Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net  (Przeczytany 23729 razy)

Offline Triss

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #120 dnia: 23 Lipiec, 2020, 15:57 »
Ładnie i kreatywnie nawiązał do obecnych czasów 🤭

Jaki jest sens tych wizyt NO i zbiorek? Aby utrwalać dobre nawyki duchowe.
Kochani, w tym miesiącu nie mam nawet 1h. Czy można być pionierem stałym nieczynnym?
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #121 dnia: 23 Lipiec, 2020, 16:18 »
Ładnie i kreatywnie nawiązał do obecnych czasów 🤭

Jaki jest sens tych wizyt NO i zbiorek? Aby utrwalać dobre nawyki duchowe.
Kochani, w tym miesiącu nie mam nawet 1h. Czy można być pionierem stałym nieczynnym?
Witaj Triss
Pionier Stały rozlicza się z godzinek rocznie od września do sierpnia danego roku


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #122 dnia: 23 Lipiec, 2020, 18:26 »
Piękne nawiązanie do Biblii przez ww NO. Aż prosi się dać mu '+5' za kreatywność. Tyle że zasługuje na '1' za plagiat.

Zbiórki sieciowe są dobre. Jak zakupy online. Trening nawykowy. Ludzie w izolacji starają się powtarzać czynności dnia codziennego, by się nie odczłowieczyć. W tym wypadku chodzi o nie odświadkowanie. Wiele ludzi uprawia ulubioną dziedzinę (sportu, sztuki, etc) chociaż nie zamierzają nigdzie występować i zdobywać pucharów. A jeśli zdarzą się jakieś zawody sportowe, to są już wytrenowani. Nie można tłumu ludzi rozpuścić po domach i powiedzieć im: 'wróćcie na zbiórki/zebrania/kongresy, gdy sytuacja wróci do normy'.
Może przypominać to dowcip o tym jak zawodnicy trenowali pływanie w suchym basenie, bo trener im obiecał, że jak się nauczą pływać to napuści im wody. Plus jest taki: stawy im się nie zastały od tego machania.

Ponawiam propozycję. Ze mną można studiować. Do zaraportowania 1 studium i 4 godziny. Robimy po kablu. Nie ma potrzeby przesyłania sobie plików. Jeśli ktoś chce mieć tłusty owoc, to ja ściągnę sobie gazetkę lub video i poinformuje, że oglądałem; więc liczy się jako rozpowszechnione. Gdyby ktoś pytał, to jestem znajomym z kontaktów wg zaleceń zbiórkowych.
Nie ma co się śmiać. Znam takiego co oficjalnie na portalach społecznościowych łapie studentów na studiowanie w sieci. Nie wiadomo jak ich będzie chrzcił. Pewnie zacznie od wmawiania, że najważniejsze jest oddanie się Jehowie w modlitwie, a woda sama się znajdzie.
Dla tych co mają chrześcijańskie sumienie wyszkolone na Biblii polecam metodę łatwiejszą - dopisujemy zero z prawej strony jedynki.
od biedy mogę odsprzedać za darmo swoje godzinki. Nigdzie ich nie wpisuję i biedne samotnie krążą w eterze. Tak może jakaś dusza pobożna z nich mieć radość. Dziś mam jedną na sprzedaż. Do końca lipca jeszcze wyrobię parę.


Offline Triss

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #123 dnia: 24 Lipiec, 2020, 06:42 »
Moysesu! Chętnie bym z Tobą postudiowała, ale pech jest taki, że jestem kobietą no i wiesz... To wbrew wskazówkom. Za to chętnie przyjmę transfer godzinowy.

