Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie apostaci !  (Przeczytany 8166 razy)

Offline Blue

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Grudzień, 2020, 08:03 »
Blue właśnie lubię słuchać Matta Dillahunty a  postaram się także poznać argumenty tej drugiej strony Nathanie jak Jan Lewandowski, Alister McGrath, lub William Lane Craig

Proszę bardzo. Inni znani teiści to ludzie tacy jak Jonathan McLatchie czy Frank Turek . Warto zapoznać się z ich argumentami.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień, 2020, 08:05 wysłana przez Blue »


Offline Natan

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Grudzień, 2020, 09:42 »
Natanie, uważam Cię za światłego, oczytanego i dobrego człowieka. Pamietam jak na początku mojego pobytu na forum trochę się posprzeczaliśmy właśnie apropo okrucieństwa Boga opisanego w Biblii. Od tamtego czasu dałeś mi się jednak poznać jako człowiek głęboko wierzący w chrześcijańskie wartości, łagodne usposobienia i taktowny. ...

Jednak tutaj trochę mnie zawodzisz. Ateim ma tyle wspólnego z marksizmem co i teizm.
Odpowiedź na pytanie: czy wierzysz w Boga? nie definiuje reszty poglądów człowieka. Dlatego chciałbym zobaczyć jakieś dowody na to, że wzrost odsetka ateistów jest spowodowany neomarksizmem.

Blue,
Dziękuję Ci za to, że pozytywnie mnie oceniasz. Muszę tu zamieścić małe sprostowanie, bo nastąpiło spore nieporozumienie, za co Ciebie i Wszystkich przepraszam. Zawsze się czegoś nie dopowie na takim Forum.
Poszczególne jednostki promujące światopogląd ateistyczny faktycznie mogą mieć poza tym rozmaite poglądy, niekoniecznie marksistowskie.
Mi bardziej chodziło o systemowe lub zmasowane działania.
Chodziło mi o np. o to, że pewne ruchy oparte na neomarksizmie, jak chociażby nasz rodzimy Strajk Kobiet na czele z p. Martą Lempart są programowo antykościelne i antyreligijne. Np. takie hasło tego strajku: "Płoną góry, płoną lasy, spłoną kościoły". Jeden z wczesnych marksistów, Antonio Gramsci (włoski historyk, dziennikarz i polityk, filozof i teoretyk komunistyczny) stwierdził, że socjalizm jest teoretyczną negacją i praktyczną likwidacją chrześcijaństwa. W pewnym artykule naukowym znalazłem myśl, że "humanizm   pozytywistyczny,   marksistowski,    nietzscheański,  wszystkie   one   wyrażają    w   rzeczywistości   antyteizm,   antychrześcijaństwo". Podobnie ateistyczne są ruchy promujące ideologię LGBT i Gender, a one wprost wyrastają z neomarksizmu. Polecam opinie konserwatysty E. Michaela Jonesa.   


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Grudzień, 2020, 10:52 »
Blue i Natanie chciałem wam szczególnie podziękować za informacje na temat tego gdzie szukać argumentów oraz kontrargumenty uwielbiam kiedy ludzie dyskutują na argumenty. Dziękuję tez wszystkim za udział  w tej rozmowie ktora jest bardzo ciekawa i różnorodna tak jak różnorodni jesteśmy jako ludzie. Dziekuje z całego serca Esterze Trinity Takaja Rubenie oraz PoProstuJa  Gostkowi Gremczakowi jeśli kogoś pominąłem proszę mi przypomnieć kogo


Offline Takajaja

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Grudzień, 2020, 11:17 »
Blue i Natanie chciałem wam szczególnie podziękować za informacje na temat tego gdzie szukać argumentów oraz kontrargumenty uwielbiam kiedy ludzie dyskutują na argumenty. Dziękuję tez wszystkim za udział  w tej rozmowie ktora jest bardzo ciekawa i różnorodna tak jak różnorodni jesteśmy jako ludzie. Dziekuje z całego serca Esterze Trinity Takaja Rubenie oraz PoProstuJa  Gostkowi Gremczakowi jeśli kogoś pominąłem proszę mi przypomnieć kogo

Zabrzmiało to jak mowa pożegnalna 😂.

