Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?  (Przeczytany 10293 razy)

Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 10:12 »

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna.
Źródło: list Jana Pawła II z okazji 25. rocznicy I pielgrzymki do ojczyzny.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 10:13 »
Rozumiem, że twierdzisz iż pisał o CK ŚJ. ;D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #92 dnia: 31 Październik, 2020, 20:42 »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna.
Źródło: list Jana Pawła II z okazji 25. rocznicy I pielgrzymki do ojczyzny.

Ale o co chodzi?


Offline Sebastian

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #93 dnia: 31 Październik, 2020, 20:48 »
ja z każdym dniem mam coraz większy szacunek dla osiągnięć ośmiu likwidatorów (wróć, członków Ciała Kierowniczego) organizacji świadków Jehowy

spokojnie, krok po kroku, systematycznie wygaszają działalność sekty,

za dziesięć lat "nie będzie niczego"...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #94 dnia: 31 Październik, 2020, 21:24 »
Sebastianie po czym wnosisz? Wygaszają czy przekształcają. Ja mam raczej wrażenie, cytując stary kolorowy, broszurowy tytuł, że "oto wszystko nowe czynię".


Offline Sebastian

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #95 dnia: 31 Październik, 2020, 23:21 »
Sebastianie po czym wnosisz? Wygaszają czy przekształcają. Ja mam raczej wrażenie, cytując stary kolorowy, broszurowy tytuł, że "oto wszystko nowe czynię".
nie będę upierać sie przy słownictwie (wygaszanie, przekształcanie) ale doprecyzuję, że moim zdaniem wygaszana jest działalność religijna a majątek ma być użyty do celów pozareligijnych

w mojej opinii działania CK koncentrują się na gospodarowaniu majątkiem i na próbie zaangażowania tego majątku do działań innych niż religijne (np. sprzedaż sal krolestwa podmiotom komercyjnym)

zlikwidowano TSSK, czyli chyba nie zależy im na dzialalności kaznodziejskiej

zlikwidowano zebrania książki czyli chyba nie zależy im na budowaniu wspólnoty i więzi międzyludzkich

po zakazie w Rosji członek CK komentuje że utracili majątek ale nie są podejmowane jakieś większe wysiłki aby głosić ewangelię w Rosji pomimo zakazu;

potem epidemia i zakaz zebrań mimo że Cezar latem 2020 pozwala na tłumy w kościołach (kościoły pełne sale królestwa zamknięte, tak jakby szykowano sie do sprzedaży nieruchomości)

to jest wygaszanie działalności religijnej

a majątek (np. nieruchomości, prawa autorskie, samochody, itd.) można wnieść aportem do jakiejś spółki albo w inny sposób przenieść z podmiotu non-profit do podmiotu komercyjnego,

mówiłbym o przekształcaniu gdyby (np. przekształcając sektę w kościół protestancki) stopniowo łagodzono przekaz dotyczący innych kosciołów, przykładowo: nowe światło że dopuszczalna jest modlitwa ekumeniczna ale tylko z tymi co zaprzeczają trójcy a po kilku latach modlitwa ekumeniczna ale tylko z chrześcijanami obojętnie czy wierzą w trójcę czy jej zaprzeczają - wtedy byliby coraz mniej jedynozbawczy i coraz mniej sekciarscy; ale przeciez nic takiego sie nie dzieje...

to mi wygląda na długoletni plan wyciszania działalności wg schematu „stare pokolenie odchodzi nowe pokolenie nie odchodzi ale korzyść z majątku trwa po wieki wieków in secula seculorum”


Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #96 dnia: 02 Listopad, 2020, 17:30 »
nawet jeśli nastąpiłaby likwidacja sekty (i to NIE przez Cezara ale w ten sposób że utrzymanoby stan niegłoszenia i niezgromadzania się i wyprzedanoby majątek) to myślę że ta próźnia, która zostałaby po świadkach Jehowy stosunkowo szybko zarosłaby innymi ugrupowaniami

część osób zrażonych do katolicyzmu odnalazłaby sie u adwentystów lub u zielonoświątkowców

część osób poszłaby za pojedynczymi starszymi zboru którzy tworzyliby małe hermetyczne sekty

wśród członków kierownictwa z Nadarzyna co najmniej kilka osób uznałoby że "ponieważ nie umieją robić nic innego" więc popróbują robić to samo co dotychczas i to samo co w czasach PRL-u: czyli będą samozwańczo zarządzać tymi samymi owieczkami co dotychczas

no i byłyby znowu zebrania po domach, głoszenie od drzwi do drzwi, omawianie starych drukowanych publikacji, itd.itp.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #97 dnia: 02 Listopad, 2020, 18:48 »
nie będę upierać sie przy słownictwie (wygaszanie, przekształcanie) ale doprecyzuję, że moim zdaniem wygaszana jest działalność religijna a majątek ma być użyty do celów pozareligijnych
...

zlikwidowano TSSK, czyli chyba nie zależy im na dzialalności kaznodziejskiej
...
Co do TSSK się nie zgodzę. TSSK stracił rację bytu bo omawiał tematy, które nie nadają się do głoszenia. Kiedyś na zebr w tyg wstępy i scenki były jako pokazy bez oceniania, pojawiały się od czasu do czasu. Cała była TSSK teraz to wstępy pokazy, odwiedziny, studia, filmy, schematy, a tylko raz w miesiącu przemówienia. Jest nacisk na głoszenie, a całość została uproszczona do schematów (mało kto robi punkt w szkole po swojemu, tylko klepie schematy i odtwarza scenki z filmów) i podstawowych narzędzi do nauczania oraz prostych etapów w celu jak najszybszego przejścia do studium.

