Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL  (Przeczytany 3830 razy)

Offline Roszada

Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« dnia: 18 Kwiecień, 2020, 18:48 »
Ktoś mi wczoraj przysłał na face info:

Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL

Jest to znana osoba na forum.
Powiem tak.
Za co miałbym polubić tę stronę?

Zwracałem się do co najmniej 5 osób, aby zaczęły tam coś wstawiać, jakieś nowe artykuły. Nie będę wymieniał nicków, by im siary nie robić.

Proponowałem pomoc, choć wiedziałem, że nie jestem tam mile widziany.
I co? I do tej pory nic.
Jedni z forum odeszli, inni wpadają od święta. A strona stoi. :-\

Jak było 6 artykułów od 2017 r. + 1 z 2020 r., tak do dziś jest. :(
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień, 2020, 20:55 wysłana przez Roszada »


Offline Matylda

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień, 2020, 20:34 »
To może taka nauczka żeby po odejściu od świadkojehowskiej sekty zająć się swoim życiem. Nie tworzyć"wielkich" projektów. Nie wsiadac na koń i gnać na Jaremuuuuuuu.
Bo potem leżą takie rozbabrabe kwiatki odłogiem. Bo po chwili wojaczki każdy idzie swoją drogą, jeden z żoną, drugi z kochanką, inny z dziećmi, kolejni bez. Jedni podróżują, drudzy do fitnessu latają. No bo to ludzkie jest.
Jehowi są tak durna i bezsensowną sektą że już samo tam przystąpienie i ileś zmarnowanych lat to i tak za wiele żeby się potem jeszcze wolontariatem zajmować i bić pianę pod stadionami.
Dobrze ze mój Jasiek trzyma rękę na pulsie i jakichkolwiek wojaży mi odoradzał. Bo nie powiem był czas ze coś mnie siekło i się angażować chciałam.

W sumie to jehowi teraz triumfy świecą. Odstepczuchy poszumialy,poszumialy i poszły.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień, 2020, 20:39 wysłana przez Matylda »


Offline Roszada

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień, 2020, 20:49 »
Częściowo zwracam honor, bo jest jednak jeden nowy artykuł napisany przez Esterę:

https://przerywamymilczenie.pl/artykuly/wyzsze-wyksztalcenie.html

Może to jest jakaś jaskółka. :)
Choć mówią, że jedna wiosny nie czyni. ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień, 2020, 20:54 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień, 2020, 22:40 »
To że nie polubiłem strony, to nie oznacza, że nie pomogę.
Każdy kto zechce pisać artykuły na tej stronie i będzie miał akceptację właściciela strony ma zagwarantowane, iż pomogę.
Wskażę teksty w danym temacie, już opracowane, z których można czerpać garściami i samemu dodać co się zechce.

Jeden z exŚJ powiedział mi: po co ja mam to pisać, skoro ty już to opisałeś.
On nie rozumie tego, że są ludzie, którzy nigdy moich tekstów nie będą czytać, a jego opracowania, jako swojaka, poczytają z chęcią. To też forumowicz. :-\
Ale tak się niektórzy wymigują od pracy, jak ci ludzie z przypowieści:
kupiłem pole, kupiłem woły, ożeniłem się. ;) Muszę żonę wypróbować. :)

Poza tym można mieć inną koncepcję opisania tego samego, np. skrótową, ze skanami, z innymi komentarzami, zebrane od końca, a nie od początku ;) itp.


Offline Estera

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwiecień, 2020, 22:54 »
Częściowo zwracam honor, bo jest jednak jeden nowy artykuł napisany przez Esterę:
https://przerywamymilczenie.pl/artykuly/wyzsze-wyksztalcenie.html
Może to jest jakaś jaskółka.
Choć mówią, że jedna wiosny nie czyni.
   Roszado
   Miło mi, że to zauważyłeś  :)
   Ale prawdą jest, że sporo czasu poświęciłam na to, żeby ten artykuł tak wyglądał jak wygląda.
   Staranne opracowanie potrzebuje przyłożenia się, na co nie wszyscy mogą sobie pozwolić.
   A i tak wysyłając opracowany artykuł do mava, miałam wątpliwości, czy wszystko ujęłam tak jak trzeba.
   No i fajnie by było, żeby inni kto może, też się przyłączyli do redagowania tej strony.
   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwiecień, 2020, 23:06 »
Byłoby kilka tematów, które można opisać.
Np. o moralności ŚJ, tajemnym podręczniku, o Biblii ŚJ, o odłączeniu się, o szarpaniu się z Nadarznem o RODO, o zmieniających się naukach, o CK.


