Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24908 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #90 dnia: 03 Marzec, 2022, 21:30 »


Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda

Józef Tischner, Historia filozofii po góralsku
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #91 dnia: 03 Marzec, 2022, 21:33 »
Co to ma wnieść?
Ty gdybyś nie chciała poznać i nie chciała zrozumieć to dalej byś siedziała w tej sekcie.
Czyli byś była w tej 'prawdzie'
Gówno prawda.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2022, 21:44 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #92 dnia: 03 Marzec, 2022, 21:47 »

Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda

Józef Tischner, Historia filozofii po góralsku
[/quote

Tiszner to był dobry człowiek i mój mentor  :)
- jego znamienne słowa sprawdzają się po dziś dzień , na ten przykład ; "je moja i twoja prawda i to tysz prawda"
No  :)


Offline Gostek

« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2022, 00:34 wysłana przez Gostek »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #94 dnia: 04 Marzec, 2022, 07:01 »
Gostek  !
pakuj manatki i jedź zarabiaj ! jeszcze módl się , żeby ta wojna trwała jak najdłużej , tak jak medycy modlili się żeby covid trwał bo mogli zarabiać grubą kasę !
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2022, 07:43 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #95 dnia: 04 Marzec, 2022, 08:29 »
Ty naprawdę nic nie rozumiesz ,czy tylko udajesz.
A to co się działo przez 8 lat wcześniejszych,co było utajnione.
Jak to nazwiesz?
Wiesz co to były manewry rapid 3
Memorandum Budapesztańskie mówi ci coś?
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2022, 08:43 wysłana przez Gremczak »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #96 dnia: 04 Marzec, 2022, 09:09 »
Gostek  !
pakuj manatki i jedź zarabiaj ! jeszcze módl się , żeby ta wojna trwała jak najdłużej , tak jak medycy modlili się żeby covid trwał bo mogli zarabiać grubą kasę !

Też odnoszę takie wrażenie, że informacje tego typu w takim momencie, są wręcz niesmaczne, bo nasuwają pewne nie najlepsze skojarzenia.

Kiedyś przed laty natknęłem się na pewien artykul opisujący werbunek kandydatów (tek) do amerykańskiej armii.
Wskazano tam, że duża część wywodzi się ze środowisk patologicznych,ludzi związanych ze światem przestępczym.
Potem gdy tacy są wysyłani na tzw. misje pokojowe do innych krajów w celu zaprowadzenia ładu.... 😉
Tacy ludzie najczęściej nie potrafią odciąć się od poprzedniego życia i popadają w narkomanię i beznadziejność..
Często z tych misji wracają wręcz z długami, bo uposażenia jakie otrzymują podstawowi żołnierze są śmiesznie niskie jak na warunki amerykańskie, (była tam mowa o 1500-do 2000 dolarów.)
Przyjeżdżają tacy z wojenek jako wraki i muszą życie zaczynać (często z niczym)   od nowa albo wracają do środowisk z których wyszli..

Tak, że, na to, czy zostaje się żołnierzem i idźie do wojska często jak widać decyduje nie morale tylko pewna konieczność, pewien sposób na zmianę swojej sytuacji społecznej jak i zawodowej. Często, dla niektórych jest to sposób na inne życie, niekoniecznie lepsze.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2022, 09:14 wysłana przez Gostek »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #97 dnia: 04 Marzec, 2022, 09:51 »
No ja nie mogę. Jak można na poważnie w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać inwazję na niepodległy, suwerenny kraj? Ukraina chce być w NATO? Chce mieć u siebie amerykańskie wojska? Chce pracować nad własną bronią? Nawet gdyby to wszystko była by prawda, to jej się to należy jak psu budzie. Nnic z tych rzeczy nie usprawiedliwia regularnej, nielegalnej wojny, której przecież nawet Rosja nie wypowiedziała Ukrainie! Tymczasem Putler zaatakowała całą Ukrainę, zbombardował wszystkie duże miasta, zamordował już setki (a być może tysiące) cywili w tym dzieci.