Cytuj
zlikwidowano zebrania książki czyli chyba nie zależy im na budowaniu wspólnoty i więzi międzyludzkich
Co do powyższego moje spostrzeżenie jest podobne. Punkt "Potrzeby zboru", który do niedawna był chyba jedynym punktem poza schematem, gdzie starszy mógł wygłosić własną mowę. Od pewnego czasu ma narzucony temat, najczęściej przedstawiane są fragmenty filmów z jworg, a ostatnio list o neutralności.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2020, 19:05 wysłana przez Technolog »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #98 dnia: 02 Listopad, 2020, 20:35 »
nawet jeśli nastąpiłaby likwidacja sekty

Nie może nastąpić, ponieważ to byt wirtualny, jak marka.

Jakby spoglądać w ten sposób, to było już kilka likwidacji, ponieważ religia Russela to coś innego niż religia Rutherforda, a to co zaproponował Rutherford z kolei ma niewiele wspólnego z tym co jest dziś. Ale pomimo ciągłej zmiany nazw, doktryn, polityk i członków zarządu, byt wciąż trwa. I będzie trwał dopóki będą do zgarnięcia jakiekolwiek pieniądze i ludzie nad którymi będzie można sprawować kontrolę.


Offline Asia1984

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #99 dnia: 15 Listopad, 2020, 23:20 »
a ja kocham miloscia chrzescijanska cialo kierownicze, przywodcow innych sekt, pijanych ludzi, mordercow i wszystkich innych ludzi, bo mnie obowiazuje nauczanie KK i przykazanie milosci zawarte w ewangelii. zycze im zbawienia i wszystkiego dobrego, nie zycze nikomu nic zlego i nikogo nie nienawidze i kazdemu wybaczam kto mnie w jakikolwiek zrani. kocham ludzi, ale nie kocham ich pogladow, klamstw, oszustw, obludy, morderstw, i wszystkich innych zlych rzeczy ktore robia i nie zamierzam mowic ze robia dobrze jak robia zle.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #100 dnia: 15 Listopad, 2020, 23:49 »
a ja kocham miloscia chrzescijanska cialo kierownicze, przywodcow innych sekt, pijanych ludzi, mordercow i wszystkich innych ludzi, bo mnie obowiazuje nauczanie KK i przykazanie milosci zawarte w ewangelii. zycze im zbawienia i wszystkiego dobrego, nie zycze nikomu nic zlego i nikogo nie nienawidze i kazdemu wybaczam kto mnie w jakikolwiek zrani. kocham ludzi, ale nie kocham ich pogladow, klamstw, oszustw, obludy, morderstw, i wszystkich innych zlych rzeczy ktore robia i nie zamierzam mowic ze robia dobrze jak robia zle.

Boże, jak byś tylko mógł, to bądź sobie kim chcesz: Jehową, Jezusem, Marią czy Adonajem, ale zechciej łaskawie wyzwolić świat od nauczania i miłości KK. Nie chcemy konkwistadorów, Wielkich Inkwizycji, Gulbinowiczów, Dziwiszów, McCarriców czy innych Januszów i Pawłów.  >:D


Offline Asia1984

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #101 dnia: 16 Listopad, 2020, 04:33 »
do DeepPinkTool: coz tak napastliwie do mnie mowisz? zechciej zmienic swoj ton i stosunek do mnie. coz zlego powiedzialam i coz zlego jest w moim poscie? a co, mialam powiedziec w twoim stylu, ze ja wszystkich ludzi nienawidze, zycze im smierci i wszystkiego najgorszego i bym do kazdego bym tak napastliwie gadala? oczywiscie mam rozumiec ze nie chcesz kogos jak Jana Pawla II, Teresy z kalkuty. a uwazasz ze lepsi sa ateisci jak Hitler, Stalin, przywodcy rewolucji francuskiej, przywodcy komunizmu? chcialbys zeby wiecej bylo ateistow jak Hitler itd? bo ja bym chciala zeby wiecej bylo ludzi jak katolicy np Jan Pawel II, Teresa z Kalkuty, sw Faustyna, ojciec Pio oraz inni swieci i blogoslawieni


