Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie apostaci !  (Przeczytany 8118 razy)

Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Grudzień, 2020, 12:17 »
Na pewno zależy na mnie dopóki będę świadkiem miłość kondycjonalna ale warto przeczekać te zmuszania do bycia na zebraniach po to tylko żeby pomoc drugiej osobie


Offline Gostek

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Grudzień, 2020, 12:18 »
Dziekuje serdecznie Do i Natanie u mnie to już trwa długo ale już mnie to meczy kiedy obchodzę urodziny przyjaciela w tajemnicy przed wszystkimi. Mam pytanie czy ktoś ma wiedzę o tym ze niedługo organizacja świadków Jehowy straci status organizacji charytatywnej jeśli nie przystąpi do redress scheme w Australii ?

Urodzinami, to bym się na Twoim miejscu za bardzo nie przejmował.!
Wydaje mi się, że wielu ŚJ nie stosuje się do tego,, zakazu,,
Sam kiedyś byłem bardzo ździwiony, kiedy to niespodziewanie wpadłem na chwilę do pewnej konserwatyjnen rodziny ŚJ i wpuściła mnie ich córeczka, która miała w tym dniu 7 urodziny a na stole leżał duży tort z siedmioma świeczkami. Rodzicom zrobiło się głupio i coś tam mówili na swoje usprawiedliwienie. Ja skwitowałem to, że nigdzie przecież w Biblii nie ma takiego zakazu.!
Też z mojej strony chciałbym Cię przywitać i dalej zachęcać do poznawania prawdy o tej jedynej prawdzie.
Sam podobnie jak Ty jestem nadal ŚJ, jednak od dłuższego już czasu inaczej myślący i inaczej postępujący.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2020, 12:19 wysłana przez Gostek »


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Grudzień, 2020, 12:19 »
Ja się przejmuje bo urodziny czy toto lotek nie są mile widziane


Offline Gostek

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Grudzień, 2020, 12:21 »
A nawet można za to wylecieć....  >:D
I to z wielkim hukiem  ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2020, 12:30 wysłana przez Gostek »


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Grudzień, 2020, 12:25 »
„Co ci powiem ale ci powiem” prowdo Haha jak to Kwiczoł albo Pyzdra powiedział już nie pamietam który z nich


Offline PoProstuJa

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Grudzień, 2020, 19:17 »
Szechem, zapewne nadejdzie czas w którym zastanowisz się co jest ważniejsze - Twoje zdrowie psychiczne czy komfort innych osób? I dokonasz wyboru.

Dlaczego ŚJ nie odchodzą z orga? Najkrócej mówiąc - bo boją się ostracyzmu i utraty kontaktów z członkami zboru. Ja również się tego bałam, więc tkwiłam w organizacji.
A że - jak pisze tu też Janna - nie da się udawać w nieskończoność, to człowiek męczy się niesamowicie. Więc przestaje chodzić na zebrania i odkrywa, że .... ludzie ze zboru mają go w nosie! Że stosują ostracyzm już teraz - nie po wykluczeniu, ale jeszcze PRZED wykluczeniem. Ich strażnicowe radary zamontowane w głowie wykrywają wszystkich "słabych duchowo" i każą im omijać te osoby. Jesteś więc grzebany jeszcze za życia.

Gdy odkryjesz, że już Cię "pogrzebali", napisanie listu o odłączeniu będzie tylko formalnością.

Dodam, że będąc w zborze autentycznie czułam się samotna... cały czas się zastanawiałam co jest ze mną nie tak, że nie mogę znaleźć w zborze prawdziwego przyjaciela... że to przyjaźnie warunkowe... i że ludzie nie mają dla siebie czasu, no chyba, że trzeba im godzinek głoszenia - wtedy chętnie się umówią... ale głównie do służby.

Dopiero po odejściu odkryłam wokół siebie osoby, z którymi się przyjaźnię. Jest w tej grupie sporo byłych (bądź ukrywających się z poglądami) Świadków. Oczywiście nie znalazłam te grupy od razu... to wymagało czasu... około roku... No ale teraz jest super :)
Czego i Tobie życzę :)


Offline Safari

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Grudzień, 2020, 20:59 »
Hej! Jak milo 🙂

Dobrze ze sie obudziles. Mnie tez pomogly ksiazki Hassana. Jak chcesz kogos wybudzic to w tej drugiej jego ksiazce jest opisany jego sposob.

Ja niestety nie mialam sil wybudzac siostry. :( Do dzis ze mna nie rozmawia.

