Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24960 razy)

Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #330 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 13:55 »
Widzę po Twojej retoryce, że jeszcze młodym wiekiem człowiekiem jesteś i innymi oczami patrzysz na świat i ludźi.
Zostań przy swoim myśleniu, a ja zostanę przy swoim.
Rozumiem, cię, bo też kiedyś byłem młody i na barykadach i manifestacjach solidarnościowych przeciwko tamtejszej władzy prawie, życia straciłem..
Dzisiaj, wiem, że byłem głupi, tak czyniąc, widząc później moich kolegów z solidarności jak z komunistami razem wódkę pili i wspólnie interesy robili. (z tamtejszym okupantem, jak, to kiedyś myślałem).
Także czas i wiek człowieka, powoduje, że człowiek starszy nabiera dystansu do wcześniej wyznawanych idei(nie zawsze) ale przeważnie tak się dzieje.
Oby mądrzy ludzie zażegnali kryzys na Lini Moskwa-Kijów,bo szkoda każdej następnej ofiary, obojętnie po której stronie barykada.


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #331 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 14:46 »
Słuchaj jaki masz cel w pisaniu tego typu rzeczy?
Czy to o czym piszesz pomoże ofiarom tej bestialskiej wojny?
Czy pomoże powstrzymać bestialskich zbrodniarzy, gdy będziesz pisał że napadnięty kraj stosuje propagandę sukcesów w celu podniesienia na duchu stawiających opór Ukraińców?
Co chcesz osiągnąć porównując incydentalne, nieplanowane i popełnione w afekcie ataki na cywilów  do popełnianych z premedytacją i konsekwencją bestialstw armii Putina?
Zastanów się czy bagatelizując w ten sposób, te zbrodnie nie dołączasz do grona propagandystów Putina.
Tak, rozmawiajmy tylko o budujących rzeczach a najlepiej wszyscy mówmy jednym głosem, bo inaczej wspieramy propagandę Putina  :)


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #332 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 18:33 »
Tak, rozmawiajmy tylko o budujących rzeczach a najlepiej wszyscy mówmy jednym głosem, bo inaczej wspieramy propagandę Putina  :)
W domu żałoby składa się kondolencje albo się milczy. A nie pociesza się bliskich, że gdzieś indziej też ludzie są zabijani a nikt nie robi takiego zamieszania.
Nie pyta się, czy aby na pewno bliski nie żyje.
Nie robi się też wyrzutów że ktoś poinformował nas że zmarły zginął od strzału z karabinu bo przecież okazało się że od wybuchu bomby.
Nie sądzisz?
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2022, 18:35 wysłana przez foks »


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #333 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 18:55 »
Widzę po Twojej retoryce, że jeszcze młodym wiekiem człowiekiem jesteś i innymi oczami patrzysz na świat i ludźi.
Zostań przy swoim myśleniu, a ja zostanę przy swoim.
Rozumiem, cię, bo też kiedyś byłem młody i na barykadach i manifestacjach solidarnościowych przeciwko tamtejszej władzy prawie, życia straciłem..
Dzisiaj, wiem, że byłem głupi, tak czyniąc, widząc później moich kolegów z solidarności jak z komunistami razem wódkę pili i wspólnie interesy robili. (z tamtejszym okupantem, jak, to kiedyś myślałem).
Także czas i wiek człowieka, powoduje, że człowiek starszy nabiera dystansu do wcześniej wyznawanych idei(nie zawsze) ale przeważnie tak się dzieje.
Teraz postanowiłeś nie poruszać nowych wątków oprócz mojego wieku.
Oczywiście wiesz jestem młody. Dzięki! Bardzo dawno tak o  mnie nie mówił  ;D

Oby mądrzy ludzie zażegnali kryzys na Lini Moskwa-Kijów,bo szkoda każdej następnej ofiary, obojętnie po której stronie barykada.
A petrodolary i petroeuro nadal sobie płyną nordstreamami od cywilizowanych, pacyfistycznych społeczeństw, żeby putinowskim zbrodniarzom rakiet nie zabrakło.
A Ty o tym ani słowa. Tylko rozmowy, mediacje i gadki o nacjonalizmie, który zrównujesz z patriotyzmem.


