Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?  (Przeczytany 6414 razy)

Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #75 dnia: 24 Luty, 2020, 20:40 »
Możesz rozwinąć bo nie rozumiem. Chodzi o zakład penitencjarny? Co to jest dolna warga? Jak nie chcesz na forum to dawaj na priv :)

Dobra! Rozwijam!
To było dawno, gdy jeszcze moda na dziwactwa była słabo rozwinięta. Problemy z prawem były, ale raczej kuratora się dostawało. Może kiedyś potem był zakład penitencjarny. Nasze drogi się rozeszły i nigdy się już nie widzieliśmy. Z plotek wiem, że niema go wśród żywych.
Dolna warga, to część ust. Zwieńczenie otworu gębowego. Dolna, bo jest u wielu ludzi bardziej uwydatniona niż górna. Przykładem chciałem pokazać jaki poziom inteligencji osiągają ludzie. Miłość do dziewczyny, czy ideologi można wyrazić na ramionach, plecach, klacie, ale na wardze wygląda to dziwnie. To nie była robota z salonu - wtedy takich nie było w PL. Mam nadzieję, że wyjaśniłem ;)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #76 dnia: 24 Luty, 2020, 20:42 »
Dobra! Rozwijam!
To było dawno, gdy jeszcze moda na dziwactwa była słabo rozwinięta. Problemy z prawem były, ale raczej kuratora się dostawało. Może kiedyś potem był zakład penitencjarny. Nasze drogi się rozeszły i nigdy się już nie widzieliśmy. Z plotek wiem, że niema go wśród żywych.
Dolna warga, to część ust. Zwieńczenie otworu gębowego. Dolna, bo jest u wielu ludzi bardziej uwydatniona niż górna. Przykładem chciałem pokazać jaki poziom inteligencji osiągają ludzie. Miłość do dziewczyny, czy ideologi można wyrazić na ramionach, plecach, klacie, ale na wardze wygląda to dziwnie. To nie była robota z salonu - wtedy takich nie było w PL. Mam nadzieję, że wyjaśniłem ;)
[/b][/size]

Uff, a myślałem, że to zagadka w stylu tatuażu z kominem na plecach >:D
Wszystko jasne fizjonomia człowieka się nie zmieniła.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ruda woda

Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Luty, 2020, 21:36 »
macie problem nooo. ja aktualnie mam 8. i raczej to nie koniec
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline HARNAŚ

Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #78 dnia: 25 Luty, 2020, 08:29 »
Żaden problem. Zrób sobie nawet dziewiąty i dziesiąty jak Ci to odpowiada. Mi osobiście tatuaże bardziej podobają się u kobiet niż u mężczyzn . Jak ktoś ma taką potrzebę wyrażania ważnych chwil ze swojego życia albo zwyczajnie ulega modzie , proszę bardzo .
 Tylko niech nie pieprzy jak bardzo odróżnia się od świata , w sensie , że do niego nie należy .
Niech nie będzie hipokrytą , który przed braćmi chowa malunek a na plaży w Mielnie upewniwszy się , że jest wśród obcych , eksponuje go z dumą .
Niech nie zgłasza się na zebraniu ,przy analizowaniu zdjęcia w Strażnicy , krytykując kolczyk w nosie światuski , że to Beee


Offline Storczyk

Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #79 dnia: 25 Luty, 2020, 11:01 »
macie problem nooo. ja aktualnie mam 8. i raczej to nie koniec
Pochwal sie jak chcesz jakie masz wzory albo napisy?
Co na to rodzice jak  pamietam  to twój tato to chyba starszy.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #80 dnia: 25 Luty, 2020, 11:14 »
macie problem nooo. ja aktualnie mam 8. i raczej to nie koniec

Ja mam tylko  2  i  to dopiero  poczatek  !   Ale  co tam  ,  dopiero  60-siatka  minela  ...  zycie przede mna  !  ;D  8-)  >:D


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #81 dnia: 25 Luty, 2020, 15:51 »
Kilka lat temu byłem latem na plaży nad Pogorią i kurcze, no widziałem jak jeden gościu miał wydziarany na plecach wielki tetragram.


Przyznam, że ładnie wyglądał :)
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #82 dnia: 25 Luty, 2020, 16:52 »
Wprawdzie nie jest to związane z tatuażem, a 'tatuażem na aucie', ale warto przypomnieć info z 1974.