"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #124 dnia: 24 Lipiec, 2020, 13:01 »
Witaj Triss
Pionier Stały rozlicza się z godzinek rocznie od września do sierpnia danego roku

Myślę Nadaszyniaku, że Triss doskonale o tym wie.
Nadal jednak jest to niezwykłe zjawisko, że pionier nie zdaje sprawozdania za miesiąc :)

W pewnym zborze odbyły się kolejne zbiórki, które prowadził N.O.
Kolejne tematy: Jak piszesz maila albo list, to nie zaczynaj z grubej rury tylko zapytaj o zdrowie, pochwal się zdjęciami z rodziną, pogadaj o psach. Dopiero jak będzie okazja, zagadnij coś o "prawdzie". Zdobywaj też maile! Jak głosisz o stacji, to zapytaj czy ktoś nie chce dać Ci maila, to potem będziesz miał odwiedziny. (Swoją drogą, jak to ma się do RODO, skoro mail to też dana osobowa)


Offline DontBeUnkind

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #125 dnia: 24 Lipiec, 2020, 13:52 »
Jak głosisz o stacji, to zapytaj czy ktoś nie chce dać Ci maila, to potem będziesz miał odwiedziny. (Swoją drogą, jak to ma się do RODO, skoro mail to też dana osobowa)

Przepraszam, co? Nie mam pod ręką mojego specjalisty od RODO, będzie w poniedziałek, podpytam się, ale zaczynają mnie przerastać pomysły NO na rozszerzenie „terenu”, szczególnie że w większości są to ich osobiste inicjatywy z nikim nie skonsultowane. W dobie dość skomplikowanych przepisów RODO, jak już wspomniałeś, jest to strzał w stopę. Im chyba mózgi już parują od braku służby i rozpaczliwie próbują wypełnić tą lukę, która nadawała sens ich życiu.

Blue, tak nawiasem, Twój NO ma inicjały LL?
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #126 dnia: 24 Lipiec, 2020, 14:55 »
Blue, tak nawiasem, Twój NO ma inicjały LL?

N.O. o którym piszę, który tą obsługę miał w pewnym zborze ma inne inicjały

Pokazuje to jednak, że większość N.O. ma podobne pomysły.


Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #127 dnia: 24 Lipiec, 2020, 17:23 »
no to teraz będziemy mieli kolejny wykwit fikcyjnych godzinek (najpierw pisanie "o tym i owym" a potem 2 zdania "o prawdzie" i oczywiście _cały_ czas poświęcony na "emaliowanie" będzie szedł w raport)

a będą to zapewne internetowe pogaduchy w stylu:

wiesz Zosiu, tyle lat Cię nie widziałem, co u ciebie? A u mnie? szkołę skończyłem mam pracę na budowie a ostatnio kupowałem markowy garnitur; po co mi garmitur skoro pracuję na budowie? poznałem prawdę i jestem sługą pomocniczym w pierdziszewie;
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #128 dnia: 25 Lipiec, 2020, 11:46 »
Sobotnia zbiórka, którą prowadził pewien N.O. w pewnym zbiorze była bardzo... ciekawa.
Otóż cała była o tym, jak wysyłać komuś linki do artykułów lub wersetów z JW Library.

Tak, tylko o tym.



Offline Estera

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #129 dnia: 25 Lipiec, 2020, 12:02 »
   To raczej ... ciekawa ... nie była  ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline DontBeUnkind

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #130 dnia: 27 Lipiec, 2020, 21:05 »
Wracając do kwestii RODO to po konsultacji z moim inspektorem ds danych osobowych nie dopatrzyliśmy się żadnych uchybień w kwestii nowych wskazówek od NO, ale z zachowaniem pewnych reguł. Adres mailowych musi być podany w sposób bezpośredni przez osobę fizyczną (a nie np. ściągnięty z tablicy ogłoszeń), powinien być przechowywany w książce telefonicznej albo adresowej na skrzynce mailowej (nie jako osobny plik lub w kajeciku) i standardowo jeśli ktoś sobie nie życzy wiadomości o treści religijnej to głosiciel powinien to uszanować.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #131 dnia: 31 Lipiec, 2020, 02:09 »
Pewien zbór, pewna zbiórka, prowadzi N.O.

