Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czas po epidemii  (Przeczytany 40872 razy)

Offline Estera

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #420 dnia: 05 Wrzesień, 2020, 10:51 »
Dziś miałam zebranie i okazuje się, że ta śmieszna kampania ze strażnicą to nie fikcja (...)
Dla mnie to jest niedorzeczne!!! Brak słów, co się wymyśla, byle tylko trzymać szeregowców w garści (...)
Po czymś takim mam doła do potęgi i zadaję sobie pytanie:
jak mozna tak gnoić psychicznie ludzi......jaki jest ten Bóg w pojęciu śj, przecież to okrutnik!!
                                                (pogrubienie moje)

   Pamiętam pierwszą kampanię, w której głosiłam, miałam poczucie udziału w czymś niezwykłym, naprawdę.
   A świadomość, że taka akcja odbywa się na całym świecie, podnosiła wagę tego zdarzenia.
   I tej doniosłości, jak to Bóg wspaniale dba o ludzi na naszym pięknym globie wychodząc z takim orędziem  :-* :-* :-*
   To było w 1995 roku, to działanie ... "ramie w ramię" ... w podniosłym duchu gorliwości.
   Bardzo wtedy byłam ... "zadżumiona tą doktryną strażnicy"  :'( ... no po prostu wpatrzona jak w najpiękniejszy obrazek na ziemi.
   Namalowany boskim palcem.

   Jak odkryłam prawdę o tej religii, dotarło do mnie, że te kampanie, to bardzo ważny element działalności korporacyjnej, reklama za darmo.
   Rozsiewana przez miliony gorliwych chwalców Jehowy, wolontariackich ochotników.
   Nadgorliwi starsi, będą robić wszystko, żeby szeregowych członków trzymać za gębę, wyniki muszą być, najlepiej pozytywne.
   Jak by wyglądała informacja, że ze zboru 100 ludzi, na zoomie siedzi tylko 50?
   To omawianie tekstu dziennego późno wieczorem, to dla nich bardzo dobra forma inwigilacji.

   Janna, bardzo Ci współczuję  :'(  że jesteś przymuszona jakby do brania w tym cyrku udziału.
   I jak słyszę, metody działania się nie zmieniają, nadal gnoi się psychicznie ludzi i wpędza w poczucie winy.
   A gorliwi, szczerzy ludzie siedzą i zagryzają swoje sumienia.
   To mistrzowie manipulacji i nikt tam nie przejmuje się uczuciami i odczuciami jednostki.
   Masz być trybikiem i koniec, liczą się tylko efekty.
   Janna, wysiadaj z tej karuzeli, bo Ci się w głowie będzie kręciło, mając tę wiedzę, jaką masz o tej organizacji.
   Bo po takich akcjach nie wyjdziesz z dołka.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Technolog

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #421 dnia: 05 Wrzesień, 2020, 11:27 »
   Wspólny wróg, wspólny cel i działanie, bo trochę się trzeba będzie natrudzić, jak w "pięciu" napisać jednego maila do jednego zainteresowanego.
   Zajmą się wysyłaniem listów i maili, miej będzie czasu na roztrząsanie jakichkolwiek wątpliwości.
Dzisiaj dostałem takie właśnie zaproszenie na zbiórkę, bo jakiś facet odpisał na list pozostawiony w skrzynce. Ponieważ jest pandemia i nie można wyruszać do służby a żeby mieć jakiś udział w głoszeniu to na zbiórce będziemy będą w kilka osób zastanowić się co mu odpisać. Serio?
Będą siedzieć w 5 osób przez godzinę i myśleć co mu odpisać. A na koniec głosiciel-adresat zaraportuje sobie jeszcze godzinę, żeby te myśli skleić w jeden list. Łącznie wyjdzie z tego 6h do raportu.
Okazuje się że ta lekka forma służby jest sprawozdawczo równoznaczna z chodzeniem przez 2 osoby przez 3h po klatkach w blokach, albo staniem przy wózku przez 3h. Oczywiście równoważna tylko w statystykach i tabelkach.


