Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?  (Przeczytany 10290 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Luty, 2020, 14:17 »
Oj widzę że nie zrozumiesz tego 🙂
On się dopiero uczy świadkowania, a i stara się być obrońcą CK i jego metod. ;)
Taki advocatus diaboli. ;D


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Luty, 2020, 14:52 »
On się dopiero uczy świadkowania, a i stara się być obrońcą CK i jego metod. ;)
Taki advocatus diaboli. ;D
Po prostu przesadzacie z krytyką Świadków Jehowy.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Sebastian

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Luty, 2020, 14:56 »
Po prostu przesadzacie z krytyką Świadków Jehowy.
skoro piszesz, że "przesadzamy", tzn. że istnieje jakaś granica, której wg Ciebie przekraczać nie wolno, a którą my, odstępcy, przekraczamy

mam pytanie: za co jeszcze można (wg Ciebie, szymonbudny), a za co już nie można krytykować Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy?

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Luty, 2020, 15:03 »
Z tego co widzę, to dosłownie każda aktywność CK czy ogólnie SJ jest dla Was godna krytyki.
Przed chwilą Roszada napisał, że czcionka na zaproszeniu na pamiątkę jest "jakaś taka wyblakła' ;)
Pewnie jak by był wyraźniejsza to by była tez zła.


Każda rzecz jest dla Was zła.


Myślę, że to nie jest zdrowe.

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Luty, 2020, 15:33 »
Z tego co widzę, to dosłownie każda aktywność CK czy ogólnie SJ jest dla Was godna krytyki.
Przed chwilą Roszada napisał, że czcionka na zaproszeniu na pamiątkę jest "jakaś taka wyblakła' ;)
Pewnie jak by był wyraźniejsza to by była tez zła.


Każda rzecz jest dla Was zła.


Myślę, że to nie jest zdrowe.

Miałeś napisane dość wyraźnie ale chyba nie dociera. Krytykujemy CK przede wszystkim za zmuszanie do samobojstw i zabójstw, za nakaz ostracyzmu, za ukrywanie pedofilii, za niebiblijne komitety sądownicze i ogólnie za przekłamania nauk biblijnych. Ty zachęcasz ludzi , którzy ze względu na powyższe kwestie wyszli z bagna tej sekty aby tam wracali. Jeśli nie jesteś ŚJ to pewnie tkwisz w podobnej im sekcie skoro masz takie złote rady. Należy się Tobie w tym ustępie kupa szacunku taka sama jak CK.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2020, 15:35 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Sebastian

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Luty, 2020, 16:01 »
mówiąc pół żartem pół serio, ja, Sebastian, pomimo że 2 lata pracowałem w drukarni (a więc mam pojęcie jakimi czcionkami co należy drukować), nigdy nie krytykowałem Ciała Kierowniczego za błędy drukarskie, a więc (wg szymonabudnego) "nie przesadzam" gdy krytykuję Ciało Kierownicze :)

a tak poważnie, to chciałbym żeby szymonbudny skomentował 5 Mojżeszową 18:20-22 i bez wykrętów jasno odpowiedział na pytanie, czy ci spośród członków Ciała Kierowniczego, którzy brali udział w formułowaniu proroctw na temat 1975 roku

zasługują na szacunek
czy zasługują na potępienie
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Luty, 2020, 16:17 »
Po prostu przesadzacie z krytyką Świadków Jehowy.
Chwalenie zostawiamy Tobie i Twoim ulubieńcom.
Ty jako przedstawiciel 'partii' mniejszościowej kibicujesz ŚJ bo to twoja antytrynitarna partyja. ;)
Cytuj
Przed chwilą Roszada napisał, że czcionka na zaproszeniu na pamiątkę jest "jakaś taka wyblakła' ;)
Pewnie jak by był wyraźniejsza to by była tez zła.
Nie napisałem, że jest zła tylko wyblakła w stosunku do ubiegłych lat.

