Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?  (Przeczytany 5857 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« dnia: 18 Styczeń, 2020, 20:43 »
Głoszenie w praktyce to już "stanie na świadectwo". Zborów coraz mniej, średnia wieku coraz wyższa, pieniędzy brakuje.

Czy w takim klimacie ludzie ze świata nadal przychodzą do zborów i przyłączają się do Organizacji? A jeśli tak, to jak się do takich sytuacji podchodzi: normalka, wydarzenie, coś do szybkiego zapomnienia?

Jaki panuje obecnie klimat w kwestii czynienia uczniów oraz samych tych uczniów jeśli się już pojawią?


Marzena

  • Gość
Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń, 2020, 21:09 »
Chyba tak jest, że zamieniają się w stojakowych. Po mojej miejscowości biegali bez przerwy a teraz długi przestój.
A skoro tylko stoją to nic się samo nie zrobi owieczki same nie przyjdą.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2020, 21:30 wysłana przez Marzena »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń, 2020, 21:21 »
Ostatni raz chrzest osoby, która nie była dzieckiem urodzonym i wychowanym przez rodziców SJ, w moim zborze miał miejsce, hmm bardzo mocno wysilam pamięć, w 2013 roku. Ochrzono osobę chora na schizofrenię. Po 5 latach ja wykluczono, bo oczywiście Biblia nie uzdrowiła jej starganej genami psychiki, więc nie dawała swym życiem przykładu, jakiego wymaga od swych sług sam Bóg.
Jeśli, ktoś przychodzi na zebrania, to oczywiście bombardowanie miłością. Częściej jednak dochodzi do tego, że ludzie podczas studium zadają nie wygodne pytania, do czego przyczynia się to forum. Kumpel opowiadał, jak to starszy został tymi pytaniami przyparty do muru podczas studium, wykrzyczał, że trzeba wybrać komu się ufa. No i domownicy wybrali, nie widzę ich na sali.
Trzymają sie razem, okopani w swych wierzeniach. Paranoja zaczyna się wdzierać do zborów, przynajmniej do tych które znam. Śledzenie tych którzy stają się nie wygodni, na żywo, przez Facebooka, czy robienie dziwnych prowokacji. Oni są w oblężonej twierdzy, a ratunek jest na polanie z filmiku. Coraz trudniej jest nie tylko tym wybudzonym, ale wszystkim maluczkim


Offline Matylda

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń, 2020, 21:49 »
Straszne :(


Offline hiacynta

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń, 2020, 22:23 »
Tak to prawda chrzest przyjmują tylko dzieci św jeh ludzie już się nie dają nabrać 🙂


Offline Takajaja

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń, 2020, 22:29 »
Myślę że bedzie ich coraz mniej. Nie tylko ze wzgledu że technika i przekaz informacji demaskujacy ORG jest coraz to lepszy, szybszy i skuteczniejszy oraz informacji jest wiecej. Tylko ludzie stali sie mniej religijni. Mniej czytajacy Biblię. Bog, Jezus, Biblia czy Ksiadz to nie sa juz dla wielu mlodych ludzi autorytety, takie jak dla naszych rodzicow i dziadkow.
A kiedys SJ...przyciagali....tymi autorytetami.
Dzis mlodziez siedzi w internecie.....zamiast w kosciele. Czasy inne....


Offline hiacynta

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń, 2020, 22:45 »
Dokładnie teraz ludzie są bardziej świadomi młodzież nie wierzy w istnienie boga ogólnie religia upada pokolenie wychowane w dobie komputerów odchodzi od religii dlatego w zborach nie ma wzrostu a jak jest to są to biedne dzieci świadków.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń, 2020, 10:07 »
Na tak postawione pytanie odpowiedź jest jedna-nie.
Ludzie już nie przychodzą do zborów.
Ja ten proces zacząłem już dostrzegać kilkanaście lat temu.
Wtedy mówiono jeszcze o wzroście, jednak w moim zborze nie było tego widać.
Pomimo wielu wysiłków i czesania terenów boom z lat 90-tych był już nie do powtórzenia.
Specjalne kampanie, płomienne przemówienia NO, nie przynosiły już żadnych efektów.
Symptomem ewangelizacyjnego fiaska były chrzty dzieci wychowanych w organizacji.
Nie było ludzi z zewnątrz, nie było świeżej krwi, nie było widać efektów tysięcy godzin spędzonych na próbach werbunku.
Co prawda czasami trafiała się osoba ,która dała się omamić, jednak i tu zgadzam się z przedmówcami, często byli to ludzie z zaburzeniami psychicznymi.
Wszystko to już lata temu pokazywało, że sposób działania organizacji to już tylko przysłowiowa para w gwizdek.
Czy coś się zmieni w tej materii?
W Polsce raczej nie.
Będzie następował powolny upadek ilościowy i jakościowy tego ugrupowania.
Jeżeli wszystkie religie przyrównać do szwedzkiego stołu, to oferta Watchtower przypomina zimną herbatę stojącą gdzieś pomiędzy frykasami.
Kto ma dziś ochotę na nędzną lurę?


