Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17044 razy)

Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #135 dnia: 02 Grudzień, 2020, 13:40 »
jesteś wyjątkowo pobożnym człowiekiem, jeśli w każdej dociekliwej wypowiedzi dopatrujesz się złośliwości lub upośledzenia. Domyślam się że Jezus patrzy na to z nieba i że jest bardzo z Ciebie zadowolony... :)

ale ok, niech Ci będzie

skoro ja upośledzony głupek mam to szczęście w życiu że spotkałem osobę tak mądrą jak Ty, to będę pytał dalej :)

pytanie kolejne: zakupy "bezosobowe" :) czyli kupiłem coś na allegro (i sprzedawca wysłał to _przed_ szabatem), a ja zasuwam w sobotę do paczkomatu, gdzie mam wyjąć paczkę z maszyny. Nikogo do pracy nie zmuszam. Co powinienem zrobić? Wyjąć paczkę w szabat czy poczekać do zachodu słońca?
Nie chcesz się dowiedzieć o szabacie, szukasz zaczepki i prowokujesz, czyli chcesz w......... Takich jak ty, to Jezus Zbawiciel traktuje batem.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #136 dnia: 02 Grudzień, 2020, 13:44 »
(mtg): groźby, ach te groźby to takie niechrześcijańskie działanie  :'(


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #137 dnia: 02 Grudzień, 2020, 13:46 »
Nie chcesz się dowiedzieć o szabacie, szukasz zaczepki i prowokujesz, czyli chcesz w......... Takich jak ty, to Jezus Zbawiciel traktuje batem.
czy rozmawiałeś na ten temat z Jezusem i czy On osobiście powiedział Tobie że Seastian tak właśnie postępuje?! A jeśli nie, to skąd Twoja pewność?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #138 dnia: 02 Grudzień, 2020, 14:03 »
@Nadaszyniak, @Sebastian
Czyli nie analizujesz NT. Nazwanie chrześcijanami tych, którzy kropią wodą nieświadome niemowlęta jest oszustwem.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #139 dnia: 02 Grudzień, 2020, 14:10 »
mam setki pytań o szabacie, a Ty odpowiadasz niechętnie i nie wprost i z bardzo wielkim fochem.

mam pytanie: czy możesz polecić mi jakąś wydaną przez Twój Kościół jakąś wartościową książkę dotyczącą świętowania szabatu?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #140 dnia: 02 Grudzień, 2020, 15:28 »
Nie chcesz się dowiedzieć o szabacie, szukasz zaczepki i prowokujesz, czyli chcesz w......... Takich jak ty, to Jezus Zbawiciel traktuje batem.

Często myślisz o biczu, chłostaniu biczem? To chyba nie to forum, na które chciałeś wejść...

Tutaj wejdź: http://www.szkolabdsm.iq24.pl/#. Nie dość, że są bicze to jeszcze pole ewangelizacji większe. :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #141 dnia: 02 Grudzień, 2020, 18:40 »
(mtg): to szokująca strona! , ale różne są gusta, upodobania w świecie bzików nie brakuje  >:D


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #142 dnia: 02 Grudzień, 2020, 20:03 »
Ale (chyba) Glorian 144 nie gustuje w biczowaniu niewiernych
- -ale niech sam się wypowie  :)


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #143 dnia: 02 Grudzień, 2020, 20:32 »
przyszedł nowy user na forum
nic nie napisał o sobie
nie przywitał się, nawet zwykłego "witajcie" nie napisał

od razu w pierwszym poście wyskoczył ze swoją tezą o przestrzeganiu szabatu

potem odłożył Biblię na bok i zaczął propagować jakieś kosmiczne bzdury o "rosyjskim ajnsztajnie" urozmaicając to jakimiś urojeniami na temat kalendarza z jajami, wróć, kalendarza z Majami, wróć,  kalendarza Majów...

potem zaczął łączyć szabat z tymi kosmicznymi bzdurami o jakiś wibrujących krętactwach

potem (mimo że jak do tej pory w polskim kodeksie karnym nie ma przepisu o treści "kto publicznie wyraża wątpliwości na temat geniuszu rosyjskiego ajnsztajna, podlega karze X lat więzienia") zaczął mi gołosłownie grozić bliżej nieokreślonymi "konsekwencjami prawnymi"...