Offline Janna

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #422 dnia: 05 Wrzesień, 2020, 15:03 »
No właśnie, przekręt jak nic! Normalnie 1 godzina wysiłku a w statystykach na przykład 10 bo tylu głosicieli pisało wspólnie list! a potem w ogólnych raportach będzie propaganda w stylu: „ Nic nie powstrzyma ludu Bożego, nawet wirus nie obniżył lotów, bracia robili wszystko żeby okazać wdzięczność Jehowie....”
Jutro będę mogła się przekonać, bo nasz grupowy „guru” już zapowiedział, że po zbiórce przez godzinę będzie wspólne układanie listów! oni myślą, ze ludzie nie mają co robić w niedziele po całym tygodniu pracy, a po południu jest jeszcze zebranie! zastanawiam się ile jeszcze dam radę udawać bo ten obóz pracy rujnuje mój  dobry humor a patrząc na to wszystko z boku nie wiem jak ludzie są w stanie tak się pokornie dostosowywać do tych nakazów i wymysłów i jeszcze grzecznie odpowiadają o co starszy zapyta jak dzieci w przedszkolu nieświadome niczego...
Myśle sobie, że przecież nie potrzebuję strażników swojej wiary,którzy działają na zasadzie ograniczonego zaufania i wciąż sprawdzają owieczki czy aby nie błądzą i nie oddalają się od Boga, a przecież nikt za nas życia nie przeżyje, nikt nie będzie się za mnie przed Bogiem tłumaczył jak nadejdzie osąd!



Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Światus

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #423 dnia: 06 Wrzesień, 2020, 13:27 »
Mój znajomy powiedział, że nie będzie brał udziału w pisaniu listów, bo nie jest w tym dobry i nie odnajduje się w takiej formie głoszenia  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #424 dnia: 06 Wrzesień, 2020, 20:40 »
Tu nie chodzi o służbę polową, o docieranie do nowych osób, o rozpowszechnianie wiedzy o Jehowie jego Synu czy KB. Tu chodzi o wypełnienie czasu, który wcześniej był przeznaczony na jałowe bieganie po klatkach schodowych i terenach wiejskich. Im więcej czasu dla siebie mają członkowie zboru, głosiciele tym większe niebezpieczeństwo dla organizacji. Wiele ludzi może z nudów realizować swoje pasję, marzenia, poszerzenia swojej wiedzy na temat organizacji i PŚ. To jest niebezpieczne. Odpływ grupowy współwyznawców jest trudny do wyjaśnienia dla innych. A więc do dzieła bracia i siostry, byle tylko czas płynął. 
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2020, 20:43 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


BetMen

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #425 dnia: 06 Wrzesień, 2020, 21:45 »
Pomijacie fakt że starszaki,mają zorganizować wysyłke Strasznicy do urzędników państwowych!
Zupełny idiotyzm, czasopismo na etapie sekretariatu trafi do kosza...
Kogo oni chcą pozyskać,co osiągnąć?
Narażają się tylko na śmieszność 😁


Offline NNN

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #426 dnia: 06 Wrzesień, 2020, 22:11 »
To my wyślijmy urzędnikom info, czym ta organizacja naprawdę jest. Napiszmy jak łamią prawa swoich wiernych i byłych wiernych.  Mamy okazję do działania. Napiszmy o Statucie, którego wierni nie znają, bo im org zabrania. Napiszmy o pedofilii i o ostracyzmie i wszystkim tym  co jest naganne w tej formacji. Niech te działania będą tak masowe jak i ich. Kroi nam się więc fajna akcja, na którą już się bardzo cieszę. Informujcie na bieżąco, gdzie oni chcą te periodyki wysyłać. Konkretnie do jakich urzędów.
 Może ktoś z forumowiczów zredaguje na tę okoliczność jakiś fajny traktacik?
 
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2020, 22:21 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Światus

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #427 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 21:47 »
Pytanie;

Czy u kogoś zapowiedziano dodatkowe zbiórki?
Znajomy powiedział mi, że u niego, mają się odbywać we środy o godz. 19.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #428 dnia: 10 Wrzesień, 2020, 18:49 »
(...)
Za prezydentury Wałęsy wycofano z Polski wszystkich żołnierzy ZSRR w ilości 56 tys w 1993 roku
Nobla Pokojowego Wałęsa dostał w 1983.
Cały świat uważa iż Wałęsa i JP2 przyczynili się do likwidacji komuny w Polsce.

