Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019  (Przeczytany 4724 razy)

Offline Natan

Serdecznie Zapraszamy...

NA SPOTKANIE BRATERSKIE DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY ORGANIZOWANE PRZEZ::

• Elear Elda Rafał tel. 515-155-584
• Byłem w religii.... Grzegorz tel. 736-930-336

Kiedy: sobota 07.12.2019 godz. 10:00-16:00

Gdzie: Świętochłowice ul. Wyzwolenia 6-8

Cele:

• Poznać się, bo z wieloma korespondujemy
• Udzielić sobie wzajemnej zachęty

2Jn 1:12 BWP „Jeszcze wiele miałbym wam do napisania, ale nie chcę się ograniczać jedynie do karty i atramentu [YouTube, Skype, telefonu, emaila]. Mam nadzieję, że przybędę do was osobiście i pomówię z wami wprost, aby radość nasza była pełna.”



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad, 2019, 18:31 »
Natanie czy ta konferencja jest pod egidą jakiegoś wyznania?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Natan

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad, 2019, 18:32 »
Natanie czy ta konferencja jest pod egidą jakiegoś wyznania?

Nie, nie odbywa się pod egidą żadnego wyznania. Natomiast budynek, w którym ma się odbyć to spotkanie, należy do zboru Kościoła Wolnych Chrześcijan w Świętochłowicach.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad, 2019, 18:37 »
A wykładowcy to byli ŚJ, czy też członkowie innych kościołów?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Natan

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad, 2019, 18:46 »
A wykładowcy to byli ŚJ, czy też członkowie innych kościołów?

Ważna uwaga: ja nie jestem organizatorem. Podałem dane kontaktowe organizatorów. Ja tylko zamieściłem ogłoszenie, bo kiedyś tego nie zrobiłem i niektórzy ludzie żałowali, że nie zostali powiadomieni.

Wykładowcy to byli ŚJ.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad, 2019, 22:23 »
Szukasz wątku, a wątek sam cię znajduje ;)

Kiedyś była tzw konferencja byłych ŚJ. W kilku odsłonach. Niektórzy się organizowali i im wytłumaczyłem o co chodzi. Jednemu facetowi odpaliłem filmik z YT. Tam w granicach 10-15 minut zobaczył wystąpienie byłych ŚJ. Powiedział, żebym to wyłączył, i zapytał czy nie jest to reżyserowane. Chciał chłopak pojechać na kongres byłych ŚJ. A zobaczył zlot miłośników Jezusa.
Czy zniewoleni wolni chrześcijanie mają cywilną odwagę napisać, że robią zlot Jezusowy? Tak, zwyczajnie, aby nie okłamywać ludzi w Internecie?

Inny live. Po breloku ją rozpoznaliśmy. Wiem jak ma na imię, ile ma lat, etc. Dopiero później widzę twarz. Widać z daleka tę przypadłość.
Jest z KRK. Należy do przykościelnej wspólnoty. Chodzi na jakieś wielbienie Jezusa. Dopytałem o tzw ex. Powiedziała nazwiska. Dlatego też nie pozdrawiam braci w panu. Pytam o podobne spotkania tylko, że 10 km dalej. Tamci są źli. Nie mogłem się dowiedzieć, czy bardziej źle liżą Jezuska, bo akurat ona należy do tych właściwych. Jezus już wariuje.
Cisnę temat dalej. Dziewcze mówi, że tetragram YHWH, to pierwsze litery 4 bogów. Normalnie ostatni odcinek Hansa Klossa. Zatem pytam jak wyznawczyni świętej trójcy wierzy na jakiś dziwnych spotkaniach w 4 bogów? Fragment tego spotkania widziałem z jej tel. Może jest w sieci. Obraziła się i poszła.

Mi Jezus nie przeszkadza. Jeśli nawet galopuje na białym koniu po niebie ze swoją husarią, to jego hobby.
Ale jak mi kiedyś przyleci, może być nawet boski, to będę miał kilka trudnych pytań. Może dlatego nie przylatuje. W końcu jest bogiem albo jakąś jego częścią, to jest zorientowany co do rodzaju pytań.
Ale facet musi być niezły. Jedni go lulają. Inni go liżą - choć pierw lizali Jehowę. Wyrwali sobie 2, 3 wersety z tzw Nowego Testamentu i się odrodzili. Stary Testament z tej samej Biblii już jest smrodliwy.

