Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015  (Przeczytany 9758 razy)

Offline Natan

Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« dnia: 19 Czerwiec, 2015, 09:49 »
Drodzy Forumowicze,

Otrzymałem następującą wiadomość od organizatorów:

Chrześcijański Ośrodek "Apollos"
serdecznie zaprasza na
spotkanie dla byłych Świadków Jehowy

29 sierpnia 2015 (sobota) w Warszawie
godz. 11:00-16:30

Centrum konferencyjne JUPITER (SALA 6 - JOWISZ)
mieści się w Centrum Handlowym Jupiter - wejście A, II piętro

ul. Towarowa 22 Warszawa - (1,5 km. od Dworca Centralnego)

Dojazd tramwajami: 1, 8, 22, 24
Dojazd autobusami: 105, 125, 150, 159, 178
Darmowy parking z wjazdem od ulicy Miedzianej

Więcej informacji:

http://www.apollos.org.pl/

Rejestracja: http://www.apollos.org.pl/DynamicForms/Index/Register


E-mail kontaktowy: apollos.org@gmail.com

Telefon kontaktowy: Darek, +48 515 718 106.

A teraz moja opinia: Byłem na większości dotychczasowych spotkań organizowanych przez "Apollosa" i mogę osobiście zaświadczyć, że nie prowadzi się tam agitacji do jakiegoś kościoła czy wyznania. Są tam wykłady, świadectwa byłych Świadków, jest możliwość rozmowy i wspólnego wypicia kawy czy herbaty. Można poznać ciekawych ludzi i poznać ich doświadczenia związane z wychodzeniem z organizacji. 


Mario

  • Gość
Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec, 2015, 17:33 »
Słyszałem pozytywne informacje na temat tych konferencji. W tamtym roku odbyła się w Koninie , całkiem blisko mojego miasta rodzinnego. I z tego co już wiem w tym roku na konferencję jedzie trochę moich znajomych.


Offline gedeon

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwiec, 2015, 19:51 »
No właśnie tu jest miejsce na takie ogłoszenia. Natan dokładnie przekazał informację, kto uzna za stosowne to przyjdzie.
Ważne jest to, abyśmy potrafili się uszanować a widać po tym forum że jest to możliwe. Z czego się bardzo cieszę.  ;D ;D ;D ;


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Czerwiec, 2015, 20:03 »
:) Każdy ma inne potrzeby :) Ważne dokładnie opisac co się bdzie działo i wtedy na pewno własciwi ludzie przybędą :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Datsun

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Czerwiec, 2015, 20:28 »
W tym roku mam nadzieję dotrzeć na ten zjazd. W sumie to nie tak daleko ode mnie, jakieś dwie godziny samochodem. Modlę się aby takich zlotów i grup wsparcia byłych śJ było jak najwięcej.


Offline Randori

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpień, 2015, 20:48 »
Czy ktoś z Krakowa się wybiera?


Offline nowa

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpień, 2015, 21:57 »
Czy mile widziane są osoby nie będące nigdy Świadkami, ale zainteresowane tematem z różnych względów, np. osobistych?


Offline Datsun

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpień, 2015, 15:39 »
Czy mile widziane są osoby nie będące nigdy Świadkami, ale zainteresowane tematem z różnych względów, np. osobistych?

Najlepiej jakbyś się zapytała w tej sprawie organizatorów:

E-mail kontaktowy: apollos.org@gmail.com

Telefon kontaktowy: Darek, +48 515 718 106.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień, 2015, 09:31 »
Pozwolę sobie zapytać w temacie jak po zjeździe pod szyldem Apollosa ? Jakie odczucia i doświadczenia ?
Ktoś był na nim ?
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Natan

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień, 2015, 16:09 »
Byłem, widziałem, słyszałem. Jeden z uczestników, który był pierwszy raz na takim zjeździe powiedział, że w skali 1 do 10 ocenia to spotkanie na 10. Dużo było świadectw, tylko niewiele przemówień. Bardzo ciekawe przeżycia byłych Świadków, którzy nie tylko odeszli od organizacji, ale nawiązali bliską więź z Bogiem Ojcem i Jego Synem.

