Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa  (Przeczytany 12556 razy)

Offline hiacynta

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Marzec, 2020, 09:53 »
Ale się ten klaun naprodukował😂😂
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2020, 10:01 wysłana przez hiacynta »


Offline Storczyk

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Marzec, 2020, 10:34 »
Mogliby dac kogoś innego bo z jego ust to komicznie brzmi :)


Offline Aliki

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Marzec, 2020, 18:02 »
Taaak... CK ogłasza koniec a za parę miesięcy będzie wołać żeby więcej kasy do skrzynek wrzucać "na pomoc dla poszkodowanych w czasie pandemii"... I ogłoszą że organizacja wyszła z tej próby zwycięsko...  Następnie wykasują filmik i powiedzą, że to nadgorliwi głosiciele wymyślili sobie jakoby koniec miał być bliski. Albo odstępcy... 


Offline hiacynta

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Marzec, 2020, 20:12 »
A jak przejdzie już ta pandemia to dopiero będą zawiedzeni że jednak to nie koniec no ciekawe napewno będą tego klauna usprawiedliwiać. Może nawet dużo osób się zawiedzie i będzie odpływ duży zobaczymy co będą mówić.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Marzec, 2020, 22:34 »
(mtg): wiadomo , że (Ww) to apokaliptyczny ruch religijny, każde wydarzenie obwieszczone na szeroką skalę w mediach odbierają dosłownie ich wyznawcy jak nadmienia o nich ''księga legend'' czyli Srebrzanka-2018 o różnym stopniu przerażających znakach.
Ma ona za cel wzbudzić u czytelnika strach i nawrócenie do Boga – jakoby!? Bóg ma unicestwić tych, którzy nie akceptują jego postanowień – totalna infantylna bzdura.
Narastająca psychoza pośród tej grupy ludzi, jednoznacznie wskazuje na przejawiający się ogólny fanatyzm w tych szeregach, który jest podgrzewany, rozniecany poprzez przywódców sekty, taki obraz był niejednokrotnie globalnie obwieszczany.
Jeżeli zauważymy globalny ''małpi szał'' w stosunku do ''korony'', trudno się dziwić, że w sekcie (Ww) taka zaistniała sensacja wzbudza u nich trwogę.   
   


Offline Apostasy

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Marzec, 2020, 00:12 »
Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja, jeden brat zadzwonił do mnie bo martwił się o moje zdrowie duchowę bo podobno popadłem w głęboką depresję i odsuwam się od braci. Wytumaczyłem mu ze na zebrania nie chodzę ale na PIWO iść mogę spotkać się że starym kumplem. Jak on mnie przekonywał że armagedon tuż tuż że koronawirus i coś tam, że to nie czas się odsuwać od braci itp. Starałem się mu wytłumaczyć że ja się nie odsuwam wszak zapraszam go na piwo!!!Stwierdził chyba że postradalem zmysły, bo jak to tak...że chyba go che odciągnąć od wiary(czego nie chciałem) i na piwo nie pujdzie ... . Koronavirus myślę że nieźle męci w głowach niektórych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Marzec, 2020, 08:16 »
Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja, jeden brat zadzwonił do mnie bo martwił się o moje zdrowie duchowę bo podobno popadłem w głęboką depresję i odsuwam się od braci. Wytumaczyłem mu ze na zebrania nie chodzę ale na PIWO iść mogę spotkać się że starym kumplem. Jak on mnie przekonywał że armagedon tuż tuż że koronawirus i coś tam, że to nie czas się odsuwać od braci itp. Starałem się mu wytłumaczyć że ja się nie odsuwam wszak zapraszam go na piwo!!!Stwierdził chyba że postradalem zmysły, bo jak to tak...że chyba go che odciągnąć od wiary(czego nie chciałem) i na piwo nie pujdzie ... . Koronavirus myślę że nieźle męci w głowach niektórych.
[/b][/size]
Może zły trunek zaproponowałeś. Jakby oscylował w granicach 40% - 60% to by się skusił >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline hiacynta

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Marzec, 2020, 09:24 »
A mój synek zabetonowany nawet nie martwi się że mama z tatą mogą się zarazić, może nawet życie stracić i nigdy już rodziców nie zobaczy. Matko jak śwadkom łatwo jest o bliskich tak myśleć bez żadnych emocji, uczuć łatwo im przez gardło przechodzi, że rodzina zginie.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Marzec, 2020, 09:54 »
Cosik ino skrobne :)

Jak wcześniej też napisano ŚJ wypatrujący rychłego końca bacznie obserwują różne wydarzenia. Wojny Światowe były dla niektórych bazą do spekulacji - czy to aby nie już?
Wyburzenie budynków 11/9 dla niektórych było początkiem. Jednak trzeba zaznaczyć, że WTS w tym dniu nie wydał swojego oświadczenia. Strażnica nie zdążyła jeszcze nic napisać. Znaleźli się tacy, którzy podeszli do tematu z pewnym niepokojem w różnej skali - od umiarkowanej do fanatycznej, czyli że to koniec końców. Zrobili to sami z siebie.

