Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie apostaci !  (Przeczytany 8185 razy)

Offline Gremczak

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Grudzień, 2020, 08:40 »
Warto jednak rzetelnie zapoznać się z argumentacją obydwu stron debaty: krytyków pozycji ateistycznej, a zarazem obrońców wiary, jak Jan Lewandowski, Alister McGrath, lub William Lane Craig, oraz ich oponentów, promujących ateizm, którzy są dobrze znani, a ja nie zamierzam robić im reklamy.
Jeszcze na tych obrońców wiary trzeba by było spojrzeć nie będą zmanipulowanym przez biblię  lub chrześcijaństwo. Bo to są takie klapki na oczach ,które ograniczają widzenie.


Offline Natan

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Grudzień, 2020, 09:26 »
Jeszcze na tych obrońców wiary trzeba by było spojrzeć nie będą zmanipulowanym przez biblię  lub chrześcijaństwo. Bo to są takie klapki na oczach ,które ograniczają widzenie.
A na obrońców ateizmu trzeba by było spojrzeć, czy nie są czasem zmanipulowani przez marksizm lub neomarksizm. Bo to są takie klapki na oczach, które ograniczają widzenie.


Offline Gostek

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Grudzień, 2020, 10:01 »
Natanie dalej czytasz Biblię i jesteś chrześcijaninem ? Ja skłaniam się do ateizmu po tym co widzę
Jest wiele rzeczy opisanych w Biblii, które w żaden sposób nie można logicznie wytłumaczyć.
Będąc w organizacji człowiek je automatycznie gdzieś tam szufladkuje do wytłumaczenia na,, kiedyś tam,,. Jednak będąc na zewnątrz orgu nabieramy do nich dystansu i kwalifikujemy je jako niepasujące do koncepcji Boga.

Z drugiej jednak strony widzimy otaczający nas, fizycznie wszechświat, który wskazuję na inteligentnego stwórcę.


Offline Trinity

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Grudzień, 2020, 10:49 »
ja przeżyłam jeszcze coś innego
przychodząc do zboru spotkałam starych znajomym
z którymi w młodości imprezowałam.
bardzo się cieszyłam że ich spotkałam w nowym zborze. zbór był bardzo świętojebliwy, średnia większa niż w kraju, studiów nakoconych no och i ach w stulu walcz z nami albo giń.
i ci moi znajomi zaczeli mi "głosić" najpierw przeczytali mi werset o zuchwałym proroku z Mojżeszowej, a to opowiedzieli mi o KS
mi nawet odstępstwo nie śniło się w najskrytszych snach!
ja byłam tylko zmęczona, dom praca dziecko w wieku szkolnym i ten galop:
zebrania zbiórki głoszenie 😛 ciągle z wywieszonym językiem. a przecież JCh powiedział że jego jarzmo jest lekkie. a ja ciągle zmęczona do tego doszła nieleczona tarczyca. zaczęło się układać to wszystko w całość. jak puzzle.
aż przyjechała lokomotywa z Australii i mnie zmiażdzyła.
z moimi rodzicami w odstępstwie kontakt miałam coraz rzadszy, aż nie mam go teraz w ogóle.
czemu? zadawałam sobie to pytanie

ja zostałam oni poszli dalej i chyba to ich wkurzyło.
jestem dla nich jak ktoś kto ogląda się wstecz.
nie robi postępów!
było mi przykro, ale mi przeszło.
jestem im wdzięczna że zwrócili moją uwagę na to że organizacja ma dużo defektów i należy się zastanowić a nie łykać wszystko jak leci.
z drugiej strony może nie chcieli mnie narażać,
na ostracyzm.
dużo dało mi forum i Elear Elda
ściskam mocno
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2020, 11:06 wysłana przez Trinity »


Offline Estera

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Grudzień, 2020, 13:48 »
   Myślę, że sytuacja każdego jest tak indywidualna i może być tak złożona i nieprzewidywalna, że wiele czynników może na taką a nie inną decyzję wpływać.
   Nawet jeśli ktoś nie ma tam rodziny, różne sprawy, czasami bardzo niezależne takie, na które nie ma się większego wpływu, mogą pewne ruchy hamować.
   Moim skromnym zdaniem, każdy sam wie na jakie pociągnięcia może sobie pozwolić.
   Krytyka kogokolwiek w tej materii, ocena pobudek, jest wyrazem braku totalnego zrozumienia i braku tolerancji.
   Każdy sam wie, w jakim tempie po wybudzeniu ma opuścić tę organizację i w jaki sposób ma to zrobić.

