Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24894 razy)

Offline Profesor Tutka

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #615 dnia: 09 Maj, 2022, 20:23 »
Musi być chory.jakby nie był chory ,to by o takich rzeczach nie wspominał. To przecież niedobre jest.Wiadomo że "wczoraj" nie było i nic się nie wydarzyło.Lepiej zatańczyć wesołego oberka.To sarkazm jest.


Offline Panter

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #616 dnia: 09 Maj, 2022, 20:35 »
Wiesz co Panter. Ty to jednak jesteś mocno chory.

Nie psychicznie. Po prostu na chory nacjonalizm i ksenofobię.

Dzięki za diagnozę.

Może wg. Ciebie chory, zwłaszcza gdy teraz dyplomacją w Polsce zajmuje się ukraińska agentura, a nie polskie służby do tego przewidziane.
https://twitter.com/PolsatNewsPL/status/1523611583234318338?s=20&t=Dr6S-E-zh5LXb6b_vkyGqA


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #617 dnia: 09 Maj, 2022, 20:45 »
Musi być chory.jakby nie był chory ,to by o takich rzeczach nie wspominał. To przecież niedobre jest.Wiadomo że "wczoraj" nie było i nic się nie wydarzyło.Lepiej zatańczyć wesołego oberka.To sarkazm jest.

Panie Profesor, ja już wspominałem o Wołyniu. Nie zamierzam się powtarzać, więc powiem tylko że trzeba być człowiekiem niespełna rozumu, by nie zdawać sobie sprawy z tego, że od II wojny światowej minęło kilka pokoleń i osoby, które teraz giną od rosyjskich bomb mają z Banderowcami tyle wspólnego co Sanderson z I wojną światową.

Natomiast Panter, tak oczywiście, ukraińska agentura przeniknęła do polskich służb... nie, chwila. Dlaczego mamy się ograniczać - powiedzmy, że Prezydent Duda to Ukraiński Żyd.

No więc Ukraińskie służby rękami polskich dzielnych agentów przeprowadzili straszliwy zamach na faszystowskiego ambasadora - obrzucili go farbą! Strach się bać


Offline abece

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #618 dnia: 09 Maj, 2022, 21:06 »
Art. 29. Nietykalność przedstawiciela dyplomatycznego

Dz.U.1965.37.232 - Konwencja wiedeńska o stosunkach dyplomatycznych sporządzona w Wiedniu dnia 18 kwietnia 1961 r

"Osoba przedstawiciela dyplomatycznego jest nietykalna. Nie podlega on aresztowaniu ani zatrzymaniu w żadnej formie. Państwo przyjmujące będzie traktować go z należytym szacunkiem i przedsięweźmie wszelkie odpowiednie kroki, aby zapobiec wszelkiemu zamachowi na jego osobę, wolność lub godność."
https://arslege.pl/nietykalnosc-przedstawiciela-dyplomatycznego/k165/a26987/

https://www.youtube.com/watch?v=u7k5LKnyCZY
Jak myślicie, czy to zdarzenie stwarza jakiś rodzaj  niebezpieczeństwa dla Polski, Polaków i innych narodowości zamieszkujących Polskę?

Jeżeli Ktoś z Was ma możliwość udokumentować, czy to jest wiarygodne, czy nie, że atak na wymienionego ambasadora zaaranżowała Natalia Panczenko organizatorka Euromajdanu, koleżanka Kramka i Lempartowej, to dajcie znać i z góry dziękuję, a jeżeli to info jest fałszem, to z góry przepraszam.
Zwyczajnie pytam, chyba jeszcze można zapytać  "?"  bez  oberwania wyzwiskami typu: "faszysta", " ksenofob", "rasista" itp.
Niepokojące? Czy wszystko oki?
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2022, 21:36 wysłana przez abece »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #619 dnia: 09 Maj, 2022, 21:43 »
  :D

Już Putin odpala atomówki w odwecie za tego nieszczęsnego ambasadora.




Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #620 dnia: 09 Maj, 2022, 21:43 »
Atak na ambasadora i puszczenie tego w świat to kretyństwo. No ale u nas traktuje się dyplomację na zasadzie "nie strasz, nie strasz".
Żaden poważny kraj nie pozwoliłby sobie na cos takiego, nawet gdyby wywiadu udzielał ambasador wrogiego państwa. Tak się po prostu nie robi.
Wyszło na to, że dyplomaci nie mogą się czuć bezpiecznie w Polsce. Co więcej, w świat poszło, że nie potrafimy chronić zagranicznych ambasadorów przed agresją fizyczną.
Widziałem jeszcze materiał, w którym jeden z dziennikarzy mówi do tego ambasadora przed kamerą, że "Tak wygląda sytuacja, gdy się napada bandycko na niepodległy kraj".
Możemy być pewni, że naszych dyplomatów spotka odwet.


