Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?  (Przeczytany 38800 razy)

Offline gedeon

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #135 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:44 »
Ambasadorze a jakie jest największe przykazanie o którym mówił Jezus....?


Offline Safari

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #136 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 20:01 »
O to właśnie  wszystko  się rozbija żeby żyć tak jak się chce, a nie tak jak mówi Bóg. To jest sprytna taktyka szatańska.

Ło kurcze!
Taktyka szatańska. I do tego sprytna.
Rozbawiło mnie to, choć zapewne Twoja intencja była powazna ;-)

 :D :D :D
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ameliia

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #137 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 20:03 »
Jak to jest tam (tzn u św Jehowy) byłam nasieniem szatana i tu na to wychodzi też ktoś podejmuje chęć wmanewrowania mnie w jakieś konszachty z Szatanem.


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #138 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 20:04 »
Widzisz Ambasador, Jezus CZYNIŁ UCZNIÓW I NAKAZAŁ TO SWOIM NAŚLADOWCOM..... Więc czy chcesz czy nie chcesz, robisz dokładnie to, starasz się zwerbowac ludzi do tej ..... nie wiem jak to nazwać do zaczątku Twojej religii. Chyba, ze już związałeś się z jakąs grupą tylko o tym na dobry poczatek nie mówisz.

A my cały czas mówimy, że się temu sprzeciwiamy, że własnie PORANIONYCH DUCHOWO wychodzących z jednej religii NIE WOLNO werbować do następnej.
Bo to znów może okazać się sekta....

Bo to po prostu nieetyczne!

To już lepiej chodzić i głosić od domu do Domu jak świadkowie jehowy Z OTWARTĄ PRZYŁBICĄ
a nie czyhać na okreslonych, wyselekcjonowanych ludzi, poranionych duchowo, byłych świadków.....jak sam powiedziałes gdzies wczesniej, jestes tu na tym forum dlatego że tu są poranieni duchowo.

Ambasador, proszę idź głoś na ulicę, do parku.... ale zostaw ludzi poranionych duchowo w spokoju, aby nabrali sił, odchorowali traumę.

Trafiłaś w punkt, gdyż faktycznie chcę pozyskać szczerych wyznawców/uczniów Jezusa Chrystusa, Nie Russela, White, Franciszka itd. JAKAKOLWIEK religia nie ma znaczenia, lecz tylko Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty.

Czemu się sprzeciwiasz ? Bogu i Jego Słowu ?
Nie głoszę żadnej religii. Daj se luz !!!

Poranieni są też i tam gdzie wydaje im się że są bezpieczni, bo mają długą i najstarszą tradycję. Tylko nie są tego świadomi. Miłość którą Duch Święty rozlał w moim sercu do WSZYSTKICH ludzi, nie pozwala mi milczeć.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Ameliia

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #139 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 20:05 »
Ambasador a w jakie dni masz zebrania?


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #140 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 21:47 »
Nie doznałem aby Bóg mnie zawiódł lub poprowadził ku szczęściu. Naprawdę nie znam ani jednej manifestacji Boga w stosunku do mnie lub innych osób, aby zaznaczył swe działanie. Jeśli czuje się zawiedziony lub zraniony, to tylko przez niektórych ludzi, lub sam zraniłem kogoś, gdyż to można odczuć widzialnie, namacalnie, praktycznie itp. Mówienie o Bogu, że Go zasmuciliśmy jakimś sprzeciwem (grzechem), to tylko wyobrażenie ludzi, którzy próbują przypisać pewne cechy na swe wyobrażenie, swego wyimaginowanego Boga. Mówiąc w skrócie: "Człowiek stworzył Boga na swój obraz", a nie odwrotnie, "Bóg stworzył człowieka na swój obraz". Gdyby nawet to ostatnie było prawdą, to przyglądając się zabijaniem człowieka przez innego człowieka, stawia tym samym wizytówkę samemu Bogu, co potwierdza historia biblijna mściwego Jahwe. Czy dotyczy to tylko obecnie żyjących? Czy może dotyczy zmartwychwstałych? Czy wszyscy od Adama do Jana Chrzciciela byli nowo narodzeni z Ducha? Jeśli tak, to jakim sposobem to się stało. Jeśli nie, to nie mają szans na zbawieni, jak sam stwierdziłeś. A jeśli po zmartwychwstaniu będą mieli możliwość zrodzenia się z Ducha, to coś tu nie gra, gdyż mimo, że nie byli zrodzeni z Ducha, a jednak mają szanse na zbawienie, o czym podaje 11 rozdział do Hebrajczyków. A co z niemowlakami, które zmarły nie narodziwszy się z "żywej wody i Ducha? Tylko odpowiedz prosto bez jakichś metafor.