Sporo ciekawych rozmów, nawiązanie nowych znajomości. Niektóre nowo poznane osoby dopiero co wyszły z organizacji i ich rany są jeszcze świeże. Ale rośnie w nich nadzieja na szczęśliwe życie i na nawiązanie prawdziwych przyjaźni, w odróżnieniu od tych iluzorycznych, które prysnęły jak bańka mydlana. Z rozmów wywnioskowałem, że najbardziej bolesne dla wielu są takie czynniki, jak utrata przyjaciół i odrzucenie przez rodzinę. Jednak świadomość, że cierpią ze względu na Chrystusa jest im pomocna i nie żałują swe decyzji.

To spotkanie sprawiło tym osobom wiele radości i wyjeżdżały do domów podniesione na duchu, że inni też coś podobnego przeszli, ale teraz dobrze sobie radzą.


Offline Datsun

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpień, 2015, 16:12 »
Ja też byłem  :)
Było naprawdę super. Przede wszystkim było mnóstwo świadectw nawróconych byłych świadków Jehowy. Uczestnicy opowiadali o swoim osobistym spotkaniu z Jezusem Chrystusem. Można było poznać wspaniałych ludzi z różnych stron Polski. Było ok. 50 osób w różnych przedziałach wiekowych z różnym stażem w "organizacji". Rekordzistą był chyba taki brat, który był śJ 67 lat -licząc od daty chrztu do jego wykluczenia za niezgadzanie się z domniemanym "niewolnikiem wiernym i rozumnym".
No i przy okazji zjazdu mogłem po bratersku uściskać się z Natanem  ;D


Offline nowa

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpień, 2015, 17:14 »
Ja także byłam, razem z mężem.
Oboje jesteśmy bardzo zbudowani i dziękujemy organizatorom. Wspaniałe Słowo i świadectwa.
Cieszę się też, że mogłam spotkać Natana i Datsuna.
Poznałam też innych nawróconych do Chrystusa byłych ŚJ, można powiedzieć, sąsiadów, mieszkających blisko nas.
Dziękuję :)


Offline Roszada

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpień, 2015, 17:46 »
No to ładnie skoro było, jak słyszałem, ok. 60 osób. :)


Offline Datsun

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Wrzesień, 2015, 09:32 »
Ja także się cieszę,  że Ciebie spotkałem Nowa  :)
Przyjemnie było posłuchać Twojego świadectwa nawrócenia.
Pozdrawiam serdecznie


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrzesień, 2015, 14:33 »
Byłem, widziałem, słyszałem. Jeden z uczestników, który był pierwszy raz na takim zjeździe powiedział, że w skali 1 do 10 ocenia to spotkanie na 10. Dużo było świadectw, tylko niewiele przemówień. Bardzo ciekawe przeżycia byłych Świadków, którzy nie tylko odeszli od organizacji, ale nawiązali bliską więź z Bogiem Ojcem i Jego Synem.

Sporo ciekawych rozmów, nawiązanie nowych znajomości. Niektóre nowo poznane osoby dopiero co wyszły z organizacji i ich rany są jeszcze świeże. Ale rośnie w nich nadzieja na szczęśliwe życie i na nawiązanie prawdziwych przyjaźni, w odróżnieniu od tych iluzorycznych, które prysnęły jak bańka mydlana. Z rozmów wywnioskowałem, że najbardziej bolesne dla wielu są takie czynniki, jak utrata przyjaciół i odrzucenie przez rodzinę. Jednak świadomość, że cierpią ze względu na Chrystusa jest im pomocna i nie żałują swe decyzji.

To spotkanie sprawiło tym osobom wiele radości i wyjeżdżały do domów podniesione na duchu, że inni też coś podobnego przeszli, ale teraz dobrze sobie radzą.

Bardzo budujące to co piszesz. Kiedy następne ?
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.