Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015  (Przeczytany 9756 razy)

Offline oczko3335

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 14:49 »
Tez bylem i milo bylo poznac wszystkich braci. Sporo wolnego czasu i rozmow . to dobrze bo nie kazdy lubi sluchac wykladow zamiast tego mozna bylo zapoznac sie i podzielic doświadczeniami.


Offline nowa

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 19:58 »
Bardzo budujące to co piszesz. Kiedy następne ?

poprzednie było rok temu, więc następne pewnie za rok :)


Offline Natan

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 20:02 »
Drodzy Forumowicze,

Jest już dostępna na video większość wystąpień z tej konferencji:


Niestety, po tym świadectwie nie wyświetlają się dalsze materiały, dlatego podaję link, który odsyła do wszystkich nagrań:

https://www.youtube.com/channel/UCUz0nkxodIpq7slU7XT70_w/videos
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień, 2015, 20:17 wysłana przez Natan »


Offline Natan

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 20:05 »
poprzednie było rok temu, więc następne pewnie za rok :)

W związku z coraz większym exodusem Świadków z organizacji i związanymi z tym ogromnymi potrzebami, organizatorzy rozważają, czy następne spotkanie nie powinno się odbyć już za ok. 6 miesięcy. Zatem zjazdy takie odbywałyby się minimum 2 razy w roku.  :)


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:04 »
Kto jest oficjalnym Oganizatorem spotkań ?
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline M

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:11 »
Chrześcijański Ośrodek "Apollos"

http://www.apollos.org.pl/


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:40 »
M Znam tę stronę. Chodziło mi raczej o oficjalne konkretne osoby które je organizują. Są aktualnie inicjatorami czy organizatorami.



Wspaniałe świadctwo Ani: https://www.youtube.com/watch?v=ECfdQvsN58o

Urzekło mnie całym duchem.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2015, 11:58 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Natan

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 18:56 »
Witajcie,

Na kanale Apollos zostało dołożone kazanie, a właściwie coś w rodzaju świadectwa, Grzegorza Morawskiego z Krosna, wygłoszone również 29 sierpnia w Warszawie.



Offline Natan

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 19:03 »
Polecam fragment wystąpienia br. Ryszarda z Lublina, hebraisty, byłego Świadka, który spędził w organizacji 67 lat:



Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:06 »
Cyt: "Jak można krytykować człowieka ze ma odmienne zdanie, no ja można ? Człowiek ma prawo mieć odmienne zdanie. Bo duch narodu, Duch człowieka aby rozwinął się,
musi dążyć do wydania z siebie twórczej woli, twórczej myśli, twórczego rozumu a nie ograniczać się tylko do bezmyślnego przytakiwania lub powtarzania jak papuga cudzej idei".

Słowa tego starczego człowieka zwalają genialną prostotą z nóg, tak samo jak Jego elokwentne poczucie humoru oparte na biblii.


Polecam wysłuchać - warto
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline matus

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:15 »
Miałem przyjemność wysłuchania na żywo, w innym czasie, w innym miejscu.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 07:49 »
Czy ktoś wie o której Strażnicy mówił brat Ryszard w filmiku powyżej?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gedeon

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 08:35 »
Rysiu to moje odkrycie, znam go już ponad pięć lat. Rysiu ma też ciekawą historię związaną z powstaniem Styczniowym.
Rysiu został wykluczony w 2012 roku, zarzut jaki mu postawiono to czytanie Biblii w języku Hebrajskim. Rysiu nauczył się Hebrajskiego i Greckiego jak miał już ponad 70 lat......


Fragmentaryczna historia Ryszarda Mierzwy z Lublina
Pradziadek Józef Mierzwa mieszkał w Starej Wsi, jako cieśla stawiał chłopom budynki a Żydom karczmy. Aby mieć budulec, uzyskując pożyczkę od Żyda, zakupił las, a potem 100 mórg ziemi.
Pierwszy mąż prababki Heleny, hrabia Potulski rodem z Galicji, na czele sformowanego przez siebie oddziału przekroczył granicę i walczył w powstaniu styczniowym. W okolicach Janowa Lubelskiego oddział został rozbity, rannego hrabiego przykuto do armaty i wraz z jeńcami eskortowano do Lublina, lecz pod Jabłonną zmarł. Widocznie nie on jeden, bo chłopi pochowali powstańców i usypano kopiec, zniszczony przez okupanta niemieckiego.
W poszukiwaniu męża Helena znalazła się w tych okolicach, lecz władze rosyjskie odmówiły jej powrotnego przekroczenia granicy do Galicji. Zamieszkała u dziedzica z Kajetanówki, który wyswatał ją za Józefa Mierzwę. Ich wnuk Antoni syn Tomasza był ojcem Ryszarda. Po ucieczce z dwu letniej straszliwej niewoli bolszewickiej, gospodarzył na kol. Urszulin, potem na 25 morgach w kol Piaski Górne 1 km. od Piask Luterskch. W roku 1946 rodzina Mierzwów stała się Świadkami Jehowy. Ryszard wbrew naleganiom nauczycielki, która zauważyła u niego duże zdolności, przerwał naukę i przez 8 m-cy pełnił posługę czasowego pioniera w Gubinie i Stargardzie Szczecińskim.
W 1956 roku w czasie sowietyzacji Polski, walce z kułakami, zlikwidowali gospodarstwo i osiedlili się w Lublinie. Ryszard od młodości był uczony chrześcijańskich zasad i jako dziecko przeżywał wielokrotne najścia band w czasie okupacji, w tym trzykrotne kwaterowanie partyzantów żydowskich. W związku z tym, matkę Ryszarda z rąk żandarmerii wyratował policjant Łukowski z Piask Luterskich. O sytuacji Ryszarda Wacław Błaziak w autobiograficznym „Badaczu” wyd. Apropos, s. 228-230 napisał:
Po o wyzwoleniu, zachęcany przez nauczycieli, by kontynuować naukę wybrał biblijną edukację i przez pewien czas pomagał innym jako pionier. A w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku było to niełatwe. Wielokrotnie był aresztowany, pobity. Gdy założył rodzinę jego dom stał otworem, by gościć braci na zebraniach i nie tylko. Jednocześnie był spragniony wiedzy i dociekał różnych spraw. Samodzielnie studiował historię starożytną. Uczył się hebrajskiego, by lepiej poznać nie tylko treść, ale także ducha Biblii. To nie wszystkim się podobało. Rodziło podejrzliwość w jakim celu to robi. Jest tylu braci, nie znają greki ani hebrajskiego i żyją i głoszą Słowo.

« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 09:10 wysłana przez gedeon »


Offline Datsun

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 15:40 »
Cyt: "Jak można krytykować człowieka ze ma odmienne zdanie, no ja można ? Człowiek ma prawo mieć odmienne zdanie. Bo duch narodu, Duch człowieka aby rozwinął się,
musi dążyć do wydania z siebie twórczej woli, twórczej myśli, twórczego rozumu a nie ograniczać się tylko do bezmyślnego przytakiwania lub powtarzania jak papuga cudzej idei".

Słowa tego starczego człowieka zwalają genialną prostotą z nóg, tak samo jak Jego elokwentne poczucie humoru oparte na biblii.


Polecam wysłuchać - warto

Tak, ten brat potrafił pozytywnie poruszyć nas wszystkich...  :)


Offline Szyszoonia

Odp: Zjazd w Warszawie, 29 sierpnia 2015
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 16:06 »
No ja moge tylko powiedziec, ze uwielbiam brata Rysia :) Jest THE BEST