Podobnie jest z takim wydarzeniem jak znany nam wirus. W Biblii jest napisane o zarazach i o mdleniu ze strachu. Tego nie da się podważyć. Wg niektórych (raczej większości) ŚJ są to dowody spełniania się proroctw. Nie pierwsza to zaraza i nie pierwsze mdlenie ze strachu.

Jeśli dla kogoś taka pandemia zwiastuje koniec, a tym samym bliskość upragnionego raju, to pewnie się cieszy. Dodatkowo wszystko stanęło (bez przesady ;D) - praktycznie nie ma głoszenia i innych czynności teokratycznych, znanych wcześniej. Wg pewnych poglądów, Jehowa stwierdził, iż to koniec głoszenia i teraz należy wypatrywać Jezusa na białym koniu.

Teraz aktualny live. Nie jest to odosobniony przypadek. Ci ludzie się nie znają, więc odpada zjawisko konsultacji. Chyba, że po Internecie  podobne myślenie krąży.
Rozmawiam z... nazwijmy go facetem. Twierdzi, że bracia Chrystusa są już w niebie w pełnej liczbie. Wiadomo jakiej. Wedle domysłu zwiastuje to koniec końca. Hmmm... dumam i nie rozumiem. Przychodzą mi 2 wizje. Członkowie CK nadają audycję z nieba, lub nagrali materiał wcześniej, odlecieli, a teraz ktoś na Ziemi to wszystko odtwarza. Zatem pytam rozmówce co z CK. Nie, nie, bracia Chrystusa są w niebie. Więc dalej pytam, co to są ci cali członkowie CK u ŚJ. Oni są podstawieni. Tyle to ja wiem, że to nędzne aktorzyny.
Ale jak ktoś się prosi to jadę dalej ;) Chodzisz na zebrania? (teraz bardziej na telefon). Tak, oczywiście. Kto daje program zebrań? (nie mylić z organizatorami). Oczywiście, że niewolnik. Czytasz Strażnice i jedyną najprawdziwszą stronę internetową? Oczywiście że tak. Kto to redaguje? Niewolnik, rzecz jasna. Kto jest niewolnikiem? No.... Pan go ustanowił. Niewolnik to Ciało Kierownicze Świadków Jehowy. Według najnowszego światła od Jehowy, został ustanowiony w 1919 roku. To teraz powiedz łaskawie kim jest niewolnik, kim jest CK, kim są ci bracia Chrystusa wg ciebie skompletowani w niebie w liczbie 144k?
Był odwrót -zobaczyłem plecy. Za chwile pójdzie do innych i będzie farmazonił, że Moyses jest odstępcą.
Nie znam się na medycynie, ale takim powinni zrobić badania na wirusa.


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Marzec, 2020, 11:23 »

Wyburzenie budynków 11/9 dla niektórych było początkiem.

..................

Nie znam się na medycynie, ale takim powinni zrobić badania na wirusa.

Byłem wtedy u starszego w domu, kiedy uderzył pierwszy samolot w wieżę.
Ktoś do niego zadzwonił i włączyliśmy telewizor, i zobaczyliśmy na żywo drugie uderzenie samolotu.
Cytuję starszego "Myślę, że teraz się zacznie" -wielki ucisk znaczy się.

A propos badań - badań, nie wa wirusa tylko na świrusa :D.


Online Trzy Kominy

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Marzec, 2020, 16:18 »
A to było w skrzynce pocztowej.

Poziom . . . . . . ., bez poziomu . . . . .
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Marzec, 2020, 16:26 »
A to było w skrzynce pocztowej.

Poziom . . . . . . ., bez poziomu . . . . .

A co to? Urszula888 z Bogdanem Cię nawiedzili?


Online Trzy Kominy

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Marzec, 2020, 16:31 »
Nie wiem :)
Czy to ŚJ napisali, czy ktoś kto chce ich skompromitować ? Nie mam pojęcia.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Sebastian

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Marzec, 2020, 18:24 »
data ze stycznia, gdy wirus był już znany ale jeszcze go w PL nie było
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Trzy Kominy

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Marzec, 2020, 18:46 »
A w skrzynce było dziś. Ciekawe ......
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.