Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24425 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Luty, 2022, 22:10 »
Patrząc na moją rodzinę nabrałem wątpliwości czy świadkizm pomaga w sytuacjach kryzysowych. To jest w cholerę mroczne wyznanie, cały czas podgrzewają atmosferę, przygotowują cię na mega kryzys i posypanie wszystkiego. Nie potrafisz oddzielić spraw ważnych od mniej ważnych, bo wszystko może stać się pretekstem do wielkiego ucisku. Katole niby też mają wiarę w apokalipsę i drugie przyjście Jezusa, ale u nich to teologicznie chyba nawet nie drugi plan, ale trzeci, a religia służy podtrzymaniu stabilności psychicznej poprzez zwracanie się do Jezusa, Maryi, itp. " Boże coś Polskę" - tkwi w tym jakaś idea opieki nad narodem, która może przynieść otuchę.

A świadki tylko analizują kto jest Królem Północy i kiedy wszystko się zawali. Jak masz neurozę, to kryzysy jeszcze ją rozpalą. Bogu nie zależy na utrzymaniu świata w równowadze, tylko rozwaleniu go. Dodatkowo wszyscy politycy są bez wyjątku nieskuteczni, służby nieskuteczne, wszystko co zbudował człowiek było jest i będzie nieskuteczne i nie posłuży niczemu pożytecznemu, a jeśli posłuży, to i tak to co się zbuduje będzie hvjowe w stosunku do tego co zaprowadzi Bóg, więc nie ma się czym podniecać.

W cholerę toksyczna wizja i nie widzę jakiegoś potencjału otuchy w sytuacjach kryzysowych, patrząc na dzień dzisiejszy. Podobno w jakiś sposób to działa, skoro ludzie wciąż w to wierzą, ale na ten moment ja tego nie widzę, ten pozytywny wpływ wydaje mi się zbyt subtelny bym mógł go dostrzec.


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Luty, 2022, 23:24 »
faktycznie świadkowski sposób widzenia świata jest mroczny i pesymistyczny...

to może podobać się ludziom, którzy ogólnie są niezadowoleni z życia i subiektywnie czują się pokrzywdzeni przez los: skoro Zdzichowi życie nie udało się, to Zdzichu cieszy się, że Jehowa rozwali cały światowy system  drobny mak... zaprawdę godne to i sprawiedliwe słuszne i zbawienne albowiem Zdzichu nie widzi powodów, aby ktokolwiek miał mieć w życiu lepiej niż Zdzichu, a ponieważ życie Zdzicha jest ...ujowe, to "sprawiedliwość ludzka i boska" domagają się, aby życie innych ludzi było równie ...ujowe, co życie Zdzicha...

ale z perspektywy normalnego szczęśliwego człowieka wygląda to na wielki obłęd...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NNN

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Luty, 2022, 10:43 »
Patrząc na moją rodzinę nabrałem wątpliwości czy świadkizm pomaga w sytuacjach kryzysowych. To jest w cholerę mroczne wyznanie, cały czas podgrzewają atmosferę, przygotowują cię na mega kryzys i posypanie wszystkiego. Nie potrafisz oddzielić spraw ważnych od mniej ważnych, bo wszystko może stać się pretekstem do wielkiego ucisku. Katole niby też mają wiarę w apokalipsę i drugie przyjście Jezusa, ale u nich to teologicznie chyba nawet nie drugi plan, ale trzeci, a religia służy podtrzymaniu stabilności psychicznej poprzez zwracanie się do Jezusa, Maryi, itp. " Boże coś Polskę" - tkwi w tym jakaś idea opieki nad narodem, która może przynieść otuchę.

A świadki tylko analizują kto jest Królem Północy i kiedy wszystko się zawali. Jak masz neurozę, to kryzysy jeszcze ją rozpalą. Bogu nie zależy na utrzymaniu świata w równowadze, tylko rozwaleniu go. Dodatkowo wszyscy politycy są bez wyjątku nieskuteczni, służby nieskuteczne, wszystko co zbudował człowiek było jest i będzie nieskuteczne i nie posłuży niczemu pożytecznemu, a jeśli posłuży, to i tak to co się zbuduje będzie hvjowe w stosunku do tego co zaprowadzi Bóg, więc nie ma się czym podniecać.

W cholerę toksyczna wizja i nie widzę jakiegoś potencjału otuchy w sytuacjach kryzysowych, patrząc na dzień dzisiejszy. Podobno w jakiś sposób to działa, skoro ludzie wciąż w to wierzą, ale na ten moment ja tego nie widzę, ten pozytywny wpływ wydaje mi się zbyt subtelny bym mógł go dostrzec.

