Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy  (Przeczytany 6409 razy)

Offline Światus

Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« dnia: 16 Październik, 2021, 13:47 »
Ciało Kierownicze zaczyna przywracać zebrania w Salach Królestwa.
Myślę, że z powodu czwartej fali nic z tego nie wyjdzie, ale CK, jak zwykle z opóźnieniem, próbuje naśladować inne wyznania.
Artykuł przetłumaczony przez Google, ale całkiem nieźle.

     "Ciało Kierownicze Świadków Jehowy ogłosiło, że zaprosiło wybrane oddziały do udziału w pilotażowym programie wznowienia niektórych osobistych zebrań zborowych. Uczestniczące oddziały wybiorą Sale Królestwa w rejonach, w których odsetek szczepień jest wysoki, a wskaźnik infekcji niski. Oczywiście wszystkie aspekty tego projektu będą realizowane w zgodzie z lokalnymi przepisami dotyczącymi spotkań wewnątrz budynków. Ogłoszenie zostało odczytane rodzinom Betel na całym świecie w piątek 15 października 2021 roku.
     Wyniki tego programu pilotażowego określą, czy kolejne zbory mogą zostać zatwierdzone do wznowienia spotkań osobistych. W komunikacie stwierdzono również, że co do zasady osobiste działania organizacyjne pozostaną zawieszone co najmniej do 1 stycznia 2022 r.
     Bardzo doceniamy troskę Ciała Kierowniczego o ogólnoświatową społeczność braterską i wyważone podejście do wznowienia działalności organizacyjnej. Prosimy, módlcie się o dalsze kierownictwo i błogosławieństwo Jehowy dotyczące tych ustaleń (Przysłów 14:16)."

Źródło: https://www.jw.org/en/news/jw/region/global/The-Governing-Body-Announces-That-Some-In-Person-Meetings-Will-Resume-in-Select-Areas/
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2021, 14:43 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik, 2021, 17:27 »
Za komuny podczas zakazu potrafili na przekór zakazowi robić kongresy w lasach. Po komunie i zakazie nie ma już śladu a ze świadków Jehowy co zostało?
nihilista


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik, 2021, 17:38 »
To teraz jeszcze niech uchwalą, że na sale wpuszczają tylko zaszczepionych i te domniemane zbory antyszczepionkowe będą mogły zakończyć działalność :P


Offline Światus

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik, 2021, 19:57 »
To teraz jeszcze niech uchwalą, że na sale wpuszczają tylko zaszczepionych

Masz wątpliwości, że tak się stanie?
Z pozostałą częścią poradzą sobie "siłom"  ;)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline PoProstuJa

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik, 2021, 21:28 »
To wszystko jest bardzo proste, jak ludzie nie chodzą na salę, to pewnie nie widzą potrzeby, aby płacić datków na utrzymanie sali w takiej wysokości jak zwykle.
Forsa ucieka. Kontrola nad ludźmi ucieka! Głoszenie zamiera! Ludzie odzwyczajają się od organizacji - więcej siedzą w Internecie - a tak jak wiadomo rzesze odstępców. Oprócz tego ŚJ mają za dużo czasu dla siebie... i więcej czasu na myślenie...!

Więc CK musi "pilotażowo" otwierać sale! Nie mają wyboru!


Offline Matylda

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik, 2021, 21:36 »
Masz wątpliwości, że tak się stanie?
Z pozostałą częścią poradzą sobie "siłom"  ;)
Doszły mnie słuchy że moja mamusia jest antyszczepionkowa 😂😂😂ciekawe czy wyrazie W, się zaszczepi.
No bo jak jehowa  pijackimi ustami kierowników z ciała, wezwie na zebrania to trzeba będzie się jakoś dookreślić 😜🤓🤗😇
Nie zbadane są wyroki boskie 😎😏i z antyszepionkowstwa mogą wyleczyć 😜


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik, 2021, 23:34 »
Forsa ucieka. Kontrola nad ludźmi ucieka! Głoszenie zamiera! Ludzie odzwyczajają się od organizacji - więcej siedzą w Internecie - a tak jak wiadomo rzesze odstępców.