W ang. NSK pisano:

Cytuj
Czy dobrze jest umieszczać hebrajskie lub angielskie litery Tetragramu na samochodach, biżuterii i innych przedmiotach?
Odpowiedź była długa i dość ciekawa, szkoda, że nie ma jej po polsku:

*** km 9/74 p. 8 Question Box ***
Is it fitting to display the Hebrew or English letters of the Tetragrammaton on automobiles, jewelry and other items?
This is a matter that should rightly be left for each Witness to decide, based on the dictates of his own conscience.
Nevertheless, circumstances vary, and what may be appropriate in one locality may not be fitting in another area. For example, where there is considerable prejudice against Jews, displaying the Tetragrammaton in Hebrew letters could give rise to needless problems due to mistaken identity. And some Jews themselves find the public display the Tetragrammaton objectionable. Also, in some areas there are other reasons why such a practice might be viewed as strange and so create misunderstandings.
On the other hand, some have found that displaying the Tetragrammaton either in English or Hebrew letters has aroused curiosity and given openings for informal witnessing. Then, too, it has served as a means of identifying other Witnesses when traveling.
If a person should decide to display the Tetragrammaton on his car, he should also appreciate the responsibility of not misrepresenting it by disregard for Caesar’s laws or by careless and inconsiderate driving.
As Jehovah’s servants we are responsible to uphold the dignity of his name. This is done primarily by preaching and by setting a good example in Christian living. Should the public display of the Tetragrammaton detract from that, it would obviously not be fitting. Furthermore, we do not want to give others the impression that the Tetragrammaton is the symbol of Jehovah’s witnesses as a whole. We have no organizational symbol to identify ourselves but show that we are Jehovah’s Christian witnesses by living in harmony with God’s will.—John 13:35.

Krótko mówiąc w haśle Świadkowie Jehowy napisano, że Świadkowie Jehowy nie mają żadnego symbolu ‘religijnego’. W haśle Organizacja Jehowy w angielskim skorowidzu stwierdzono:

no organizational symbol (Watch Tower Publications Index 1930-1985 1986 s. 454; por. ed. 1990, 1994).

No dzis jw.org wypełnił tę lukę. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #83 dnia: 25 Luty, 2020, 19:50 »
Polscy ŚJ mieli bardziej zniechęcający tekst dla umieszczania "tatuaży" z symbolem Jehowy na domach i pojazdach.

"gdybyśmy przy oddawaniu czci Jehowie posługiwali się Jego imieniem, a czynem dawali do zrozumienia, że nadzieje na przyszłość pokładamy w dobrach materialnych i tym podobnych rzeczach, nie różnilibyśmy się zbytnio od dawnych Izraelitów, którzy wprawdzie wzywali imienia Bożego, ale łączyli to z kultem złotego cielca. Ponadtoimię Jehowy nie jest czarodziejskim zaklęciem. Gdybyśmy umieszczali je w naszych domach lub pojazdach — czy to w postaci tetragramu, czy w pisowni współczesnej — licząc na to, że będzie nas chronić bądź przynosić nam „szczęście”, czy nie upodobniłoby nas to do przesądnych Żydów, dla których stało się ono symbolem magicznym? (Wyjścia 20:7)." [Strażnica w85/11 s. 17]

Dziś faktycznie nawet ŚJ wierzą w magię więc mają magiczne znaki JW na salach i gdzie popadnie  ;)


Offline Roszada

Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #84 dnia: 25 Luty, 2020, 19:55 »
Łał nie znałem tego tekstu. Muszę dociągnąć go do swej książki. :)
Dzięki!


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #85 dnia: 25 Luty, 2020, 20:38 »
Polscy ŚJ mieli bardziej zniechęcający tekst dla umieszczania "tatuaży" z symbolem Jehowy na domach i pojazdach.

"gdybyśmy przy oddawaniu czci Jehowie posługiwali się Jego imieniem, a czynem dawali do zrozumienia, że nadzieje na przyszłość pokładamy w dobrach materialnych i tym podobnych rzeczach, nie różnilibyśmy się zbytnio od dawnych Izraelitów, którzy wprawdzie wzywali imienia Bożego, ale łączyli to z kultem złotego cielca. Ponadtoimię Jehowy nie jest czarodziejskim zaklęciem. Gdybyśmy umieszczali je w naszych domach lub pojazdach — czy to w postaci tetragramu, czy w pisowni współczesnej — licząc na to, że będzie nas chronić bądź przynosić nam „szczęście”, czy nie upodobniłoby nas to do przesądnych Żydów, dla których stało się ono symbolem magicznym? (Wyjścia 20:7)." [Strażnica w85/11 s. 17]

Dziś faktycznie nawet ŚJ wierzą w magię więc mają magiczne znaki JW na salach i gdzie popadnie  ;)
Przecież ten tekst nie odnosi się w żaden sposób do logo JW.ORG.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #86 dnia: 25 Luty, 2020, 20:40 »
Przecież ten tekst nie odnosi się w żaden sposób do logo JW.ORG.
No pewnie że nie odnosi się.:)
Jedynie wskazuje na niekonsekwencję.
Bo zaczęli różne cuda robić później.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #87 dnia: 25 Luty, 2020, 21:11 »
Przecież ten tekst nie odnosi się w żaden sposób do logo JW.ORG.

