Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 206456 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #885 dnia: 15 Listopad, 2019, 23:45 »
No dobra, to się przedstawię. Myślałem, że gedeon odpowie ale chyba ma za mało czasu.
A więc jestem prorokiem. Mój nick składa się z mojego imienia i nazwiska, bo mam występować jawnie. Przeszło trzy lata udzielam się na forach religijnych. Z urodzenia jestem katolikiem i w głowie mam pod tym kątem poukładane. Jako prorok, to musiałem zacząć na te katolickie nauki patrzeć się krytycznie. Na początku wystąpiłem na forum "wiara" po siedmiu miesiącach wyrzucili mnie. Pewnie trochę za ostro pojechałem i tak może nie wprost ale wysłali mnie do psychiatry. W tym czasie miałem już swojego bloga "Komunia dla każdego" To było w marcu 2017, a w lipcu wystąpiłem na forum katolik. Po 4,5 miesiącach ( minus 1,5 miesiąca bany) wyrzucili mnie i stamtąd. Najmilej wspominam ten okres, chociaż jeździli po mnie jak po łysej kobyle. Wiele się tam nauczyłem i zostawiłem sporo ciekawych wątków. Miałem tam żelazną opozycję, która od początku domagała się mojej śmierci.
Wyrzucili mnie 21 listopada 2017r. Znalazłem tam jednego przyjaciela z którym jeszcze mi się zdarza korespondować. Niestety ale też jest moją opozycją. W styczniu 2018 wystąpiłem na forum "Z Chrystusem" Spacyfikowali mnie po dziesięciu dniach. Opozycja z katolika brała w tym udział. W maju przywrócili mnie na katolika ale wyleciałem z jeszcze większym hukiem jak za pierwszym razem. Wyrzucili razem ze mną wszystkie zaczęte w tym czasie wątki. Chyba im zależało żeby mnie jak najwięcej upokorzyć. Jakoś chyba na początku tego roku wystąpiłem na forum "Protestanci" wytrzymali ze mną prawie miesiąc. Wyleciałem razem ze swoimi wątkami, poza jednym - "Prawo zamordowało Sprawiedliwość", oskarżono mnie o trolling forum. No niektórzy trollują wątek, a ja trollowałem całe forum. Później było jeszcze forum "Krzyż" - niecały tydzień. Mam bloga "Komunia dla każdego i takie małe własne forum. Przenoszę wszystko z bloga na forum, bo się liczę, ze i tutaj mogą mnie zablokować, bo jest na portalu "wiara" Zresztą już dwa razy mnie tam blokowali za niektóre wypowiedzi. Mam bardzo dużo zastrzeżeń do nauki katolickiej ale i tak uważam, że stamtąd jest i tak najbliżej do Boga. Najbardziej zakłamana jest Komunia ale gdzie indziej (poza prawosławnymi) jest zakłamana jeszcze bardziej. Na początek to tyle. Muszę się trochę zapoznać z tym forum, zanim zacznę pisać. Będę musiał się trochę przestawić, bo tutaj znajdę trochę inne myślenie. Wyzwań się nie boję.
Tu Cię wyrzucili, stamtąd Cię wywalili. Stąd też możesz polecieć jak będziesz bruździł. Zresztą jak każdy. I to jeszcze szybciej. Określ się po co tu się zarejestrowałeś. Jasno i wyraźnie bez autopromocji swoich klęsk.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #886 dnia: 16 Listopad, 2019, 00:37 »
Tu Cię wyrzucili, stamtąd Cię wywalili. Stąd też możesz polecieć jak będziesz bruździł. Zresztą jak każdy. I to jeszcze szybciej. Określ się po co tu się zarejestrowałeś. Jasno i wyraźnie bez autopromocji swoich klęsk.