Mniejsza o odstępców. Ja doszedłem do wniosku, że problemem nie są treści odstępcze (interesujące dopóki ma się Organizację na liście priorytetów), ale problemem są treści alternatywne o podobnym ładunku emocjonalnym. Wielu nie czuje potrzeby szukać treści odstępczych i ma do nich awersję, ale konkurencyjne sposoby życia, konkurencyjne filozofie, to jest prawdziwy problem. Opowiadanie się po stronie królestwa nie jest tak atrakcyjne jak kiedyś, skoro można walczyć z NWO, a te NWO też zahacza w poświęconych mu mitologiach o każdy aspekt życia i można to studiować jak publikacje Strażnicy.

Nie bez przyczyny w zborach i ogólnie w społeczeństwie podział jest na tle szczepionek, ludzie poczuli emocje identyfikacji na linii swój-obcy, antysystemowość,  odkrywanie prawdy, walkę o nią, nadciągający wielki ucisk, zobaczyli społeczności tych co znają prawdę i tych co są w mroku. Nawet są elementy głoszenia. A wszystko na żywo przez neta, dynamicznie.

Ludzie znaleźli nastrój Organizacji poza Organizacją i w tym wypadku naprawdę ekscytujący - inni chcą o tym słuchać, interesują się, debatują, kłócą, czekają na najnowsze ustalenia, plotki, nowinki, dzienne sprawozdania z zakażeń, podczas gdy świadkowskie prawdy są interesujące już tylko dla tych wewnątrz, a i sama Organizacja nie potrafi być ponad tym sporem medyczno-społeczno-politycznym ( tak jak starała się być ponad sporami politycznymi w PRLu) musi zająć stanowisko, poniekąd stając się czymś podrzędnym wobec całej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2021, 23:52 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Estera

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Październik, 2021, 23:56 »
   Myślę, że zebrania szybko na Sale Królestwa nie wrócą.
   Wielu sobie chwali zoomowanie.
   Wszyscy już tak się wygodnie usadowili na tych swoich zoomach, że raczej dla wielu, powrót na sale będzie poważnym wyzwaniem.
   Nie trzeba się na galowo ubierać.
   Nie ponosi się kosztów na dojazdy przez tych, co musieli by dojeżdżać.
   Nie ma kontroli czy ktoś słucha, bo niektórzy tylko się logują na początek, a potem zajmują się swoimi sprawami.
   Nie ma tego kołowrotka, który był dla tych, co pracowali, że z językiem na brodzie lecieli na zebranie.
   Miernie to widzę.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nikt

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Październik, 2021, 09:00 »
   Myślę, że zebrania szybko na Sale Królestwa nie wrócą.
   Wielu sobie chwali zoomowanie.
   Wszyscy już tak się wygodnie usadowili na tych swoich zoomach, że raczej dla wielu, powrót na sale będzie poważnym wyzwaniem.
   Nie trzeba się na galowo ubierać.
   Nie ponosi się kosztów na dojazdy przez tych, co musieli by dojeżdżać.
   Nie ma kontroli czy ktoś słucha, bo niektórzy tylko się logują na początek, a potem zajmują się swoimi sprawami.
   Nie ma tego kołowrotka, który był dla tych, co pracowali, że z językiem na brodzie lecieli na zebranie.
   Miernie to widzę.

Pozwolę sobie się nie zgodzić . Ten najtwardszy beton wręcz tupie nóżkami nie mogąc się doczekać zebrań na sali i wcale nie dociera do nich,  że to dodatkowe siły i masę czasu im zabierze to nie ważne . Krzyczą wręcz my chcemy na salę ale nic im nie daje to ze w kościele norlamnie ludzie chodzą , że inni normalnie się spotykają oni nie mogą i już.
Przykre jest to, że   dopóki ktoś na sobie nie doświadczy czegoś złego z organizacji ciężko jest otworzyć oczy i spojrzeć na to z boku . Przecież mój tata tam był jego tata też a jego pradziadki to jedni z pierwszych w orgu ..........
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Październik, 2021, 09:43 »
obstawiam że zebrania z konieczności będą musiały odbywać się w trybie hybrydowym (część na sali część na zoomie) a to będzie oznaczało kolejne problemy dla organizacji
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Październik, 2021, 09:57 »
Nie jestem w 100% pewny źródła tego dokumentu ale zobaczcie jaką wrzutkę dali na reddicie:
https://www.reddit.com/r/exjw/comments/q9e9pg/and_so_it_begins/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf&utm_term=link