Temat: Czy masz tu jeszcze kogoś?
Przesłanie: Dzisiejsza sytuacja przypomina Sodome i Gomorę, dokładniej sytuację, gdy aniołowie pytali Lota, kogo tu jeszcze ma, kogo można by uratować od śmierci. Tak samo jak aniołowie, powinniśmy zadać sobie te pytania patrząc na naszą skrzynkę kontaktową w telefonie. Do kogo by tu jeszcze zadzwonić, aby go uratować? Starzy znajomi, sąsiedzi, koledzy z poprzedniej roboty (bo z obecnej wszyscy obdzwonieni), kumple z szkoły, studiów...

:( Biedni Ci ludzie, którzy mają fanatycznych świadków za znajomych.
gdyby chcieć ściśle zastosować analogię biblijną to należy dzwonić do osób ze środowiska LGBT a ściślej do tych oznaczonych literką B :) albowiem Lot pogadał z kandydatami na zięciów; inny werset mówi że tam stosunki homoseksualne uprawiali wszyscy od najmłodszego do najstarszego (a więc kandydaci na zięciów również); a zatem osoby wstepnie kwalifikowane do uratowania były osobami LGBT :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #132 dnia: 31 Lipiec, 2020, 10:05 »
:( Biedni Ci ludzie, którzy mają fanatycznych świadków za znajomych
można potraktować teleewangelizatora naśladując biblijnych kandydatów na zięciów Lota czyli uznać że przedstawiciele jw.org po prostu żartowali :)

albo poprosić aby zadzwonili w 2099 roku :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Takajaja

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #133 dnia: 12 Sierpień, 2020, 23:31 »
Okres urlopowy...to odwiedza się "starych znajomych", ktorzy nieświadomi, że za jakis czas juz mnie nie bedą rozpoznawac na ulicy. Wiec skorzystałam i nadstawiłam ucha jak to w poludniowej polsce w pewnym zborze wymyślili sobie wyrobienie godzinek do owocu.
Mianowicie...
Caly zbór X wymyślił że bedą robić "laurki dla pokrzepienia" w tych dniach konca (dniach covid19).
Laurki podobne do tych co sie w przedszkolu robilo na "dzien matki"
Wersja przykładowa: (ktorą widziałam, gdyz kazdy glosiciel robił je wg.wlasnej inwencji twórczej) Papier kolorywy zgięty na pół. Na pierwszej stronie napis "witamy was" (dzien dobry)+ przyklejone jakies owoce (obrazek), po otwarciu...w srodku mozna bylo przeczytac odpowiedni werset biblijny z zapowiedzią jak to bedzie fajnie w raju i ile to bedziemy miec owocow (zboza) pod dostatkiem itp.
Na innych kartkach widzialam wklejone obrazki zwiarzat lub kwiatow i do tego tez werseciki.

Na pierwszy rzut..zbor obrał wreczenie tych kartek (laurek) w Domu Pomocy Społecznej, poźniej w Szpitalu.
Jak to zwykle jest...twierdzą, że akcja cieszyła sie pozytywną reakcją 🙄 i wszyscy zachwyceni.



Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #134 dnia: 14 Sierpień, 2020, 00:07 »
przypomniało mi sie wspomnienie z dzieciństwa jak mój starszy brat (wtedy ośmiolatek) w ramach zajęć plastycznych w szkole podstawowej wykonał laurkę na Dzień Żołnierza i opatrzył ją (napisanymi z masą błędów ortograficznych) życzeniami własnego autorstwa:

Życzę ci Żołnierzu, abyś był dzielny i abyś poległ na polu chwały!

życzenia brzmiały tak jakby obdarowanemu człowiekowi życzył śmierci, ale wszyscy się śmiali (żołnierz też!) bo każdy rozumiał że autorem słów jest dziecko "które dobrze chciało"...

rysowanie seniorom raju (jakiegokolwiek: niebiańskiego, ziemskiego, marsjańskiego) i to jeszcze w czasie epidemii brzmi jakbyśmy im życzyli "niech was w końcu szlag trafi i będzie święty spokój"

przypuszczam że jeśli organizatorów tej "teokratycznej akcji laurkowej" nikt nie ochrzanił, to tylko dlatego że wykazał się wyższą od nich kulturą osobistą...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)