Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew  (Przeczytany 17457 razy)

Offline Startek

Odp: Krew
« Odpowiedź #75 dnia: 21 Luty, 2020, 21:18 »
Krew uratowała życie mojemu synowi gdy chorował na białaczkę ,  połowa wioski oddała krew na jego konto . Zostańcie także dawcami szpiku każde uratowane życie to już coś . Córka jest dawcą szpiku dla swojego brata , nic nie boli bo jest pobierany dożylnie  i przefiltrowany przez taką maszynę . Przed pobraniem dawca dostaje pożywkę która powoduje narastanie tego szpiku  w organizmie .  Jest to wszystko bezpieczne .


Marzena

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Marzec, 2020, 09:22 »
Krew uratowała życie mojemu synowi gdy chorował na białaczkę ,  połowa wioski oddała krew na jego konto . Zostańcie także dawcami szpiku każde uratowane życie to już coś . Córka jest dawcą szpiku dla swojego brata , nic nie boli bo jest pobierany dożylnie  i przefiltrowany przez taką maszynę . Przed pobraniem dawca dostaje pożywkę która powoduje narastanie tego szpiku  w organizmie .  Jest to wszystko bezpieczne .

Szpik to już inna bajka. Nie każdy da radę go oddać przynajmniej dla mnie jest to bariera w tej chwili nie do przejścia. Z krwią to co innego, w tym miesiącu planuję oddać ją drugi raz bardzo bym się cieszyła gdyby to się udało.


Offline Kyuubi

Odp: Krew
« Odpowiedź #77 dnia: 16 Marzec, 2020, 11:57 »
Pisałem tutaj na ten temat
https://sjwp.pl/index.php?topic=8620.msg202776#msg202776

Radze sie zapoznać co sam Paweł mówił na temat wersetów 15:19,20
i w dlaszych roździałach na 19 stronie. Sama Biblia to wyjaśnia ze to prawo było nadane tylko zewzgledu na żydów którzy tam przebywali bo duza uwage mieli w Prawie Mojżeszowym.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Krew
« Odpowiedź #78 dnia: 16 Marzec, 2020, 12:40 »
Witaj Kyuubi
Po co  ewangelizujesz jak jehowiec, jeszcze powołujesz się na legendę zwaną PS, która zawiera opowieści s-f.


Offline Kyuubi

Odp: Krew
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:36 »
Witaj Kyuubi
Po co  ewangelizujesz jak jehowiec, jeszcze powołujesz się na legendę zwaną PS, która zawiera opowieści s-f.

Wiesz daruj sobie. Bronie tylko wiary sam byłes zapewne ŚJ. Jak chce sie wypowiadać na sprawy doktrynalne skoro bibli nie uznajesz lol. To tak samo jak ja bym chciał sie wypowiadać sna temat ze planet krecą sie wokól słońca a by nie uznawał Teori Heliocentrycznej bo to bajka. I Archeologia potwierdza Biblie ale mi "Sajenfikszyn". I nikogo nie Ewangelizuje. Słowo |Jehowiec" może troszkę kultury i szacunku bo widać że ci go brak :). Sam byłeś Świadkiem Jehowy(chyba nie wiem tego) i sam strzelasz sobie w stope mój drogi
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 13:41 wysłana przez Kyuubi »


Offline Gremczak

Odp: Krew
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:41 »
Wiesz daruj sobie. Bronie tylko wiary sam byłes zapewne ŚJ. Jak chce sie wypowiadać na sprawy doktrynalne skoro bibli nie uznajesz lol. To tak samo jak ja bym chciał sie wypowiadać sna temat ze planet krecą sie wokól słońca a by nie uznawał Teori Heliocentrycznej bo to bajka. I Archeologia potwierdza Biblie ale mi "Sajenfikszyn". I nikogo nie Ewangelizuje. Słowo |Jehowiec" może troszkę kultury i szacunku bo widać że ci go brak :)
Tylko ,że wiara to nie fakt.


Offline Kyuubi

Odp: Krew
« Odpowiedź #81 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:42 »
Wiara pochodzi z serca.


Offline Gremczak

Odp: Krew
« Odpowiedź #82 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:42 »
Wiara pochodzi z serca.
No i co z tego?
A jak ktoś nie ma wiary w sercu to ma jakieś wybrakowane serce?
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 13:52 wysłana przez Gremczak »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #83 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:48 »
Wiara pochodzi z serca.

Wiara z serca? Chodzi Ci o taki mięsień pompujący krew? Wydawało mi się dotychczas, że jeśli wskazywać jakiś organ w ciele człowieka, to jako źródło wiary należałoby mózg wskazać. A konkretniej to takie jego zakamarki z których trudno wydobyć logiczne odpowiedzi w temacie trudnych kwestii.  ;)


Offline Roszada

Odp: Krew
« Odpowiedź #84 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:58 »
Jeszcze w latach 70. XX w. ŚJ wierzyli, że to serce odpowiada a nie mózg za większość kwestii w człowieku:

„Przez umysł rozumiemy oczywiście zdolność mózgu do gromadzenia informacji i klasyfikowania ich, kojarzenia i do wyciągania wniosków. Mówiąc o sercu, mamy na myśli mięsisty organ ciała, który przepompowuje krew napływającą do niego i podtrzymuje jej krążenie w całym organizmie, włącznie z mózgiem. Odbija się na nim nie tylko fizyczny stan ciała, ale swoją rolę grają również uczucia i wzruszenia. Z uwagi na jego działanie napędowe, bodźcowe, słusznie uważa się je za siedlisko pobudek – bez względu na to, czy chodzi o miłość, nienawiść, strach czy samolubstwo” (Strażnica Rok XCIX [1978] Nr 18 s. 4).