Offline Trinity

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Październik, 2021, 11:17 »
ze 2 dni temu jedna sis z mojego starego zboru dodała
na relacje zdjęcie swoje z mężem jakby z zebrania lub zgromadzenia a w tle siostry w strojach zebraniowych.
wyglądało to na świeże.
dodam że to rejon południowo zachodni Polski


Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Październik, 2021, 11:33 »
otwieranie sal królestwa w Polsce akurat podczas IV fali koronawirusa to niewątpliwy dowód że Organizacja Jehowy jest kierowana prądem elektrycznym :)

ciekaw jestem ewentualnych doniesień z Lubelszczyzny i z Podkarpacia, a także z Podlasia, bo tam jest szczególnie dużo osób niezaszczepionych i szczególnie dużo zakażeń (albowiem w tym roku koronawirus ma 'promocję' :) dla 'inteligentnych inaczej' :) i atakuje "ciemny wschód")

tak zupełnie na marginesie, jestem nieco zdziwiony "hołdowaniem pogaństwu" :) przy ustalaniu daty obowiązywania zamknięcia sal królestwa na świecie (akurat do sylwestra i nowego roku).

Organizacja która gardzi "pogańskimi" świętami, ustala kalendarz działania w oparciu o pogańskie święta :) jakby nie mogła np. ustalić zakaz otwierania sal np. do rocznicy potopu albo do rocznicy objawienia na górze Tabor albo rocznicy czegokolwiek (np. śmierci Freda Franza).
« Ostatnia zmiana: 17 Październik, 2021, 12:06 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ewa11

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Październik, 2021, 13:23 »
Nie bez przyczyny w zborach i ogólnie w społeczeństwie podział jest na tle szczepionek, ludzie poczuli emocje identyfikacji na linii swój-obcy, antysystemowość,  odkrywanie prawdy, walkę o nią, nadciągający wielki ucisk, zobaczyli społeczności tych co znają prawdę i tych co są w mroku. Nawet są elementy głoszenia. A wszystko na żywo przez neta, dynamicznie.

Ludzie znaleźli nastrój Organizacji poza Organizacją i w tym wypadku naprawdę ekscytujący - inni chcą o tym słuchać, interesują się, debatują, kłócą, czekają na najnowsze ustalenia, plotki, nowinki, dzienne sprawozdania z zakażeń, podczas gdy świadkowskie prawdy są interesujące już tylko dla tych wewnątrz, a i sama Organizacja nie potrafi być ponad tym sporem medyczno-społeczno-politycznym ( tak jak starała się być ponad sporami politycznymi w PRLu) musi zająć stanowisko, poniekąd stając się czymś podrzędnym wobec całej sytuacji.
Ja już dawno zauważyłam, że taka sama atmosfera jak w organizacji jest wszędzie indziej.

Ludzie po prostu nie potrafią żyć bez problemów i/lub wrogów. Jeśli akurat nie mają żadnego problemu, to go sobie stworzą; jeśli nie mają żadnego wroga, to go sobie znajdą.

Jak już naprawdę nie ma się o co kłócić, to zawsze można się pokłócić o politykę. No a aktualnie o szczepionki.


Offline Estera

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Październik, 2021, 19:27 »
Pozwolę sobie się nie zgodzić . Ten najtwardszy beton wręcz tupie nóżkami nie mogąc się doczekać zebrań na sali (...)
   Nikt :)
   Być może jest tak, jak twierdzisz.
   Ale ten "najtwardszy beton", to raczej tupie, żeby mieć mieć możliwość wymienić się najnowszymi newsami z okolicy.
   W moim zborze, te starsze "ciotki", to nawet w jednej kupce siadały, żeby od siebie nawzajem jak najwięcej usłyszeć i swoje dodać.
   Oczywiście, nic nie zastąpi takiego spotkania na żywo, oko w oko i przyjemność pobycia ze sobą.
   To jest oczywiste.

   Ale myślę, że zbyt wielkiej tęsknoty za pozostałą częścią zebrań, to raczej nie ma.
   Zrobiłam swego czasu mały wywiad w tej kwestii, jak pojawiły się zebrania na zoomach.
   Było duże zadowolenie z tego postanowienia.
   A przede wszystkim z wygody odbioru zebrań i zgromadzeń.
   Bo wyprawa na te ostatnie, to było nie lada wyzwanie również finansowe, dla wielu rodzin.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.