Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy  (Przeczytany 6426 razy)

Offline czarnyt85

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Październik, 2021, 00:15 »
a możesz przetłumaczyc ten list ?


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Październik, 2021, 01:03 »
Nie każdy, tylko zaszczepieni. Zebrania będą w trybie hybrydowym.

Jakby nie patrzeć, hybrydy w wersji prymitywniejszej, mikro, były już od dawna, gdy zgrywano ich przebieg audio dla braci i sióstr nie mogących przebywać na sali, np. z powodu choroby. Nie wiem jak rozpowszechnione bywały podobne praktyki, ale wiem że z nich korzystano. Streamy na żywo z obrazem i dźwiękiem to krok w nowoczesność.

jeśli te słowa potwierdzą się, oznacza to dalszy kryzys całej organizacji jw.org

Kryzys? Że paru może zdejmą z przywilejów w tych antyszczepionkowych zborach o których tyle się spekuluje? Na ich miejsce od razu wskoczą kolejni gorliwi i podporządkowani Niewolnikowi i władzom świeckim, więc strat dla funkcjonowania zborów raczej nie będzie. Z tych co zostaną skierowani na streamingową kwarantannę część się pewnie wreszcie zaszczepi i powróci, część będzie sobie orbitowała na obrzeżach zboru jako bracia wirtualni (niektórzy zapewne z wygodnictwa, a nie przymusu), a zaledwie jakiś odsetek tak się zezłości kwarantanną, że poszuka sobie innej religii. Zresztą pod ten odsetek pewnie podłączy się część ludzi, którzy chcieli opuścić Organizację już wcześniej, z innych powodów, ale nie mieli dobrego alibi. No to teraz już mają, na trwanie na obrzeżach i zachowanie statusu głosiciela pomimo nieaktywności - też już mają. Idealna sytuacja dla nieczynnych i kryptoodstępców. Jestem nawet w stanie wyobrazić sobie zaszczepionych głosicieli, którzy bezczelnie poinformują grono starszych, że ze względu na ryzyko zakażenia i tak rezygnują z aktywności teokratycznych na rzecz Zooma, a równocześnie i tak będą w stanie zachować dobre relacje z rodziną i uniknąć wykluczenia; to chyba pierwsza sytuacja w której to głosiciele są w stanie rozgrywać Organizację, a nie Organizacja ich.

Mnie ciekawi jak będzie w kontekście tego wyglądała posługa teokratyczna, czy niezaszczepiony będzie mógł stać na powietrzu przy stojaku czy brak szczepienia to kompletne wykluczenie z aktywnego życia teokratycznego?
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2021, 01:27 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Październik, 2021, 11:27 »

Mnie ciekawi jak będzie w kontekście tego wyglądała posługa teokratyczna, czy niezaszczepiony będzie mógł stać na powietrzu przy stojaku czy brak szczepienia to kompletne wykluczenie z aktywnego życia teokratycznego?
[/quote]
Stojaki oto jest pytanie. Gazetki brane do rączki mogą zabić wirusikiem. Stanie bez gazetek może mieć sens. Ja na miejscu CK zrobił biznes i stojaki zastąpił wózkotelewizorami podłączonymi do jw.org , przy okazji każdy stojakowy miałby swój pin , zdalnie z Ameryki widziałbym kto stoi i ile stoi oraz co jest wyświetlane i w jakiej lokalizacji. Oczywiście wózek miałby mikrofon zbierający rozmowy wózkowych. Wszystko to wpiął bym w system który by wystawiał ocenę społeczna danemu glosicielowi. Oczywiście odpalenie wózka po zeskanowaniu kod QR certyfikatu covid. Cały system może zastąpić NO, wykluczenia z automatu na podstawie rozmów przy stojaku. Stworzył bym strefy żółta zielona czerwona, strefy zagrożone odstępstwem też na podstawie rozmów przy stojaku.


Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Październik, 2021, 12:50 »
Nie każdy, tylko zaszczepieni. Zebrania będą w trybie hybrydowym.
jeśli te słowa potwierdzą się, oznacza to dalszy kryzys całej organizacji jw.org
ja wieszczę kryzys, Ex-In polemizuje
Kryzys?
ale potwierdza kilka oznak kryzysu, m.in:

po pierwsze:
część będzie sobie orbitowała na obrzeżach zboru jako bracia wirtualni (niektórzy zapewne z wygodnictwa, a nie przymusu)
po drugie:
dobrego alibi (...) na trwanie na obrzeżach i zachowanie statusu głosiciela pomimo nieaktywności - też już mają.
po trzecie:
Idealna sytuacja dla nieczynnych i kryptoodstępców.
po czwarte:
Jestem nawet w stanie wyobrazić sobie zaszczepionych głosicieli, którzy bezczelnie poinformują grono starszych, że ze względu na ryzyko zakażenia i tak rezygnują z aktywności teokratycznych na rzecz Zooma, a równocześnie i tak będą w stanie zachować dobre relacje z rodziną i uniknąć wykluczenia;
po piąte:
to chyba pierwsza sytuacja w której to głosiciele są w stanie rozgrywać Organizację, a nie Organizacja ich.
jeśli te 5 symptomów nie oznacza kryzysu, to sam już nie wiem co musiałoby wydarzyć się, aby Ex-In jakąkolwiek sytuację nazwał kryzysem.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2021, 13:05 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Październik, 2021, 14:24 »
Mnie ciekawi jak będzie w kontekście tego wyglądała posługa teokratyczna, czy niezaszczepiony będzie mógł stać na powietrzu przy stojaku czy brak szczepienia to kompletne wykluczenie z aktywnego życia teokratycznego?

Stojaki oto jest pytanie. Gazetki brane do rączki mogą zabić wirusikiem. Stanie bez gazetek może mieć sens. Ja na miejscu CK zrobił biznes i stojaki zastąpił wózkotelewizorami podłączonymi do jw.org , przy okazji każdy stojakowy miałby swój pin , zdalnie z Ameryki widziałbym kto stoi i ile stoi oraz co jest wyświetlane i w jakiej lokalizacji. Oczywiście wózek miałby mikrofon zbierający rozmowy wózkowych. Wszystko to wpiął bym w system który by wystawiał ocenę społeczna danemu glosicielowi. Oczywiście odpalenie wózka po zeskanowaniu kod QR certyfikatu covid. Cały system może zastąpić NO, wykluczenia z automatu na podstawie rozmów przy stojaku. Stworzył bym strefy żółta zielona czerwona, strefy zagrożone odstępstwem też na podstawie rozmów przy stojaku.

Apka głosicielska zamiast starszych i obwodowych, to mi się podoba. Dodałbym jeszcze kamerę nasobną z ukrytym obiektywem (Boża Organizacja nie musi się tłumaczyć nikomu że filmuje z ukrycia) i drugą, filmującą z miejsca obok. Trzeba zbierać jak najwięcej materiału z głoszenia, dla bezpieczeństwa i do szkoleń.
Apka w telefonie powinna być zawsze aktywna, nie tylko podczas głoszenia. Powinna zbierać wszystkie dane o życiu głosiciela 24 na dobę. Oddałeś się Dżehowie podczas chrztu? No to należysz do Dżehowy, ty i twoje dane. Za wyłączenie apki - pouczenie, za więcej przypadków wyłaczenia albo wręcz odinstalowanie - Komitet, wykluczenie. 
nihilista


Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Październik, 2021, 14:34 »
kiedyś Organizacja Jehowy broniła się przed atmosferą przyzwolenia na "bycie wierzącym niepraktykującym"

kiedyś Organizacja Jehowy stawiała sprawę jasno: "bądź zimny albo gorący" i żądała _pełnego_ posłuszeństwa (nie zadowalając się _częściowym_ posłuszeństwem ani samym płaceniem datków)

a teraz pojawia się "milczące przyzwolenie" nie tylko na nieaktywność, ale nawet na odstępstwo!