Mam nadzieje, że sie nigdzie nie wybierasz?!


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Grudzień, 2020, 00:16 »
Nigdzie sie nie wybieram Haha chyba ze do nieba razem ze 144000 wybranych Haha  ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Grudzień, 2020, 00:22 »
Nigdzie sie nie wybieram Haha chyba ze do nieba razem ze 144000 wybranych Haha  ;D
Niestety te miejsca są już zarezerwowane... dla klasy amerykańskiej  ;D
Na otarcie łez dostaniesz salę królestwa po Armagedonie - którąś z tych, które teraz Nadarzyn wyprzedaje  ;D

Odpowiadając na Twoje wcześniejsze pytanie - byłam w orgu kilkanaście lat. Trochę więc widziałam jak to wszystko wygląda w tej religii. Największy szok przeżyłam chyba z 10 lat temu, jak ludzie w zborach zaczęli masowo się rozwodzić i zdradzać na prawo i lewo.. A później to już mnie nic nie dziwiło... No może oprócz pedofilii w Australii, która stała się przyczynkiem mojego przebudzenia, a następnie odejścia.


Offline Cytryna

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Grudzień, 2020, 16:11 »
Witaj Szechem :) Jak zwykle podpisuję się pod wszystkim ,co napisała PoProstuJa.
Minął ponad rok od mojego oficjalnego odejścia z organizacji.Mam teraz więcej zrozumienia dla osób,które mimo mentalnego odejścia,fizycznie nadal tam tkwią.Nie dawałam rady na zebraniach.Miałam zawsze bardzo wrażliwe sumienie i nie mogłam po prostu uśmiechać się do współwyznawców jakby nigdy nic :( Poza tym nie byłam uwiązana z nikim ze zboru w sensie zawodowym czy "pożyczkowym".Co śmieszne,po wyjściu dowiedziałam się o kilku osobach,które są tam TYLKO ze względu na najbliższą rodzinę.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Grudzień, 2020, 16:16 »
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Partia_Komunistyczna

Nie każdy marksista to ateista i odwrotnie.

Jednak nawet gdyby tak każdy marksista był ateistą to i tak nie daje nam to podstawy aby uważać, że ateizm jest nierozerwalnie połączony z marksizmem.
Każdy kwadrat jest prostokątem, ale istnieje nieskończona liczba prostokątów, które kwadratami nie są.

Po za tym, tak jak zauważyłem post wyżej ateizm to nie jest jedynie brak wiary w osobowego Boga. To brak wiary w jakichkolwiek Bogów.
W krajach, które doceniły marksizm ateizm niby stał się "Religią" państwowa, jednak trik polegał na tym że Boga Jehowe/Jezusa zastępiono innymi Bogami - Stalinem, Mao, Kim Ir Senem... Oprawa inna, sztuczki te same.

Myślę, że wątpliwości co do marksizmu zostały tu już rozwiane ale na wszelki wypadek ja również zacytuję Wikipedię

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marksizm
"Podstawowe zasady
Teoria Marksa, nazwana przezeń materializmem historycznym, a przez Engelsa materializmem dialektycznym, opiera się na syntezie materializmu i dialektyki. Marksizm jest światopoglądem monistycznym, odrzucającym istnienie odrębnego pierwiastka duchowego[7]; istotą marksizmu jest teza, że byt określa świadomość[8], a więc, że wszystkie kwestie duchowe (także psychologiczne) są pochodną materialnych[9]. Konsekwencją tego założenia jest twierdzenie, że wszelkie problemy światopoglądowe, kulturalne i polityczne (tzw. nadbudowa) są wtórne i drugorzędne w stosunku do ekonomicznych (tzw. baza: siły wytwórcze i stosunki produkcji)[10]. "

Fakt istnienia grupy religijnej odwołującej się do marksizmu nie wiele tu zmienia.
Kierunek marksizmu jest stały ale zmierzanie do niego nie koniecznie po linii prostej, często jest halsowanie.


