Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.  (Przeczytany 4284 razy)

Offline rzeski

Odp: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Styczeń, 2020, 23:19 »
Jak mówią co nagle to po diable. Dokładnie przeczytałem wątek i myślę że zakumałem o co chodzi Moysesowi. Przyznaję że czasami zbyt szybko wyciągam wnioski, dlatego teraz trzy razy pomyślę :) zanim coś napiszę. A tak swoją drogą pedofilia jest i grzechem i przestępstwem, więc niech ŚJ rozpatrują ją jako grzech, a cezar jako przestepstwo, w końcu przecież wg Biblii też jest sługą Bożym (a do tanga trzeba dwojga).Problemem organizacji jest to że w tym przypadku wybiórczo traktuje cezara jako sługę Bożego, a raczej jako takiego któremu nic do tego. A przecież cezar ma środki których nie ma zbór. I w tym cały jest ambaras żeby dwoje chciało na raz.
A tak na poważnie to myślę że jest to świadome wyrachowane działanie ze strony zarządzających JW ORG ( oczywiście nie Chrystusa i Jego Ojca którzy stoją podobno na czele).
Tak na marginesie ten temat (grzech i przestepstwo) był juz przerabiany na forum.
Ja osobiście gdybym był tą osobą decyzyjną, zastanowiłbym się jakimi środkami dysponuję, które są najodpowiedniejsze w tym przypadku i zrobiłbym swoje. Gdyby inne osoby decyzyjne też zrobiły swoje to byłaby szansa.... Uważam że zawsze należy zaczynać od siebie choć tym i tak świata nie zbawimy, ale gdy będzie więcej osób które będą myślały podobnie to szanse bardzo wzrastaja.
Chyba na Łotwie czy w Estoni kilka lat temu ojciec skrzywdzonej przez pedofila córki zastrzelił sędziego który ukręcił łeb sprawie i
dopiero wtedy jak wybuchła afera wymiar sprawiedliwości zajął się tematem, ale jak to się skończyło nie wiem. Niestety taka jest rzeczywistość.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2020, 23:49 wysłana przez rzeski »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Styczeń, 2020, 21:11 »
Uważasz, że ktoś, kto nie posiada specjalistycznej wiedzy, da Ci sensowną odpowiedź?

Już teraz nie wiem co jest najgorsze?
Bo to ja zadałem pytanie. Najbardziej do tych co najlepiej się znają.
Teraz Ty mnie pytasz,
A ja nie wiem czy pytać: 'co to jest, ta specjalistyczna wiedza'.
Sam rozumiesz. Czytasz jakieś forum. Któreś z kolei. 'Jechowity to pedofile'. I chcesz poznać arkana; sedno. Dotrzeć do dna.
Tymczasem otrzymujesz kolejny bełkot na zasadzie: 'gwałcił mnie tato, ale teraz sobie o tym przypomniałam'.

Według podań ludowych piszę pismem obrazkowym. Jesteś facet, to szybko pojmiesz. Siedzimy na melanżu już piąty rok (wiem, można dłużej). Wszyscy opowiadają o tej samej dziewczynie. Ochy, achy, itp. Jednak w którymś momencie Moyses wstaje i mówi: 'Stop panowie. Po której ona stronie miała pieprzyk? Po prawej czy po lewej?' Odpowiednio inteligentny wiem o co by zapytał. Zresztą po tym bym poznał inteligencje. Reszta milczy. Pieprzyć potrafią, ale nie wiedzą gdzie miała pieprzyk.
Można powiedzieć, że nawet nie ma znaczenia temat. Dla sprawdzianu zapytaj cytrynowej waty, jaka jest różnica między grzechem a przestępstwem. Może Ty chociaż wytrzymasz napór wiedzy. Mam pisać dalej? Chyba bez sensu.
Jakbym kiedyś powiedział Tobie, co to znaczy specjalistyczna wiedza, to będziesz miał wyraz twarzy lepszy, niż wtedy, kiedy dowiedziałeś się, że bracia wachowscy są jednak siostrami.


Offline rzeski

Odp: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Styczeń, 2020, 21:57 »
Znać coś z doswiadczenia i własnych osobistych przeżyć też jest w pewnym sensie "specjalistyczną wiedzą" na zasadzie głodny głodnego zrozumie.


Offline Fantom

Odp: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Styczeń, 2020, 23:30 »
 Dzieci gwałcone mające od 7 lat. Zarzuty dotyczą lat od 1971 r. Można udowodnić? Można. Jak? Widocznie są sposoby, o których my nie wiemy. Nie ma świadków. Zgłoszone po latach. Osoby decyzyjne jednak poradziły sobie z tym. Jak? Zgaduję, że zapewne w wyniku wieloletniego doświadczenia, licznych szkoleń. Można? Można. Moim zdaniem tajemnica spowiedzi powinna dotyczyć tylko grzechu, który nie jest przestępstwem w rozumieniu prawa w danym kraju. Jeżeli grzech jest zarówno grzechem i przestępstwem, to przestępstwo powinno być zgłaszane. Należy oddać co Bogu to Bogu, a co Cezarowi to Cezarowi. https://tvn24.pl/swiat/lyon-prokurator-zada-osmiu-lat-wiezienia-dla-bylego-ksiedza-bernarda-preynata-3122783
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Styczeń, 2020, 23:56 »
Przesiądę się tutaj.
Pytanie będzie proste. Jak są skazywani pedofile bez 2 świadków, których zazwyczaj nie ma. Firma nie ma znaczenia. Może nosić sutanny, jak i garnitury z krawatami.
W tym miejscu też poczekam na wiedzę. Wiem, wiem: "Moyses, czekaj se dalej, a doczekasz kolejnej zimy".
Znaczenie mają opinie biegłych seksuologów psychologów, badania wariografem nie mają mocy prawnej
(Trochę szkoda zbadał bym co najmniej 2 strony )
Czy było więcej osób stawiających zarzuty?
Zapewne wielka to odpowiedzialność wydać wyrok w procesie poszlakowym.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Styczeń, 2020, 16:51 »
Znać coś z doswiadczenia i własnych osobistych przeżyć też jest w pewnym sensie "specjalistyczną wiedzą" na zasadzie głodny głodnego zrozumie.