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #334 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 20:12 »
W domu żałoby składa się kondolencje albo się milczy. A nie pociesza się bliskich, że gdzieś indziej też ludzie są zabijani a nikt nie robi takiego zamieszania.
Nie pyta się, czy aby na pewno bliski nie żyje.
Nie robi się też wyrzutów że ktoś poinformował nas że zmarły zginął od strzału z karabinu bo przecież okazało się że od wybuchu bomby.
Nie sądzisz?
To chyba u Ciebie tak jest.
U mnie się mówi prawdę.
Za dobre chwali za złe potępia.
U mnie nie ma takiej obłudy.
Takie postępowanie nawet dobrze wpływa  na psychiką ,emocje tych co stracili taka osobę.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2022, 20:17 wysłana przez Gremczak »


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #335 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 20:27 »
To chyba u Ciebie tak jest.
U mnie się mówi prawdę.
Za dobre chwali za złe potępia.
U mnie nie ma takiej obłudy.
Takie postępowanie nawet dobrze wpływa  na psychiką ,emocje tych co stracili taka osobę.
Myślę że jakbyś zatańczył na grobach pomordowanych, też byś nie widział w tym nic niestosownego


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #336 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 20:33 »
Myślę że jakbyś zatańczył na grobach pomordowanych, też byś nie widział w tym nic niestosownego
Nie wpadaj w skrajności.
Przede wszystkim trzeba myśleć co się robi.
Dlaczego to się robi
Trzeba też to rozumieć.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2022, 20:35 wysłana przez Gremczak »


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #337 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 21:16 »
Teraz postanowiłeś nie poruszać nowych wątków oprócz mojego wieku.
Oczywiście wiesz jestem młody. Dzięki! Bardzo dawno tak o  mnie nie mówił  ;D
A petrodolary i petroeuro nadal sobie płyną nordstreamami od cywilizowanych, pacyfistycznych społeczeństw, żeby putinowskim zbrodniarzom rakiet nie zabrakło.
A Ty o tym ani słowa. Tylko rozmowy, mediacje i gadki o nacjonalizmie, który zrównujesz z patriotyzmem.
Wschodni sąsiad też bierze ropę od tych samych.
Na ten sam cel przeznacza.
Więc niczym obie strony się nie różnią.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #338 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 22:01 »
Na wojnach zawsze giną niewinni ludzie. Amerykanie czy ruski, jedni i drudzy to bandziory, różnica jest dla mnie niewielka poza tym że teraz jesteśmy z Amerykanami w sojuszu a ruskie zabili nam sporo ludzi i wywozili naszych na Syberię a Amerykanie nie. Za to robili paskudne rzeczy gdzie indziej. Czy Amerykanie zrobili coś podobnego do Buczy? Oczywiście - pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Mỹ_Lai
Nikomu za tę zbrodnię włos z głowy nie spadł.
Oblężenie Mariupola? Z tego co robili w Iraku najbardziej podobna akcja to druga bitwa o Falludżę. Aż tak okrutni nie byli żeby nie wypuszczać cywili i ostrzeliwać korytarze humanitarne. To fakt. Najpierw ogłosili że będą atakować i wezwali ludność do opuszczenia miasta. Niemniej kiedy termin na ewakuację minął i tam weszli to już nie sprawdzali kto jest w domu zanim wyważyli drzwi i wrzucili granaty do środka. Ofiary w cywilach były. Polacy też zabili w Afganistanie niewinnych ludzi ostrzeliwując wieś Nanghar Khel.

Co do masakr w Buczy Irpinie itd - wyznaję zasadę "wierzyć ale sprawdzać". Pics or it didn't happen. Z tego co widziałem w necie, na pewno kilka osób zginęło i ich zwłoki leżały na ulicy. Gość na rowerze nawet jest pokazany jak go ostrzeliwują z transporterów opancerzonych. Zbiorowa mogiła z 280 osobami - tutaj już nie ma wyraźnych zdjęć z ekshumacji. Tylko dół, coś tam wystaje z piasku, jakaś ręka, i kilka czarnych worków leżących w tym dole na tych jeszcze przysypanych zwłokach. To nie wygląda wiarygodnie. Nie widziałem jeszcze tak dziwnie przeprowadzanej ekshumacji a trochę ich widziałem, dosyć długo interesuje mnie tematyka śmierci i zwłok. Zazwyczaj kiedy odkopuje się masową mogiłę to teren jest ogradzany, wydobyte zwłoki się wyjmuje z dołu, układa obok, robi dokumentację zdjęciową każdej z ofiar, zawija ciała w worki i zabiera kawałek dalej. Nigdy nie jest tak że wyciągamy kilka trupów, zawijamy w czarne worki i kładziemy z powrotem na resztę "delikwentów". Więc to wygląda podejrzanie.
Oczywiście w tej chwili każda informacja tego typu jest cenna z punktu widzenia propagandy więc jeśli Ukraińcy zrobili kilkuset z kilkunastu zabitych  to w pełni to rozumiem, sam na ich miejscu robiłbym to samo.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2022, 22:03 wysłana przez Mahershalalhashbaz »
nihilista


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #339 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 22:30 »
W domu żałoby składa się kondolencje albo się milczy. A nie pociesza się bliskich, że gdzieś indziej też ludzie są zabijani a nikt nie robi takiego zamieszania.
Przeczytaj jeszcze raz tytuł wątku. Temat tyczy się sytuacji geopolitycznej i tego, czuly obecna wojna doprowadzi do wojny światowej.
Nie rób na siłę z wątku "domu żałoby" i nie mów co wypada pisać a co nie.