potem dał sobie siana z rosyjskim ajnsztajnem i jego krętactwami, ale dalej nie chce rozmawiać o szabacie, mimo że sam załozył ten wątek, a moje rozsądne pytania nazywa prowokacjami i odpowiada z wielkim fochem i z olbrzymimi nerwami

generalnie, facet sam nie wie czego chce
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #144 dnia: 02 Grudzień, 2020, 20:41 »
Nareszcie według postanowienia biblijnego. Zabrać się należy do wszelkiej pracy w niedzielę, czyli pierwszy dzień stwarzania.
Nie da się. Ten wredny szatański świat zamknął w niedziele markety budowlane i wszelkie inne sklepy branżowe. Dodatkowo pracownikom trzeba setki płacić. Nie opyla się tyrać w niedzielę.  ;D
A moim prywatnym zdaniem. Glorianow144 powiedz co palisz i skąd masz towar? Widzę po Tobie i tym co tu wypisujesz że dobrze kopie.  ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2020, 20:45 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #145 dnia: 02 Grudzień, 2020, 21:05 »
A moim prywatnym zdaniem. Glorianow144 powiedz co palisz i skąd masz towar? Widzę po Tobie i tym co tu wypisujesz że dobrze kopie.  ;)

No właśnie - nasz nowy użytkownik tego forum 'Glorian' ma totalne odloty
- czy On już się kuma z kosmitami ?
Nemo: Poprawiłem format.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2020, 21:08 wysłana przez Nemo »


Online Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #146 dnia: 02 Grudzień, 2020, 21:10 »
Nie zedrzesz butów i odzieży, jak Izrael na pustyni przez czterdzieści lat. Natomiast zmienisz świadomość, aby myślami, słowami i uczynkami, nie czynili destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie, nie ponieśli konsekwencji (Neh 9,21)
Ja już zmieniłem świadomość.
Doszedłem do wniosku,że ten Twój Jezus i cała ta baśń -księga do niczego nie jest potrzebna.
Sieje tylko zamęt między ludźmi.


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #147 dnia: 02 Grudzień, 2020, 21:30 »
Nie drzyjmy łacha z Gloriana 144 - albowiem on zaiste ma jakąś misje do spełnienia siebie  :o
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2020, 21:33 wysłana przez sawaszi »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #148 dnia: 02 Grudzień, 2020, 21:42 »
Nie drzyjmy łacha z Gloriana 144 - albowiem on zaiste ma jakąś misje do spełnienia siebie  :o
Zatem więc niech się spełnia. Byle nie w sobotę!!!
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #149 dnia: 02 Grudzień, 2020, 22:39 »
jak na razie widzę, że z niego jakiś niezbyt umiejętny (mówiąc oględnie) ewangelizator

wielu z nas (pewnie większość) była głosicielami (i to nie takimi jak jw.org promuje w 2020 roku, internetowymi spamerami, ale takimi prawdziwymi, co umieli rozmawiać twarzą w twarz)

wielu z nas poświęciło kawał życia na głoszenie bzdetów które wówczas wydawały nam się wielką mądrością od samego Boga

i do takich ludzi przychodzi glorianow144 i zaczyna swoje orędzie o szabacie

gdyby chciał coś wskórać, musiałby dobrze przygotować się i przekonać nas że jego nauczanie o szabacie jest czymś jakościowo lepszym od naszego wcześniejszego nauczania o Jehowie i jego rzekomych obietnicach dotyczących raju na ziemi

glorianow144 takiego przygotowania nie zrobił

co więcej, zapytany kulturalnie i prościutko  _jak_ przestrzegać szabatu NIE UMIE nic sensownego odpowiedzieć, kluczy i obraża się albo odpowiada opryskliwie i od niechcenia

ja Sebastian byłem (krótko bo krótko ale jednak) pionierem i głosiłem z różnymi głosicielami w tym z osobami mądrymi i z osobami beznadziejnie głupimi (pełny przekrój społeczny) ale w zborze świadków Jehowy nigdy takiego dziwnego egzemplarza nie spotkałem

to co wyprawia tutaj glorianow144 przypomina sytuację w której świadek Jehowy zapytany podczas głoszenia od domu do domu np. "jakie imię nosi Ojciec Pana Jezusa?" zamiast prosto i na temat odpowiedzieć "Jahwe" albo "Jehowa" zacząłby odstawiać jakieś cyrki odsyłać rozmówcę to pism rabinicznych albo do żydowskiej kabały i zarzucać rozmówcy _prowokację_ a to wszystko przeplatałby cytowaniem wypowiedzi Denikena na temat "rydwanu Jehowy" albo twierdzić że kosmici wysyłają jakieś informacje do Ziemian i w tych informacjach powołują się na jw.org albo na niewolnika w ośmiu osobach jedynego :)

nie wiem jak Wy, ale ja takiego aparata w swoim zborze nie spotkałem...
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2020, 22:47 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)