Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odp: Dyskusje biblijne  (Przeczytany 2971 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Dyskusje biblijne
« dnia: 15 Listopad, 2019, 22:55 »
Żeby rozumieć, to nie potrzeba mieć wielkiego wykształcenia biblijnego. Pierwsi apostołowie (rybacy) takiego wykształcenia nie mieli. Uczeni w piśmie i faryzeusze mieli, a okazało się, że to wykształcenie nie pozwoliło im uwierzyć. Zrozumienie daje Bóg. Bez tego, próżny wysiłek ludzki.

Jezus w tym miejscu nie mówił o ojcu rodzonym ale o ludzkim wyborze. Kto wybrał Boga na ojca, ten nikogo innego ojcem nie nazywa. (do rodzonego mówię "Tato")

J 8
42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

To tak o ojcostwie z ust Jezusa. W KK tych "ojców" chyba najwięcej się namnożyło.

Dlatego że apostołowie nie mieli takiego wykształcenia nie rozumieli prostych słów Jezusa że go zabiją i że potem zmartwychwstanie , mimo że prościej nie dało się tego przekazać. Byli bardzo słabej wiary.

A On im rzekł: «Czemu bojaźliwi jesteście, małej wiary ?


A do nich rzekł: «Gdzież jest wasza wiara ?

Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary?

31 Potem wziął Dwunastu na bok i powiedział im:
—Gdy znajdziemy się w Jerozolimie, spełnią się wszystkie przepowiednie proroków mówiące o tym, że Ja, Syn Człowieczy, 32 zostanę wydany w ręce Rzymian. Będą śmiać się ze Mnie, znieważać i pluć na Mnie; 33 ubiczują Mnie i w końcu zabiją. Lecz po trzech dniach powrócę do życia!
34 Oni jednak nie rozumieli tego i nie mogli odkryć sensu tych słów.
[/b]

Prosto i jasno powiedział zostanie zabity i po 3 dniach powróci a oni nie wiedzieli o co chodzi
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2019, 23:10 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad, 2019, 23:35 »
Żeby rozumieć, to nie potrzeba mieć wielkiego wykształcenia biblijnego. Pierwsi apostołowie (rybacy) takiego wykształcenia nie mieli. Uczeni w piśmie i faryzeusze mieli, a okazało się, że to wykształcenie nie pozwoliło im uwierzyć. Zrozumienie daje Bóg. Bez tego, próżny wysiłek ludzki.

Jezus w tym miejscu nie mówił o ojcu rodzonym ale o ludzkim wyborze. Kto wybrał Boga na ojca, ten nikogo innego ojcem nie nazywa. (do rodzonego mówię "Tato")

J 8
42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

To tak o ojcostwie z ust Jezusa. W KK tych "ojców" chyba najwięcej się namnożyło.
W Twoim i Jezusa zrozumieniu moim ojcem nie jest jakiś tam bóg ani jakiś tam diabeł .Czy jest możliwa taka opcja ? Co Ty na to?


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad, 2019, 07:15 »
Chcę z Wami dyskutować na temat Pisma Świętego i wykazywać błędne interpretacje ŚJ. Przy okazji nauczę się czegoś o ŚJ i łatwiej mi będzie dyskutować w realu. Nie mam parcia żeby iść między ŚJ i poznawać ich od środka. Tak zachowują się Judasze. Nie ukrywam się i działam jawnie. Wylecę, trudno. nie pierwszyzna to dla mnie. Ja dyskusji się nie boję, a jak to u Was jest, to zobaczymy.

To jak to jest z tymi apostołami rybakami ?

Potem wziął Dwunastu na bok i powiedział im:
—Gdy znajdziemy się w Jerozolimie, spełnią się wszystkie przepowiednie proroków mówiące o tym, że Ja, Syn Człowieczy, zostanę wydany w ręce Rzymian. Będą śmiać się ze Mnie, znieważać i pluć na Mnie;  ubiczują Mnie i w końcu zabiją. Lecz po trzech dniach powrócę do życia!

Oni jednak nie rozumieli tego i nie mogli odkryć sensu tych słów.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad, 2019, 07:44 »
To jak to jest z tymi apostołami rybakami ?

Potem wziął Dwunastu na bok i powiedział im:
—Gdy znajdziemy się w Jerozolimie, spełnią się wszystkie przepowiednie proroków mówiące o tym, że Ja, Syn Człowieczy, zostanę wydany w ręce Rzymian. Będą śmiać się ze Mnie, znieważać i pluć na Mnie;  ubiczują Mnie i w końcu zabiją. Lecz po trzech dniach powrócę do życia!