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #340 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 22:35 »
Miałem możliwość przeczytania książki;Druga Wojna Światowa z artykułów gazet całego świata.
Tych na + i - z bu stron.
Bezcenne informacje.
Śledząc dzisiejsze wydarzenia niczym nie różnią się od tamtych.
Tylko ,że oficjalnie na mniejszą skalę
Dziwią mnie osoby które patrzą jednostronnie na obecną sytuację.
Przypomina mi to SJ.
Wszystko co ich to dobre nie wolno potępić.
Wszystko co po za nimi to zgnilizna.




Offline Krystian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #341 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 00:28 »
Wschodni sąsiad też bierze ropę od tych samych.
Na ten sam cel przeznacza.
Więc niczym obie strony się nie różnią.


Różnica jest taka, że armia Putina najechała Ukrainę, nie odwrotnie. Mnie nie interesują układy gospodarcze.
Suwerenne państwo w myśl prawa międzynarodowego się nie najeżdża.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #342 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 00:50 »
Proponuję zapoznać się dokładnie z takim terminem jak suwerenność.
Obejrzeć film 'Brudna sprawa'.
Przede wszystkim nie można oddzielić układów gospodarczych i politycznych.
To tworzy całość.
Jeżeli będziesz na to patrzył inaczej to nie wiele z tego zrozumiesz.


Offline Krystian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #343 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 01:00 »
Gremczak, wiem, że jesteś ateistą
Jednak myślisz jak papież Franciszek, który powiedział, że my wszyscy jesteśmy - winni tej wojny
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2022, 01:03 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Gwałcidusza

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #344 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 01:42 »
Na wojnach zawsze giną niewinni ludzie. Amerykanie czy ruski, jedni i drudzy to bandziory, różnica jest dla mnie niewielka poza tym że teraz jesteśmy z Amerykanami w sojuszu a ruskie zabili nam sporo ludzi i wywozili naszych na Syberię a Amerykanie nie. Za to robili paskudne rzeczy gdzie indziej. Czy Amerykanie zrobili coś podobnego do Buczy? Oczywiście - pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Mỹ_Lai
Nikomu za tę zbrodnię włos z głowy nie spadł.
Oblężenie Mariupola? Z tego co robili w Iraku najbardziej podobna akcja to druga bitwa o Falludżę. Aż tak okrutni nie byli żeby nie wypuszczać cywili i ostrzeliwać korytarze humanitarne. To fakt. Najpierw ogłosili że będą atakować i wezwali ludność do opuszczenia miasta. Niemniej kiedy termin na ewakuację minął i tam weszli to już nie sprawdzali kto jest w domu zanim wyważyli drzwi i wrzucili granaty do środka. Ofiary w cywilach były. Polacy też zabili w Afganistanie niewinnych ludzi ostrzeliwując wieś Nanghar Khel.

Co do masakr w Buczy Irpinie itd - wyznaję zasadę "wierzyć ale sprawdzać". Pics or it didn't happen. Z tego co widziałem w necie, na pewno kilka osób zginęło i ich zwłoki leżały na ulicy. Gość na rowerze nawet jest pokazany jak go ostrzeliwują z transporterów opancerzonych. Zbiorowa mogiła z 280 osobami - tutaj już nie ma wyraźnych zdjęć z ekshumacji. Tylko dół, coś tam wystaje z piasku, jakaś ręka, i kilka czarnych worków leżących w tym dole na tych jeszcze przysypanych zwłokach. To nie wygląda wiarygodnie. Nie widziałem jeszcze tak dziwnie przeprowadzanej ekshumacji a trochę ich widziałem, dosyć długo interesuje mnie tematyka śmierci i zwłok. Zazwyczaj kiedy odkopuje się masową mogiłę to teren jest ogradzany, wydobyte zwłoki się wyjmuje z dołu, układa obok, robi dokumentację zdjęciową każdej z ofiar, zawija ciała w worki i zabiera kawałek dalej. Nigdy nie jest tak że wyciągamy kilka trupów, zawijamy w czarne worki i kładziemy z powrotem na resztę "delikwentów". Więc to wygląda podejrzanie.
Oczywiście w tej chwili każda informacja tego typu jest cenna z punktu widzenia propagandy więc jeśli Ukraińcy zrobili kilkuset z kilkunastu zabitych  to w pełni to rozumiem, sam na ich miejscu robiłbym to samo.
Dobry jesteś. Ty byś nawet Łukaszenke wybronił z tego co ostatnio wyprawiał ze swymi obywatelami. A to przecież w Rosji opozycjoniści i oponenci zostali otruci lub siedzą w łagrach. To tam jest cenzura i wyłączone fejsbuki. To oni napadli na Ukraine. To oni mordują cywilów. To oni zamykają w więzieniach bądź co bądź neutralnych świadków Jehowy. Oczywiście nie ma narodu bez skazy. Ale Rosja putinowska jest zindoktrynowanym społeczeństwem despoty.