Ale jak masz sily, to przeczytaj ksiazki najpierw. Zadbaj o siebie a potem sprobuj kogos wybudzic. Ale nie uzalezniaj swojego szczescia od tej osoby. Byc moze ona nie chce sie wybudzic. Zycze Ci powodzenia I mam nadzieje ze przeczytam szczesliwe zakonczenie.

Powodzenia I jeszcze raz powitac 🙂
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Grudzień, 2020, 21:27 »
Bardzo mnie cieszy to że wiem jak się sprawy maja z tym kultem z ludźmi którzy uzurpują sobie prawo do kontrolowania mojego sumienia i postępowania sami jednak nie poczuwają się do odpowiedzialności za swoje decyzje odnośnie podejścia do krwi, urodzin, neutralności oraz podejścia do dóbr materialnych. To hipokryci którzy narzucają wszystkim jarzmo nie tykając palcem brzemion którymi  tak „hojnie” nas obdarzają. Jestem zdeterminowany do tego by uwolnić się od kontroli tych dwulicowych starców którzy przede wszystkim dbają o swoje rodziny oraz swoich popleczników. Nepotyzm, kumoterstwo i traktowanie różnych mierników do różnych ludzi w zależności od pokrewieństwa. Dwa podejścia do edukacji jeden dla zwykłych braci i sióstr drugi dla swoich adwokatów lekarzy czy specjalistów potrzebnych dla organizacji. Ręce opadają kiedy się wejdzie w ten metr szlamu i błota. Nie wiem czy dobrze robie ale nie zostawie tam najbliższych nie chce i nie mogę płacić najwyższej ceny za wolność w postaci samotności. Nie poddam się i swoich bliskich ciągłej indoktrynacji i paraliżu umysłu, zdrowego rozsądku i logiki. Dziekuje Safari szczególnie Tobie za wypowiedzi przyprawione “solą”.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Grudzień, 2020, 21:38 »
Witaj wśród nas. Czuj się tutaj jak najlepiej, pisz, czytaj, pytaj, odpowiadaj i baw się dobrze.
Pozdrowienia z kujawsko-pomorskiego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Trinity

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Grudzień, 2020, 21:50 »
witaj Szechem
mój chomik musiał troszkę pokręcić się w kółku
zanim przypomniałam  skąd znam tą postać. ten od Diny 😋

parę osób jest tu POMI jest z ang.
listu nie będę pisać, nie będę im szła na rękę
w sensie szast prast i będę na oucie?! 🙁
ale nie mówię że mój sposób jest ok, po prostu ja się poludzku boje oatracyzmu.

a tym się nie łudź że gdzieś na drugim końcu świata
jworg straci status organizacji charytatywnej.
Australia daleko i po angielsku ! to jakieś oszczerstwa
organizacji.
to było z komisją królewską: ja myślałam że dostaniemy rykoszetem tutaj w Europie, że cała ta pedofila weźnie i wywali w powietrze jak bomba Hiroszyme.
i co? i nic. wszyscy wszystko dalej budrują.
a moja mama powiedziała że J. Dzekson to aktor który oczerniał jedyną najświętszej na wystąpieniu w Tv.
trzymaj się brachu i pisz
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2020, 21:52 wysłana przez Trinity »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Grudzień, 2020, 21:50 »
Witaj Szechem.
Kolejny krok za tobą  :)


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Grudzień, 2020, 21:58 »
Witaj Trinitry z tego co rozumiem są dwa angielskie pojęcia POMI oraz PIMO pierwsze znaczy fizycznie na zewnątrz mentalnie wewnątrz  to drugie fizycznie wewnątrz mentalnie na zewnątrz ja jestem fizycznie wewnątrz mentalnie na zewnątrz przebudzony z „matriksa” Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2020, 22:02 wysłana przez Szechem »


Offline Ruben

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Grudzień, 2020, 22:00 »
(...)
a moja mama powiedziała że J. Dzekson to aktor który oczerniał jedyną najświętszej na wystąpieniu w Tv.
trzymaj się brachu i pisz

Codziennie się przekonuję, że jeszcze wszystkiego w życiu nie słyszałem i nie widziałem....


Offline Michu72

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Grudzień, 2020, 22:02 »
Siema :)


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Grudzień, 2020, 22:17 »
PoProstuJa rozumiem twoje podejście i podoba mi się takie załatwienie sprawy ale jednak jest tam pare ludzi za których byś po prostu umarł wiec wszystkie opcje na stole włącznie ze byciem tam tylko po to by spróbować wybudzić jak najwiecej osób.