Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?  (Przeczytany 10299 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Luty, 2020, 18:56 »
On już wszystko czytał, ale jemu się wszystko pomieszało. :-\
Przybył tu ze swoją misją obrońcy nauk ŚJ, CK, i dla wykazywania błędnych decyzji exŚJ.

Tu jest jego credo:

https://sjwp.pl/zycie-zborowe-gloszenie-sale-krolestwa/czy-cialo-kierownicze-zasluguje-na-szacunek/msg211633/#msg211633


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Luty, 2020, 22:57 »
Mam inne zrozumienie w kilku sprawach (krew, chronologia, preegzystencja itd), ale ponieważ podzielam wiele z ich poglądów to z nimi sympatyzuję.
No tak wszystko jasne.
Powinien zarejestrować się na jakąś grupę ŚJ na face.
Ciekawe jak by go przyjęli?
Pewnie jako 'cudaka'. :)

Tych różnic nie ma za wiele w stosunku co nauk niewolniczych. :-\
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2020, 11:52 wysłana przez Roszada »


Offline dziewiatka

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Marzec, 2020, 08:44 »
szymonbudny podjąłeś się misji nie możliwej do wykonania,jak można oczekiwać by okazać szacunek komuś kto kpi z ciebie w żywe oczy.Głosisz jakąś naukę w związku z twoją przynależnością do świadków a tu jebut ,komitecik bo nie nadążyłeś za rozbłyskami światła,tłumaczysz że już teraz będziesz mówił jak trzeba i znowu dupa bo światełko błyska jak lampa stroboskopowa .Przykład pokolenia,przez ostatnie 30 lat nastąpiło tyle zmian że cholera wie która jest aktualna.Wygląda na to że niechęć do przyznania się że się pomylili skłania ich do mnożenia kolejnych pierdół za szkodą dla współwyznawców.To zwykłe cwaniaczki a czy cwaniaczek zasługuje na szacunek?


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Marzec, 2020, 12:28 »
Jak popatrzyłem sobie na 10 ostatnich postów szymonabudnego to widzę że same narzekania:

https://sjwp.pl/index.php?action=profile;area=showposts;u=1533

Bez humoru? :)


Offline Sebastian

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Marzec, 2020, 14:24 »
Myślę, że na tym forum wiele osób nadużywa słowa "nienawiść", a przecież oprócz nienawiści istnieje: niechęć, chłodny stosunek, krytyczny stosunek, rezerwa, chłód, dystans,  itd.itp.

myślę że nie ma sensu ani zarzucanie szymonowibudnemu nienawiści do kościoła katolickiego (w końcu nikogo nie bije ani nawet nie bluzga brzydkimi słowami) ani zarzucanie odstępcom nienawiści do CK czy szerzej do ŚJ (nie podpalamy sal królestwa, nie napadamy na ŚJ z bejzbolami, itp.)

szymonbudny ma różne zastrzeżenia do katolicyzmu ale (w przeciwieństwie do np. trampka) wyraża je kulturalnymi słowami i raczej nikogo nie obraża

podobnie my, odstępcy, odczuwamy niechęć do członków CK (w szczególności: krytykujemy ich za różne sprawy) ale nie czujemy do nich nienawiści w tym sensie że nie życzymy im chorób ani śmierci;
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Marzec, 2020, 14:28 »
Jeśli ja piszę o nienawiści sz.budnego do KK to tylko na zasadzie retoryki, bo on zarzuca tu innym nienawiść do ŚJ.
Chcę mu pokazać, że nasz stosunek do ŚJ jest tylko taki sam jak jego wobec exŚJ czy katolików.

Masz rację sebastian co do określeń: "niechęć, chłodny stosunek, krytyczny stosunek, rezerwa, chłód, dystans"

ja bym tu dodał jeszcze: ironia, humor, polemika.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:29 »
...
ja bym tu dodał jeszcze: ironia, humor, polemika.

... ale tu jest potrzebna jeszcze inteligencja. Ponoć nieinteligentni ludzie nie żartują. Tak słyszałem. Poważnie.  ;)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:40 »
Zgadzam się, słowa "nienawiść" raczej trochę na wyrost tutaj użyłem. Może niepotrzebnie, choć zgodnie z moimi odczuciami w ferworze dyskusji.


Niemniej mimo wszystko jednak uważam, że sposób w jaki opisuje się organizację ŚJ jest nieadekwatny do tego jak ona funkcjonuje w rzeczywistości.
Gdybym miał wyrobić sobie jej obraz tylko na podstawie opisów z tego forum, to uznałbym że to jakaś niebezpieczna sekta i nie wiem dlaczego jeszcze nie została zdelegalizowana.
I gdyby była niebezpieczna, to zapewne państwo Polskie, które stoi na straży prawa by ją zdelegalizowało.


Póki co jest to uznane prawnie wyznanie.