Inaczej mówiąc Bóg jest dla Ciebie obojętny ?  Jednak jesteś okłamywany, chyba sam siebie okłamujesz. Ponieważ Dar Boży, Łaskę zbawienia można tylko przyjąć albo odrzucić. Analogicznie jak przykładowo z prezentem urodzinowym.
Skoro nie czujesz się podobny do Stwórcy, to czy masz jakiegoś przodka ?
Bóg starotestamentowy był Bogiem narodowościowym. Każdy kto nie był Izraelitą albo czcicielem Jahwe, był Bożym wrogiem, i tym samym wrogiem Jego Ludu Wybranego.

Wymóg nowego duchowego narodzenia, dotyczy wszystkich ludzi od Chrystusa. Polega to na śmierci starej natury i powstania do życia nowej. Na wzór Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.
Może znasz ten zapis ?
„  Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.  W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,
[1 P 3;18-19 BW].
Rozumiem że Jezus w duchu zwiastował zbawienie wszystkim zmarłym przed Jego Ofiarą na Golgocie. Nie mam wykształcenia teologicznego i to jest tylko moje osobiste zrozumienie.

Wszystkie dzieci narodzone i nienarodzone (płody poronione) są zbawione automatycznie. Poruszyłeś takie mnóstwo wątków że można książkę napisać  ;)
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline sabekk

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #141 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 22:55 »
Każdy kto nie był Izraelitą albo czcicielem Jahwe, był Bożym wrogiem, i tym samym wrogiem Jego Ludu Wybranego.

A Gibeonici, podstępem co prawda, to zawarli przymierze z Jozue, bo byli wrogiem Jego (Jahwe) ludu wybranego?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Stanisław Klocek

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #142 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 23:06 »
Inaczej mówiąc Bóg jest dla Ciebie obojętny?
Może być odwrotnie. To raczej ja jestem obojętny Bogu, skoro tyle lat się wysilałem, a On mi żadnego miarodajnego znaku nie dał, czy jestem na właściwym zrozumieniu czy nie.
Cytuj
Jednak jesteś okłamywany, chyba sam siebie okłamujesz.
Wolałbym usłyszeć od Boga, bo jak mam Ci wierzyć skoro nie jesteś Bogiem, a każdy człowiek jest kłamcą Rz 3:4, a nawet aniołom przypisuje braki Hi 4:18, a nawet inni święci w niebie są zbrukani Hi 15:15
Cytuj
Łaskę zbawienia można tylko przyjąć albo odrzucić. Analogicznie jak przykładowo z prezentem urodzinowym.
Prezent widzę, a łaski od Boga jeszcze nie doświadczyłem. Nawet i prezent ludzki może być zwodniczy. Sam się raz skusiłem zajrzeć do jakoby zgubionego prezentu pięknie opakowanego tuż przed salą weselną, a tam było łajno świńskie, lub wysłane  znajomemu przez intrygantów genitalia świńskie, lub różne listy z bombami trującymi itp. Jeśli się jeszcze nie sparzyłeś, to jeszcze widać wiele przed Tobą.
Cytuj
Skoro nie czujesz się podobny do Stwórcy, to czy masz jakiegoś przodka ?
No to już ewidentne Twe kłamstwo, ale skoro Ci smakuje, to się nim karm, a na pewno się nim zatrujesz w odpowiednim czasie.
Cytuj
Bóg starotestamentowy był Bogiem narodowościowym.
Tak był i jest wyobrażany przez pisarzy biblijnych, podobnie jak inne bóstwa, choć bardziej przekonująco.
Cytuj
„Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.  W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, [1 P 3;18-19 BW].
A kto widział Jezusa jak głosił duchom? A kim są te duchy, zmarłymi ludźmi czy upadłe anioły? Jeśli ci ostatni, to czy jeszcze siedzą w tym więzieniu? Bo siedzieć w więzieniu oznacza, że są izolowani aby nie wyrządzać krzywdy ludziom, gdy tymczasem w innych miejscach Biblii pisze, iż włażą w ludzi albo w świnie. Jaka więc jest prawda? Zdecyduj się, siedzą pod zamknięciem, czy hasają na wolności?
Cytuj
Poruszyłeś takie mnóstwo wątków że można książkę napisać  ;)
Rzeczywiście. Moderatorzy mogą mieć z tego powodu dylemat, czy należy wiele postów zaliczyć do zagadnienia dyskusji doktrynalnych, czy może każde kłamstwo podlega zadaniu "ran duchowych", które są śmiertelne widziane jedynie z punktu widzenia Boga, a ludzie sobie tylko zgadują, bo tak by chcieli.