 :) Brawo szymonbudny;) Jesteś przesiąknięty świadkojehowską retoryką bardziej niż większość Świadków Jehowy. Potrafisz bowiem wszystko zanegować. Ale pamiętaj, że to co jeden neguje drugi stosując tę samą retorykę potwierdzi.  ;)

Wracając do tekstu ze strażnicy. Dla jednych się nie odnosi a dla innych się odnosi. Napisano w nim: "... Gdybyśmy umieszczali je w naszych domach lub pojazdach — czy to w postaci tetragramu, czy w pisowni współczesnej..." Czym jest JW.ORG? Czyż nie jest to wg ducha strażnicy uwspółcześniony tetragram? czy JW oznacza Jeszcze Wierzymy? Czy może J odnosi się do jednej z literek tetragramu? Czy J to nie pierwsza litera imienia JEHOVA? Czy w J nie zawarto zatem całości Tetragramu? Czy zatem JW.ORG to nie uwspółcześniona forma tetragramu przepuszczona przez mechanizm Organizacji?
Dla mnie ten tekst odnosi się do JW.ORG jak w mordę strzelił. Jest jednocześnie wyrazem niekonsekwencji bądź jak kto woli świadczy o nowym świetle spojrzenia na te sprawy.  >:D  Kto tego nie będzie chciał widzieć - widział nie będzie.  ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2020, 21:13 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #88 dnia: 25 Luty, 2020, 21:43 »
:) Brawo szymonbudny;) Jesteś przesiąknięty świadkojehowską retoryką bardziej niż większość Świadków Jehowy. Potrafisz bowiem wszystko zanegować. Ale pamiętaj, że to co jeden neguje drugi stosując tę samą retorykę potwierdzi.  ;)

Wracając do tekstu ze strażnicy. Dla jednych się nie odnosi a dla innych się odnosi. Napisano w nim: "... Gdybyśmy umieszczali je w naszych domach lub pojazdach — czy to w postaci tetragramu, czy w pisowni współczesnej..." Czym jest JW.ORG? Czyż nie jest to wg ducha strażnicy uwspółcześniony tetragram? czy JW oznacza Jeszcze Wierzymy? Czy może J odnosi się do jednej z literek tetragramu? Czy J to nie pierwsza litera imienia JEHOVA? Czy w J nie zawarto zatem całości Tetragramu? Czy zatem JW.ORG to nie uwspółcześniona forma tetragramu przepuszczona przez mechanizm Organizacji?
Dla mnie ten tekst odnosi się do JW.ORG jak w mordę strzelił. Jest jednocześnie wyrazem niekonsekwencji bądź jak kto woli świadczy o nowym świetle spojrzenia na te sprawy.  >:D  Kto tego nie będzie chciał widzieć - widział nie będzie.  ;D
Powiem tak - załamka. Trudno z tym polemizować. Skoro tak widzisz to trudno. JW.ORG to uwspółczesniony tetragram. ??? Tracę wiarę w odstępców. ;) 
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co z tatuażami? Jak toleruje się je w zborze?
« Odpowiedź #89 dnia: 25 Luty, 2020, 21:56 »
Powiem tak - załamka. Trudno z tym polemizować. Skoro tak widzisz to trudno. JW.ORG to uwspółczesniony tetragram. ??? Tracę wiarę w odstępców. ;)

 :) Nie załamuj się. Głowa do góry. Wystarczy zmienić obiekt obdarzany wiarą.  ;) Odstępstwo od wiary bowiem prowadzi do utraty wiary.  :D
Zgadzam się z Tobą. Ze sposobem argumentacji rodem ze Strażnicy jest trudno polemizować a taki Ci właśnie zaprezentowałem. Zastanawiam się dlaczego wmawiasz mi, że ja coś widzę? To typowe dla sekciarzy.

Strażnica w latach 80-tych pisała że umieszczanie "Jehowy" na ścianie może być przejawem wiary w magię. Nawiązując do tego, napisałem co ja widzę: "Dziś faktycznie nawet ŚJ wierzą w magię więc mają magiczne znaki JW na salach i gdzie popadnie " Reszta wniosków jest Twoja - równie strażnicowa jak mój żart rodem z zebrań ŚJ.  >:D