emigrant uciekający od wojny - to Polka  :))
- rozmawiam z nią o pokoju i nowym ładzie po agresji "ciemnej strony mocy  8-) "
Będzie dobrze - "Armagedon" już się dzieje na naszych oczach i "zmienia się oblicze tego świata" .


Offline Gremczak

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #77 dnia: 03 Marzec, 2022, 21:07 »
Z nabitą bronią czy nie.


Offline sawaszi

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Marzec, 2022, 21:50 »
Z nabitą bronią czy nie.


Umyta  :) - i bede z NIĄ dziś spał  :-* :-*
- być może coś  się z tego nowego narodzi dla mnie i świata  :)
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2022, 22:01 wysłana przez sawaszi »


Offline Gremczak

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #79 dnia: 03 Marzec, 2022, 22:08 »
Obyś jakiejś zarazy nie rozniósł. :)


Offline sawaszi

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #80 dnia: 03 Marzec, 2022, 22:42 »
Obyś jakiejś zarazy nie rozniósł. :)


Nie obawiaj się bracie Gremczak ; albowiem to czysta Polka bogobojna (dziewica)  :)
- a propos ; chyba nie ma gorszej zarazy (do tej pory) na tym świecie jak postsowiecki nacjonalizm Władimira Władimirowicza cwaj Razputina  :o
Niech żyje demokracja i pokój na Ziemi "tej ziemi" - "sława Ukrainie" i mieszkańcom tej ziemi
Dobro zwycięży - prawda zwycięży i wszyscy odetchną od zniewolenia  :)
Niech żyje Polska i wszystkie wolne narody - niech żyje cały wolny świat !


Offline Sebastian

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #81 dnia: 04 Marzec, 2022, 17:24 »
Inaczej jest w USA, inaczej w Polsce.
ta informacja jest dla mnie niejasna, wiec zapytam: czy tekst zacytowany przez Roszadę brzmi tak samo w strażnicy polskiej i w angielskiej? A jeśli brzmi tak samo, to skąd wiadomo, że strażnica stawia inne wymagania wyznawcom w USA a inne w Polsce?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #82 dnia: 04 Marzec, 2022, 22:24 »
wybacz, Roszado, ale nadal nie rozumiem...

cytat brzmi: „Z szacunku do tych zasad dojrzały duchowo chrześcijanin nie będzie posiadać broni palnej, żeby chronić się przed ludźmi. ” (Strażnica lipiec 2017 s. 32).

Ja nie widzę tutaj żadnej wskazówki że mieszkaniec Polski musi okazywać większy "szacunek do tych zasad" a mieszkaniec USA może mieć "nieco mniejszy" szacunek do tych samych zasad.

Ja widzę tutaj jedną zasadę dla wszystkich.

Ale nadal nie wykluczam, że popełniam jakiś istotny błąd, który zakłóca moją próbę odczytania cytatu ze zrozumieniem.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #83 dnia: 05 Marzec, 2022, 13:17 »
Brało mnie spanie i szukałem coś na podwyższenie ciśnienia i znalazłem posty gwalciduszy ,robi sobie jaja z poważnej sprawy a skoro jest taki gieroj to masz okazję pokaż jak bronisz Ukraińców przed putletami. Dość jaj bo sprawa jest poważna ,dzisiaj Oni jutro my. Co możemy zrobić  po pierwsze zapewnić pomóc uciekinierom wojennym w dłuższej perspektywie  po drugie może by tak zrezygnować z odrobiny komfortu i wymóc na władzach nie importowanie węgla ropy i gazu z Rosji .Bez żadnej spychologi tylko my to zrobiliśmy a więc teraz kolej na was.To jest solidarność .Może jestem naiwny zmarznięta dupa Niemca , Francuza czy Polaka to chyba niewielka cena by powstrzymać szaleńca,bo w innym wypadku grozi nam wojna gdzie w ruch pójdzie broń atomowa.Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek.


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #84 dnia: 06 Marzec, 2022, 07:12 »
Sam piszesz i pisujesz w żartobliwy sposób, a mnie to zarzucasz. Natomiast co do presji na Niemców i innych to masz rację.


Offline Lovely

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #85 dnia: 06 Marzec, 2022, 07:50 »
Potwierdzam, że jako dziecko nie mogłam mieć zabawkowego pistoletu, bo to pistolet. Tak samo jak nie mogłam kupić gumy do żucia "papieros". Zdziwiło mnie i nowością jest dla mnie, że bracia w USA mogą mieć broń, choć nie będą przykładni.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka