Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17448 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #165 dnia: 04 Grudzień, 2020, 00:06 »
 :) Masz rację Sebastianie, nie trzeba znać rosyjskiej fizyki i zdegradowanych naukowców, albowiem nawet psalmista Dawid w jednej z bardziej znanych swoich pieśni śpiewał w natchnieniu "nie ma fal, nie ma fal, nie ma fal"


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #166 dnia: 04 Grudzień, 2020, 11:16 »
nie znam się na fizyce (zwłaszcza tej "rosyjsko-ajnsztajnowskiej") więc naprawdę NIE WIEM czy przestrzeganie lub nieprzestrzeganie szabatu może wywoływać jakieś szkodliwe wibracje

wiem jednak, że zdecydowana większość znanych mi z internetu fanatyków religijnych to ludzie strasznie zestresowani i niesamowicie nieszczęśliwi, którzy całemu światu zarzucają nienawiść, ale sami nie umieją okazywać miłości ani tzw. owoców ducha (mimo że "powinni" je okazywać, jako chrześcijanie)

mam w tym temacie następującą radę: jeśli ktoś nie jest szczęśliwy jako fanatyk, to powinien przynajmniej rozważyć zmianę światopoglądu na inny lepszy i bardziej uszczęśliwiający

ja Sebastian kiedyś stresowałem sie że nie umiem żyć zgodnie z kaprysami swojego Boga i byłem nieszczęśliwy, a teraz mam _wyjebane_ na to, co ten ewentualny Bóg sobie o mnie myśli - i jestem dużo szczęśliwszy niż kiedyś...
Na bycie szczęśliwym jest wzór  matematyczno - fizyczny, czyli chcesz być szczęśliwym bądź dobrym, biofizyka Jerzego Lechowskiego.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #167 dnia: 04 Grudzień, 2020, 13:13 »
na bycie szczęśliwym jest wzór  matematyczno - fizyczny, czyli chcesz być szczęśliwym bądź dobrym, biofizyka Jerzego Lechowskiego
masz jakąś koncepcję jakie parametry podstawić do tego wzoru i jakich dokonać obliczeń, na tychże parametrach?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #168 dnia: 04 Grudzień, 2020, 14:29 »
masz jakąś koncepcję jakie parametry podstawić do tego wzoru i jakich dokonać obliczeń, na tychże parametrach?!
https://realizatorzy.prv.pl/wzor.html
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #169 dnia: 04 Grudzień, 2020, 19:59 »
tak pół żartem pół serio, to ja znam fajniejszy wzorek na szczęście: trzeba podzielić normalne przeciętne życie przez współczynnik  fanatyzmu

jak ktoś jest 100% fanatykiem, to dzieli przeciętność/100%=przeciętność/1=przeciętność (czyli fanatyk na ...ujowe życie a religia w niczym mu nie pomaga)

jak ktoś jest tylko 1% fanatykiem to wyjdzie mu wynik 100x lepszy niż 100% fanatykowi (będzie 100x szczęśliwszy)

interpretacja wyniku: chrześcijanie niefanatyczni są bardziej szczęśliwi od chrześcijan fanatycznych

jak ktoś wyruguje ze swego życia fanatyzm niemalże całkowicie (np. w 99,99%) to jest 0,01% fanatykiem i jest 10.000x szczęśliwszy od 100% fanatyka

niestety, z tym wzorem jest mały problem (każdy gimnazjalista wie że "nie wolno dzielić przez zero", bo wychodzi "error")

interpretacja tego erroru: nie należy przesadzać z całkowitym pozbywaniem się wszelkiego fanatyzmu bo można porzucając religię dostać pierd** antyreligijnego i zamiast być wyluzowanym ateistą można niechcący stać się pomylonym antyteistą, takim co to ratuje karpie przed spożyciem zdejmuje krzyże w szkołach albo latami zamęcza sądy administracyjne bo uparł sie że musi się prawomocnie wypisać z kościoła katolickiego (tacy "niefanatyczni fanatycy" także nie sa szczęśliwi)

podsumowanie: "im mniej fanatyzmu tym lepiej ale nawet ograniczanie fanatyzmu powinno odbywac sie w niefanatyczny sposób"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #170 dnia: 04 Grudzień, 2020, 21:16 »
tak pół żartem pół serio, to ja znam fajniejszy wzorek na szczęście: trzeba podzielić normalne przeciętne życie przez współczynnik  fanatyzmu

jak ktoś jest 100% fanatykiem, to dzieli przeciętność/100%=przeciętność/1=przeciętność (czyli fanatyk na ...ujowe życie a religia w niczym mu nie pomaga)

jak ktoś jest tylko 1% fanatykiem to wyjdzie mu wynik 100x lepszy niż 100% fanatykowi (będzie 100x szczęśliwszy) .....