Biblia nic nie mówi o symbolicznym lub duchowym sercu w przeciwieństwie do cielesnego, czyli literalnego serca, tak jak nie wspomina też nic o symbolicznym umyśle; nie chcemy więc dopuszczać się błędu, który dziś powszechnie popełniają przedstawiciele oficjalnej, akademickiej filozofii, i widzieć w literalnym sercu jedynie mięsistą pompę. Większość psychiatrów i psychologów skłania się do przeceniania roli umysłu i tylko w małej mierze lub w ogóle nie uwzględnia wpływu serca, a słowem »serce« posługuje się jedynie w sensie przenośnym, bez wiązania go z tym organem ciała, który pompuje krew. Tymczasem serce jest poprzez system nerwowy ściśle powiązane z mózgiem; jest też obficie wyposażone w zakończenia nerwów czuciowych. Odczucia serca są notowane w mózgu. Właśnie tą drogą serce przekazuje do umysłu swe wrażenia i pragnienia, wywierając wpływ na wyciąganie wniosków, które by odpowiadały określonym pobudkom. W odwrotnym kierunku płyną z umysłu do serca interpretacje impulsów pochodzących z narządów zmysłowych oraz własne wnioski oparte na wiedzy, jaką posiadł w danej chwili albo jaką zaczerpnął z pamięci. Istnieje ścisła współzależność między sercem i umysłem, lecz są to dwa różne ośrodki, oddzielnie umiejscowione w organizmie. Serce jest cudownie skonstruowaną pompą mięśniową, ale co nie mniej ważne, koncentruje się też w nim zdolność przeżywania różnych uczuć i właśnie stąd się biorą pobudki takiego czy innego postępowania. Miłość, nienawiść, pragnienia (dobre i złe), upodobania, ambicja, strach – słowem wszystko, co służy do motywacji naszych skłonności i pragnień, wypływa z serca” (Strażnica Rok XCIII [1972] Nr 2 s. 2-3).


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Krew
« Odpowiedź #85 dnia: 16 Marzec, 2020, 14:05 »
Kyuubi- Wiara to utopia na podstawie legend i bajek, kiedy miałem  pięć latek to bałem się smoka czy wymyślnych złych czarowników... itp, a zapragnąłem poznać krasnoludki,  dobre duszki, królewnę  jak w bajkach czy baśniach, natomiast kiedy stałem się młodzianem jak na złość uwierzyłem w inne bajki, tylko dla dorosłych a (Ww) to umożliwiła: raj, armagedon i inne nadzieje złe i dobre.
Kiedy kierowałem się wiarą, nadzieją to zawsze dostaję po ''EIPUD'' (czytaj wspak), dlatego mam teraz starą, zniszczoną, czerwono-siną ''EPUD''.
Kto takimi mrzonkami kieruje się w życiu to albo jest naiwny lub głupiec- nie pragnę Tobie ubliżyć lecz stwierdzam tylko fakt.
Każda religia czy wyznanie to potężny ster dla władzy wobec infantylnego motłochu- brutalnie napisałem, lecz taka jest rzeczywistość.

MODLITWA o WIARĘ

Ojcze nasz, który Jesteś w Niebie. Mam taką prośbę wielką dziś do Ciebie.
Daj mi faceta i ma być bogaty. Ma mieć Ferrari za cash, nie na raty.
Duże mieszkanie, a najlepiej willę. Ma mnie wciąż słuchać, nie tylko przez chwilę.
Ma mnie zadowalać, kiedy mam ochotę. Śniadania mi robić, nie tylko w sobotę.
Oglądać romansy, biżuterię kupić. W życiu mym nie będzie mógł się nigdy upić.
Nie chce nigdy widzieć Jego własnej matki. Ja wydaję kasę, On płaci podatki. On nie ma kolegów, ja mam koleżanki.
Kont ma mieć On wiele, okoliczne banki.
Złotych kart bez liku, czeków co nie miara. Jak mi to załatwisz, wzrośnie moja wiara.

Zmienić tylko na ON lub ONA  >:D
 
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 14:18 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline ondre

Odp: Krew
« Odpowiedź #86 dnia: 16 Marzec, 2020, 14:07 »
Tylko ,że wiara to nie fakt.
Jak to nie fakt?
Wiara ludzi w różne rzeczy, istoty, zjawiska to jak najbardziej fakt.
Ludzie wierzą w to co widzą, słyszą, czują. Wierzą naukowcom, lekarzom, książkom, portalom internetowym, przywódcom politycznym i religijnym itp, itd.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 14:20 wysłana przez ondre »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Marzec, 2020, 14:08 »
...
Kiedy kierowałem się wiarą, nadzieją to zawsze dostaję po ''EIPUD'' (czytaj wspak), dlatego mam teraz starą, zniszczoną, czerwono-siną ''EPUD''.
...

Czyżby pawiany były najsilniej wierzącymi ssakami?  ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Krew
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Marzec, 2020, 14:17 »
Czyżby pawiany były najsilniej wierzącymi ssakami?  ;)
Witaj DeepPinkTool- czy przyrównujesz mnie do pawiana  >:D
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 14:20 wysłana przez Nadaszyniak »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #89 dnia: 16 Marzec, 2020, 14:26 »
Witaj DeepPinkTool- czy przyrównujesz mnie do pawiana  >:D

 :) Nadaszyniaku posądzasz mnie o aż tak skrajny brak logiki? Przecież sam deklarujesz, że nie wierzysz.  ;)