Offline hiacynta

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń, 2020, 12:02 »
To co jeszcze zdołali złapać w swoją sieć to dlatego że neta nie było, a teraz ludzie światli wpiszą w neta i mają info o tej sekcie i telewizja też swoją cegiełkę dołoży my odstępczuchy też swoje poprzez chociażby kampanie informujące i ludziow ni ma i bardzo dobrze niech to dziadostwo upadnie ale ja już się nie doczekam 😥chociaż może??? Kto wie 🤔🤔🤔


Offline HARNAŚ

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń, 2020, 12:20 »
Podobnie jak Cielec Kierowniczy , też dostrzegałem ten symptom za czasów mojego uczestnictwa .  Brakowało chrztów osób z tzw. ulicy . Najczęstszym wytłumaczeniem było , uwaga będzie petarda.
.... pewnie w zborze jest jakiś ukryty grzech i Jehowa nie błogosławi , tak jak nie pomagał Izraelitom  przez grzech Akana.
No i zaczęło się jak zwykle w takich sytuacjach polowanie na czarownice. Nie rozumiem jak mogłem w to wierzyć? dlaczego nie zastanawiało mnie , że to ogólna tendencja ,przecież widziałem na zgromadzeniach , że chrzczą się głównie dzieci a czasami NIKT :-\


Offline hiacynta

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń, 2020, 13:29 »
Ja pierdziele dobre to 😂😂😂


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń, 2020, 15:28 »
Podobnie jak Cielec Kierowniczy , też dostrzegałem ten symptom za czasów mojego uczestnictwa .  Brakowało chrztów osób z tzw. ulicy . Najczęstszym wytłumaczeniem było , uwaga będzie petarda.
.... pewnie w zborze jest jakiś ukryty grzech i Jehowa nie błogosławi , tak jak nie pomagał Izraelitom  przez grzech Akana.
No i zaczęło się jak zwykle w takich sytuacjach polowanie na czarownice. Nie rozumiem jak mogłem w to wierzyć? dlaczego nie zastanawiało mnie , że to ogólna tendencja ,przecież widziałem na zgromadzeniach , że chrzczą się głównie dzieci a czasami NIKT :-\


Dokładnie tak samo było u mnie.
Marazm w zborze, brak efektów w głoszeniu, mizerny odzew na terenach, wszystkiemu winien był ukryty grzech w zborze.
Tak jak napisał Harnaś, mamy Achana w zborze. To dlatego jest widoczny brak błogosławieństw Jehowy.
Nieraz taką mantrę słyszałem w gronie.
Wracając zaś do tematu, brak nowego narybku skutkuje tym, że dramatycznie obniża się poziom gron usługujących.
Teraz do tzw. "przywilejów" biorą każdego, kto tylko wyrazi chęci.
Mimo że na zebraniu nie ma mnie od kilku lat, to jednak orientuję się co tam się dzieje.
Jak widzę dzisiaj kto piastuje tam różne funkcje, to ogarnia mnie nieme zdumienie.
Jeszcze dziesięć lat temu nikt poważnie nie brałby pod uwagę takich kandydatów, dziś jak widać to ostatnie koło ratunkowe.
Podejrzewam, że tak jest w wielu zborach.
Kiedyś, dawno temu w rozmowach mówiło się, że nie liczy się ilość ale jakość.
Dziś nie dość, że ilość już nie taka, to co gorsza brak już nawet jakości.


Offline Sebastian

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń, 2020, 16:22 »
.... pewnie w zborze jest jakiś ukryty grzech i Jehowa nie błogosławi , tak jak nie pomagał Izraelitom  przez grzech Akana.
ciekawe, dlaczego nikt nie postawił tezy że "Akanem" jest członek CK który kłamał przed komisją królewską w Australii?!

przecież zmiany należałoby rozpocząć od oczyszczenia Ciała Kierowniczego...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Proctor

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń, 2020, 21:49 »
Wielokrotnie spotkałem się też z tezą że nie ma wzrostu w zborze bo pewnie ukrywany jest grzech. Czy jest wzrost w obwodzie w którym mieszkam? NIE. Do chrztu przystepują zazwyczaj 1 lub 2 osoby zazwyczaj dzieci. Przewiduje że tylko takie sytuacje będą miała miejsce zwłaszcza po artykule zachęcającym rodziców by zachecaly dzieci do chrztu.


Offline Nikt

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń, 2020, 22:40 »
O masz Jehowa nie błogosławi bo grzech jest w zborze   a w ,ktorym nie ma masakra. U mnie jest i to przez to jest tak jak opisujecie brak nowych a jak są to z problemami psychicznymi a do tego połowa członków powinna regularnie chodzić do psychologa , pozostała połowa już chodzi. Ot błogosławieństwo. Co się dzieje takiego że ta prawda sama o siebie nie walczy tylko trzeba z nią igrac. Brak słów bo jak jest błogosławieństwo jak dadzą młodego fajnego nadzorcę to super ale potem go brak bo w zborze coś nie tak . Jak to jest jest czy nie ma kto temu blogoslawi ?????
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(