Jest to jakiś pomysł. Jednak mizerny. Łatwo jest psa wyszkolić w poszukiwaniu kiełbasy. Jednak w tym wypadku mamy do czynienia z innym pułapem mięsa. Zaznaczam! Nie odmawiam pomyślunku, bo taki też trzeba wziąć pod uwagę. Może być nawet decydujący. W ogóle nie należy odrzucać niczego.

Znaczenie mają opinie biegłych seksuologów psychologów, badania wariografem nie mają mocy prawnej
(Trochę szkoda zbadał bym co najmniej 2 strony )
Czy było więcej osób stawiających zarzuty?
Zapewne wielka to odpowiedzialność wydać wyrok w procesie poszlakowym.

Ładnie napisane. Tyle, że nie chodzi o wiedzę dzieciaka z zerówki, gdy interesujące są przynajmniej równania z dwiema niewiadomymi. Jest inny poziom, zatem się nie cofajmy.
Trzeba wiedzieć, jak 'przeskoczyć' wariograf. Wtedy rozumiesz, dlaczego nie ma mocy prawnej.

Dajmy może szansę 'codrugiemuprawnikowi'. Może ktoś z nich napisze o raju dla pedofilów. Może będzie jakaś nowa wklejka. Nie wątpię, że spotkam kogoś z wygrawerowanym na czole napisem "1006". To będzie ten najgłupszy.


Offline Snow

Odp: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Kwiecień, 2020, 19:21 »
   


     Chciałbym powrócić do pierwszego postu w tym wątku, w którym autor zapowiada mini serial dotyczący wykorzystywania dzieci w organizacji Świadków Jehowy, który miał pojawić się w lutym bieżącego roku w telewizji/kanale Oxygen.

     Telewizja Oxygen to kanał tematyczny należący do koncernu NBC Universal. Profil kanału to tzw. „true crime”, czyli historie prawdziwych zbrodni.

     W dniach 8 i 9 lutego 2020 roku swoją premierę miał wspomniany dwuodcinkowy mini serial pt. „The Witnesses” co można bezpośrednio przetłumaczyć jako  „Świadkowie”.


     Trailer


S1/EP1  |  The Watchtower / Strażnica
Premiera: 8 Luty, 2020; długość  1:27:24
Po otrzymaniu dokumentów, które wyciekły z organizacji reporter Trey Bundy postanawia ujawnić ukrywanie wykorzystywania seksualnego dzieci wśród Świadków Jehowy. Kiedy spotyka osoby, które doświadczyły przemocy i prawnika walczącego o sprawiedliwość, dowiaduje się, że spisek sięga znacznie głębiej.

S1/EP2  |  A Window for Justice / Okno dla sprawiedliwości
Premiera: 9 Luty, 2020; długość  1:27:25
Dochodzenie prowadzi Treya do osoby, która była ofiarą molestowania, i której własna rodzina pomogła ukryć jej wykorzystywanie. Inna ofiara ujawnia dowody, które mogą odnosić się do czołowego przywódcy Świadków Jehowy. Ofiary mają od dawna wyczekiwaną sprawę w sądzie w stanie Nowy Jork.


Oba odcinki można obejrzeć za darmo, bez rejestracji, niestety tylko w języku angielskim na:
https://freemovie7.com/watch/v_play/mv_107916-nm_1.html



WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Kolejny reportaż o molestowaniu w organizacji ŚJ.
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Kwiecień, 2020, 04:44 »
Sekta manipulowała i manipuluje Biblią.
Nawet swoją tak zwaną biblię mają, przerobionymi wersetami takim, których nie ma, ponieważ nie pasują do kierunku biznesowego.
Ta kwestia była na forum "przerabiana", w tej samej PIĄTEJ MOJŻESZOWEJ są słowa, które przywołał Australijski prokurator, w sprawie 1006, pedofilów.

Z nich WYRAŹNIE WYNIKA, że, NIE POTRZEBA DWÓCH ŚWIADKÓW, CO WAŻNE, W OKREŚLONYCH SYTUACJACH.

Taką BEZDYSKUSYJNIE, jest przestępstwo, coś co należy podkreślić, PRZESTĘPSTWO PEDOFILII.

Które powinno być traktowane z całą surowością.

Tylko że problem dotyczy SEKTY, a to już CAŁKIEM INNA HISTORIA.
Oni przecież tacy święci, tacy czyści.
Że smród dookoła, to nic, byle u nich, JAŚNIEJĄCYCH NIE ŚMIERDZIAŁO.
DLATEGO zasada dwóch świadków.

Kto im udowodni że nie taka, jaka, TAK NA PRAWDĘ POWINNA BYĆ ZASTOSOWANA.

Takich jak PROKURATOR, jest mało, kto będzie się w szambie babrał?

Nawet tu, rozmywa się sprawę, GRZECH CZY PRZESTĘPSTWO, a może to i to, chm, poważnie?!

PRZESTĘPSTWO I TO NAJCIĘŻSZEGO KALIBRU.  KROPKA