Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.  (Przeczytany 5341 razy)

Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń, 2023, 18:52 »
Pomóżmy ŚJ zachować Sale Królestwa  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Światus

Mamy prawo zadawać Świadkom Jehowy trudne pytania, co w ich tłumaczeniu nazywa się "prześladowaniem"...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline NNN

 
Mamy prawo zadawać Świadkom Jehowy trudne pytania, co w ich tłumaczeniu nazywa się "prześladowaniem"...

   Z cytowanego wersetu biblijnego na ulotce wynika, że stanowczo możemy pozwolić sobie na więcej. Możemy głosicielom reprezentującym lud Jehowy śmiało wytykać ich przestępstwa i grzechy. Samo to już by wystarczyło, ale w ich "srebrzance" jest tu mowa, aby się wręcz nie powstrzymywać przed wykrzyczeniem im grzechów, a nawet "buntu" (w tym wypadku najprawdopodobniej  przestępstwa i grzech zrównano z buntem). W NP pisze o "występkach i grzechu", a Czeski przekład katolicki, który posiadam, grzmi o "przewrotności mego ludu i jego grzechach". 


   Wyraźnie wiec z powyższego wynika, że mamy pozwolenie Jego Świątobliwości Jehowy na ogłaszanie im tego, a oni nie mają legitymacji na to, by nazywać te działania "prześladowaniem". Można śmiało im mówić, że ogłaszamy im wyroki Boskie, a ich działania to uniki przed sprawiedliwym osądzeniem. Przecież przed końcem, sąd miał się zacząć od "Ludu Jehowy". Dlatego zachęcam wszystkich do działania w powyższych kierunkach, a  ułatwiamy Wam to, ponieważ wydaliśmy w papierze zarówno ulotkę w formacie A6, jak i plakat A4. Proszę się do mnie zgłaszać. Powodzenia.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Światus

Właśnie pojawiła się limitowana seria kubków "organizacyjnych".  :)
"Zawłaszczeni przez sektę" to nazwa kanału Bożeny Trojanowskiej.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Światus

Powiększa się kolekcja kubków antyorganizacyjnych. :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline NNN

Pionierka zrezygnowała  z terenu?  :-\
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Kwiecień, 2023, 17:52 »
   W niedzielę 2.4. 2023 byłem w katowickiej galerii na spotkaniu byłych i niedoszłych świadków Jehowy, z Bożenką, prowadzącą kanał na You Tub, "Zawłaszczeni przez sektę". Galeria Katowicka jest tuż przy dworcu, można bezpośrednio do niej wejść z tegoż dworca, bez wychodzenia na zewnątrz. Ogólnie ludzi było dużo, bo niedziela była handlowa. Na nasze spotkanie przyszło 23 osoby. Większość z nas spędziła tutaj czas od 10.00 do 18.00. Ja przyjechałem w pięciu różnych koszulkach z nadrukami na sobie i co jakiś czas jedną  zdejmowałem (na dworze było zimno i deszczowo, ale w galerii ciepło i przytulnie). Miałem także ulotki o tematyce świadkowej, oraz kilkanaście kubków z nadrukami tematycznymi, także z logo kanału Bożenki. Miałem oczywiście też parę koszulek dla chętnych. Wszystko to cieszyło się niemałym zainteresowaniem nie tylko moich znajomych ale także ludzi nas otaczających. Cieszyłem się, że mogę to wszystko zaprezentować. Pochodziłem trochę po Galerii, aby pokazać koszulki publice. Nasze wspólne materiały pojechały także wraz z gośćmi do Niemiec. 


  Po osiemnastej stwierdziłem, że mam jeszcze około godziny do pociągu. Rozglądając się po dworcu zauważyłem punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Podszedłem tam i zacząłem rozmowę z pewnym panem, który przyglądał się mojej koszulce. Okazało się, że ten pan jest z obsługi tegoż punktu. Powiedziałem mu, że jestem byłym świadkiem i że byłem z bulwersowany tym, że na granicy państwa głosiciele nie pomagali innym ludziom, tylko swoim, ze swojej religii, a teraz stoją z wózkami razem z przyjętymi przez siebie Ukrainkami, które mają za zadanie werbować do świadków właśnie te osoby, którym nie pomagali. A ten człowiek mi mówi, że on to widział własnymi oczami. Był pan na granicy- zapytałem. Nie- odpowiedział, ale tutaj na tym dworcu pomagaliśmy wszystkim uchodźcom i obserwowałem miejscowych świadków z niebieskimi tabliczkami jw.org, którzy pomagali i zabierali do siebie tylko swoich. Razu pewnego, zebrała się spora grupa świadków ukraińskich, a nie było miejscowych. Zrobiło się późno, więc podeszliśmy do nich z propozycją, że weźmiemy ich do naszych punktów noclegowych i nakarmimy (ale nie mówiliśmy im na razie, że to są punkty przykościelne). Oni odmawiali nam, twierdząc, że "na pewno nasi bracia po nas przyjdą". "Nie wiem jak to się skończyło, bo nie byłem tutaj do końca. Także, ja ich trochę znam".
Powiedziałem temu panu, że posiadam parę tysięcy ulotek w języku Ukraińskim i spytałem, czy mogliby trochę wziąć na ten punkt i kolportować przy okazji udzielanej uchodźcom rzeczowej pomocy. Pan ten chętnie przystał na tę propozycję, powiedział mi, że będzie w tym tygodniu tutaj po południu od godziny pierwszej i żebym przywiózł 1000 ulotek. Okazało się później, że na tym dworcu były dwa punkty pomocy uchodźcom z Ukrainy, ale najwidoczniej jeden już niedawno zlikwidowano, bowiem uchodźców teraz jest mniej, o czym ten pan jeszcze nie wiedział.


