Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17061 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #120 dnia: 30 Listopad, 2020, 21:35 »
jak wyznawca ma dotrzeć na nabożeństwo jeśli ma zbyt daleko aby iść piechotą?!

idąc piechotą, naruszasz przepisy o "drodze szabatowej"
jadąc samochodem, pracujesz
jadąc rowerem, pracujesz
jadąc autobusem lub taksówką, zmuszasz innych do pracy

cokolwiek nie zrobić, wszystkie opcje złe
Muszą go poganie przeznaczeni na zatracenie (czyli rozjechanie boskim rydwanem i to 3x) zanieść w lektyce.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #121 dnia: 30 Listopad, 2020, 21:58 »
Muszą go poganie przeznaczeni na zatracenie (czyli rozjechanie boskim rydwanem i to 3x) zanieść w lektyce.  ;D

Oj tylko Władcy (tego świata) byli noszeni w lektykach  :o
- a Glorianów 144 jest tylko ' głosicielem własnej filozofii'  ..


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #122 dnia: 01 Grudzień, 2020, 10:59 »
Glorianów 144 poproś więc "pogan" aby zaświecili Ci siedem świec na świeczniku i polej im za to koszernej  :D
- po tym bierz sie do roboty w niedzielę  :)
Nareszcie według postanowienia biblijnego. Zabrać się należy do wszelkiej pracy w niedzielę, czyli pierwszy dzień stwarzania.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Grudzień, 2020, 11:15 »
Nareszcie według postanowienia biblijnego. Zabrać się należy do wszelkiej pracy w niedzielę, czyli pierwszy dzień stwarzania.
skoro jesteś, to mam pytanie, czy przestrzegasz postanowień dotyczących „drogi szabatowej” opisanej np. w Dziejach Apostolskich 1:12 (cytuję):

„(...)Potem zeszli z Góry Oliwnej, leżącej w pobliżu Jerozolimy zaledwie w odległości drogi szabatowej, i wrócili do miasta(...)”

inaczej formułując pytanie: czy w szabat można chodzić dowolnie dużo czy należy ograniczyć się do 1200 metrów?
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2020, 11:33 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #124 dnia: 01 Grudzień, 2020, 11:35 »
skoro jesteś, to mam pytanie, czy przestrzegasz postanowień dotyczących „drogi szabatowej” opisanej np. w Dziejach Apostolskich 1:12 (cytuję):

„(...)Potem zeszli z Góry Oliwnej, leżącej w pobliżu Jerozolimy zaledwie w odległości drogi szabatowej, i wrócili do miasta(...)”

inaczej formułując pytanie: czy w szabat można chodzić dowolnie dużo czy należy ograniczyć się do 1200 metrów?
Szabat - sobota również jest pamięcią stworzenia świata, oprócz troski o zdrowie nasze. Jak nie zależy ci na swoim zdrowiu, i chcesz się koniecznie niepotrzebnie szwendać, to jest to zamach na swoje zdrowie.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #125 dnia: 01 Grudzień, 2020, 14:42 »
Ja mam 96 lat, cieszę się dobrym zdrowiem odkąd co sobotę pokonuję pieszo 6666 kroków a co niedzielę 8888 metrów przejeżdżam rowerem. Z zamachów na zdrowie to robię wymachy ramion.  >:D


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #126 dnia: 01 Grudzień, 2020, 14:46 »
Szabat - sobota również jest pamięcią stworzenia świata, oprócz troski o zdrowie nasze. Jak nie zależy ci na swoim zdrowiu, i chcesz się koniecznie niepotrzebnie szwendać, to jest to zamach na swoje zdrowie.
rozumiem że "nie wprost" przyznałeś że _przestrzegasz_ wymogów o szabatowej. Dziękuję za odpowiedź.

Mam pytanie: ile metrów wg Ciebie można przejść (albo ile kroków zrobić) w sobotę, aby postępować zgodnie z biblijnym Prawem Szabatu?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #127 dnia: 01 Grudzień, 2020, 15:35 »
rozumiem że "nie wprost" przyznałeś że _przestrzegasz_ wymogów o szabatowej. Dziękuję za odpowiedź.