Oni jednak nie rozumieli tego i nie mogli odkryć sensu tych słów.

Możesz mi podać, skąd to wziąłeś?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad, 2019, 08:23 »
Możesz mi podać, skąd to wziąłeś?
[/b][/size]

(31): Potem wziął Dwunastu i powiedział do nich: Oto idziemy do Jeruzalem i spełni się wszystko, co napisali prorocy o Synu Człowieczym. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 18]
(32): Zostanie wydany w ręce pogan, będzie wyszydzony, zelżony i opluty; [Biblia Tysiąclecia V, Łk 18]
(33): ubiczują Go i zabiją, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 18]
(34): Oni jednak nic z tego nie zrozumieli. Rzecz ta była zakryta przed nimi i nie pojmowali tego, o czym była mowa. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 18]
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad, 2019, 11:20 »


(31): Potem wziął Dwunastu i powiedział do nich: Oto idziemy do Jeruzalem i spełni się wszystko, co napisali prorocy o Synu Człowieczym. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 18]
(32): Zostanie wydany w ręce pogan, będzie wyszydzony, zelżony i opluty; [Biblia Tysiąclecia V, Łk 18]
(33): ubiczują Go i zabiją, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 18]
(34): Oni jednak nic z tego nie zrozumieli. Rzecz ta była zakryta przed nimi i nie pojmowali tego, o czym była mowa. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 18]

No właśnie. Bardzo luźne tłumaczenie słów Jezusa przez Bugareszta. Jestem przeciwny takim zabiegom skoro można zacytować tekst Biblijny. takie wyjmowanie z ust Jezusa jakiegoś tekstu i zastępowanie go swoim własnym tłumaczeniem jest niedopuszczalne. Co innego jeśli się cytuje oryginalny tekst i przedstawia swoją interpretację - jak się ten tekst rozumie. Dopiero na bazie oryginalnej wypowiedzi Jezusa możliwa jest dyskusja o interpretacji tekstu. Interpretować każdy ma prawo ale zmieniać wypowiedź Jezusa i zastępować swoja własna interpretacją, jest niedopuszczalne.


Offline Sebastian

Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Listopad, 2019, 16:58 »
widzę że Ty po prostu nie chcesz prorokować, ale zakładasz kółko adoracji własnej osoby.

dostałeś prośbę o wyłożenie sedna tego, o czym prorokujesz - ale to zignorowałeś...

a zatem (jak wnioskuję) nie chodzi Tobie o żadne prorokowanie, ale o sam fakt robienia szumu wobec własnej osoby
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad, 2019, 17:15 »
No właśnie. Bardzo luźne tłumaczenie słów Jezusa przez Bugareszta. Jestem przeciwny takim zabiegom skoro można zacytować tekst Biblijny. takie wyjmowanie z ust Jezusa jakiegoś tekstu i zastępowanie go swoim własnym tłumaczeniem jest niedopuszczalne. Co innego jeśli się cytuje oryginalny tekst i przedstawia swoją interpretację - jak się ten tekst rozumie. Dopiero na bazie oryginalnej wypowiedzi Jezusa możliwa jest dyskusja o interpretacji tekstu. Interpretować każdy ma prawo ale zmieniać wypowiedź Jezusa i zastępować swoja własna interpretacją, jest niedopuszczalne.

Ale ja z oryginału właśnie przetłumaczyłem, więc dziwię się temu co piszesz że zmieniłem sens wypowiedzi.
Nawet tysiąclatka mówi że nic z tego nie zrozumieli co do nich mówił.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2019, 17:25 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:14 »
Ale ja z oryginału właśnie przetłumaczyłem, więc dziwię się temu co piszesz że zmieniłem sens wypowiedzi.
Nawet tysiąclatka mówi że nic z tego nie zrozumieli co do nich mówił.

No ale nigdzie nie napisałeś, ze to jest twoje własne tłumaczenie, ani z jakiego tekstu to tłumaczenie zrobiłeś.
Gdzie indziej czytałem "poganie", ty piszesz "Rzymianie" Niestety ale to są pojęcia dość odległe. Paweł był Rzymianinem. Do pogan nikt by go nie zaliczył. To jak jest w oryginale? Nie mam do Ciebie pretensji, że zmieniłeś sens ale o to, że w ogóle cokolwiek zmieniasz w tekście, który powiedział Jezus.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:24 »
No ale nigdzie nie napisałeś, ze to jest twoje własne tłumaczenie, ani z jakiego tekstu to tłumaczenie zrobiłeś.
Gdzie indziej czytałem "poganie", ty piszesz "Rzymianie" Niestety ale to są pojęcia dość odległe. Paweł był Rzymianinem. Do pogan nikt by go nie zaliczył. To jak jest w oryginale? Nie mam do Ciebie pretensji, że zmieniłeś sens ale o to, że w ogóle cokolwiek zmieniasz w tekście, który powiedział Jezus.

