Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?  (Przeczytany 4908 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« dnia: 07 Maj, 2020, 21:53 »
Otóż żona mojego ciotecznego brata oraz córka mojego szwagra otrzymali wiadomości sms o następujących treściach:

Do żony mojego ciotecznego:
- Cześć Małgonia, co u ciebie? Jak sobie radzisz? Pewnie jesteś zapracowana, jak nie w pracy to przy domu w ogrodzie. Dawno Cię nie widzieliśmy, tym bardziej miło nam było zobaczyć Cię na pamiątce. Może moglibyśmy w czymś Ci pomóc? Pozdrawiamy miłego dnia.   

Do córki mojego szwagra:

- Siema, dawno nie gadaliśmy jak znosisz izolację? Ja świetnie się bawię, mam sporo czasu na czytanie publikacji i oglądanie filmów z JWorg itp. Znalazłem ostatnio ciekawy artykuł: Jak radzić sobie w czasie izolacji? Tam przeczytałem, że mogę być szczęśliwy jeżeli będę uświadamiał sobie swoje potrzeby duchowe i je zaspakajał (Mat 5:3,6). Mamy teraz więcej czasu, może wpadniesz na zebranie jutro o 19.30?

Drugi sms:
Czy nie myślisz czasami, że to, co się dzieje to nie przypadek? Że spełnia się proroctwo z Łukasza 21:11  mówiące: ,,Będą też wielkie trzęsienia ziemi, a w jednym miejscu po drugim głód i epidemie. Ludzie będą oglądać straszne zjawiska i wielkie znaki z nieba”.

Cz któryś z forumowiczów lub jego znajomych miał podobne sms ?
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2020, 21:54 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Siedemtwarzy

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj, 2020, 22:05 »
To jest nowy etap w życiu SJ. Mają głosić ludziom przez internet i telefon. Mieli też zacząć od swoich znajomych. Więc zaczęli tworzyć takie najróżniejsze maszkarony i spamować ludzi wokół. Do tej pory molestowali dzwonki przy furtkach lub drzwiach, albo prężyli się pięknie przy wozkach, teraz czas do kwantum liczony jest tylko z działalności on-line. Także znajomi aktywnych SJ będą coraz bardziej atakowani......


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj, 2020, 22:22 »
Gandalf Szary, rozumiem, że wymienione przez Ciebie osoby nie są i nie były ŚJ.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj, 2020, 22:30 »
Gandalf Szary, rozumiem, że wymienione przez Ciebie osoby nie są i nie były ŚJ.
[/b][/size]
Są w organizacji, ale trzymają się na uboczu. Nie chodzą na zebrania i unikają głoszenia.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2020, 22:33 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj, 2020, 22:41 »
Coś wiadomo o powrocie do służby od drzwi do drzwi ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Trzy Kominy

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj, 2020, 03:46 »
Myśmy dwa dni temu też dostali podobny Sms. Że się o nas martwią i takie tam ble ble ble. Dodali też link do książki " Wróć do Jehowy". A na ulicy udają, że cię nie znają - oczywiście niektórzy. Chyba w jakiejś Strasznicy czy ŻiS była zachęta aby aby to robili . . .
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Safari

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj, 2020, 05:25 »
A odlaczeni tez dostaja? Ja bym chciala 😂😂
Ale pewnie nie dla psa Kielbasa 😂😂😂😂

Czy ktos moze potwierdzic czy jesli jest zalaczony link do ksiazki to wysylajacy moze sobie zaraportowac ksiazke?

A co z linkiem do JW.BORG?  Czy Oni licza/ raportuja udostepnienia?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Vog

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj, 2020, 06:36 »
Widzę że organizacja trzyma poziom. Teksty jak z postów spamerów na forach dyskusyjnych. I tak samo budzą zażenowanie  ::)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj, 2020, 06:51 »
Jak na razie do mnie nikt sms nie wysłał o podobnej treści. Zastanowiło mnie to, czy sms były zaleceniem organizacyjnym, aby przykładni członkowie zboru w dobie pandemii, w ramach głoszenia skierowali orędzie do nieczynnych i słabych duchowo współbraci. I oczywiście czy  głosiciele raportują takie kontakty? Zastanawiałem się, czy wszyscy nieczynni i słabi duchowo jednakową treść sma otrzymują (pod warunkiem, że jest to zorganizowana akcja ;)).
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2020, 07:10 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline gerontas

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj, 2020, 07:57 »
Oj, dzieje się źle w korporacji. Więcej odchodzi starych niż przybywa nowych a słupki muszą się zgadzać. Stąd takie usilne starania aby przyciągnąć z powrotem nieczynnych by statystyki poprawić. Myślę, że nici z tego. Nawet jeśli ktoś z jakiejś tęsknoty za "starymi dobrymi czasami" wróci do Jehowy to szybko od "braci" dostanie kubeł zimnej wody na opamiętanie i przypomni sobie jak to "wspaniale" było w organizacji.


Offline Trzy Kominy

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj, 2020, 09:14 »
To jest obłudne i tyle. Pieć lat ciszy a tu teraz o swej trosce zapewniają.  Jeżeli armagedon może przyjsc każdego dnia to ja z żoną mogliśmy już zginąć ok 1800 razy ( prawie 5 lat ).
Obłudnicy i tyle. Nie ..... Po prostu sekta. Howgh
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Takajaja

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj, 2020, 09:22 »
Ja dostałam taki sms w dniu Pamiątki:

"Hej kochana Takajaja☺ mam nadzieję że u Ciebie nadal wszystko w porządku!? My też się trzymamy.
Jak zapewne wiesz, dziś jest pamiątka! Będzie nam bardzo miło jak będziesz razem z nami!  Może to jest moment żeby  wszystko przemyśleć i zacząć od nowa...!?  Pozdrawiamy serdecznie.😗 Mat 11:28

Najbardziej mnie wku..... druga czesc smsa.☹😠😳


BetMen

  • Gość
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Maj, 2020, 10:05 »
 Oczywiście,że sobie liczą godziny i udostępnione linki,jako publikacje...
Dzwonią w parach do zainteresowanych i nabijają czas w tej pseudo służbie! Normalnie sekciarstwo pełną gębą >:(


Offline Trzy Kominy

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Maj, 2020, 10:15 »
Potem się będą chwalić, że pomimo pandemii służba nie ustala. Tyle i tyle godzin, tyle i tyle odwiedzin itd. Słupki na poziomie i wszystko się zgadza. Tak jak za komuny. Plan wykonany.  Ludziom zapłacili.  Produktu nie ma.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Maj, 2020, 12:51 »
Oczywiście,że sobie liczą godziny i udostępnione linki,jako publikacje...
Dzwonią w parach do zainteresowanych i nabijają czas w tej pseudo służbie! Normalnie sekciarstwo pełną gębą >:(
[/b][/size]
To wiadomo. Nawet pisałem o mojej rozmowie z pionierem i wytycznych organizacyjnych, aby dzwonić do znajomych. Ale tu chodzi o słabo duchowych braci. Trochę dziwne by to było gdyby w takim przypadku liczyli czas i go raportowali.     
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,