Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Afera szczepionkowa  (Przeczytany 10301 razy)

Offline nazari

Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Styczeń, 2021, 00:14 »

A pan nazari nie cierpi jak blondynki go pouczają?  :) Jakiś kompleks kota? a może wzór wzięty z pana Czarnka?
Ależ skąd!
Ja lubię rozmawiać z każdym ale z tym co ma cos do powiedzenia na dany temat a nie poucza mnie żeby używać logiki i rozumu, zupełnie nie mając nic do powiedzenia na ten temat


Marzena

  • Gość
Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Styczeń, 2021, 00:21 »
Ależ skąd!
Ja lubię rozmawiać z każdym ale z tym co ma cos do powiedzenia na dany temat a nie poucza mnie żeby używać logiki i rozumu, zupełnie nie mając nic do powiedzenia na ten temat

Żałosne to strasznie. Porozmawiać trzeba umieć, a nie w kółko to samo nawijać.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2021, 00:26 wysłana przez Marzena »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Styczeń, 2021, 00:47 »
Ależ skąd!
Ja lubię rozmawiać z każdym ale z tym co ma cos do powiedzenia na dany temat a nie poucza mnie żeby używać logiki i rozumu, zupełnie nie mając nic do powiedzenia na ten temat


Serio?  logika i rozum jest jak najbardziej potrzebna do analizy faktów :) natomiast obecna władza korzysta z metody wyśmiewania , ubliżania , poniżania , lekceważenia ludzi z którymi nawet nie rozmawia.. Taka tendencja jest wyraźnie dostrzegana przeze mnie w rozmowach wielu ludzi .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline nazari

Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Styczeń, 2021, 01:45 »


Serio?  logika i rozum jest jak najbardziej potrzebna do analizy faktów :) natomiast obecna władza korzysta z metody wyśmiewania , ubliżania , poniżania , lekceważenia ludzi z którymi nawet nie rozmawia.. Taka tendencja jest wyraźnie dostrzegana przeze mnie w rozmowach wielu ludzi .
A zorientowałaś sie o czym jest temat?
Czy prześledziłaś dyskusję?
Czy my rozmawiamy tutaj o obecnej władzy? Czy o celebrytach oraz z osobach, którzy z nimi współpracowali łamiąc ustalone przepisy co do szczepień?
Mowa jest o logice i rozumie w tym temacie.
I jak one się mają do twierdzeń tych, którzy uważają że celebryci pod pretekstem promocji szczepień covid19 zostali (o zgrozo przez obecną władzę, w odwecie za krytykę rządu pis) wkręcone w aferę?
Zupełnie ignorując fakty, że rektorem WUM jest Zbigniew Gaciong, człowiek przyjazny opozycji, jednocześnie jest wiceprzewodniczącym rady fundacji TVN.
To on w 2008 roku w odpowiedzi na zarzuty Palikota że Lech Kaczyński powinien przedstawić wyniki swoich badań, zachwalał stan zdrowia Tuska, mówiąc że gdyby nie był politykiem to zostałby sprinterem.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tusk-jest-urodzonym-sprinterem/83p0zz5
Natomiast dyrektorką Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest Anna Łukasik, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia za rządów PO.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26655885,sprawa-ze-szczepieniami-prezeska-centrum-medycznego-wum-oddala.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_%C5%81ukasik_(urz%C4%99dnik)

Gdzie tu rozum gdzie logika, że obecna władza  odpowiada za szczepienia celebrytów, skoro ośrodek w którym to zrobiono kierowany jest przez ludzi związanych z opozycją?
I to ludzie związani z opozycją oraz popierająca ich celebrycka elita oraz związane z nimii zamieszane w tą aferę media pokazały wobec reszty społeczeństwa swoją pogardę i lekceważenie.

Trochę faktów, trochę faktów a nie gdakanie o rozumie i logice oraz powtarzanie stereotypów o wszędobylskiej, dyktatorskiej władzy pis i ludziach oczadzonych przez nich telewizją publiczną.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2021, 01:55 wysłana przez nazari »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Styczeń, 2021, 08:07 »
Widzę, że niektórzy biorą na serio co mówi ten rząd i jego tuba propagandowa. Nie, nie chce powiedzieć przez to, że TVN jest moja optyka. Bo mam gdzieś wszystkich od prawa do lewa.
Czy to jest afera? Kilkanaście osób? Serio? Miało być milion szczepień do końca stycznia, a przypieprzamy się o kilkanaście.
Dlaczego nie przywalamy się do rządu, że zaszczepił dopiero trochę ponad 30 tys dawek. Inne kraje mają już do nowego roku zrobione po 0.5 mln szczepień.
Ale zawsze trzeba zrobić aferę, żeby przykryć nowe podatki i daniny. Nowe afery jak z przejęciem ideabanku. Zamknąć ryje swoloczy, która ma czelność prowadzić firmy w Polsce i zarabiać normalne pieniądze.
Jeśli ktoś daje się wciągnąć w takie gownoburze jak ta że szczepieniem kilku, tzw celebrytów, to coraz mniej widzę możliwości oderwania od koryta najbardziej prorosyjskiej partii od 1989...