Tu są przykłady z różnych zaproszeń:

https://piotrandryszczak.pl/nie-przeprowadza-sie-zbiorek-pieniedzy.html

https://piotrandryszczak.pl/2017-kongres-swiadkow-jehowy-nie-przeprowadza-sie-zbiorek-pieniedzy.html

https://piotrandryszczak.pl/taca.html


Offline hiacynta

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Luty, 2020, 16:29 »
Ciało kierownicze zasługuje na szacunek bo zabrania starszyźnie powiadomić policję że dziecko w zborze było molestowanie bo dbają o dobre imię organizacji to oni sterują całą tą machiną i dlatego jak bardzo ich podziwiasz to się po prostu do nich przyłącz a wtedy zrozumiesz o co chodzi z tym 🤔



Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Luty, 2020, 16:52 »

Ciało kierownicze zasługuje na szacunek bo zabrania starszyźnie powiadomić policję że dziecko w zborze było molestowanie bo dbają o dobre imię organizacji to oni sterują całą tą machiną i dlatego jak bardzo ich podziwiasz to się po prostu do nich przyłącz a wtedy zrozumiesz o co chodzi z tym 🤔
Mam inne zrozumienie w kilku sprawach (krew, chronologia, preegzystencja itd), ale ponieważ podzielam wiele z ich poglądów to z nimi sympatyzuję.
Potrafię na spokojnie o tym co w ORG jest dobrego rozmawiać, ale widzę że większość z Was żyje nienawiścią do nich.
To nie jest zdrowe. Szkoda życia na taką nienawiść.


Nawiasem mówiąc czy ktoś  tej grupy odszedł z ORG z powodu przekonań czy tylko z powodu "bo ktoś coś"?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Luty, 2020, 16:54 »
Cytuj
ale widzę że większość z Was żyje nienawiścią do nich.
A tu po prostu kłamiesz. :(

Po drugie większość z ludzi została skrzywdzona przez organizację więc nie mogą pod niebiosa, jak Ty, jej wychwalać.

Sam przyznałeś, że jakby dopasowali się do Ciebie to by byli okej. ;D


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Luty, 2020, 17:36 »
Mam inne zrozumienie w kilku sprawach (krew, chronologia, preegzystencja itd), ale ponieważ podzielam wiele z ich poglądów to z nimi sympatyzuję.
Potrafię na spokojnie o tym co w ORG jest dobrego rozmawiać, ale widzę że większość z Was żyje nienawiścią do nich.
To nie jest zdrowe. Szkoda życia na taką nienawiść.
Nasz adwersarz ma obsesję.
Każdy cytat o organizacji, napisany przez tę organizację, a przytaczany przez nas, to objaw nienawiści do niej. :-\
Toż to jakaś choroba jak ktoś wczuwa się w osobę prześladowaną łącznie z tą organizacją. :(
Nie wiem czy dla zdrowia służy szymonowibudnemu uczestnictwo w tym forum.
Ja bym się na jego miejscu zastanowił i wybrał sobie forum bez takich nienawistników jak my. :-\


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Luty, 2020, 17:43 »
Mam inne zrozumienie w kilku sprawach (krew, chronologia, preegzystencja itd), ale ponieważ podzielam wiele z ich poglądów to z nimi sympatyzuję.
Potrafię na spokojnie o tym co w ORG jest dobrego rozmawiać, ale widzę że większość z Was żyje nienawiścią do nich.
To nie jest zdrowe. Szkoda życia na taką nienawiść.


Nawiasem mówiąc czy ktoś  tej grupy odszedł z ORG z powodu przekonań czy tylko z powodu "bo ktoś coś"?
.

Ja przestałem wierzyć w brednie ŚJ  z powodu przekonań


Offline Roszada

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Luty, 2020, 17:46 »
Ja przestałem wierzyć w brednie ŚJ  z powodu przekonań
Ty się nie liczysz, bo kierujesz się nienawiścią do CK i ŚJ choćbyś nawet spotykał się nadal ze swymi siostrami i braćmi, rodzicami z org.
Przecież jeśli odrzuciłeś nauki CK to kierowałeś się nienawiścią!
Innej możliwości nie ma. ;D


Offline witja

Odp: Czy Ciało Kierownicze zasługuje na szacunek?
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Luty, 2020, 18:53 »
Szymonie czy czytałeś może "Kryzys sumienia" Raymonda Franza, bądź oglądałeś wywiad z nim?
To członek CK, który 30 lat przed swoją śmiercią zrezygnował z tego grona. Potem został wykluczony za zjedzenie obiadu z człowiekiem, który sam zrezygnował z bycia śJ.