teraz także głosiciele mogą rozgrywać Organizację do swoich celów (a nie tylko ona ich)

teraz można bezkarnie funkcjonować na obrzeżach Organizacji zachowując stosunki towarzyskie

teraz można (dość długo zanim cię wywalą) bezkarnie szerzyć odstępstwo na obrzeżach Organizacji

czy to nie oznacza _kryzysu_ Organizacii? Możecie się ze mną zgodzić lub nie zgodzić, ale _w_mojej_ocenie_ każdy totalitaryzm upada właśnie wtedy, gdy zaczyna reformować się i zaczyna zwiększać zakres swobód osobistych...
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2021, 15:25 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Październik, 2021, 18:49 »
U nas starszy powiedział słowa tuż przed zebraniem: zebrania na sali tuż tuż. Ciekawe czy starsi maja większą wiedze czy może doświadczenie pewnie z 40 lat jako starszy to mu podpowiedziało na bazie tego co się dzieje.

I zgadzam sie ze to jest swoisty kryzys. Ci co zostaną nazwa to oczyszczeniem tak jak z podziałem na badaczy pisma i SJ. Pytanie jak wiele będzie tych co odejdą...


Offline Estera

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Październik, 2021, 19:49 »
(...) Powinna zbierać wszystkie dane o życiu głosiciela 24 na dobę (...)
   :)) :)) :))

   Szaher Maher ...

   Czy aby nie zapędziłeś się czasami.
   A co z pożyciem małżeńskim? Głosiciela? Starszego? itd? ...
   Taka inwigilacja nie sprzyjała by rozwijaniu miłości na podsłuchu.
   ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Technolog

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Październik, 2021, 19:56 »
U nas starszy powiedział słowa tuż przed zebraniem: zebrania na sali tuż tuż. Ciekawe czy starsi maja większą wiedze czy może doświadczenie pewnie z 40 lat jako starszy to mu podpowiedziało na bazie tego co się dzieje.
Z mojego doświadczenia większą wiedzę mają ci, którzy pili wódkę z obowodowymi albo mają znajomych w Betel, nawet w drugiej linii znajomości. Szeregowy zwykły lokalny starszy, a tym bardziej świeżo upieczony nie wie nic poza tym co jest w listach.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Październik, 2021, 20:21 »
jeśli te 5 symptomów nie oznacza kryzysu, to sam już nie wiem co musiałoby wydarzyć się, aby Ex-In jakąkolwiek sytuację nazwał kryzysem.

Jak będzie, to pokaże praktyka, moim zdaniem bardziej wygląda to na transformację, która może wyjść Organizacji na gorsze, ale może na lepsze, biorąc pod uwagę przystosowywanie się do zmian na świecie. Umniejszanie roli publikacji drukowanych na rzecz internetu też można nazwać kryzysem i rezygnacją z dotychczasowego etosu, który przed nie tylko internetem ale i telewizorem przestrzegał. Tymczasem Organizacja kroczy dalej i podjęła dobrą, a nawet spóźnioną decyzję. Trzymanie odstępców na siłę przy organizacji i rozliczanie ich z gorliwości to nie jest moim zdaniem dobra i korzystna polityka nawet z punktu widzenia Organizacji i im szybciej się z tego w ten czy inny sposób wycofają, tym lepiej dla nich. Choćby dlatego, że rozczarowani odstępcy szantażowani relacjami rodzinnymi to najbardziej zajadli krytycy Organizacji, a ich pozorowana gorliwość mniej jest warta niż ferment który wszczynają, nie sądzę też by dużo wpłacali do skrzynek.

Kryzys namacalny to świadki mieli w 1975, kiedy podobno w krótkim czasie odeszło z Organizacji kilkadziesiąt procent wiernych, a zgorszenie było powszechne i nawet dzisiaj potrafi odbić się czkawką. Czy obecna sytuacja czymś takim się okaże - czas pokaże, ale śmiem wątpić, przecenia się chyba skalę niezadowolonych.

I wygląda się tu tego kryzysu niczym wielkiego ucisku, podczas gdy Organizacja może nawet kryzysów więcej nie mieć, tylko schyłek rozciągnięty na kilkadziesiąt lat, stopniowy, niedostrzegalny z punktu widzenia współczesnych.