Wzór fizyczno - matematyczny na szczęście, zbieżny z Biblią według ciebie jest fanatyzmem.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #171 dnia: 04 Grudzień, 2020, 21:51 »
https://realizatorzy.prv.pl/wzor.html
zostawmy na razie wzorki i porozmawiajmy o podstawach
 
pytanie: czy wierzysz w Trójcę Świętą?! Czy wg Ciebie Jezus jest Bogiem?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #172 dnia: 05 Grudzień, 2020, 10:26 »
zostawmy na razie wzorki i porozmawiajmy o podstawach
 
pytanie: czy wierzysz w Trójcę Świętą?! Czy wg Ciebie Jezus jest Bogiem?!
Trójca jest adaptacją pogańskich bożków starożytnej Asyrii, Babilonii i Egiptu. W Jezusie Zbawicielu objawiony jest Bóg Wszechmogący.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #173 dnia: 05 Grudzień, 2020, 13:02 »
(mtg):glorianow144 gdzie żeś tych bajek  się naszukał, taki mądry uzdolniony men, a pisze takie s-f o Jezusku-chytrusku


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #174 dnia: 05 Grudzień, 2020, 15:04 »
(mtg):glorianow144 gdzie żeś tych bajek  się naszukał, taki mądry uzdolniony men, a pisze takie s-f o Jezusku-chytrusku
Jezus Zbawiciel jest postacią ewangeliczną i historyczną, od czasu Jezusa Zbawiciela liczona jest nowa era. Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #175 dnia: 05 Grudzień, 2020, 15:10 »
W Jezusie Zbawicielu objawiony jest Bóg Wszechmogący.
nie zrozumiałem co tzn., dlatego spytam ponownie: czy Jezus jest czy nie jest Bogiem? A jeśli nie jest Bogiem to kim jest?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #176 dnia: 05 Grudzień, 2020, 15:32 »
nie zrozumiałem co tzn., dlatego spytam ponownie: czy Jezus jest czy nie jest Bogiem? A jeśli nie jest Bogiem to kim jest?
Jezus Zbawiciel jest zbawicielem każdego z nas, w Jezusie Zbawicielu objawiony jest Bóg Wszechmogący.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #177 dnia: 05 Grudzień, 2020, 19:22 »
Jezus Zbawiciel jest zbawicielem każdego z nas, w Jezusie Zbawicielu objawiony jest Bóg Wszechmogący.
To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Ja wiem że w Biblii napisano iż Bóg stworzył wszystkich ludzi na swoje podobieństwo.

A z tego pkt widzenia parząc to w każdym człowieku "objawiony jest Bóg Wszechmocny".

W szczególności:
w Sebastianie objawiony jest Bóg Wszechmocny
w Tobie objawiony jest Bóg Wszechmocny
a nawet w Józefie Stalinie także objawiony jest Bóg Wszechmocny

ale to niczego nie mówi o wyżej wymienionych ludziach.

dlatego wrócę do pytania: Jezus jest Bogiem czy nie jest Bogiem?
wybierz _jedną_ z dwóch opcji
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #178 dnia: 05 Grudzień, 2020, 19:53 »
Glorianow 144 - załóż w końcu swoją sektę a od zwolenników pobieraj darmowe datki
 - tym sposobem wzbogacisz się (być może) a ze wszystkiego co Ci będzie zbywało podziel się (z niewiernymi) i w ten sposób dasz świadectwo swej wiary prawdziwej .


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #179 dnia: 05 Grudzień, 2020, 20:36 »
jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany.
Tak samo jak świat niematerialny.
A co nie mogło tak być?