Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Głośna książka, która przyczyniła się do ostatecznego wybudzenia Raymonda Franza  (Przeczytany 572 razy)

Offline NNN


Pragnę powiadomić wszystkich, że wspólnie z Fundacją "Słowo Nadziei" z Gdyni wznowiliśmy druk (w papierze) książki Carla Olofa Jonssona  "Kwestia czasów pogan; Krytyczna analiza chronologii Świadków Jehowy".

W związku z tym, na nasz wątek "magazyn rozmaitości" trafiło parę dni temu 80 sztuk tej książki. Można ją nabywać po kosztach. Fundacja "Słowo Nadziei" zatrzymała u siebie 20 sztuk. Tam też można o nie pytać: Redakcja@sn.org.pl . (www.sn.org.pl) Jak im braknie, będą przekierowywać zamówienia do mnie. W sprawie książki do mnie proszę się zwracać na priv, lub na adres mailowy.

Według mnie, jest to następna książka po "Kryzysie sumienia", która wybudziła masę ludzi na świecie.

Autor Carl Olof Jonsson na stronie trzynastej pisze tak:

"Odkąd zacząłem prowadzić swoje badania, zetknąłem się z wieloma Świadkami Jehowy, zajmującymi rozmaite stanowiska w organizacji, którzy podobnie badali  kwestię chronologii i niezależnie ode mnie doszli do identycznych wniosków. Niektórzy z nich z wielkim trudem usiłowali bronić chronologii Towarzystwa, lecz pod wpływem biblijnych i historycznych  dowodów w końcu ją odrzucili. Zaliczają się do nich członkowie komitetu redakcyjnego wspaniałego słownika biblijnego, "Pomoc do zrozumienia Biblii". (...) Jednakże autor artykułu zamieszczonego w słowniku zrozumiał w końcu, że nie da się obronić daty upadku Jerozolimy w roku 607 p.n.e., toteż później odrzucił tę teorię wraz z opartymi na niej obliczeniami i naukami. W skierowanym do mnie liście napisał:".

- Na końcu listu jest informacja pod numerem 15, zamieszczona na dole strony: "List ten napisał Raymond Franz, były członek Ciała Kierowniczego". 
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec, 2022, 19:52 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Roszada

Świetnie że jest znów. :)
Wprawdzie PDF też jest, ale wiele osób chce mieć na papierze tę książkę.

Jonsson to obok R. Franza najważniejszy dla mnie autorytet i obu cytuję oraz przytaczam w swych artykułach i książkach.
Szczególnie część początkowa książki, opisująca historię datowania i różne osoby mające wpływ na Russella, była i jest mi przydatna.


Offline Proctor

Jaki jest kosz z przesyłką?


Offline NNN

Jaki jest kosz z przesyłką?

Wydawca jest bardzo zapracowany i jeszcze nie podał mi kosztów druku.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.