Jesteś Seba wielkim orędownikiem szczepień. Ciało Kierownicze podejmuje ostrożne kroki, kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem, jako nie lubiąca zadzierać z władzami religia ludzi starszych. To gdzie tu kryzys, powinni iść na żywioł i poluzować wszystkie ograniczenia, jak polski kościół? Ciało Kierownicze jest w tej samej sytuacji co inne kościoły protestanckie, które prowadzą lub będą prowadzić podobne polityki i tak też należy diagnozować jego potencjalne kryzysy lub rozkwity, w porównaniu do innych wiar w tej samej sytuacji. Bo to że mają pod jakimiś względami gorzej niż w 2019 o niczym nie świadczy, wszyscy mają.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2021, 21:02 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Październik, 2021, 20:55 »
Z mojego doświadczenia większą wiedzę mają ci, którzy pili wódkę z obowodowymi albo mają znajomych w Betel, nawet w drugiej linii znajomości. Szeregowy zwykły lokalny starszy, a tym bardziej świeżo upieczony nie wie nic poza tym co jest w listach.

No to ten ma ;)


Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Październik, 2021, 21:18 »
Jesteś Seba wielkim orędownikiem szczepień. Ciało Kierownicze podejmuje ostrożne kroki, kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem, jako nie lubiąca zadzierać z władzami religia ludzi starszych. (...) Ciało Kierownicze jest w tej samej sytuacji co inne kościoły protestanckie, które prowadzą lub będą prowadzić podobne polityki i tak też należy diagnozować jego potencjalne kryzysy lub rozkwity, w porównaniu do innych wiar w tej samej sytuacji
moim zdaniem, Organizacja mogłaby dogadać się z którąś z firm (np. z fajzerem lub z moderną) załatwić sobie jakąś odrębną markę dla szczepionki (np. szczepionka mogłaby nazywać się "Ezechiel C19") i mogliby zaszczepić "swoją" szczepionką wszystkich swoich wiernych co do sztuki.

Do tego jakaś fajna interpretacja księgi Ezechiela i wszyscy naprawdę wierzący świadkowie Jehowy ustawialiby się grzecznie w kolejce, aby przyjąć "znak zapewniający ocalenie" opisany przez Proroka Ezechiela.

Tego rodzaju akcja dopuszczalna jest i w prawie amerykańskim (tam nawet Prezydent Joe Biden wzywa "organizacje pozarządowe" do udziału w programie szczepień), jak i w Polsce (były wiosną akcje "szczepienia w zakładach pracy" i nic nie stało na przeszkodzie, aby zgłosić stutysięczny związek wyznaniowy jako nietypową organizację szczepiącą swoich wolontariuszy)

Myślę, że Organizacja powinna _wymusić_ zaszczepienie każdego swojego wiernego (jak się nie zaszczepisz, to wykluczenie za "wyuzdanie" polegające na podważaniu autorytetu ciała kierowniczego).

Myślę, że Organizacja powinna jak najszybciej wymusić pełne zaszczepienie wszystkich wiernych i jak najszybciej wznowić zebrania na salach królestwa, a "hybrydowość" zebrań powinna być zjawiskiem krótkotrwałym, np. 2-3 miesięcznym, ograniczonym do czasu pełnego zaszczepienia wszystkich wyznawców.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline czarnyt85

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Październik, 2021, 21:30 »
he he jakis beton c ciebie


Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Październik, 2021, 22:04 »
oczywiście "znak zapewniający ocalenie" opisany w księdze Ezechiela należy powiązać z wersetem z Ewagelii mówiącym o tym, że niektóre czynności należy wykonywać nawet 77x :)

i na tak sformułowanej podstawie biblijnej należy wymagać od współwyznawców przyjęcia 3-ciej i 4-tej i 77-mej dawki szczepionki :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline czarnyt85

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Październik, 2021, 23:08 »
he he dokładnie  tylko śmiać mi się chce bo 15 lat temu byłem na marginesie za to że chciałem sie szczepić na gryp miałem tysiące rozmów ze starszymi po zebraniu jak były w domu ze szczepienia to jedno zło że płady nienarodzonych dzieci słabo przebadane a dzis proszę jaka zmiana i nakaz ku,,, przepraszam ale brak mi słów !!!!