Oczywiście, wśród ponad 100 tysięcy ludzi znajdują się zarówno ludzie szlachetni jak i ludzie podli. Całe spektrum postaw i zachowań.
Nawet najdoskonalsze zapisy prawne nie ustrzegą przy takiej liczbie tego, że przenikną do środka ludzie, którzy psuć będą opinię całej grupie.


Można oczywiście dyskutować czy JW.ORG słusznie ustalił tak surową dyscyplinę dla jej członków?
Osobiście uważam, że jest to kwestia umowna. I niektórzy szukają czegoś takiego i dobrze się w tym czują.
Są ludzie o podobnych do ŚJ poglądach, którzy preferują bardziej swobodny charakter społeczności i tacy zapewne odnaleźliby się np. u Wolnych Badaczy Pisma Świętego albo po prostu w jakich niezarejestrowanych domowych grupach.


Jeszcze co do budowania przesadnego wizerunku Organizacji ŚJ posłużę się artykułem ze Strażnicy:



"Bóg przebaczył Dawidowi, ponieważ okazał on szczerą skruchę (Ps. 32:1-5). Podobnie dzisiaj sługa Jehowy zostanie wykluczony tylko wtedy, gdy nie przejawi skruchy lub dalej będzie trwał w złym postępowaniu (Dzieje 3:19; 26:20). Jeśli starsi usługujący w komitecie sądowniczym nie widzą u winowajcy szczerej skruchy, muszą go wykluczyć."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2015287#h=9


Czytając artykuły na tym forum odnosi sie wrażenie, że Komitety Sądownicze wykluczają za byle błachostkę i że nie ma znaczenia skrucha grzesznika.


A jednak Dawid - cudzołoznik i morderca - gdyby dzis stawał przed Komitetem Sądowniczym, to (przynajmniej zgodnie z wytycznymi WTS) nie zostałby wykluczony.
"Bo też po po przedstawieniu mu jego grzechu, rzekł by do starszych, tak jak do Natana, "Zgrzeszyłem przeciwko Jehowie"
Wtedy starsi też by powiedzieli
"Jehowa przebacza ci twój grzech" Nie zostaniesz wykluczony....
Choć możesz ponieść inne skutki twego grzechu.
2 Samuela 12:13-14"
[cytat z internetowej rozmowy z jednym ze ŚJ]


Ciekawe, czyż nie?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:51 »
Dość ciekawe ... Szkoda , że ta srażnicowa propaganda nie zawsze ma zastosowanie w rzeczywistości.


Offline Martin

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Marzec, 2020, 21:22 »
Niemniej mimo wszystko jednak uważam, że sposób w jaki opisuje się organizację ŚJ jest nieadekwatny do tego jak ona funkcjonuje w rzeczywistości.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz, skoro nigdy nie byłeś ŚJ?
Cytuj
Gdybym miał wyrobić sobie jej obraz tylko na podstawie opisów z tego forum, to uznałbym że to jakaś niebezpieczna sekta
Dokładnie tak jest.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Marzec, 2020, 21:25 »
Na jakiej podstawie tak twierdzisz, skoro nigdy nie byłeś ŚJ?
Na podstawie studiowania ze ŚJ, znajomości z nimi, relacji rodzinnych, obserwacji i zdrowego rozsądku :)
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Martin

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Marzec, 2020, 21:30 »
Na podstawie studiowania ze ŚJ, znajomości z nimi, relacji rodzinnych, obserwacji i zdrowego rozsądku :)
Czyli widziałeś okładkę i na tej podstawie oceniasz książkę. ;)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Marzec, 2020, 22:13 »
Każda ocena jest poniekąd subiektywna.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline zawsze letni

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Marzec, 2020, 22:21 »
 Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?

Skoro zostali postawieni w stan oskarżenia, to należałoby sprawdzić ich kwalifikacje duchowe.

Potem ew. Komitet i dla odzyskania równowagi logowanie na forum.

Czekamy obłudnicy.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Sebastian

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Marzec, 2020, 22:39 »
Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek? Skoro zostali postawieni w stan oskarżenia, to należałoby sprawdzić ich kwalifikacje duchowe.
przed kilkunastu laty uznałem że organizacja świadków Jehowy "nie spełnia wysokich mierników moralnych" sformułowanych przez Sebastiana.

Postawiłem więc Organizację Świadków Jehowy przed komitetem sądowniczym mojego własnego sumienia i po przeprowadzeniu trwającego ponad dwa lata szczegółowego postępowania dowodowego uznałem członków Ciała Kierowniczego za fałszywych proroków opisanych w Księdze Powtórzonego Prawa 18:20-22;

Na podstawie tego wersetu biblijnego wykluczyłem tę sektę ze swojego osobistego życia.

O wydanym na nią wyroku mego sumienia poinformowałem Organizację w formie pisemnej.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)