   Robienie ruchów pod czyjeś dyktando, czy czyjeś myślenie, jest moim zdaniem chyba najgorszą opcją.
   Bo konsekwencji naszych, może nie do końca przemyślanych, wyważonych decyzji, nie poniesie osoba, która naciska na jakiś konkretny ruch.
   TYLKO TO MY OSOBIŚCIE, ZNAJDZIEMY SIĘ W TEJ KONKRETNEJ NASZEJ RZECZYWISTOŚCI.
   I to my, będziemy się z tymi konsekwencjami w swoim realnym życiu bujać.

   Myślę, że osoby, które same wyszły stamtąd oficjalnie nie powinny stosować jakichkolwiek nacisków,
   w stosunku do osób, które zakładają inny plan działania i nie do końca są w porządku wobec takich wybudzonych.
   Ponieważ nie dają prawa takiej osobie do podjęcia swojej własnej, niezależnej i odpowiedzialnej decyzji.
   A już najgorszą opcją jest chyba brak zrozumienia dla czyjejś indywidualnej postawy.
   Czy posądzanie o cokolwiek.
   Całego dotychczasowego życia tak łatwo się nie przemeblowuje.
   To wymaga czasu.
   Życie, to nie stół, który można sobie ustawiać jak się chce.
   A tu pociągnięcie skalpelem jest tylko jedno i musi być w 100% trafione dla nas.
   W grę wchodzą realne emocje, uczucia i w wielu przypadkach nieodwracalne, stracone szanse.
   Także Szechem, ten tego, rób co uważasz za stosowne i najlepsze dla Twojej sytuacji.
   Pozdrawiam i pomyślnych wiatrów życzę.

   Estera :)
   
   
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2020, 14:23 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Grudzień, 2020, 20:20 »
A na obrońców ateizmu trzeba by było spojrzeć, czy nie są czasem zmanipulowani przez marksizm lub neomarksizm. Bo to są takie klapki na oczach, które ograniczają widzenie.
Tylko nie rozumiem dlaczego w to mieszasz Marksizm.
 Jaki to ma związek z tym co napisałem?


Offline Natan

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Grudzień, 2020, 20:31 »
Tylko nie rozumiem dlaczego w to mieszasz Marksizm.
 Jaki to ma związek z tym co napisałem?
Ma i to spory. Bo obecnie głównym źródłem szerzenia światopoglądu ateistycznego jest neomarksizm.


Offline Gremczak

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Grudzień, 2020, 20:41 »
Ma i to spory. Bo obecnie głównym źródłem szerzenia światopoglądu ateistycznego jest neomarksizm.
Czy nieuznawanie biblii chrześcijańskiej świadczy o ateizmie?


Online Blue

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Grudzień, 2020, 20:54 »
Ma i to spory. Bo obecnie głównym źródłem szerzenia światopoglądu ateistycznego jest neomarksizm.

Natanie, uważam Cię za światłego, oczytanego i dobrego człowieka. Pamietam jak na początku mojego pobytu na forum trochę się posprzeczaliśmy właśnie apropo okrucieństwa Boga opisanego w Biblii. Od tamtego czasu dałeś mi się jednak poznać jako człowiek głęboko wierzący w chrześcijańskie wartości, łagodne usposobienia i taktowny.

Jednak tutaj trochę mnie zawodzisz. Ateim ma tyle wspólnego z marksizmem co i teizm. Nie bez powodu Christopher Hitchens zwykł mawiać, że najbardziej religijne państwo na świecie to Korea Północna, gdzie występuje swoisty kult Trójcy. Jednocześnie, Korea Północna jest ucieleśnieniem marzeń wielu fanatycznych marksistów. Tamtejszy aparat wykorzystuje te same mechanizmy co tradycyjne religie tego świata. Tamtejszy "ateizm" to odrzucenie jedynie ideii Boga judeochrześcijańskiego połączone z zastąpieniem go przez boskiego człowieka. Coś co dla mnie osobiście jest jeszcze gorsze od "zwykłej" religii.