Chcę z Wami dyskutować na temat Pisma Świętego i wykazywać błędne interpretacje ŚJ. Przy okazji nauczę się czegoś o ŚJ i łatwiej mi będzie dyskutować w realu. Nie mam parcia żeby iść między ŚJ i poznawać ich od środka. Tak zachowują się Judasze. Nie ukrywam się i działam jawnie. Wylecę, trudno. nie pierwszyzna to dla mnie. Ja dyskusji się nie boję, a jak to u Was jest, to zobaczymy.


Offline Gostek

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #887 dnia: 16 Listopad, 2019, 19:58 »
Dobry wieczór, jestem tu na forum nowy, dlatego chciałbym się przywitać.


Offline lukier

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #888 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:01 »
Cześć Gostek :)

Miło, że do nas wpadłeś, napisz coś o sobie jak masz chęć :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #889 dnia: 16 Listopad, 2019, 21:10 »
To jest wątek powitalny. Dyskusje na temat biblii prosiłbym prowadzić w odpowiednich do tego działach.

Dyskusję odbiegającą od tematu wydzieliłem do innego wątku. https://sjwp.pl/index.php?topic=9182.msg203926#msg203926
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2019, 21:21 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Takajaja

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #890 dnia: 16 Listopad, 2019, 21:29 »
Dobry wieczór, jestem tu na forum nowy, dlatego chciałbym się przywitać.

Witaj Gostek,
Pisz co cię do nas sprowadza? A moze nawet coś o sobie?
Zawsze milo wita sie nowych :)


Offline Gostek

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #891 dnia: 16 Listopad, 2019, 23:16 »
Jestem takim trochę weteranem w org., (prawie 30 lat). Uważam że, udało mnie się dotrwać aż do teraz, tylko dlatego że nie byłem nigdy wpaczonym w jakichś starszych, czy innych działaczy, typu pionierów, czy innych usługujących. Wszelkie nowe  światła przyjmuję raczej chłodno. Nigdy nie podobały mnie się wyliczenia czasów i podawanie jakichkolwiek dat nie będących w Biblii a podawanych przez liderów org.


Offline Takajaja

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #892 dnia: 17 Listopad, 2019, 11:55 »
Jestem takim trochę weteranem w org., (prawie 30 lat). Uważam że, udało mnie się dotrwać aż do teraz, tylko dlatego że nie byłem nigdy wpaczonym w jakichś starszych, czy innych działaczy, typu pionierów, czy innych usługujących. Wszelkie nowe  światła przyjmuję raczej chłodno. Nigdy nie podobały mnie się wyliczenia czasów i podawanie jakichkolwiek dat nie będących w Biblii a podawanych przez liderów org.

Czyli byłeś i jesteś " letni" ? Co cię do nas sprowadza?


Offline Gostek

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #893 dnia: 17 Listopad, 2019, 14:45 »
Wiesz, słowo,, letni,, kojarzy mi się z kimś kto olewa często pewne sprawy(nie podchodzi do nich na poważnie). Ja jestem i byłem raczej trzeźwo oceniający pewne sprawy. Łykanie informacji niesprawdzonych było mi zawsze obce. Jestem otwarty na różne idee i nie skreślam kogoś tylko dlatego że jest np. kapitalistom, komunistom , członkiem Pisu albo PO... Jeżeli mówi taka osoba mądrze, i robi to w sposób  kulturalny  to wg. mnie zasługuje na to by ją wysłuchać... Dlatego dołączyłem do tego forum by móc czasami wnieść jakąś swoją opinię. Będąc osobą niezarejestrowaną mogłem tylko pewne wątki śledzić. Teraz będę miał możliwość osobiście włączać się w dyskusję...


Offline Takajaja

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #894 dnia: 17 Listopad, 2019, 16:19 »
Wiesz, słowo,, letni,, kojarzy mi się z kimś kto olewa często pewne sprawy(nie podchodzi do nich na poważnie). Ja jestem i byłem raczej trzeźwo oceniający pewne sprawy. Łykanie informacji niesprawdzonych było mi zawsze obce. Jestem otwarty na różne idee i nie skreślam kogoś tylko dlatego że jest np. kapitalistom, komunistom , członkiem Pisu albo PO... Jeżeli mówi taka osoba mądrze, i robi to w sposób  kulturalny  to wg. mnie zasługuje na to by ją wysłuchać... Dlatego dołączyłem do tego forum by móc czasami wnieść jakąś swoją opinię. Będąc osobą niezarejestrowaną mogłem tylko pewne wątki śledzić. Teraz będę miał możliwość osobiście włączać się w dyskusję...