Offline abece

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #621 dnia: 09 Maj, 2022, 21:46 »
Atak na ambasadora i puszczenie tego w świat to kretyństwo. No ale u nas traktuje się dyplomację na zasadzie "nie strasz, nie strasz".
Żaden poważny kraj nie pozwoliłby sobie na cos takiego, nawet gdyby wywiadu udzielał ambasador wrogiego państwa. Tak się po prostu nie robi.
Wyszło na to, że dyplomaci nie mogą się czuć bezpiecznie w Polsce. Co więcej, w świat poszło, że nie potrafimy chronić zagranicznych ambasadorów przed agresją fizyczną.
Widziałem jeszcze materiał, w którym jeden z dziennikarzy mówi do tego ambasadora przed kamerą, że "Tak wygląda sytuacja, gdy się napada bandycko na niepodległy kraj".
Możemy być pewni, że naszych dyplomatów spotka odwet.
Dzięki za zabranie głosu.
Jak dla mnie, niepokojące.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2022, 21:51 wysłana przez abece »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #622 dnia: 09 Maj, 2022, 22:00 »
Niepokojące? Czy wszystko oki?
wg mnie, widać gołym okiem że pan Siergiej Andrejew osobiście zlecił ten rzekomy "atak" na własną osobę...

poniżej argumenty za "rosyjską reżyserią" :)

po pierwsze, propaganda moskiewska rozpaczliwie potrzebowała propagandowej podkładki, że "źli" Ukraińcy atakują "dobrego" Rosjanina więc film z zajścia jest wygodny dla władz w Moskwie

po drugie, reżyser zadbał aby "dobry" Rosjanin został zaatakowany podczas "czynności sakralnej" gdy składał kwiaty pod pomnikiem.

po trzecie, przebieg zdarzeń jest zadziwiająco łagodny: w pobliżu ambasadora przebywa kilka ubranych na niebiesko-żółto młodych "ukraińskich" kobiet i to młodych zdrowych kobiet, z których każda z łatwością mogłaby samodzielnie przewrócić dużo starszego spasionego ambasadora na ziemię i przykładnie skopać mu dupsko... ale żadna tego nie zrobiła! Dlaczego?

po czwarte, ubóstwo użytych "środków artystycznego wyrazu" :) czy naprawdę nie zastanawia Was, że Ukraińscy NIE obrażają Putina, nie przekręcają jego nazwiska na Putler?

po piąte, dlaczego "Ukraińcy" nie zaśpiewali ukraińskiej piosenki pt. "Putin to ch**"? Dlaczego?

po szóste, dlaczego tłum krzyczy "faszysty faszysty faszysty" i dlaczego nie padają inne określenia np. "mordercy" albo "Rosja NIE prowadzi operacji specjalnej, ALE prowadzi wojnę z Ukrainą!" Dlaczego? Czyżby dlatego że film z zajścia był przewidziany do pokazywania w telewizji TV Rassija1?

moim zdaniem, pan Siergiej sam wynajął tych "Ukraińców", ale widać że nie przyłożył się do tej roboty, spartolił sprawę i nie zasłużył na premię od Putina...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #623 dnia: 09 Maj, 2022, 22:02 »
Dzięki za zabranie głosu.
Jak dla mnie, niepokojące.
Oczywiste jest, że Ukraińcy chcieliby wciągnąć nas jako kraj NATO do tego konfliktu. Nie dziwię się im.
Ale z naszej strony nie może być przyzwolenia na takie prowokacje, a osoba odpowiedzialna za atak fizyczny na obcego ambasadora powinna zostać zatrzymana, a nie zamiast tego przeprowadzane są z nią wywiady.
I nie ma co rzucać ironicznych stwierdzeń ' co nam zrobią, wystrzelą głowice?', bo powinniśmy dbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo, oraz - jako członek NATO - o nie zaognianie sytuacji.