Normalnie nudą wieje, więc coś skrobnę. Ogólnie nie lubię polityki bo jestem apolityczny. Rozumiem miłość do Lecha - to jak z wiara. Podzielę się odkryciem i spostrzeżeniem, dlatego bądź zrelaksowany i zdystansowany.
Otóż otwieram Internet - jak co dzień. Tam sie zlewają różne informacje. Co druga o epidemii. Co trzecia o tęczy. Inne o samolotach, ściekach, świętych krowach i nekrologi. Az tu czytam, że Lech Wałęsa wierzy teraz w Ummitów z planety Ummo. Tak mu Wielki Wizjoner YT donosi. Nie czytając dalej, wiem o co chodzi. Co ciekawe, od dawna nie nosi w klapie Maryji, tak jak robił to w czasie kadencji i przed nią, ośmieszając Polaków na arenie międzynarodowej. Teraz się zastanawiam kto jemu i Karolowi pomógł rozmontować komunę i jak on te wojska sowieckie wyprowadził? Czy bardziej to zasługa Maryji czy Ummitów?

Czytam dalej Internet. Jasnowidz z Człuchowa mówi, że wojna będzie. Tyle to i ja wiem. Głosi, że podwaliny zobaczymy już w listopadzie. Rząd (chyba chodzi o PL) nałoży na obywateli restrykcje związane z wirusem. Nie wiem, czy chodzi o stary wirus, czy o nowy. Teraz jakie wnioski z tego płyną? Otóż świadki pochowały się na zoomach i jedyny wirus jaki ich dopaść może, to wirus komputerowy. Jeśli sprawdzi się przepowiednia Pana Krzysztofa, to można wnioskować, że sam Jezus wybrał tego człowieka na niewolnika wiernego aby nam dostarczał pokarm prawdziwy i słuszny. Zatem trzeba zdrowo się odżywiać i gimnastykować, żeby dożyć do listopada. Jeśli ma być wojna, to niech chociaż będzie ładna pogoda. 😜


Offline Ignorant2004

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #429 dnia: 11 Wrzesień, 2020, 21:22 »
Może ten jasnowidz ma ducha byłego Ojca Prezesa i uknuli to jeszcze na brzozie z bratem ;)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #430 dnia: 12 Wrzesień, 2020, 14:48 »
To znaczy:" Co wielu sj wypowiedziałoby o Rutherfordzie jak ja o Wałęsie?
Skąd te porównanie Jozefa do Lecha.?
Skąd te porównanie?
Rutherford i Wałęsa pozbyli się potencjalnych konkurentów ,ludzi szczerych, aby samodzielnie kierować organizacją.
(Przykładowy tekst https://tygodnik.tvp.pl/34673256/wyszkowski-walentynowicz-to-duma-i-honor-solidarnosci)
Zależało im tylko na własnej pozycji, obaj to kanalie.

Za prezydentury Wałęsy wycofano z Polski wszystkich żołnierzy ZSRR w ilości 56 tys w 1993 roku
Za mojej kadencji w szkole średniej też i co z tego?
Ruscy by stąd wyszli nie zależnie kto by był prezydentem, no może jak by był to jakiś skrajnie prosowiecki prezydent to zostaliby trochę dłużej. Wiele decyzji dotyczących naszego kraju odbywa się ponad głowami naszych prezydentów.
A tak przy okazji tu prezydent Serbii https://joemonster.org/filmy/106566/Prezydent_Serbii_podpisal_dokumenty_ktore_przed_nim_postawiono_bez_przeczytania_ich_

Nobla Pokojowego Wałęsa dostał w 1983.
Cały świat uważa iż Wałęsa i JP2 przyczynili się do likwidacji komuny w Polsce.
Każdy może dostać Pokojowego Nobla, nawet Obama, który w tym czasie prowadził 2 wojny w celu okupowania obcych państw.
Hitler i Stalin tak jak i Wałęsa byli ludźmi  roku według magazynu "Time"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_Roku_tygodnika_%E2%80%9ETime%E2%80%9D

Cały świat uważa iż Wałęsa i JP2 przyczynili się do likwidacji komuny w Polsce.
Co se świat uważa to minie tak bardzo nie obchodzi, bardziej mnie interesuje prawda
a ta jest inna kiedy się rzeczy bliżej zbada, podobnie jak z Rutherfordem.


A Rutherford ten "prezydent,sędzia"co mówią pozytywnego śj o nim- jak twierdzisz.?

"W tym samym czasie brat Rutherford i inni lojalni bracia w Betel dalej działali na rzecz rozwoju spraw Królestwa "
Z https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/rocznik-2017/swiadkowie-jehowy-100-lat-1917/
Myślę, że tu Roszada mógłby bardziej poratować jakimś Strażnicowym pochlebstwem pod adresem Sędziego.