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Styczeń, 2021, 08:11 »
A zorientowałaś sie o czym jest temat?
Czy prześledziłaś dyskusję?
Czy my rozmawiamy tutaj o obecnej władzy? Czy o celebrytach oraz z osobach, którzy z nimi współpracowali łamiąc ustalone przepisy co do szczepień?


A czy dalszy pana wywód dotyczy szczepień czy mówi o politycznych sympatiach?
Skoro jest pan tak oburzony faktem , że celebryci zaszczepili sie wcześniej bez pozwolenia rządu , to może porozmawiamy o tym czy pan Kaczyński zamykając cmentarze w kwietniu dla ludzi sam miał prawo pod eskortą odwiedzić grób mamusi? ciekawe , że nigdy nie ma mowy , że odwiedził grób ojca?
A może o znikających respiratorach? maseczkach bez atestu? o braku środków ochrony w szpitalach ; domach opieki itd?
Albo o wyborach gdzie szczególnie za granicą karty nie docierały ? O drukowanych kartach których nikt nie zlecał , a nie premier zlecał...
O pokonanej epidemii w lipcu o ile się nie mylę , o  wezwaniu do obrony kościołów, a łamaniu rąk , pałkach teleskopowych puszczanych w ruch..., bojówkach pana Bąkiewicza? który może chodzić bez maseczki w obecności policji?
Tak można by mnożyć.
 Ach no nie mogę zapomnieć o godzinie policyjnej , której nie było , o zakazie przemieszczania ale to nie był zakaz tylko prośba  :)
Temat szczepień jest żywy ale w sposób jaki pan go przedstawia nie jest merytoryczny a polityczny to oczywiście tylko moje zdanie...

mav: Usunąłem cytat i odpowiedź trollowi, który już poleciał z forum, nie ma sensu zostawiać nawet fragmentów jego wiadomości, bo jemu właśnie o to chodzi.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2021, 08:39 wysłana przez mav »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Profesor Tutka

Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Styczeń, 2021, 08:21 »
Dorkas, A u was biją murzynów. Jakby co,
 to jest sofizmat,


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Styczeń, 2021, 08:42 »
Naprawdę ambasadorzy?
Ambasadorzy, których nazwiska objęte są ochroną danych osobowych >:D
Ustawa o ochronie danych osobowych tak bronił  się rektor WUM przed podaniem całej listy "ambasadorów"
To kamery i flesze niepotrzebne już dla ambasadorów tylko RODO?
Jedna z ambasadorek, córka Jandy i Seweryna, Maria Seweryn tak promowała szczepionkę że najpierw zaprzeczała że została zaszczepiona, dopiero potem przyznała że się "wylało".
Czy to zgodne z rozumem i logiką Marzeno?
Ale żeby nie było że to ja tak twierdzę z przedawkowania tvpis, to może cytat kogoś z Polsatu
Agnieszka Gozdyra
"Jeśli "nazwiska osób, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień (WUM)” są objęte ochroną danych osobowych, to nie jest to akcja promocyjna. Tyle."
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26654606,komentarze-po-konferencji-rektora-wum-do-dymisji-vs-to-nic.html
Czy ktoś kto namawia Cię do złamania prawa nawet jeżeli nie wiesz że to może być łamaniem, uniewinnia Cię?

Czy w mediach mało było wałkowane, kto może zaszczepić się jako pierwszy, żeby rżnąć głupa że się nie wiedziało?
Ja kończę tą dyskusję. Widzę że wg niektórych, najlepiej byłoby pozamykać tych co przyjęli te szczepionki, bo popełnili przestępstwo równie ohydne jak zakup felernych respiratorów przez handlarza bronią za 150 mln zł, albo przekazanie 2 mld zł na tubę propagandową, kiedy szpitale są na skraju wydolności finansowej. Że o bezsensownym, propagandowym kopaniu piasku na Mierzei Wiślanej za już 2 mld zł nie wspomnę. Ot prawo Kalego. Najgorsze, że kilka szczepionek dostali ci co i tak by je dostali, tle że trochę wcześniej. Tyle ode mnie w tym temacie.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Styczeń, 2021, 20:41 »
Dorkas, A u was biją murzynów. Jakby co,
 to jest sofizmat,