Offline abece

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #624 dnia: 09 Maj, 2022, 22:03 »
wg mnie, widać gołym okiem że pan Siergiej Andrejew osobiście zlecił ten rzekomy "atak" na własną osobę...

poniżej argumenty za "rosyjską reżyserią" :)

po pierwsze, propaganda moskiewska rozpaczliwie potrzebowała propagandowej podkładki, że "źli" Ukraińcy atakują "dobrego" Rosjanina więc film z zajścia jest wygodny dla władz w Moskwie

po drugie, reżyser zadbał aby "dobry" Rosjanin został zaatakowany podczas "czynności sakralnej" gdy składał kwiaty pod pomnikiem.

po trzecie, przebieg zdarzeń jest zadziwiająco łagodny: w pobliżu ambasadora przebywa kilka ubranych na niebiesko-żółto młodych "ukraińskich" kobiet i to młodych zdrowych kobiet, z których każda z łatwością mogłaby samodzielnie przewrócić dużo starszego spasionego ambasadora na ziemię i przykładnie skopać mu dupsko... ale żadna tego nie zrobiła! Dlaczego?

po czwarte, ubóstwo użytych "środków artystycznego wyrazu" :) czy naprawdę nie zastanawia Was, że Ukraińscy NIE obrażają Putina, nie przekręcają jego nazwiska na Putler?

po piąte, dlaczego "Ukraińcy" nie zaśpiewali ukraińskiej piosenki pt. "Putin to ch**"? Dlaczego?

po szóste, dlaczego tłum krzyczy "faszysty faszysty faszysty" i dlaczego nie padają inne określenia np. "mordercy" albo "Rosja NIE prowadzi operacji specjalnej, ALE prowadzi wojnę z Ukrainą!" Dlaczego? Czyżby dlatego że film z zajścia był przewidziany do pokazywania w telewizji TV Rassija1?

moim zdaniem, pan Siergiej sam wynajął tych "Ukraińców", ale widać że nie przyłożył się do tej roboty, spartolił sprawę i nie zasłużył na premię od Putina...

Ponawiam pytanie, prośbę.
 
Jeżeli Ktoś z Was ma możliwość udokumentować, czy to jest wiarygodne, czy nie, że atak na wymienionego ambasadora zaaranżowała Natalia Panczenko organizatorka Euromajdanu, koleżanka Kramka i Lempartowej, to dajcie znać i z góry dziękuję, a jeżeli to info jest fałszem, to z góry przepraszam.
Zwyczajnie pytam, chyba jeszcze można zapytać  "?"  bez  oberwania wyzwiskami typu: "faszysta", " ksenofob", "rasista" itp.
Niepokojące? Czy wszystko oki?
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2022, 22:10 wysłana przez abece »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #625 dnia: 09 Maj, 2022, 22:11 »
wg mnie, domysły dotyczące "zlecenia" ataku przez Natalię Panczenko są nietrafione

oczywiście, jest to moja _opinia_ i nic więcej

ponieważ nie mogę już edytować powyższego tekstu, chcę wyraźnie zaznaczyć że NIE pochwalam ataku na ambasadora Rosji

sedno mojej powyższej wypowiedzi sprowadza się do tego że _gdyby_ ambasador faktycznie został zaatakowany przez "ukraińskich chuliganów", to wtedy z całą pewnością ci autentycznie ukraińscy chuligani zachowaliby się "po ukraińsku" a więc na pewno zaśpiewaliby ulubioną piosenkę ukraińskich kiboli i na pewno przekręcaliby nazwisko prezydenta Rosji

brak tych elementów moim zdaniem daje _bardzo_ dużo do myślenia...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #626 dnia: 09 Maj, 2022, 22:15 »
Słuchałem wypowiedzi kilku PL prominentów.
Jak usprawiedliwiają ten haniebny i chamski czyn.
Tak samo jak sj  pedofilów w swoich szeregach.


Offline Panter

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #627 dnia: 09 Maj, 2022, 22:17 »
Atak na ambasadora i puszczenie tego w świat to kretyństwo. No ale u nas traktuje się dyplomację na zasadzie "nie strasz, nie strasz".
Żaden poważny kraj nie pozwoliłby sobie na cos takiego, nawet gdyby wywiadu udzielał ambasador wrogiego państwa. Tak się po prostu nie robi.
Wyszło na to, że dyplomaci nie mogą się czuć bezpiecznie w Polsce. Co więcej, w świat poszło, że nie potrafimy chronić zagranicznych ambasadorów przed agresją fizyczną.
Widziałem jeszcze materiał, w którym jeden z dziennikarzy mówi do tego ambasadora przed kamerą, że "Tak wygląda sytuacja, gdy się napada bandycko na niepodległy kraj".
Możemy być pewni, że naszych dyplomatów spotka odwet.
Dzięki za zabranie głosu.
Jak dla mnie, niepokojące.
Kilka refleksji do tego "incydentu"
Za ukraiński atak na ambasadora Rosji zapłaci Polska
Nie wolno fizycznie atakować ambasadora Rosji!!!