Mario

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #143 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 23:36 »
Przepraszam, 'Mario', coś uzupełnię...   Ani obecnych, ani przyszłych!

Wystarczy, że robię to przed drzwiami, na wózkach, parkingach, centrach handlowych, ulicy, przy latarni, pod kościołem, na pasach, krawężniku, plebani i w tych jeszcze miejscach, których jeszcze nie byłem.




Dziękuję Sabekk
Wiem ( czytam Twoje posty i widzę to ), że jesteś bardzo, bardzo wartościowym człowiekiem chociaż Twojej zadziorności w temacie o krwi scierpieć nie mogę ;) :)


Offline sabekk

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #144 dnia: 01 Lipiec, 2015, 00:07 »
Dziękuję Sabekk
Wiem ( czytam Twoje posty i widzę to ), że jesteś bardzo, bardzo wartościowym człowiekiem chociaż Twojej zadziorności w temacie o krwi scierpieć nie mogę ;) :)

Oj, tam zadziorności...  :D  Niczym się nie przejmuj. Wrzuć sobie na luz i wracaj do dyskusji. Jednak brakuje mi tam ciebie  ;)
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Mario

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #145 dnia: 01 Lipiec, 2015, 00:10 »
Oj, tam zadziorności...  :D  Niczym się nie przejmuj. Wrzuć sobie na luz i wracaj do dyskusji. Jednak brakuje mi tam ciebie  ;)

Umiesz "połaskotać " ;)


Offline gedeon

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #146 dnia: 01 Lipiec, 2015, 00:18 »
Dziękuję Sabekk
Wiem ( czytam Twoje posty i widzę to ), że jesteś bardzo, bardzo wartościowym człowiekiem chociaż Twojej zadziorności w temacie o krwi scierpieć nie mogę ;) :)

A ja lubię Sabkka w tej roli, bo to czasami ostra ale merytoryczna dyskusja, lubię jak spierają się  mądrzejsi, ja swoje stanowisko w sprawie krwi wyraziłem i teraz mogę tylko czytać. Lubie też wywody Marka bo są mocne i merytoryczne no i Nocka fajnie i mądrze prawi.


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #147 dnia: 01 Lipiec, 2015, 07:54 »
Nawet wydaje mi się zaryzykować, że niektóre wypowiedzi bardziej ranią (nie wykluczam też siebie) 'ambasadora' niż on nas. Rzeczywiście wielu może być poranionych duchowo, nie tylko przez jakąś religię, lub tutejsze komentarze, ale z własnej nadwrażliwości, niejednokrotnie nie znając rzeczywistych przyczyn tak mocno złożonych.
(w czasie mego pisania odp. mi 'ambasador'że', więc ustosunkuję się w odrębnym poście)

Dzięki Bożej Łasce otrzymałem nowe serce, dlatego  nie można mnie zranić. Chociaż niektóre uwagi pod moim adresem sprawiają ból. Lecz powodują jedynie smutek i refleksje, nad własną osobowością i wadami. Gdyż niektóre z nich są uzasadnione (te w realu) i mobilizują do pracy nad moim charakterem.

Faktycznie ludzka nadwrażliwość spowodowana swoimi wyobrażeniami jak powinno się reagować w danej sytuacji, jest częstym powodem że ludzie czują  się rozczarowani i zawiedzeni.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline falafel

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #148 dnia: 01 Lipiec, 2015, 08:00 »
Wydzieliłem z tematu dyskusję o nawracaniu na forum. KLIK


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #149 dnia: 01 Lipiec, 2015, 08:45 »
Może być odwrotnie. To raczej ja jestem obojętny Bogu, skoro tyle lat się wysilałem, a On mi żadnego miarodajnego znaku nie dał, czy jestem na właściwym zrozumieniu czy nie.

                                                                                                     
                                                                                                                                                     

   Przecież to jedno i to samo :
Bóg jest dla Ciebie obojętny =  ja jestem obojętny Bogu.
Chodzi o stosunek człowieka, których są miliardy. Zaś Bóg jest jeden. 
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii