Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net  (Przeczytany 23815 razy)

Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #150 dnia: 11 Październik, 2020, 16:36 »
Pierwsze słyszę
ktoś na forum przytaczał taką wypowiedź mówcy konkresowego
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #151 dnia: 11 Październik, 2020, 16:47 »
Estera, nie dostrzegasz kolejnego błogosławieństwa od Jehowy.
Dzięki ogólnoświatowej epidemii, która oczywiście jest znakiem końca tego systemu rzeczy, starsi,
z braku laku, zostali zmuszeni do szukania zaginionych owiec! Estera, Jehowa po raz ostatni wyciąga do Ciebie dłoń!
Nie chce żebyś zginęła w nadchodzącym Armagedonie!
   DBU  :)) :)) :))
   Niestety, nie ma szans na to, żebym do nich powróciła i była tak gorliwa, jak kiedyś byłam.
   Mój azymut wykręcił się o 180 stopni w przeciwnym kierunku, niż pędzi ten cały rydwan Jehowy.
   Nie mogłabym już na spokojnie słuchać tych wszystkich manipulacyjnych pierdół i się nimi zachwycać.
   Nie mam żadnej motywacji, ale to żadnej aby tam powracać.
   Błogosławieństwem dla mnie jest to miejsce w którym się teraz znajduję.
   I nie muszę wyczekiwać ani raju, ani armagedonu, który nigdy nie nadejdzie.

   Moje dzieci są poza zasięgiem tych strażnicowych masońskich macek.
   I to jest moje szczęście, że tak to właśnie wygląda.
   Moja rodzina cielesna, też nigdy tam nie trafiła.
   A mąż, będąc tam przynajmniej trzyma się z daleka od kielicha, złego towarzystwa i trzyma jakiś życiowy fason.
   Dla Niego jest nawet lepiej, że nie zna prawdy o tej cwanej oszustce.
   Taki kaganiec religijnej sekty jest bardzo dobry dla tych, co mają problemy z różnymi nałogami.
   I dla Niego, to może niech lepiej będzie, że umrze w pełnej nieświadomości, jakim oszustwem jest ta droga religijna.

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #152 dnia: 11 Październik, 2020, 16:53 »
To akurat było normalne, w czasie gdy z 5-6 lat temu legalne było głoszenie przez telefon na numery z książki telefonicznej.
Głosiciel dzwonił na kolejne numery tak długo, aż w końcu ktoś odebrał. Po rozmowie następny.
[/b][/size]

Oczywiście, tylko różnica polegała, że dwie pary siedziały obok siebie i jedna rozmawiała, a druga wyszukiwała kolejne nr telefonów lub robiła notatki z rozmowy. A tu teraz siedzą cztery osoby w zupełnie innych miejscach i nadsłuchują ze smartfonów przebieg rozmowy. Trochę dziwne to głoszenie.

Tak, szczególnie z tej formy korzystały osoby starsze, dla których wyjście z domu było problematyczne. Tereny telefoniczne zboru były podzielone na ulice, więc zdarzały się akcje, że tu ciotki dzwonią, a za 2h para głosicieli puka do drzwi 😅
[/b][/size]

I tu ciebie zaskoczę. Wiem, że u mnie pionierki w kwiecie wieku ;) jeden dzień w tygodniu poświęcały czas ta tę formę głoszenia. Nie tylko starsze ciotki i babki w ten sposób się realizowały.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #153 dnia: 11 Październik, 2020, 17:56 »


Oczywiście, tylko różnica polegała, że dwie pary siedziały obok siebie i jedna rozmawiała, a druga wyszukiwała kolejne nr telefonów lub robiła notatki z rozmowy. A tu teraz siedzą cztery osoby w zupełnie innych miejscach i nadsłuchują ze smartfonów przebieg rozmowy. Trochę dziwne to głoszenie.

To gdzie kto siedzi to jest sprawa wtórna. Co zbór to obyczaj. Dawniej u mnie na zbiórce siedziało 6-7 osób przy stole i dzwonili po kolei ze wspólnej listy.

Teraz to jest kreatywna księgowość. Zamiast zadzwonić każdy sam do swojego zainteresowanego i mieć 15 min, siedzą razem, słucha jeden drugiego i każdy ma 1h. Nabijanie statystyk, które nijak mają się do efektywności. No ale jak jest się rozliczanym z godzin, to robi się godziny.

Podam inny przykład z zycia. Pan zainteresowany chce dwie Biblie. Normalnie spakowałbyś je i wysłał, nie byłoby tematu. Ale dzisiaj nieeee. Jedną wysyłasz w tym miesiącu + list, a drugą w kolejnym miesiącu i do tego list i jeszcze za każdym razem telefon czy doszło.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2020, 18:00 wysłana przez Technolog »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #154 dnia: 11 Październik, 2020, 18:09 »
To gdzie kto siedzi to jest sprawa wtórna. Co zbór to obyczaj. Dawniej u mnie na zbiórce siedziało 6-7 osób przy stole i dzwonili po kolei ze wspólnej listy.

Teraz to jest kreatywna księgowość. Zamiast zadzwonić każdy sam do swojego zainteresowanego i mieć 15 min, siedzą razem, słucha jeden drugiego i każdy ma 1h. Nabijanie statystyk, które nijak mają się do efektywności. No ale jak jest się rozliczanym z godzin, to robi się godziny.

Podam inny przykład z zycia. Pan zainteresowany chce dwie Biblie. Normalnie spakowałbyś je i wysłał, nie byłoby tematu. Ale dzisiaj nieeee. Jedną wysyłasz w tym miesiącu + list, a drugą w kolejnym miesiącu i do tego list i jeszcze za każdym razem telefon czy doszło.
[/b][/size]
I właśnie rozliczanie tej służby został przeze mnie poruszony, bo efektywność tej służby jest mierna. Dla przykładu jedna z tych osób rozmawia 15 minut przez telefon. Kolejne osoby także, a więc ta czwarta osoba będzie rozmawiała za 45 minut. Efektywnie przy dwóch rozmowach  głosiciel rozmawiał 30 minut tj 2x15 minut, A przy takiej konfiguracji  wystarczą dwie rozmowy i 1,5 godziny można wpisać, ale temat jakby nie zainteresował mojego rozmówcy ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2020, 18:25 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #155 dnia: 11 Październik, 2020, 18:57 »
To jeszcze dorzucę coś, jak robi się listową służbę grupową po zbiórce zborowej. Po zbiórce kto ma do napisania list zgłasza się, w zależności od tego ile osób się zgłosi, na Zoomie utworzone zostają osobne pokoje rozmów i do tych pokoi dołącza się pozostałych uczestników zbiórki, którzy akurat nic nie mają do napisania.

Nie we wszystkich zborach tak jest.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #156 dnia: 11 Październik, 2020, 19:06 »
A gdy jedna osoba pisze list, to co robi reszta towarzystwa? Przecież można się zanudzić, siedząc na zoomie bezczynnie.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline DontBeUnkind

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #157 dnia: 11 Październik, 2020, 19:35 »
Chyba to już było opisane - wspólnie redagują list, a właściciel adresu jeszcze dodatkowo przepisuje go na czysto, czyli innymi słowy mówiąc przez godzinę plotą farmazony, a szczęśliwiec może sobie jeszcze doliczyć pół godziny za zredagowanie listu i polizanie koperty.

A tak nawiasem na reddit exJW wrzucono dziś to:

W wolnej chwili spróbuje to przełknąć i opisać pokrótce czy było coś z czego można się pośmiać, ale na pierwszy rzut oka jest to audycja w całości poświęcona temu jak ORG świetnie sobie radzi w tych nietypowych warunkach.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Janna

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #158 dnia: 13 Październik, 2020, 11:05 »
My dziś z mężem dostaliśmy w smsie wytyczne aby do końca tygodnia opracować przydzielone nam ulice pod kątem firm, które tam rezydują. Normalnie szlag mnie trafia gdy widzę coś takiego, tak w ogóle to oczywiście mój mąż „jako głowa” otrzymał takiego smsa, szkoda że do mnie on nie dotarł bo bym braciszkowi odpisała stosownie do wiedzy.... a tak w ogóle czy powołanie się w tej sytuacji na RODO może być pretekstem do odmowy wyszukiwania adresów i przesyłania tych danych telefonicznie obcym osobom? co można powiedzieć przewodniczącemu grupy, żeby dał nam święty spokój?
Mówię wam- udawanie nawet byle jakie, że nadal jest się z nimi to istna udręka!!! czekamy z utęsknieniem aż rozstrzygną się pewne kwestie formalne i wówczas oficjalnie wychodzimy, z dnia na dzień.
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline DontBeUnkind

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #159 dnia: 13 Październik, 2020, 13:05 »
Janna, z tego co wiem RODO dotyczy tylko danych osobowych, także wyszukiwanie adresów firm jest jak najbardziej legalne.
Nolite te bastardes carborundorum


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #160 dnia: 13 Październik, 2020, 13:25 »
Zastanawiam się jednak jak głosić Firmie. Czyli komu? Właścicielowi? Bo jeśli ŚJ będą głosić pracownikowi, to można ich postraszyć procesem o nieuczciwą konkurencję i działanie na szkodę firmy. Przecież zabiera się czas pracownikowi, czas który powinien poświęcać na pracę. Dzwoniąc, blokuje się linię telefoniczną, uniemożliwiając dodzwonienie się ewentualnemu kontrahentowi, który chciał ulokować w firmie zamówienie warte miliony. Sprawny prawnik byłby w stanie wykazać stratę jaką spowodowały siostra Marysia z siostrą Józią blokując firmowy telefon.  >:D


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #161 dnia: 13 Październik, 2020, 13:29 »
Janna, z tego co wiem RODO dotyczy tylko danych osobowych, także wyszukiwanie adresów firm jest jak najbardziej legalne.

To nie prawda! Dane osobowe właścicieli firm, członków zarządu etc są danymi osobowymi i podlegają ochronie RODO. Są co prawda ogólnie dostępne, ale nie jest to tożsame z zgodą na ich przetwarzanie. (Tworzenie jakichkolwiek list takich adresów, kopiowanie ich na własne nośniki danych, wykorzystywanie ich w celach innych niż wymienione w ustawie jest ich przetwarzaniem!)

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-dane-przedsiebiorcy-podlegaja-ochronie

Pomyślcie chociaż o jednoosobowych działalnościach gospodarczych. W CEIDG można znaleść imiona i nazwiska ich właścicieli, telefon a nawet adres zamieszkania (gdyż siedziba firmy jest często ich miejscem zamieszkania). Przetwarzanie tych danych w celach innych niż związanych z działalnoscią danej firmy może naruszać RODO.

Obecnie firmy nie mogą nawet wysyłać do innych firm ofert bez pozwolenia na przetwarzanie danych, co dopiero ŚJ mieliby je wykorzystywać w celach religijnych.
Nadarzyn dobrze o tym, wie, czego dowodem jest ten fragment listu, który dołączam do posta.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #162 dnia: 13 Październik, 2020, 13:41 »
Blue, czy jest szansa na cały list? Chyba, że jest już zamieszczony na forum?


Offline DontBeUnkind

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #163 dnia: 13 Październik, 2020, 13:44 »
Blue, trochę wypadłam z obiegu JW, ale rozumiem że kampania będzie skierowana do firm, a więc listy będą kierowane do XYZ Sp. z o.o., a nie do Jan Kowalski, Prezes Zarządu XYZ Sp. z o.o. Szczerzę wątpię, żeby rzucili się na wyłuskiwanie jednosobowych działaności gospodarczych, ale mogę się mylić.

Jeśli kręcą bat na samych siebie.. Mi to pasuje 🤷🏼‍♀️
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #164 dnia: 13 Październik, 2020, 14:24 »
jak ma wyglądać "oferta dla firm"?! Może np. tak:

Cytuj
Szanowny Panie Januszu Dusigroszu, prezesie przedsiębiorstwa pogrzebowego STYKS Spółka zoo

Uprzejmie informujemy że "już za chwileczkę już za momencik" Bóg Jehowa zabije pańską rodzinę i większość mieszkańców pańskiego miasteczka.

Zapewne Pan, jako przedsiębiorca pogrzebowy, pomyślał sobie że to dobra wiadomość, ale niestety, musimy Pana rozczarować: wg Biblii utylizacją zwłok po armagedonie zajmą się mięsożerne ptaszyska, a pańska firma nie zarobi na tym ani grosika...

z poważaniem
Genowefa Pigwa, świadek Jehowy z Pierdziszewa
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)