Ponawiam pytanie.
Jeżeli Ktoś z Was ma możliwość udokumentować, czy to jest wiarygodne, czy nie, że atak na wymienionego ambasadora zaaranżowała Natalia Panczenko organizatorka Euromajdanu, koleżanka Kramka i Lempartowej, to dajcie znać i z góry dziękuję, a jeżeli to info jest fałszem, to z góry przepraszam.
Zwyczajnie pytam, chyba jeszcze można zapytać  "?"  bez  oberwania wyzwiskami typu: "faszysta", " ksenofob", "rasista" itp.
Niepokojące? Czy wszystko oki?
Musisz sam poszperać w necie może coś za chwilę wypłynie.
W niedzielę na strajku kobiet zapowiedziano 9 maja w południe antyrosyjską pikietę przed cmentarzem przy ul. Żwirki i Wigury.
https://kresy.pl/wydarzenia/kacapom-smierc-rossija-idi-na-ch-proukrainski-marsz-w-warszawie/

Ja na razie znalazłem tylko takie zdjęcie wskazujące na obecność Panczenko na dzisiejszej imprezie.

Ale, to nie zdjęcia z Maxaru, zatem na bank fake.  ;)


Offline abece

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #628 dnia: 09 Maj, 2022, 22:29 »
Oczywiste jest, że Ukraińcy chcieliby wciągnąć nas jako kraj NATO do tego konfliktu. Nie dziwię się im.
Ale z naszej strony nie może być przyzwolenia na takie prowokacje, a osoba odpowiedzialna za atak fizyczny na obcego ambasadora powinna zostać zatrzymana, a nie zamiast tego przeprowadzane są z nią wywiady.
I nie ma co rzucać ironicznych stwierdzeń ' co nam zrobią, wystrzelą głowice?', bo powinniśmy dbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo, oraz - jako członek NATO - o nie zaognianie sytuacji.
Nie zaognianie sytuacji.
To jest priorytet.

wg mnie, domysły dotyczące "zlecenia" ataku przez Natalię Panczenko są nietrafione

oczywiście, jest to moja _opinia_ i nic więcej

ponieważ nie mogę już edytować powyższego tekstu, chcę wyraźnie zaznaczyć że NIE pochwalam ataku na ambasadora Rosji

sedno mojej powyższej wypowiedzi sprowadza się do tego że _gdyby_ ambasador faktycznie został zaatakowany przez "ukraińskich chuliganów", to wtedy z całą pewnością ci autentycznie ukraińscy chuligani zachowaliby się "po ukraińsku" a więc na pewno zaśpiewaliby ulubioną piosenkę ukraińskich kiboli i na pewno przekręcaliby nazwisko prezydenta Rosji

brak tych elementów moim zdaniem daje _bardzo_ dużo do myślenia...
Czy masz dowody, że to domysły o kobiecie wyżej wymienionej?
Czy to Twój domysł, wniosek?
Widziałeś to zdarzenie?

Kto zaatakował ambasadora, naruszył nietykalność gwarantowaną Art. 29. Nietykalność przedstawiciela dyplomatycznego.
Dz.U.1965.37.232 Konwencja wiedeńska o stosunkach dyplomatycznych sporządzona w Wiedniu dnia 18. kwietnia. 1961r. ?

Polacy zaatakowali wymienionego ambasadora, Polacy naruszyli jego nietykalność?

Czy jak wcześniej pisałeś, że widać gołym okiem, że ambasador sam "nakręcił", to zdarzenie przeciw samemu sobie?
False Flag?

Czy jednak są kopane dołki, do których wpadnie Polska, Polacy, i inni zamieszkujący Polskę?
Wiele daje do myślenia.
Dlatego pytam.


Nie chcemy III W ? Prawda?


Panter.
Dziękuję, że poszperałeś w Necie za mnie, naprawdę.
Zaraz poczytam, co wstawiłeś, bo w trakcie odpisywania Sebastianowi, wszedł Twój post.
Z tym szperaniem w Necie, to wiesz,  znajdziesz coś a nie będzie to kompatybilne z innymi info , czy przekonaniami, odczuciami , to zaraz się zostanie zwyzywanym od najgorszych.
Nawet nie było czasu by szperać, moje pytanie wynikło po przeczytaniu przypadkowego komentarza, gdzie była wymieniona  Natalia Panczenko, organizatorka Euromajdanu i to mnie zaniepokoilo.
 
 
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2022, 22:40 wysłana przez abece »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #629 dnia: 09 Maj, 2022, 22:36 »
ogólnie sytuacja jest mocno "niefajna" ale cóż...
po Rosjanach można spodziewać się najgorszego...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)