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Grudzień, 2020, 08:36 »
Bardzo uwielbiam kiedy ludzie piszą co się stało dlaczego wyszli mentalnie z organizacji co rzuciło im się w oczy ? Dla mnie punktem zwrotnym było uświadomienie sobie ze ciało kierownicze to banda niedoskonałych ludzi która uzurpuje sobie prawo do decydowaniu pośrednio o życiu i śmierci, ludzi którzy mieszają sie w to jak masz uprawiać seks i z kim oraz ludzie którzy powinni patrzeć w sposób duchowy na życie a patrzą  w sposób jak najbardziej materialny, ludzie robiący pieniądze na sprzedawaniu obietnicy w jakieś nieokreślonej przyszłości w tym samym czasie budowanie portfolio z nieruchomościami. Ludzie którzy są tak zadufani w sobie ze nie potrafią przyznać się do błędu. Ludzie którzy używają życia na ziemi mówiąc ze chcą żyć w niebie.


Marzena

  • Gość
Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Grudzień, 2020, 09:57 »
Bardzo uwielbiam kiedy ludzie piszą co się stało dlaczego wyszli mentalnie z organizacji co rzuciło im się w oczy ? Dla mnie punktem zwrotnym było uświadomienie sobie ze ciało kierownicze to banda niedoskonałych ludzi która uzurpuje sobie prawo do decydowaniu pośrednio o życiu i śmierci, ludzi którzy mieszają sie w to jak masz uprawiać seks i z kim oraz ludzie którzy powinni patrzeć w sposób duchowy na życie a patrzą  w sposób jak najbardziej materialny, ludzie robiący pieniądze na sprzedawaniu obietnicy w jakieś nieokreślonej przyszłości w tym samym czasie budowanie portfolio z nieruchomościami. Ludzie którzy są tak zadufani w sobie ze nie potrafią przyznać się do błędu. Ludzie którzy używają życia na ziemi mówiąc ze chcą żyć w niebie.

A więc kłamcy, leniuchy i alkoholicy.


Offline Takajaja

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Grudzień, 2020, 14:19 »
A więc kłamcy, leniuchy i alkoholicy.

Do robory darmozjady niech idą!!
Do kamieniołomu bym ich na roboty wysłała!!


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Grudzień, 2020, 14:52 »
To przecież normalne i oczywiste że w każdej religii jest grupa przywódców. Oni mają łączność z bóstwem i za ich pośrednictwem bóstwo przekazuje obietnice zwykłym członkom religii. W zamian za obietnice od bóstwa szeregowi członkowie religii finansują komfortowy styl życia przywódców. Całkiem dobry przekręt, bardzo stary ale nadal działa.
nihilista


Marzena

  • Gość
Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Grudzień, 2020, 16:41 »
Do robory darmozjady niech idą!!
Do kamieniołomu bym ich na roboty wysłała!!

Wielka szkoda, że oni nie odczują braku czegokolwiek....


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #73 dnia: 19 Grudzień, 2020, 23:43 »
Najsmutniejsze jest to Marzena że masz racje oni tego nie odczują nawet jeśli ja nie dam do da ktoś inny. Maher...... nie mogę się nie zgodzić w samo sedno!


BetMen

  • Gość
Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #74 dnia: 20 Grudzień, 2020, 11:45 »
To coś ode mnie...
Wita agnostyk, który teraz czuje że żyje!
Jeszcze żeby się uwolnić od rządów tego świata,to zupełna wolność >:D