Mając na myśli "letni" wziełam pod uwagę twoją wypowiedz że " wszelkie nowe światła przyjmowales na chlodno" i " nie byles wpaczonych w starszych i pionierów"
Czyli do wszystkiego podchodziles z dystansem i rozumem w ORG. A nie z glupią gorączkową pogonią za przypodobaniem sie bracią lub goraczkowym szukaniem sensacji tam gdzie ich nie bylo.
Milo ze jestes... :-)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #895 dnia: 17 Listopad, 2019, 19:08 »
Witaj Gostek wśród nas. Czuj się tutaj jak najlepiej.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Gostek

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #896 dnia: 17 Listopad, 2019, 19:08 »
Dokładnie, tak właśnie było. Znałem też takich letnich, którzy to dosłownie tylko byli gorącymi przez 2godziny, na czas zebrań. Potem, tzn. po zebraniu byli już nie,, letni,, a raczej,, zimni,, .  Ale to już inny temat. Dodam jeszcze że, lubię sprawdzać wszelkie nowe informacje, również te dotyczące świadków Jehowy. Dzisiaj, dzięki internetowi jest to dziecinnie proste. Na Waszym(teraz i moim) forum robię to już od paru lat. Oczywiście, nie jestem łatwowiernym i nie wszystkie informacje przyswajam bezkrytycznie. Ale uważam, że forum jest pożyteczne, bo informacje niewygodne są w hermetycznej organizacji ściśle,, chronione,, i jeśli są niepochlebne to albo nie wychodzą wcale na jaw, albo,, szary,, ŚJ dowiaduje się o nich dłuuugo po czasie. Tu na forum te ukryte w org sprawy wychodzą jednak na jaw. Dlatego tu jestem 8-)


Offline Cytryna

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #897 dnia: 17 Listopad, 2019, 19:40 »
Cześć Gostek  :) Czyli nadal jesteś czynnym świadkiem Jehowy ?


Offline Gostek

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #898 dnia: 17 Listopad, 2019, 21:36 »
Zgadza się, nadal jestem. Wiem że nie pasuję do standardów jakie tam panują. Nikt mnie tam wprost nigdy nie zapytał, czy się z tym, czy z tamtym zgadzam. Gdyby ktoś ze starszych mnie o to zapytał, to przypuszczam, że nie miałbym problemu szczeże odpowiedzieć.I wiem też, że mogłoby to się z ich aprobatą nie zgadzać.  ::) zresztą myślę, że takich osób w zbiorach jest coraz to więcej, tylko nikt się tym innym nie chwali. Bo wiadomo, wszyscy tam mają,, grać, , podobnie, jak zwierzątka w cyrku..
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2019, 21:43 wysłana przez Gostek »


Offline Takajaja

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #899 dnia: 18 Listopad, 2019, 14:15 »
Zgadza się, nadal jestem. Wiem że nie pasuję do standardów jakie tam panują. Nikt mnie tam wprost nigdy nie zapytał, czy się z tym, czy z tamtym zgadzam. Gdyby ktoś ze starszych mnie o to zapytał, to przypuszczam, że nie miałbym problemu szczeże odpowiedzieć.I wiem też, że mogłoby to się z ich aprobatą nie zgadzać.  ::) zresztą myślę, że takich osób w zbiorach jest coraz to więcej, tylko nikt się tym innym nie chwali. Bo wiadomo, wszyscy tam mają,, grać, , podobnie, jak zwierzątka w cyrku..

To może powiesz nam co cie trzyma w ORG? Rodzina?
Masz jakis plan na zycie w zwiazku z tym ze jestes wybudzony?