 W poniedziałek poprosiłem kolegę o pomoc, bo ulotki "Bezpieczeństwo rodziny" są ciężkie (sto sztuk waży kilogram), a ja byłem bezpośrednio po rehabilitacji kręgosłupa. Zapomniałem sobie, że ten kolega, o ksywie Kolumb, miał miesiąc temu złamany nadgarstek prawej ręki i jeszcze chodzi w ortezie. Zgodził się pojechać ze mną, więc pojechały dwie kaleki, ja 300 sztuk miałem w plecaku i 300 w rękach, on w lewej ręce 100 sztuk, co dało 700 sztuk docelowo. Okazało się, że to wystarczyło. Ten pan ze stacji wziął na swój punkt 300 sztuk i kazał nam iść trochę dalej na poczekalnię dla uchodźców i tam wyłożyć ile chcemy. Wyłożyliśmy 200 sztuk i porozmawialiśmy ze starszymi Ukrainkami, o co chodzi. Były ulotkami zainteresowane, ale kilkakrotnie upewniały się, czy aby nie są to świadkowe traktaty.   Poza tym, pan z punktu kazał nam odszukać stolik na hali dworcowej, gdzie młode osoby pomagały uchodźcom w kontaktach internetowych i telefonicznych. Tam młoda dziewczyna wzięła dla tych osób 100 sztuk. Ostatnie 100 sztuk  porozkładaliśmy na stolikach i barierkach ogródków gastronomicznych znajdujących się  na środku hali dworcowej. Obsługa nam nie przeszkadzała, widząc ukraiński tekst. Wróciliśmy do domu i tak "stał się wieczór i poranek dzień trzeci".

   
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień, 2023, 18:05 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Kwiecień, 2023, 13:25 »
Kubek wskazujący na tendencje w Związku Wyznaniowym Świadkowie Jehowy w Polsce w ostatnim dwudziestoleciu. Są to  drastyczne zmiany głównych, podstawowych, zarazem sztandarowych doktryn, jak również masowa ucieczka wiernych z tego kultu. Jednocześnie są to także tendencje międzynarodowe. Na naszych oczach zmieniała się ta tak zwana "prawda", czyli ich ewangelia, która została stworzona dopiero w XXI wieku, ale nie przez Boga, czy Jezusa, a przez liderów kultu destrukcyjnego. Wiele osób te zmiany zauważyło, dlatego od dłuższego czasu trwa tam exodus wiernych w kierunku wolności.   
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Kwiecień, 2023, 05:10 »
Kubek w Kubek. Te są tylko podobne rozmiarami. Przechodzą do historii ostrzegając na codzień przed psychomanipulacją tam, gdzie podobno jest sama "prawdziwa prawda". Każdemu, kto stamtąd wyszedł kawa w takim kubku smakuje "wibornie", że pozwolę sobie sparafrazować powiedzenie pewnego czeskiego poety.  ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2023, 05:11 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Czerwiec, 2023, 23:55 »
Nowe ulotki i koszulki, które już powstają, a chcę, aby zostały zobaczone z okazji kongresów i przed miejscami kongresowymi. Koszulki pokażę nieco później. Ulotki są dwustronne.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Czerwiec, 2023, 13:17 »
W jakim mieście kongresowym jest planowana akcja ??
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwiec, 2023, 17:19 »
Nie jestem przekonany czy to nie robi więcej złego niż dobrego.
W wawie osoby które "pikietowaly" później paliły fajki i mówiły w iście światowy sposób.

Efekt. Łatwo taki przekaz odrzucić i powiedzieć zobacz jacy to źli ludzie. Szatan ich opętał.