Najbardziej czołowi ateiści XX i XXI wieku to ludzie tacy właśnie jak Christopher Hitchens, Sam Harris, Matt Dillahunty, Penn Jillette, Richard Dawkins. Drogi Natanie, jak myślisz, ilu z nich to marksiści?
Znajdziesz pośród nich demokratów, republikanów i socjalistów. Ich pogląda w sprawach światopoglądowych są często skrajnie różne! Łączy ich ateizm, czyli niewiara w Boga. Tylko i aż tyle.

Odpowiedź na pytanie: czy wierzysz w Boga? nie definiuje reszty poglądów człowieka. Dlatego chciałbym zobaczyć jakieś dowody na to, że wzrost odsetka ateistów jest spowodowany neomarksizmem. 


Offline Ruben

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Grudzień, 2020, 22:10 »
(...) Nie bez powodu Christopher Hitchens zwykł mawiać, że najbardziej religijne państwo na świecie to Korea Północna, gdzie występuje swoisty kult Trójcy. Jednocześnie, Korea Północna jest ucieleśnieniem marzeń wielu fanatycznych marksistów. Tamtejszy aparat wykorzystuje te same mechanizmy co tradycyjne religie tego świata. Tamtejszy "ateizm" to odrzucenie jedynie ideii Boga judeochrześcijańskiego połączone z zastąpieniem go przez boskiego człowieka. Coś co dla mnie osobiście jest jeszcze gorsze od "zwykłej" religii.

Najbardziej czołowi ateiści XX i XXI wieku to ludzie tacy właśnie jak Christopher Hitchens, Sam Harris, Matt Dillahunty, Penn Jillette, Richard Dawkins. Drogi Natanie, jak myślisz, ilu z nich to marksiści?
Znajdziesz pośród nich demokratów, republikanów i socjalistów. Ich pogląda w sprawach światopoglądowych są często skrajnie różne! Łączy ich ateizm, czyli niewiara w Boga. Tylko i aż tyle.

Odpowiedź na pytanie: czy wierzysz w Boga? nie definiuje reszty poglądów człowieka. Dlatego chciałbym zobaczyć jakieś dowody na to, że wzrost odsetka ateistów jest spowodowany neomarksizmem.
[/quote

Dobrze powiedziane Blue, dziękuję za listę nazwisk 'ateistów' których powinienem poszukać :-)

Niestety, 'Bóg' we mnie umarł, po doswiadczeniach niesprawiedliwości życia, i obserwowaniu okrucieństwa ludzkiego losu.


Offline Gremczak

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Grudzień, 2020, 23:34 »

Niestety, 'Bóg' we mnie umarł, po doswiadczeniach niesprawiedliwości życia, i obserwowaniu okrucieństwa ludzkiego losu.
To dlatego spisał dwa testamenty.Stary i Nowy.Widocznie przewidywał swoja śmierć.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Grudzień, 2020, 23:41 »
Ateim ma tyle wspólnego z marksizmem co i teizm.


Marksista to Ateista, czyli związek jednak występuje.


Online Blue

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Grudzień, 2020, 00:21 »
Marksista to Ateista, czyli związek jednak występuje.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Partia_Komunistyczna

Nie każdy marksista to ateista i odwrotnie.

Jednak nawet gdyby tak każdy marksista był ateistą to i tak nie daje nam to podstawy aby uważać, że ateizm jest nierozerwalnie połączony z marksizmem.
Każdy kwadrat jest prostokątem, ale istnieje nieskończona liczba prostokątów, które kwadratami nie są.

Po za tym, tak jak zauważyłem post wyżej ateizm to nie jest jedynie brak wiary w osobowego Boga. To brak wiary w jakichkolwiek Bogów.
W krajach, które doceniły marksizm ateizm niby stał się "Religią" państwowa, jednak trik polegał na tym że Boga Jehowe/Jezusa zastępiono innymi Bogami - Stalinem, Mao, Kim Ir Senem... Oprawa inna, sztuczki te same.


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Grudzień, 2020, 00:44 »
Blue właśnie lubię słuchać Matta Dillahunty a  postaram się także poznać argumenty tej drugiej strony Nathanie jak Jan Lewandowski, Alister McGrath, lub William Lane Craig


Offline Gremczak

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Grudzień, 2020, 00:45 »
Marksista to Ateista, czyli związek jednak występuje.
To tak jak chrześcijanin jest alkoholikiem.
Tez występuje związek .
Inaczej mówiąc .
Chrześcijanin to alkoholik?