Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz  (Przeczytany 9715 razy)

Offline Storczyk

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #90 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 11:01 »
Od czegoś trzeba zacząć.

Nie miał prawa zabić pod kątem prawa karnego. Ale mógł zabić, bo mu prawo wtedy rąk nie wykręciło. I nie skorzystał z tego prawa, że sobie mógł. Może nie wykorzystał nadarzającej się sytuacji.
Mógł splunąć na chodnik. To według prawa jest nie etyczne. Mógł i nie splunął. Nie skorzystał z prawa splunięcia.
To jest najprostsza interpretacja.

Teraz dalej.
Macie przekłady od przekładów przekładami przekładane.
Macie tłumaczenia od tłumaczeń tłumaczami tłumaczone. Z języków na języki.
Gdy już będziecie mieli w posiadaniu ten oryginał, to jak go zinterpretujecie? Co autor miał na myśli? Może "Sonety Krymskie' Adama Mickiewicza będzie łatwiej interpretować? Znał ktoś Adaśka?

Do tego się właśnie sprowadza boskość Jezusa. Trzy posty dalej jest o trójcy. A jakiej natury są aniołowie? Może Michał archanioł? Reszta: Serafini, Cherubini? Może inni aniołowie? Może jakieś fragmenty biblijne? Z chęcią poczytam mądre wypowiedzi wnoszące coś do wątku. Bo oskarżanie o zatajanie boskości Jezusa przez ŚJ jest znana w środowisku exŚJ, którzy lizali Jehowę wcześniej, teraz Jezusa, oraz innych plujących jadem na ŚJ.
Teraz na logikę: co wynika ze słów Biblii? Przekład nie ma znaczenia. Chociaż temat jest rozwałkowany. Ci co go bojkotują, zdradzają się od lat. Prosta logika. Jakby dochodzeniówki uczyli na teologii i innej apologetyce, to Jezusa mielibyście już dawno rozłożonego. Nawet było by jasne, czy był gwoździowany, nitowany, czy spawany. ;)

Teraz jeszcze słowo 'jednorodzony'? Co to znaczy? 'Na początku był Moyses, a Moyses był Bogiem, i Bogiem był Moyses.' To raczej jest prosty tekst i nie trzeba do tego nawet soboru. Trzeba pomyślunku.

tak sobie pisałem, by po Staszku i Gremczaku nie powtarzać. Chciałem być indywidualistą.
To nie jest moj cytat.



Wersety zacytowane, różnymi kolorami potwierdzają, ze  prawo miał.


« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2020, 11:10 wysłana przez Storczyk »


Online Gremczak

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #91 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 11:06 »
A gdzie ON ich osobiście nazwał braćmi?
Mówisz o duchowych czy cielesnych?
A czy musi on osobiście o tym informować?


Offline Roszada

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #92 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 12:53 »
A czy musi on osobiście o tym informować?
Właśnie jako Bóg nie musi. :)


Offline Kyuubi

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 16:18 »
Dla mnie bardzo duże wrażenie zrobił werset Dz.Ap 20:28 : "Uważajcie na samych siebie i na całą trzodę, w której was Duch Święty ustanowił przełożonymi. Dbajcie o to, aby paść kościół Boga, który sobie nabył własną krwią.
Szczególnie w interlinearnym przekładzie Świadkowym.

a kościoł jest zbudowany na Jezusie prawda?


Offline Kyuubi

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #94 dnia: 14 Kwiecień, 2020, 10:09 »
Kolejna ciekawa sprawa widnieje w Ewangeli Marka 1:8 i porównamy ją z Izajasza 40:3 to wychodzi na to ze Jezus to Bóg JHWW dlaczego? musze zacytować ten fragment.

(1): Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. (2): Tak napisał prorok Izajasz: Oto wysyłam mojego posłańca przed Tobą, aby przygotował Twoją drogę. (3): Głos, który woła na pustyni: Przygotujcie drogę Pana! Wyprostujcie Jego ścieżki! (4): Jan chrzcił na pustyni i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów. (5): Przychodzili do niego ludzie z całej judejskiej krainy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy; wyznawali swoje grzechy, a on chrzcił ich w rzece Jordan. (6): Jan nosił ubranie z wielbłądziej sierści i skórzany pas na biodrach. Żywił się szarańczą i miodem dzikich pszczół. (7): Głosił: "Idzie za mną potężniejszy ode mnie, a ja nie jestem godny, aby schylić się i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. (8): Ja ochrzciłem was wodą, a On będzie was chrzcił Duchem Świętym". [Biblia Paulistów, Mk 1]

Cały ten fragment mówi nam o Jezusie. Teraz Spójrzmy na werset trzeci jest to cyctat z Izajasza 40:1-4

(1): Pocieszajcie mój lud, pocieszajcie! – mówi wasz Bóg. (2): Przemawiajcie serdecznie do Jerozolimy, bo jej służba dobiegła końca, bo jej wina została odpokutowana, bo z ręki PANA odebrała podwójną zapłatę za wszystkie swoje grzechy. (3): Głos, który woła: "Na pustyni przygotujcie drogę PANA! Budujcie na stepie prosty trakt dla naszego Boga! [Biblia Paulistów, Iz 40]

Czyzby tekst z Ew Marka 1:1-8 był nawiązaniem do Izajasza 40:1-4 ? chyba to nie jest przypadek jesli tak oznaczało by to ze w Marka 1:1-8 jest mowa o JHWH z Iz 40:1-4. Moge sie mylić moze ktos coś by sie tu wypowiedział? również mówi to Mateusza 3:1-4

Jednak jak zajrzymy do Malachiasza 3:1
(1): Oto Ja posyłam mojego posłańca, aby przygotował drogę przede Mną. Potem nagle przybędzie do swej świątyni Władca, którego wy oczekujecie, Anioł Przymierza, którego pragniecie. Oto On przyjdzie – mówi PAN Zastępów. [Biblia Paulistów, Ml 3]

Tutaj jak mozemy przeczytac ze Przyjdzie posłociec zeby przygotował drogę przed Bogiem? czyli jesli połączymy ten tekst z Ew Marka 1:1-8 na to wychodzi ze Jezus ma przygotować droge swemu ojcu JHWH.  Jana 1:19-29 zuca inne swiatło.

a wy jak myślicie?
Mt 3:1-12, Łk 3:1-6.15-17, Jana 1:19-29


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #95 dnia: 14 Kwiecień, 2020, 13:07 »
Witaj Kyuubi:
Prosiłbym abyś nie ożywał czerwonego-dziękuję  :)


Offline Szczepan

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Luty, 2021, 20:43 »
Napisał Ci że w księdze Rodzaju.


Online Gremczak

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #97 dnia: 24 Luty, 2021, 21:01 »
Ale co w księdze  Rodzaju?