Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24962 razy)

Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #345 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 12:05 »
Ja się nawet zgadzam z Maherem, ale nie dlatego jakobym podejrzewał Ukraińców o jakąś ustawkę. Nic na to nie wskazuje - jednak na niekompetencję pismaków wskazuje dużo. Np. te 280 osób w zbiorowej mogile. To prawdopodobnie prawda, tylko że tą mogile zrobili sami Ukraińcy by wrzucać tam różne ciała porozrzucane po całej Buczy i okolicach. Jednak to nie jedyna mogiła o której wiemy.
https://www.google.com/amp/s/www.aljazeera.com/amp/news/2022/4/2/almost-300-buried-in-mass-grave-in-bucha-near-kyiv-mayor

Oficjalne doniesienia wskazują, że z tych 280 osób od 30 do 80 zostało zamordowanych w planowy sposób - skrępowane ręce, strzał w tył głowy, uduszenie, ślady tortur.

Kolejna rzecz to to, że jeszcze nie doszło do masowych ekshumacji. Chyba łatwo się domyślić dlaczego - przewiduje się, ze wszystkich ofiar będzie od 300 do 400, więc szykuje się skomplikowana operacja logistyczna. Do tego Ukraina poprosiła o międzynarodowe śledztwo, więc przy wszystkim muszą być eksperci.
O tym a także o dumnym z współudziału ruskim żołnierzu tutaj:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28309425,kat-buczy-odnaleziony-20-letni-rosjanin-grozi-ukraincom-powrotem.html#s=BoxMMtCzol4

Do tego mamy zdjęcie satelitarne (które każdy sam może sobie sprawdzić) które potwierdzający, że trupy na ulicach to działanie okupanta a nie efekt jakieś ustawki.
https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/world/2022/apr/05/satellite-images-of-corpses-in-bucha-prove-russian-claims-wrong

Jak kogoś interesuje dość obiektywny komentarz do tej sytuacji, to zapraszam do zapoznania się z Panem Jarosławem Wolskim. Śledzę go od początku wojny i muszę przyznać, że wiele kreślonych przez niego scenariuszy się spełniło:
https://youtu.be/t7raC0PaLI8



Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #346 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 17:12 »
Gremczak, wiem, że jesteś ateistą
Jednak myślisz jak papież Franciszek, który powiedział, że my wszyscy jesteśmy - winni tej wojny
Skąd to wiem,że ja ateista?
Nigdzie z moich ust to nie padło.
Typowy przykład jak powstają plotki, fake news.

Być może Franciszek wie więcej od Ciebie.
Na pewno jest bliżej tych ważniejszych.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #347 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 18:29 »
Widzę po Twojej retoryce, że jeszcze młodym wiekiem człowiekiem jesteś i innymi oczami patrzysz na świat i ludźi.
Zostań przy swoim myśleniu, a ja zostanę przy swoim.
Rozumiem, cię, bo też kiedyś byłem młody i na barykadach i manifestacjach solidarnościowych przeciwko tamtejszej władzy prawie, życia straciłem..
Dzisiaj, wiem, że byłem głupi, tak czyniąc, widząc później moich kolegów z solidarności jak z komunistami razem wódkę pili i wspólnie interesy robili. (z tamtejszym okupantem, jak, to kiedyś myślałem).
Także czas i wiek człowieka, powoduje, że człowiek starszy nabiera dystansu do wcześniej wyznawanych idei(nie zawsze) ale przeważnie tak się dzieje.
Oby mądrzy ludzie zażegnali kryzys na Lini Moskwa-Kijów,bo szkoda każdej następnej ofiary, obojętnie po której stronie barykada.

Fakt młodość nie przeczy mądrości.
Sam wspominasz, że twoi ówcześni koledzy (zakładam rówieśnicy) wykazali się mądrością i ugodowością.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #348 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 19:26 »
Niestety, ale Gostek zdaje się podchodzić do dyskusji z argumentu Ad Personam. Ja kieruje się emocjami, więc nie jestem partnerem do dyskusji dla kogoś, kto "patrzy na całokształt społeczny, socjologiczny..."

Urgent jest z kolei zbyt młody, więc co tam może wiedzieć.


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #349 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 19:44 »
Przeczytaj jeszcze raz tytuł wątku. Temat tyczy się sytuacji geopolitycznej i tego, czuly obecna wojna doprowadzi do wojny światowej.
Nie rób na siłę z wątku "domu żałoby" i nie mów co wypada pisać a co nie.
Nie napinaj się tak. Rób dalej swoje!
Polska to nadal demokratyczny kraj i nie musisz się przejmować opiniami co wypada a czego nie wypada pisać.
Demaskuj te ukraińskie "fejki" i pisz że nie ma co się emocjonować bo zbrodnie wojenne to nic nowego.
Na pewno będzie to zgodne z tematem wątku,
Może też w nagrodę dostąpisz zaszczytu cytowania twoich opinii w rosyjskich niezależnych, demokratycznych mediach.
Taki jeden już się tego doczekał
https://natemat.pl/404956,korwin-mikke-nt-masakry-w-buczy-cytuja-go-rosjanie
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2022, 20:19 wysłana przez foks »