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #102 dnia: 16 Listopad, 2020, 06:52 »
do DeepPinkTool: coz tak napastliwie do mnie mowisz? zechciej zmienic swoj ton i stosunek do mnie. coz zlego powiedzialam i coz zlego jest w moim poscie? a co, mialam powiedziec w twoim stylu, ze ja wszystkich ludzi nienawidze, zycze im smierci i wszystkiego najgorszego i bym do kazdego bym tak napastliwie gadala? oczywiscie mam rozumiec ze nie chcesz kogos jak Jana Pawla II, Teresy z kalkuty. a uwazasz ze lepsi sa ateisci jak Hitler, Stalin, przywodcy rewolucji francuskiej, przywodcy komunizmu? chcialbys zeby wiecej bylo ateistow jak Hitler itd? bo ja bym chciala zeby wiecej bylo ludzi jak katolicy np Jan Pawel II, Teresa z Kalkuty, sw Faustyna, ojciec Pio oraz inni swieci i blogoslawieni

Kochanieńka gdzie ja napisałem, że wszystkich nienawidzę, życzę im śmierci i wszystkiego najgorszego? 

Pan powiadał, że czyny mówią głośniej niż słowa.Poprosiłem tylko Bogów, uznawanych przez KK, aby chronili ludzkość przed nauką i miłością KK, która ukazała się w takich a nie innych postępkach tegoż. Przepraszam, modyfikuję prośbę, skoro ateistyczna zaraza stalinizmu i komunizmu jest zła a katolickie czystki konkwisty i inkwizycji dobre, to Boże ogranicz działania i wpływy KK do wiernych tej nauce. Większość poradzi sobie bez niej, jak zresztą sobie radziła.


Offline Blue

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #103 dnia: 16 Listopad, 2020, 07:58 »
do DeepPinkTool: coz tak napastliwie do mnie mowisz? zechciej zmienic swoj ton i stosunek do mnie. coz zlego powiedzialam i coz zlego jest w moim poscie? a co, mialam powiedziec w twoim stylu, ze ja wszystkich ludzi nienawidze, zycze im smierci i wszystkiego najgorszego i bym do kazdego bym tak napastliwie gadala? oczywiscie mam rozumiec ze nie chcesz kogos jak Jana Pawla II, Teresy z kalkuty. a uwazasz ze lepsi sa ateisci jak Hitler, Stalin, przywodcy rewolucji francuskiej, przywodcy komunizmu? chcialbys zeby wiecej bylo ateistow jak Hitler itd? bo ja bym chciala zeby wiecej bylo ludzi jak katolicy np Jan Pawel II, Teresa z Kalkuty, sw Faustyna, ojciec Pio oraz inni swieci i blogoslawieni

O kochana, u nas każdy może grać w tą grę.
Po pierwsze, Hitler nie był ateistą.
Po drugie, Jan Paweł II ma bardzo dużo na sumieniu. Dużo gadał okrągłych zdań, ale na problem pedofilli toczący kościół jak gangrea był ślepy. W najlepszym wypadku był naiwny niczym dziecko, w najgorszym był współwinny cierpienia dziesiątek tysięcy wykorzystywanych dzieci.
Po trzecie, matka Teresa była prawdziwym potworem. Lubowała się w cierpieniu innych, obserwująć je przeżywała swoje katharsis i obserwowała twarz Chrystusa (jej słowa). W jej umieralniach ludzi często traktowano jak śmieci, odmawiano im pomocy medycznej i wymagono skrajnej uległości. Matunia latała po całym świecie reklamująć kościół i przyjmowała setki milionów dolarów rocznie w datakch, które zdarzało się, że pochodziły od amerykańskiej mafii. Mimo próśb ofiar tejże mafii (poszkodowanych przez jej oszustwa) nigdy ich nie zwróciła. Z angielskich zeznań podatkowych wiemy, że większość datków przekazanych na działalność Matki Teresy wylądowała w watykańskim skarbcu :)

Więc nie, nie chcę więcej Janów Pawłów ani matek Teres.

Natomiast życzyłbym sobie, że światł był pełny ateistów. Takich jak w Norwegii, Danii, Japonii. Krajach gdzie jest bezpiecznie (najmniejsza przestępczość na świecie), żyje się dostanio i ludzie są uczciwsi niż w krajach głęboko wierzących.   


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Listopad, 2020, 15:48 »
Boże, jak byś tylko mógł, to bądź sobie kim chcesz: Jehową, Jezusem, Marią czy Adonajem, ale zechciej łaskawie wyzwolić świat od nauczania i miłości KK. Nie chcemy konkwistadorów, Wielkich Inkwizycji, Gulbinowiczów, Dziwiszów, McCarriców czy innych Januszów i Pawłów.  >:D

https://wiadomosci.wp.pl/kardynal-henryk-gulbinowicz-nie-zyje-mial-97-lat-6576227306773472a

Boże, nie wiedziałem że aż tak szybko działasz  :o jestem zszokowany. Ale jakby co to raczej Ty życzyłeś mu śmierci po tym co nawywijał. Nie ja.