 :) A możesz jaśniej ?  :) to tak z ciekawości , bo musiałam doczytać co to sofizmat i trochę nurtuje mnie to Twoje pytanie.
A ponieważ mój adwersarz dał lubika postanowiłam dopytać u źródła o co kaman :) o ile to nie problem :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline nazari

Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Styczeń, 2021, 20:57 »
Ja kończę tą dyskusję. Widzę że wg niektórych, najlepiej byłoby pozamykać tych co przyjęli te szczepionki, bo popełnili przestępstwo równie ohydne jak zakup felernych respiratorów przez handlarza bronią za 150 mln zł, albo przekazanie 2 mld zł na tubę propagandową, kiedy szpitale są na skraju wydolności finansowej. Że o bezsensownym, propagandowym kopaniu piasku na Mierzei Wiślanej za już 2 mld zł nie wspomnę. Ot prawo Kalego. Najgorsze, że kilka szczepionek dostali ci co i tak by je dostali, tle że trochę wcześniej. Tyle ode mnie w tym temacie.
No tak, najpierw oskarżyć o hejt a pod naporem argumentów to najlepiej wymiksować się z dyskusji i napisać, że u was murzynów biją.
A tak w ogóle to przecież nic wielkiego się nie stało ot "kilka szczepionek dostali ci co i tak by je dostali, tle że trochę wcześniej"
A lekarze i inny personel z WUM niech sobie poczeka, bo założyciel najbardziej wiarygodnej tv w Polsce a za PRL chwalony przez Urbana ambasador komunizmu i trochę śmietanki elity III RP musiało być zaszczepione poza kolejnością.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2021, 21:01 wysłana przez nazari »


Marzena

  • Gość
Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Styczeń, 2021, 21:28 »
No tak, najpierw oskarżyć o hejt a pod naporem argumentów to najlepiej wymiksować się z dyskusji i napisać, że u was murzynów biją.
A tak w ogóle to przecież nic wielkiego się nie stało ot "kilka szczepionek dostali ci co i tak by je dostali, tle że trochę wcześniej"
A lekarze i inny personel z WUM niech sobie poczeka, bo założyciel najbardziej wiarygodnej tv w Polsce a za PRL chwalony przez Urbana ambasador komunizmu i trochę śmietanki elity III RP musiało być zaszczepione poza kolejnością.

🤔 jakich argumentów? Chyba coś mnie ominęło.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Styczeń, 2021, 21:28 »
No tak, najpierw oskarżyć o hejt a pod naporem argumentów to najlepiej wymiksować się z dyskusji i napisać, że u was murzynów biją.
Miałem się nie odzywać. Ale zakończyłem tą dyskusję z Tobą, bo przypomina mi ona grę z gołębiem w szachy. Gołąb powywraca figury na szachownicy, potem na nią napaskudzi i będzie chodził dumny że wygrał. Także... niech Ci będzie że wygrałeś.
Miłego wieczoru.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2021, 21:53 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline nazari

Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Styczeń, 2021, 22:22 »
Miałem się nie odzywać. Ale zakończyłem tą dyskusję z Tobą, bo przypomina mi ona grę z gołębiem w szachy. Gołąb powywraca figury na szachownicy, potem na nią napaskudzi i będzie chodził dumny że wygrał. Także... niech Ci będzie że wygrałeś.
Miłego wieczoru.
To dość ciekawe porównanie ja bym jednak zmienił nieco opis, bowiem gołąb strzelił focha, zostawił szachy i odfrunąlł  :))
Mam nadzieje, że przynajmniej hejterem szkalującym anonimową akcję promocyjną, już nie jestem .
A zapomniałem to wszystko Polsat odkrył , węc oni są hejterami publicznymi number 1  >:D
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2021, 22:41 wysłana przez nazari »


Offline Sebastian

Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Styczeń, 2021, 23:49 »
jak na "akcję promocyjną" to wygląda ona wyjątkowo nieudolnie
zwłaszcza gdy dziennikarze potrafią walnąć tytuł na pierwszą stronę "żałuję że się zaszczepiłam!"