Wczoraj usłyszałem od swojej świadkowej rodziny na serio i bardzo poważnie wypowiedziane słowa:  "To już jest koniec. Król północy się ruszył! Opuścił swoją siedzibę! To koniec!

Przypomniał mi się cytat ze Strażnicy Nr 17 z 1. 9. 2000r.  s.28:  "Kiedy pewnej niedzieli w roku 1938 przyszliśmy na zebranie przywitały nas dwie starsze siostry, a jedna z nich powiedziała:

" 'Młody bracie, czy stanąłeś już po stronie Jehowy? Przecież wiesz, że Armagedon jest już za progiem!'" (wytłuszczenie i podkreślenie moje).

Dalej, na stronie 29 napisano:

 "W następnym roku (prawdopodobnie 1949 - moja uwaga)) na zgromadzenie w hali Maple Leaf Gardens  w Toronto przyjechał prezes Towarzystwa, Nathan Knorr i  jego sekretarz, Milton Henschel. Brat Knnor  wygłosił porywający wykład publiczny "Jest później niż myślisz".


Wiemy więc, kto był autorem tych sloganów i kto podsycał "czas końca", a jednocześnie zdajmy sobie sprawę, że było to 80 lat temu, więc tych ludzi, którzy mocno wierzyli, iż za ich życia nastąpi koniec, nie ma wśród żyjących (Zachęcam do przeczytania artykułu z Ps. z 8. 4. 1993 "Skąd tyle fałszywych alarmów?", a potem dalszych, bo tam mamy całą tę manipulację jeszcze wtedy Brooklynu, jak na dłoni").

Od tak zmanipulowanych ludzi organizacja łatwo wyłudza ogromne zaangażowanie i  ogromne majątki.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2022, 10:54 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Luty, 2022, 15:03 »
widać że Zachodnią Europą rządzą "mężczyźni bez jaj" i właśnie _dlatego_ Putin tak dokazuje...

Gdy zaczął bombardowania to trzeba było zakręcić gaz i już! Do tej pory to Putin straszył Europę "zakręceniem gazu", a teraz Europa po prostu powinna przestać kupować.

Oczywiście gazu "nie da się" zakręcić w minutę, ale spokojnie. Putin zaatakował o 4:00 rano więc do północy można było (przez kilkanaście godzin) stopniowo zakręcać całą aparaturę, w ramach skoordynowanych działań w całej Europie.

Myślę że _gdyby_ Unia przestała kupować gaz (ma przecież droższy ale dostępny gaz z Norwegii) to spokojnie Putin albo jeszcze wczoraj albo dzisiaj rano zaprzestałby dalszych ataków.

Rosyjska propaganda nazwałaby klęskę Putina "sukcesem", wytłumaczyłaby że "Putin co zaplanował to już zrealizował", ale twarde fakty byłyby takie, że agresja przeciwko Ukrainie zostałaby wstrzymana na "dobrowolny i samodzielny" rozkaz Putina, który "zrozumiałby że przegiął"...

Ale skoro my Europejczycy jesteśmy "facetami bez jaj", to Putin atakuje Ukrainę a my nadal mu płacimy "aby miał za co"...

No cóż, powtórka z 1938/39...

Tak i Niemiec będzie siedział w nieogrzewanym i ciemnym mieszkaniu bo Ruscy najechali Ukrainę.
Skąd założenie, że istniejące gazociągi na północ i norweska infrastruktura są w stanie dostarczyć potrzebą ilość gazu.

Po drugie wstrzymanie zakupów gazu z Rosji nie oznacza, że nie będą oni mogli sprzedać tego gazu gdzie indziej.
Parę dnie temu właśnie taką umowę podpisali z Chinami.

Po trzecie tu nie tylko idzie o gaz. Niemcy mają tam wiele kontraktów.


My ten konflikt przeżywamy bardziej bo dzieje się za naszym płotem, dla Niemców a Francuzów tym bardziej, to mniejsze zmartwienie.
Czy tak samo przeżywaliśmy wojnę w Libii albo Syrii?




Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Luty, 2022, 15:14 »
alternatywa nie polega na tym, czy Helmut ma siedzieć w zimnym czy w ciepłym mieszkaniu, ale polega na tym, czy Helmut zapłaci kilka ojro mniej lub więcej za tę samą butlę pełną gazu...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Luty, 2022, 15:28 »
alternatywa nie polega na tym, czy Helmut ma siedzieć w zimnym czy w ciepłym mieszkaniu, ale polega na tym, czy Helmut zapłaci kilka ojro mniej lub więcej za tę samą butlę pełną gazu...