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #350 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 20:35 »
Dobry jesteś. Ty byś nawet Łukaszenke wybronił z tego co ostatnio wyprawiał ze swymi obywatelami. A to przecież w Rosji opozycjoniści i oponenci zostali otruci lub siedzą w łagrach. To tam jest cenzura i wyłączone fejsbuki. To oni napadli na Ukraine. To oni mordują cywilów. To oni zamykają w więzieniach bądź co bądź neutralnych świadków Jehowy. Oczywiście nie ma narodu bez skazy. Ale Rosja putinowska jest zindoktrynowanym społeczeństwem despoty.

Rozumiem twoje moralne wzmożenie i zapewniam cię że doskonale je rozumiem a ruskich nie wybielam bo to wschodnia dzicz bez honoru i godności i zabijają cywili bez specjalnych refleksji. Tylko pytam o dowody na SKALĘ ich morderstw. Gdzie są zdjęcia? Póki co pokazano KILKUNASTU zabitych, nie kilkuset a tylko mówi się o kilkuset. Co z resztą o której się tyle mówi? Pokaż mi zdjęcia, rzuć linkiem. Ofiary niemieckich obozów wszyscy mogą oglądać, ciała zamordowanych z Katynia także, zdjęcia i filmy są w necie więc skoro mamy XXI wiek - gdzie jest tych kilkaset ciał ofiar z Buczy? Pokaże mi ktoś?
nihilista


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #351 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 21:42 »
Czy to fake news czy fakty?
https://wolnemedia.net/ukrainskie-czyszczenie-w-buczy/
Po czym poznać, że to fake news. Czy tylko po tym, że jest to rosyjskie czy ukraińskie?  :P
Dziecinnie proste pytanie.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2022, 21:46 wysłana przez Gremczak »


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #352 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 02:09 »
Nie napinaj się tak. Rób dalej swoje!
Dziękuję za pozwolenie  ;)
A i ten sarkazm też chyba niepotrzebny.
Najlepiej opanować emocje. Choć ich odrobina ożywia dyskusję, to nadmiar zaciera obiektywny ogląd sytuacji.

Gremczak, podejrzewam, że tego raczej w mediach nie obejrzymy. Za to wynurzenia dwudziestoletniego żołnierza o tym co by zrobił z Ukraińcami już trafiają do mainstreamu  :)
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień, 2022, 02:19 wysłana przez Vog »


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #353 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 15:19 »

Gremczak, podejrzewam, że tego raczej w mediach nie obejrzymy. Za to wynurzenia dwudziestoletniego żołnierza o tym co by zrobił z Ukraińcami już trafiają do mainstreamu  :)
Nawet Blue i foks zaniemówili.


Offline Gwałcidusza

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #354 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 17:46 »
Rozumiem twoje moralne wzmożenie i zapewniam cię że doskonale je rozumiem a ruskich nie wybielam bo to wschodnia dzicz bez honoru i godności i zabijają cywili bez specjalnych refleksji. Tylko pytam o dowody na SKALĘ ich morderstw. Gdzie są zdjęcia? Póki co pokazano KILKUNASTU zabitych, nie kilkuset a tylko mówi się o kilkuset. Co z resztą o której się tyle mówi? Pokaż mi zdjęcia, rzuć linkiem.
Dzisiaj zaczęły się dopiero ekshumacje więc zapewne pojawi się więcej dowodów. Ale po części masz rację bo trzeba być ostrożnym aby nie zostać zmanipulowanym.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #355 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 18:32 »
Nawet Blue i foks zaniemówili.

Gremczak, daj żyć. Ja mam małe dziecko i śpię po 3-4h. Jeszcze nie miałem okazji tego obejrzeć nawet


Offline Do

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #356 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 18:45 »
Gremczak, daj żyć. Ja mam małe dziecko i śpię po 3-4h. Jeszcze nie miałem okazji tego obejrzeć nawet

Gratulacje Blue. Najgorsze jest pierwsze 6 miesięcy a po tem przełom jest jak przestaje srać w pieluchę i jest git...
Pozdrawiam
Do


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #357 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 19:23 »
Gremczak, daj żyć. Ja mam małe dziecko i śpię po 3-4h. Jeszcze nie miałem okazji tego obejrzeć nawet
Skoro watek na wesoło.
Foks też ma chyba małe dziecko. :P


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #358 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 20:54 »
Prawdy o ludobójstwie w Buczy pewnie już w mediach nie uświadczymy.
Tak jak do dziś trudno dowiedzieć się prawdy o masakrze w Srebrenicy.

Srebrenica – masakra czy manipulacja?
http://mysl-polska.pl/1405


Offline Gremczak