To nie Rzymianie go ukrzyżowali ? I nie w ich ręce został wydany ?
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2019, 20:35 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:26 »
Dobry wieczór, jestem tu na forum nowy, dlatego chciałbym się przywitać.
[/b][/size]
Załóż swój wątek powitalny, bo tutaj zaczyna robić się bałagan.
Witaj i napisz swym wątku coś o sobie ;)


No ale nigdzie nie napisałeś, ze to jest twoje własne tłumaczenie, ani z jakiego tekstu to tłumaczenie zrobiłeś.
Gdzie indziej czytałem "poganie", ty piszesz "Rzymianie" Niestety ale to są pojęcia dość odległe. Paweł był Rzymianinem. Do pogan nikt by go nie zaliczył. To jak jest w oryginale? Nie mam do Ciebie pretensji, że zmieniłeś sens ale o to, że w ogóle cokolwiek zmieniasz w tekście, który powiedział Jezus.
[/size]

Paweł nie był Rzymianinem tylko Żydem, nawróconym Faryzeuszem. Paweł miał obywatelstwo rzymskie, na które się powołał gdy go wychłostano, odwołał się też do Cezara jako obywatel Rzymski.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2019, 20:31 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:43 »
A to dlatego że Rzymian nie można było chłostać
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:57 »
A to dlatego że Rzymian nie można było chłostać
[/b][/size]

Bez sądu i wyroku nie!!

(23): Po wymierzeniu wielu razów wtrącili ich do więzienia, przykazując strażnikowi więzienia, aby ich dobrze pilnował. [Biblia Tysiąclecia V, Dz 16]

(37): Wyjdźcie więc teraz i idźcie w pokoju! Ale Paweł powiedział do nich: Publicznie, bez sądu, ubiczowali nas, obywateli rzymskich, i wtrącili do więzienia, a teraz cichaczem nas wyrzucają? O, nie! Niech tu sami przyjdą i wyprowadzą nas! [Biblia Tysiąclecia V, Dz 16] 

(38): Liktorzy oznajmili te słowa pretorom. Ci przestraszyli się, usłyszawszy, że [tamci] są Rzymianami. [Biblia Tysiąclecia V, Dz 16]
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2019, 21:01 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Listopad, 2019, 21:09 »
Nawet wyliczył ile razy dostał

Trzy razy byłem sieczony rózgami, raz kamienowany, trzykrotnie byłem rozbitkiem na morzu, przez dzień i noc przebywałem na głębinie morskiej.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Odp: Dyskusje biblijne
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopad, 2019, 15:48 »
widzę że Ty po prostu nie chcesz prorokować, ale zakładasz kółko adoracji własnej osoby.

dostałeś prośbę o wyłożenie sedna tego, o czym prorokujesz - ale to zignorowałeś...

a zatem (jak wnioskuję) nie chodzi Tobie o żadne prorokowanie, ale o sam fakt robienia szumu wobec własnej osoby

Masz błędne wyobrażenie o prorockiej misji. Wyobrażasz sobie, że prorok wygłasza proroctwo i jego rola na tym się kończy. No bo po prorokach zostały ich proroctwa. Muszę Ci powiedzieć, że po większości proroków zupełnie nic nie pozostało dla potomnych, bo prorokowali w bieżących sprawach. No ale ludzie to by chcieli raczej żeby prorok był wróżbitą i przepowiadał przyszłość. Dopiero wtedy uznają go za proroka, jeśli się spełni to, co przepowiedział. No ale to jest żaden dowód na prawdziwość proroka, bo szatan może zrobić to samo. Prorok w natchnieniu mówi od Boga, a ludzie, jeśli znajdują w tym prawdę, to się do prorokowania dostosowują. Prorok nie ma nigdy własnego interesu w swoim prorokowaniu. Prawie zawsze spotyka się z wrogim przyjęciem, bo mówi raczej nieprzyjemne rzeczy i wzywa najczęściej do pokuty. Jak Jezus mówił, wielu z nich zabito. A prorok potrafi się cieszyć jak na niego plują i kopią go w tyłek.