Mam pytanie: ile metrów wg Ciebie można przejść (albo ile kroków zrobić) w sobotę, aby postępować zgodnie z biblijnym Prawem Szabatu?!
Głosząc Ewangelie Jezusową, to im większa odległość, tym więcej dobrego uczynisz, które można czynić w szabat.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Gostek

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #128 dnia: 01 Grudzień, 2020, 15:59 »
Fajnie to teraz rozwiązali w zborach ŚJ. Bo nawet w sabat, niezależnie jak kto uznaje, czy w sobotę, piątek czy niedzielę można głosić słowo praktycznie siedząc wygodnie w fotelu a nawet leżąc w łóżku. Nie wymaga to żadnych czynności fizycznych oprócz klikania palcem w klawiaturę czy ekran smartfona.
Ot, takie sobie uproszczenie całej procedury.


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #129 dnia: 01 Grudzień, 2020, 19:31 »
Głosząc Ewangelie Jezusową, to im większa odległość, tym więcej dobrego uczynisz, które można czynić w szabat.


NIE wiem kim tak naprawdę jesteś 'Glorianie 144' - ale na pewno nie jesteś i nie byłeś ŚJ .


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #130 dnia: 02 Grudzień, 2020, 07:32 »
Głosząc Ewangelie Jezusową, to im większa odległość, tym więcej dobrego uczynisz, które można czynić w szabat.
Im, większa odległość tym więcej dobrego?
Raczej złego.
Jak buty się zniszczy .zelówy zedrze.


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #131 dnia: 02 Grudzień, 2020, 10:47 »
Im, większa odległość tym więcej dobrego?
Raczej złego.
Jak buty się zniszczy .zelówy zedrze.
Nie zedrzesz butów i odzieży, jak Izrael na pustyni przez czterdzieści lat. Natomiast zmienisz świadomość, aby myślami, słowami i uczynkami, nie czynili destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie, nie ponieśli konsekwencji (Neh 9,21)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #132 dnia: 02 Grudzień, 2020, 11:21 »
Głosząc Ewangelie Jezusową, to im większa odległość, tym więcej dobrego uczynisz, które można czynić w szabat.
ok, dzięki za odpowiedź:

pytanie kolejne: czy jest właściwe korzystanie w szabat z pracy innych ludzi (np. robienie zakupów w sklepie, w którym ekspedientka stoi za ladą albo kasjerka siedzi na kasie - a więc musi "dla naszej wygody" pracować w szabat)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #133 dnia: 02 Grudzień, 2020, 11:40 »
ok, dzięki za odpowiedź:

pytanie kolejne: czy jest właściwe korzystanie w szabat z pracy innych ludzi (np. robienie zakupów w sklepie, w którym ekspedientka stoi za ladą albo kasjerka siedzi na kasie - a więc musi "dla naszej wygody" pracować w szabat)
Jesteś wyjątkowo złośliwy albo upośledzony duchowo - intelektualnie, bo przed szabatem można zrobić zakupy.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #134 dnia: 02 Grudzień, 2020, 11:56 »
Jesteś wyjątkowo złośliwy albo upośledzony duchowo - intelektualnie, bo przed szabatem można zrobić zakupy.
jesteś wyjątkowo pobożnym człowiekiem, jeśli w każdej dociekliwej wypowiedzi dopatrujesz się złośliwości lub upośledzenia. Domyślam się że Jezus patrzy na to z nieba i że jest bardzo z Ciebie zadowolony... :)

ale ok, niech Ci będzie

skoro ja upośledzony głupek mam to szczęście w życiu że spotkałem osobę tak mądrą jak Ty, to będę pytał dalej :)

pytanie kolejne: zakupy "bezosobowe" :) czyli kupiłem coś na allegro (i sprzedawca wysłał to _przed_ szabatem), a ja zasuwam w sobotę do paczkomatu, gdzie mam wyjąć paczkę z maszyny. Nikogo do pracy nie zmuszam. Co powinienem zrobić? Wyjąć paczkę w szabat czy poczekać do zachodu słońca?
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2020, 11:59 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)