Offline Roszada

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 18:02 »
Ja zdaje się pomyliłem dwa byty.
Jeden, to strona z artykułami pod tym tytułem.
Drugi, to na face grupa o tej nazwie.  :-\

Proszę o info.


Offline Proctor

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 08:42 »

Jehowi są tak durna i bezsensowną sektą że już samo tam przystąpienie i ileś zmarnowanych lat to i tak za wiele żeby się potem jeszcze wolontariatem zajmować i bić pianę pod stadionami.
Dobrze ze mój Jasiek trzyma rękę na pulsie i jakichkolwiek wojaży mi odoradzał. Bo nie powiem był czas ze coś mnie siekło i się angażować chciałam.

W sumie to jehowi teraz triumfy świecą. Odstepczuchy poszumialy,poszumialy i poszły.

jehowi?
Jakoś drażni mnie to okreslenie. Brak gramatyki, złosliwość? Nie wiem jak to nazwać. To że jem musztardę nie spowoduje że mozna nazwać mnie "musztardowym". Świadka morderstwa jak nazwiesz? "Mordercowym"?  Chyba lepiej brzmi określenie Świadkowie, Świadek. ;D ;D ;D ;D


Offline Roszada

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 09:38 »
Proctorze, Matylda też była w organizacji i widocznie tak już przesiąkła językiem 'pozaorganizacyjnym', że ją nie drażni to słowo, bo tak chętnie używa. Wręcz przeciwnie spodobało jej się. :) Może to wpływ środowiska? ;)

Ja go nie lubię, a jeszcze bardziej nie cierpię: jehowici (słowo księży) czy jehowcy (rzadko używane, ale u mnie w pracy tak gościu mówił).


Offline Matylda

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 10:30 »
jehowi?
Jakoś drażni mnie to okreslenie. Brak gramatyki, złosliwość? Nie wiem jak to nazwać. To że jem musztardę nie spowoduje że mozna nazwać mnie "musztardowym". Świadka morderstwa jak nazwiesz? "Mordercowym"?  Chyba lepiej brzmi określenie Świadkowie, Świadek. ;D ;D ;D ;D

Wielu osobom i wiele razy już to tłumaczyłam.Jak odeszłam od świadków to obcych ludzi w pracy czy na towarzyskim spotkaniu,poprawiałam że co by o nich nie mówić to oni się jednak świadkowie Jehowy,nazywają.
Teraz mam w metryce jakoś tak około 50siątki i jestem około 30 lat poza tą debilną sektą.
Moja matka i dwie bezmyślne siostry tkwią tam nadal a ojciec "chce mieć spokój"więc zajął ich stronę.
Dostałam tyle razy w dupę przez to że przez chwilę tam byłam i oważyłam się odejść,wzięłam na klatę tyle upokorzeń i cierpienia że na dziś gardzę ludźmi którzy za obietnice wygodnego życia w wygodnej chacie z lwem i barankiem na ogrodzie,plują na wszystko i wszystkich którzy jehowymi nie są.
Nie jestem z tego dumna że kierują mną takie pierwotne uczucia,Chciała bym być akuratna,kulturalna,taktowna i przepełniona empatią ale nie jestem 8-)
Dlaczego nie jestem?Bo moja chora na głowę matka zafundowała mi taki wychów że chyba w domu dziecka bym miała lepiej. I tak się cieszę że jestem prostym i przyzwoitym człowiekiem a nie jakimś zdegenerowanym menelem.
Idąc tym tropem gdybym Ci chciała dokuczyć to mówiła bym na Ciebie,Ty stary musztardziuchu >:D ale nie chcę :).Mówię jehowi i będę mówić,ale nadal mam zdolność odróżniania dobra od zła. Przykro mi że ktoś ma przez to dyskomfort ale narazie nie obiecuję poprawy :P ^-^