Skąd taka pewność tej alternatywy?
Pytam raczej o twarde dane niż o opinię.


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Luty, 2022, 21:31 »
Skąd taka pewność tej alternatywy?
Pytam raczej o twarde dane niż o opinię.
wlaśnie na takim myśleniu polega bezjajeczność unii europejskiej

po pierwsze egoizm własny: to _ja_ muszę mieć pewność, że mam alternatywę, że jestem 100% zabezpieczony, itd.

jakby każdy żołnierz żądał gwarancji że nie zginie na froncie to mielibyśmy wojsko złożone z samych urzędników którzy w koszarach wypełniają jakieś papierki

ja postuluję solidarność w ramach unii plus zaufanie że jeden za wszystkich wszyscy za jednego: _wtedy_ byśmy wygrywali!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Luty, 2022, 22:16 »
wlaśnie na takim myśleniu polega bezjajeczność unii europejskiej

po pierwsze egoizm własny: to _ja_ muszę mieć pewność, że mam alternatywę, że jestem 100% zabezpieczony, itd.

jakby każdy żołnierz żądał gwarancji że nie zginie na froncie to mielibyśmy wojsko złożone z samych urzędników którzy w koszarach wypełniają jakieś papierki

ja postuluję solidarność w ramach unii plus zaufanie że jeden za wszystkich wszyscy za jednego: _wtedy_ byśmy wygrywali!

Postawione pytanie o twarde dane pozostało bez odpowiedzi.
Zamiast tego nastąpiła zmiana retoryki.

Nie można mylić żołnierskiej subordynacji ze znajomością nastrojów społecznych

Solidarność w ramach unii  ;D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D.


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Luty, 2022, 22:50 »
spasiba, tawariszczi...
władymir władymirowicz oczień rad z waszej egoistycznej postawy
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #69 dnia: 27 Luty, 2022, 08:15 »
Wojna w Ukrainie trwa już wiele lat . Świat milczał a agresor się wzmacniał.
W tym czasie cały czas Rosję zbroiły Niemcy .
Dziś, do Ukrainy, Niemcy deklarują pomoc w postaci chełmów . Także gospodarczą, ale czy będzie potrzebna ! Tak jak ktoś napisał, czy to nie czubek góry lodowej jak wejść w to wszystko głębiej.







Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Luty, 2022, 13:15 »
spasiba, tawariszczi...
władymir władymirowicz oczień rad z waszej egoistycznej postawy

Z braku argumentacji dyskusja kończy się klasycznie - ad personam.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Luty, 2022, 13:26 »
(mtg): Nasz Premier Morawiecki, uczynił wczoraj wielki wkład na zmianę postawy i decyzji Niemiec.
Premier w oczach Europy to świetny polityk i uważam Jego działania zmienią Naszą pozycję w oczach EUROPY nawet  świata.
BOHATERSKIEJ UKRAINIE CZEŚĆ I CHWAŁA!!!! wobec ludobójczej agresji PUTINOWSKIEJ, to nie lud Rosji walczy lecz cała sitwa tego szaleńca.


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Marzec, 2022, 16:01 »
Tawarisze Rosjanie ; 'Włodek Raspierducha' (Putin) zaszoł z amła i tak jak ongiś Hitler nie zwycięży  :)
Rosjanie (druzja  :); prabudita sie i nie walczcie ze swaimi braćmi z Ukrainy
- ' cwaj Putin ' już przegrał sromotnie swaju wojenku z cywilizacją zachodnią i czeka go sąd sprawiedliwy
Podnieście głowy i uwierzcie zachodowi .
Ps. - DROGA ESTERO - przetłumacz ten mój apel do Rosjan cyrylicą ok. ?
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2022, 16:44 wysłana przez sawaszi »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Marzec, 2022, 20:35 »
Jak się czyta takie wpisy to serce z radości chce wykrzykiwać: "Brawo, 為你鼓掌,  brawo, молодец ты, Oto Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!!!"
mam nadzieję, że nie tylko DPT ale także wszyscy inni czytelnicy, dostrzegli, że zacytowano/zalinkowano prorosyjską antyukraińską antysemicką ordynarną propagandę...

na cytowanej stronie internetowej jest masa bzdur i masa przekłamań, a styl wskazuje że autor strony jest (użyję eufemizmu) co najmniej niezrównoważony emocjonalnie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Marzec, 2022, 20:45 »
A jaka jest definicja odnośnie "trzeciej wojny światowej"? Może znajdzie ktoś, kto wyjąśni w imieniu śmiertelnego Jezusa. Tak na początek. Co rozumieć prześ świat? Biblia coś wyjaśnia pod tym względem? Potem pociągniemy dalej.