Zdecydowanie wolę argumenty i fakty niż mocne hasła które łatwo stłumić 


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Czerwiec, 2023, 19:04 »
No właśnie. Najlepiej nic nie robić i palić fajki i pić gorzałę pod sklepem. I czekać na to, że nastąpi samozaoranie orga. A org działa, działa i działa. Zło trzeba hamować. Przykładów jest nadto. Mahatma Gandi, Martin Luther King. Małymi kroczkami. Kropla drąży skałę. Człowiek poświęca masę czasu, swoje prywatne pieniądze, a tu luuuu! Wiadro zimnej wody! I gdzie?Tam gdzie oczekiwałby zrozumienia. Ludzie czy wy nie widzicie tej swojej maniery? Czy to forum jest jakieś opiniotwórcze, to zespół krytyków, fachowców w dziedzinie? Nikt was nie pyta o ocenę. Ja wstawiłem pliki, aby pokazać co się robi i jak się robi, a nikogo nie pytałem o zdanie jakie to jest czy potrzebne czy nie, bo ja to wiem, że jest ważne. W przeciwnym razie nie działał bym nic w tym kierunku, tylko siedział bym przed klawiaturą i czekał, co mi dadzą znowu do oceny.  To jest dla tych co działają i uważają że jest to bardzo ważne. Proszę to przyjąć wreszcie raz i na zawsze do wiadomości. Nie dość, że organizacja nas tłamsi, to jeszcze swoi. Na podstawie jakiś jednostkowych zdarzeń formułować ogólne jednostkowe opinie. Z orgiem jest tak, że potępia w czambuł wszystko co się robi, a wy im nie pomagajcie w tym. To nas się wyklina od odstępców, a nie tych, co siedzą tylko tutaj i się wymądrzają.

Rzucił bym to wszystko w cholerę, żebym nie usłyszał dzisiaj od właścicielki drukarni: "Och! Ale wy działacie z rozmachem!"  No i masz babo placek. Ale rozmach!  Dobrze, że nie przyznaję się do tego, że nikomu się nie chce tyłeczka ruszyć, ale do oceny pierwsi. Już dawno temu małżeństwo drukarzy mi powiedziało, że z serca nam kibicują. I tego się muszę trzymać, żeby ich nie zawieść. Są niewierzący obecnie i żadne religie ich nie interesują. Ale w rodzinie mają świadków i to ja dzięki współpracy z nimi byłem tym, który pierwszy pokazał im jak organizacja jest fałszywa i jak potrafi niszczyć swoich wiernych i nie wiernych. Prawdopodobnie ci ludzie teraz stanęli by w mojej obronie, mając tę wiedzę o szkodliwości tego kultu.


Do Gandalfa: Akcje przewiduję w Sosnowcu, bo tam jest dużo spotkań, a reszta zależna jest od osób, które się mogą przyłączyć do tej akcji. Ja wyślę za swoje pieniądze materiały i koszulki, a one będą decydowały gdzie, najprawdopodobniej w swojej okolicy. Na razie nie mam oglądu całości kongresów.

 
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2023, 19:31 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Czerwiec, 2023, 23:42 »
Wybacz jeśli ciebie uraziłem. Nie to było moim celem. Na każdy komentarz można spojrzeć na wiele sposobów. Nie krytykuje nikogo bo nie czuje ze mam prawo. Dziele się swoją opinią i do tego służy forum.

Dla mnie ostre teksty są za ostre  :o Możesz to przyjąć lub nie. Oczywiście jest to subiektywne tak samo jak to co robisz.

Zauważ ze nie dawałem epitetów. Co do samej pikiety w warszawie podobały mi się niektóre hasła. Tylko w MOIM odczuciu ważne jest by dbać o szczegóły. Zastanowić się na odbiorcą i takie tam pierd**.

Jeżeli nie chcesz komentarzy moze warto jakos to oznaczyć. Bierze albo idzie a na bank niech nie komentuje.

Swoja droga podziwiam zapal i wytrwałość. Jesteś wolnym człowiekiem i rob co chcesz. Nic mi do tego.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Czerwiec, 2023, 16:13 »
Myślę sobie, że takie organizowanie się, drukowanie ulotek, pikietowanie itd zapewne wielu świadków nie przekona.
Natomiast jest to jak widać potrzebne osobom ex-JW.
Daje to im przestrzeń do wyrażenia swojej złości. Do zamanifestowania swojego zdania.
Daje też przestrzeń do przeżycia żałoby. Żałoby po stracie bliskich, przyjaciół, kolegów,  stracie marzeń, stracie czasu, pieniędzy, wysiłku no i często wielu lat swojego życia.


Niech protestują.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]