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 13:11 »
 :) O Zielonych mówi się Zieloni, choć zielonymi nie są. O Jehowych nie można mówić Jehowi? Wiele razy słyszałem jak mówi się Jehowy o kimś kto już przestał być Jehowym lub Jehową (chyba dla rozróżnienia od Jehowy o kobiecie to lepiej mówić Jehówka).  ;)


Offline Roszada

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 13:15 »
Rzeczywiście też słyszałem, jak ludzie mówili np. o głosicielce: ona jest Jehową. :)

Jehowitka, też słyszałem. ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 09:19 »
Czasami przyjmujemy do wiadomości coś co jest potoczne a dobrze określa sytuację . To prawda , że jehowi , to nie gramatycznie tak jak nie gramatycznie jest włanczam , wziąść zamiast wziąć, przyszłem , cofnąć do tyłu ,  spaść w dół ,


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 11:47 »
To może taka nauczka żeby po odejściu od świadkojehowskiej sekty zająć się swoim życiem. Nie tworzyć"wielkich" projektów. Nie wsiadac na koń i gnać na Jaremuuuuuuu.
Bo potem leżą takie rozbabrabe kwiatki odłogiem. Bo po chwili wojaczki każdy idzie swoją drogą, jeden z żoną, drugi z kochanką, inny z dziećmi, kolejni bez. Jedni podróżują, drudzy do fitnessu latają. No bo to ludzkie jest.
Jehowi są tak durna i bezsensowną sektą że już samo tam przystąpienie i ileś zmarnowanych lat to i tak za wiele żeby się potem jeszcze wolontariatem zajmować i bić pianę pod stadionami.
Dobrze ze mój Jasiek trzyma rękę na pulsie i jakichkolwiek wojaży mi odoradzał. Bo nie powiem był czas ze coś mnie siekło i się angażować chciałam.

W sumie to jehowi teraz triumfy świecą. Odstepczuchy poszumialy,poszumialy i poszły.

Każdy ma prawo wyboru. Jednia mają zapał do jakiegoś hobby że wręcz o niczym innym nie myślą po czym odstawiają nagle te zainteresowanie czasem na zawsze a czasem to tylko przerwa.

Np rodzi się dziecko zmienia się prace albo nastąpiło zwyczajne przesycenie.

Z Odstępstwem jest jak z hobby, jedni umiarkowanie całe życie się tym interesują, inni kompulsywnie interesują się jakiś czas po czym porzucają daną idee czasem na chwilę częściej na zawsze.

Różne są powody przystąpienia do Odstępstwa: Jednych tylko draśnięto innych pozbawiono wszystkiego.  Jedni są kiereszowani nawet po odstąpieniu z Sekty np zerwanym kontaktem z dziećmi a inni mają ogrom szczęścia i za nikim nie tęsknią.

Działania wielu osobom pomogły odreagować emocjonalnie. Piszę w tym miejscu o swoich i znajomych odczuciach :)

No i z powyższego punktu widzenia, jakie ma to znaczenie że coś nie jest perfekcyjne?


Offline Matylda

Odp: Polub PRZERYWAMY MILCZENIE.PL
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 13:12 »

No i z powyższego punktu widzenia, jakie ma to znaczenie że coś nie jest perfekcyjne?

Nie ma zadnego znaczenia,jeżeli coś jest z gatunku hobby,ale jeżeli prowadzi się jakąś działalność na rzecz poszkodowanych ludzi a zwłaszcza dzieci,warto być konsekwentnym.Przynajmniej znaleźć godnego następce. Nie zawsze to jest możliwe bo jak powiadasz nic nie jest perfekcyjne.
Chociażby teraźniejszy virus pokazał że nasze plany,oczekiwania i pobożne życzenia są czasem mocno weryfikowane przez tzw życie.
Zawsze tak jednak jest że ktoś na tym skorzysta ktoś straci.