Offline DontBeUnkind

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #431 dnia: 23 Wrzesień, 2020, 14:33 »
Śpieszę poinformować o nowej formie rozgłaszania dobrej nowiny! Nowym, propagowanym przez NO, sposobem głoszenia jest głoszenie poprzez statusy na Watsupie! Proste i eleganckie. Podczas niewinnego przeklikiwania statusów oczom znajomym spoza ORG ukaże się tekst (chyba technika dowolna - nie dopytywałam się, bo moja mina wyrażała więcej niż te statusy razem wzięte 🤦🏼‍♀️), który zachęci ich do myślenia. Nadawcę wiadomości znają, więc mogą zareagować. Kwestia RODO załatwiona! Tej formy głoszenia w żaden sposób się nie raportuje. NO zapewnił braci, że teraz godziny się nie liczą, liczy się docieranie do ludzi!

Następna obsługa - głoszenie na instagramie i na tiktoku!
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #432 dnia: 23 Wrzesień, 2020, 18:00 »
Skąd te porównanie?
Rutherford i Wałęsa pozbyli się potencjalnych konkurentów ,ludzi szczerych, aby samodzielnie kierować organizacją.
(Przykładowy tekst https://tygodnik.tvp.pl/34673256/wyszkowski-walentynowicz-to-duma-i-honor-solidarnosci)
Zależało im tylko na własnej pozycji, obaj to kanalie.
Za mojej kadencji w szkole średniej też i co z tego?
Ruscy by stąd wyszli nie zależnie kto by był prezydentem, no może jak by był to jakiś skrajnie prosowiecki prezydent to zostaliby trochę dłużej. Wiele decyzji dotyczących naszego kraju odbywa się ponad głowami naszych prezydentów.
A tak przy okazji tu prezydent Serbii https://joemonster.org/filmy/106566/Prezydent_Serbii_podpisal_dokumenty_ktore_przed_nim_postawiono_bez_przeczytania_ich_
Każdy może dostać Pokojowego Nobla, nawet Obama, który w tym czasie prowadził 2 wojny w celu okupowania obcych państw.
Hitler i Stalin tak jak i Wałęsa byli ludźmi  roku według magazynu "Time"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_Roku_tygodnika_%E2%80%9ETime%E2%80%9D
Co se świat uważa to minie tak bardzo nie obchodzi, bardziej mnie interesuje prawda
a ta jest inna kiedy się rzeczy bliżej zbada, podobnie jak z Rutherfordem.


"W tym samym czasie brat Rutherford i inni lojalni bracia w Betel dalej działali na rzecz rozwoju spraw Królestwa "
Z https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/rocznik-2017/swiadkowie-jehowy-100-lat-1917/
Myślę, że tu Roszada mógłby bardziej poratować jakimś Strażnicowym pochlebstwem pod adresem Sędziego.

Co ta epidemia narobiła
No we wszystkim się "zgadzamy"


Offline Ignorant2004

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #433 dnia: 23 Wrzesień, 2020, 18:13 »
Śpieszę poinformować o nowej formie rozgłaszania dobrej nowiny! Nowym, propagowanym przez NO, sposobem głoszenia jest głoszenie poprzez statusy na Watsupie! Proste i eleganckie. Podczas niewinnego przeklikiwania statusów oczom znajomym spoza ORG ukaże się tekst (chyba technika dowolna - nie dopytywałam się, bo moja mina wyrażała więcej niż te statusy razem wzięte 🤦🏼‍♀️), który zachęci ich do myślenia. Nadawcę wiadomości znają, więc mogą zareagować. Kwestia RODO załatwiona! Tej formy głoszenia w żaden sposób się nie raportuje. NO zapewnił braci, że teraz godziny się nie liczą, liczy się docieranie do ludzi!

Na zbiórce były takie porady od NO, czy to fake news ?


BetMen

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #434 dnia: 23 Wrzesień, 2020, 18:36 »
Na zbiórce były takie porady od NO, czy to fake news ?
Dokładnie, każdy pisze co chwilę o jakiś listach,radach ale bez żadnego potwierdzenia w rzeczywistości...
Bądźmy do cholery obiektywni,w ocenianiu Organizacji!
Za podawanie nieprawdy w codziennym życiu,można zostać pociągniętym do odpowiedzialności >:D