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline nazari

Odp: Afera szczepionkowa
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Styczeń, 2021, 23:51 »
Widzę, że niektórzy biorą na serio co mówi ten rząd i jego tuba propagandowa. Nie, nie chce powiedzieć przez to, że TVN jest moja optyka. Bo mam gdzieś wszystkich od prawa do lewa.
Czy to jest afera? Kilkanaście osób? Serio? Miało być milion szczepień do końca stycznia, a przypieprzamy się o kilkanaście.
Dlaczego nie przywalamy się do rządu, że zaszczepił dopiero trochę ponad 30 tys dawek. Inne kraje mają już do nowego roku zrobione po 0.5 mln szczepień.
Ale zawsze trzeba zrobić aferę, żeby przykryć nowe podatki i daniny. Nowe afery jak z przejęciem ideabanku. Zamknąć ryje swoloczy, która ma czelność prowadzić firmy w Polsce i zarabiać normalne pieniądze.
Jeśli ktoś daje się wciągnąć w takie gownoburze jak ta że szczepieniem kilku, tzw celebrytów, to coraz mniej widzę możliwości oderwania od koryta najbardziej prorosyjskiej partii od 1989...
Widzisz jako kolejny tutaj piszesz mimo, że "aż tak się tematem nie zainteresowałeś" ale tak jak ci inni piszesz z bardzo dużą pewnością.
I nie wiesz że oficjalnie program szczepień ruszył od dzisiaj i nie zaszczepiono 30 tys tylko 50.
Czy to mało? Zależy jak na to patrzeć. Jeżeli porównać do Izraela to tak, to mało, bo oni szczepią po 150 tys. dziennie i zaszczepili już kilkanaście procent populacji. Natomiast jeżeli porównać do Francji to dużo a nawet bardzo dużo, bo tam zaszczepiono w tym samym czasie tylko 400 osób.
w ponad dwukrotnie wiekszych Niemczech zaszczepiono 160 tys. więc wstydzić się nie mamy czego.
Dla Ciebie może to i gównoburza ale nie dla innych np. lekarzy, pielegniarek i reszty personelu medycznego to jest prawdziwa afera.

"Głos w sprawie zabrała również Maja Herman - psychiatra i psychoterapeutka pracująca na WUM. Lekarka zdecydowała się na odważne wyznanie, choć przyznała, że za swoją wypowiedź może zostać wyrzucona z pracy. Poinformowała, że nikt nie zaproponował jej, aby skorzystała z wolnej dawki szczepionki. Napisała też, co myśli o sytuacji związanej z celebrytami.
swoim wpisie Maja Herman tłumaczy, że pracuje w dwóch miejscach, więc nie zgłaszała się do szczepienia od razu, aby jej koledzy, którzy pracują na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym codziennie, mieli możliwość skorzystania ze szczepienia w pierwszej kolejności. Liczyła, że nie będzie musiała długo czekać na swoją kolej. Z czasem okazało się, że nikt nie zadzwonił do niej, żeby poinformować o możliwości wcześniejszego skorzystania ze szczepionki, choć grupa aktorów i celebrytów otrzymała taką możliwość.

Jestem lekarką, pracuję na WUM. (...) Jak mnie wkurza ta tektura, która się zadziała. To ratowanie, ta akcja promocyjna szczepień (...). I zaznaczam to moja opinia, nie kliniki w której pracuję. Dziękuję osobom za to odpowiedzialnym, że pozwoliły mi znowu poczuć się jak nikt. Gdy oglądam zdjęcia moich netowych znajomych, szczepiących się, skręca mnie z zazdrości i przykrości" - relacjonuje Maja Herman

Bo pracuję w jeszcze jednym miejscu. Ne zapisałam się tam na szczepienie, żeby medycy pracujący tam codziennie byli pierwsi i dlatego też, że pomyślałam, WUM tak zbierał szybko pisemne oświadczenia (zaledwie parę dni), to pewnie szybko będę zaszczepiona. I przysłowiowe g****. Nikt nie zadzwonił, nikt nie zapytał" - dodaje lekarka. "

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/koronawirus-lekarka-maja-herman-z-wum-ostro-o-skandalu-ze-szczepieniami/52lrhrs

A na temat prorosyjskich klimatów a bardziej powiedziałbym proradzieckich, które znają ludzie majacy trochę wiecej wiosen z PRL.
To ta wg. Ciebie gównoburza przypomina tamte czasy, gdzie byli szaracy, którzy dostawali kartki na zakupy i musieli stac w kolejkach o ile w sklepie coś interesującego było. Ale była też elita, która miała własne tylko dla nich przeznaczone sklepy z żółtymi firanami żeby motloch nie zaglądał panom do garnka i nie ślinił sie na widok rarytasów.
Takimi panami czuje się opozycyjna pseudoelita związana z opozycją i telewizją, która kształtuje większość umysłów obecnych tu na forum,
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2021, 00:04 wysłana przez nazari »