Każdy kto tego broni staje się pożytecznym idiotą tego faszysty.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #98 dnia: 04 Marzec, 2022, 12:02 »
 Gostek
Dziękuję , przede wszystkim za ton odpowiedzi , przytaczasz informacje , która pokazuje drugą stronę medalu , czy każdy żołnierz nie najemnik jest kryształowy? Nie , nie każdy , czy każdy wyższy stopniem jest kryształowy ? Nie!

"Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił."
Edmund Burke

Wystarczy odwrócić oczy od zła , żeby dać na nie przyzwolenie!

 Blu
Dziękuję za  Twoje zdroworozsądkowe podejście.

Ty naprawdę nic nie rozumiesz ,czy tylko udajesz.
A to co się działo przez 8 lat wcześniejszych,co było utajnione.
Jak to nazwiesz?
Wiesz co to były manewry rapid 3
Memorandum Budapesztańskie mówi ci coś?

A do ciebie Gremczak mam pytanie , co powinnam rozumieć ? Dlaczego uważasz , że nie mam wiedzy na temat rapid 3?
Czy wiesz o tym , że wystarczy wrzucić hasło do wujka gogle i znajdziesz wiele informacji na ten temat?
A ten pan z-musisz wiedzieć -, wie wszystko , i to w sposób prawidłowy? Tylko ON to rozumie?

Mówi , że te wszystkie stacje sponsorowane przez zach korporacje manipulują  a on jest sponsorowany przez tych którzy mu lajkują , zaraz podaje numer konta na który powinno się wpłacić kasę , żeby dowiedzieć się prawdy?! Bo tylko ON ją ma? Dlaczego jego argumentem w stosunku do innych jest stwierdzanie , że są głupcami jeżeli nie rozumieją , nie, nie popierają Jego widzenia historii.

Potem wypomina banderowców , a czy w czasie wojny inne kraje nie współpracowały z nazistami? Francja , Włochy , 
A czy nieprawdą jest , że Stalin w latach 1932-1933 nie dopuścił się ludobójstwa  przez wywołanie wielkiego głodu na Ukrainie?
Słuchając tego pana mam wrażenie , że bliżej mu do tej formy rządu niż do tych zza ocean.
Ale to tam za oceanem był Abraham Lincoln i jemu podobni przy całej czarnej stronie historii tej strony , to w wojnie mocarstw staję po tej stronie . Proponuję obejrzeć film " Czwarta władza" .
A pan Putin? siedzi teraz w jakimś bunkrze i ma w dupie swoich i nie swoich .

Proszę nie używaj wobec mnie argumentów w stylu " nic nie rozumiesz?  doucz się historii, itd Kiedy czegoś nie rozumiem to pytam , kiedy czegoś nie wiem to mówię o tym otwarcie  i co najważniejsze nie czuję się przez to nic nie warta !!!

Nie ulegam manipulacji autorytetów .





 

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #99 dnia: 04 Marzec, 2022, 12:23 »
Wstawione filmiki w komentarzach: Na czym polega polityka. Do sprawdzenia. Coś na rozluźnienie. Do czego ci panowie komentatorzy dążą? Niby dążą do uświadomienia nas, że jesteśmy w błędzie. Ale po kolei. Najpierw autorzy filmików chcą zbudować do siebie zaufanie wypowiadają się na początek m. in. tak: "zdecydowanie sprzeciwiam się działaniom agresji Putina na Ukrainę, jednak widzowie zasługują coś więcej niż podają media głównego nurtu". Wobec tego dalej następują cytaty, fragmenty filmów i.tp. dokumentów, które mają na celu zdemaskować fałszowanie oficjalnych informacji z wojny. Przy okazji odwołuje się do niektórych historycznych nieporozumień między tymi krajami, które obecnie wspomagają Ukrainę. Coś w rodzaju: "S. Bandera jest bohaterem Ukrainy uhonorowany najwyższym orderem Ukrainy nadanym przez Prezydenta Juszczenkę. Natomiast J. Piłsudski to "rzeźnik" twórca Organizacji Bojowej PPS, który ostatecznie  podbił i okupował część Litwy, Białoruś i Ukrainy pobił ruskich. 
... Odwrotnie w Polsce S. Bandera to ludobójca, który wymordował 100 000 w celu wyzwolenia Ukrainy z pod okupacji Polskiej, a zasługi J. Piłsudskiego nie zachodzi potrzeba przedstawiać, jaką czcią się go otacza. Ogólnie rzecz biorąc to prawda, poszczególne wieki charakteryzowały się bitwami i zianiem wzajemnej nienawiści. Dlaczego do tego nawiązuję? Dlatego, że autorzy tych filmików nie tylko "rozdrapują" owe historyczne nieporozumienia, ale jeszcze rozbudzają dodając własną propagandę z obecnych zdarzeń Rosyjsko-Ukraińskich? W sumie dążąc do usprawiedliwienia rosyjskiego agresora, a napadniętych i ich wspomorzycieli za winnych. Ludzie, czy w dalszym ciągu nie wypływa żadna nauka z przeszłości? Co nam da sianie wzajemnej nienawiści z błędów historii? Czy nie lepiej dążyć do przebaczania dawnych krzywd i zacząć dążyć do pokoju? Zobaczmy, kto jest napastnikiem, a kto napadnięty. Zobaczmy, że wymienione na początku filmiki chcą odwrócić tą sytuację i podstępnie ruskiego agresora chcą przedstawić jako, pokrzywdzonego. Wstyd dla tych wszystkich, którzy "odwracają kota ogonem".


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #100 dnia: 04 Marzec, 2022, 13:10 »
Ja nawet nie oglądam tych pożal się Boże ekspertów, którzy zamiast o geopolityce, to wygadują brednie o historycznych zaszłościach. Na tej wojnie giną żołnierze URODZENI w XXI wieku a oni pier**** o wydarzeniach sprzed 80 lat!
W obliczu inwazji na niepodległy, suwerenny kraj, rozdrapywanie ran pomiędzy nim a sojuszniczą Polską jest podyktowane debilizmem albo złą wolą. Lub jak kto woli: albo to opłacane przez Putina propagandowe boty albo jego pożyteczni idioci.

Dla rosyjskiej propagandy polecam nastawienie podobnej tej Pani:


Offline Profesor Tutka

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #101 dnia: 04 Marzec, 2022, 16:14 »
Jako Ruska Onuca rozumiem że wczoraj nigdy nie było.Człowiek nie powinien wracać pamięciom do wydarzeń które do niedawna opowiadali dziadek i babicią , liczy się tylko dzisiaj.


Offline Storczyk

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #102 dnia: 04 Marzec, 2022, 17:03 »
Wybaczenie, nie oznacza, że zapomninamy.
Bo zapomnieć się nie da.
 











Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #103 dnia: 04 Marzec, 2022, 18:55 »
Wszyscy sieja propagandę nie tylko Rosja. Tak samo czynią Amerykanie i inni.Taką samą propagandę rozsiewają Polskie media. Amerykańskie czy innego kraju. Dorkas to że przeczytasz suchą informację i u wujka gogle nie znaczy ,że wiesz o co chodzi. 
To tak jak byś przeczytała suchą informacje o SJ.
Co byś wiedziała?
Praktycznie nie wiele.
A co powiesz o agresorze Na Kuwejt, Irak .
Fajny gościu.
Tak?
Żeby było jasne ,nie to ,że ja kogoś bronię.
Tylko troszeczkę uczciwości w spojrzeniu na te sprawy wypadało by mieć.
Tu nie rozchodzi się o rozdrapywanie historii
Historia jest dobra nauczką.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2022, 19:13 wysłana przez Gremczak »


Offline abece

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #104 dnia: 04 Marzec, 2022, 19:15 »
"Ten, kto nie pamięta przeszłości, będzie skazany na to, że ją przeżyje powtórnie."



    "Źródło: Myślę, więc jestem…, oprac. Czesława i Joachim Glenskowie, op. cit., s. 293.
    Wariant: Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."

https://pl.wikiquote.org/wiki/George_Santayana




"Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie"

https://2lobochnia.pl/aktualnosci/kto-nie-pamieta-historii-skazany-jest-na-jej-ponowne-przezycie-360.html


Pokoju Ducha.
Pozdrawiam Serdecznie.