Pomyśleliście kiedyś, że jeżeli ten Jezus przyleci na Ziemię, to co On o Was pomyśli? Czy w ogóle z  Wami będzie chciał rozmawiać?


Offline Roszada

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad, 2019, 22:43 »
Byłem w Gdańsku, jak było i krzywda mi się nie stała.
Nikt mnie nie indoktrynował i nie namawiał, ani na żaden kościół, ani na Jezusa.
Pogadałem sobie z kilkoma osobami. Byli tam nawet ex starsi od łączności ze szpitalami. Zadawałem też pytania. Jeden czy dwóch ex obwodowych
W większości exŚJ, ale wierzący chrześcijanie, a nie poganie, czy zajadli ateiści.
Były tam osoby z forum, które mogłem poznać osobiście.
Natan nie jest organizatorem, wiec pisanie jemu "wy" to robienie z niego chyba komunisty.
Przecież sami oglądacie ich filmiki na YTube a wybrzydzacie. :-\
Na forum jest:
 POLECANE KANAŁY NA YOUTUBE
Oni byli tu nawet forumowiczami. Tylko was wielu tu jeszcze nie było. :)

NNN jeździ na Śląsku na te spotkania i też nikt go nie molestuje. :)
Można poznać ciekawe osoby skore do współpracy.


Offline Sebastian

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad, 2019, 23:13 »
jeśli ktoś lubi takie klimaty, to niech idzie
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Listopad, 2019, 08:12 »
Szukasz wątku, a wątek sam cię znajduje ;)

Kiedyś była tzw konferencja byłych ŚJ. W kilku odsłonach. Niektórzy się organizowali i im wytłumaczyłem o co chodzi. Jednemu facetowi odpaliłem filmik z YT. Tam w granicach 10-15 minut zobaczył wystąpienie byłych ŚJ. Powiedział, żebym to wyłączył, i zapytał czy nie jest to reżyserowane. Chciał chłopak pojechać na kongres byłych ŚJ. A zobaczył zlot miłośników Jezusa.
Czy zniewoleni wolni chrześcijanie mają cywilną odwagę napisać, że robią zlot Jezusowy? Tak, zwyczajnie, aby nie okłamywać ludzi w Internecie?

Inny live. Po breloku ją rozpoznaliśmy. Wiem jak ma na imię, ile ma lat, etc. Dopiero później widzę twarz. Widać z daleka tę przypadłość.
Jest z KRK. Należy do przykościelnej wspólnoty. Chodzi na jakieś wielbienie Jezusa. Dopytałem o tzw ex. Powiedziała nazwiska. Dlatego też nie pozdrawiam braci w panu. Pytam o podobne spotkania tylko, że 10 km dalej. Tamci są źli. Nie mogłem się dowiedzieć, czy bardziej źle liżą Jezuska, bo akurat ona należy do tych właściwych. Jezus już wariuje.
Cisnę temat dalej. Dziewcze mówi, że tetragram YHWH, to pierwsze litery 4 bogów. Normalnie ostatni odcinek Hansa Klossa. Zatem pytam jak wyznawczyni świętej trójcy wierzy na jakiś dziwnych spotkaniach w 4 bogów? Fragment tego spotkania widziałem z jej tel. Może jest w sieci. Obraziła się i poszła.

Mi Jezus nie przeszkadza. Jeśli nawet galopuje na białym koniu po niebie ze swoją husarią, to jego hobby.
Ale jak mi kiedyś przyleci, może być nawet boski, to będę miał kilka trudnych pytań. Może dlatego nie przylatuje. W końcu jest bogiem albo jakąś jego częścią, to jest zorientowany co do rodzaju pytań.
Ale facet musi być niezły. Jedni go lulają. Inni go liżą - choć pierw lizali Jehowę. Wyrwali sobie 2, 3 wersety z tzw Nowego Testamentu i się odrodzili. Stary Testament z tej samej Biblii już jest smrodliwy.

Pomyśleliście kiedyś, że jeżeli ten Jezus przyleci na Ziemię, to co On o Was pomyśli? Czy w ogóle z  Wami będzie chciał rozmawiać?

Ludzie potrzebują niektórzy bardziej inni mniej inne niż typowo fizyczna forma funkcjonowania i tu pojawiają nam się religie.
Wielu byłych Świadków Jehowy katolików gorliwych staje się takimi trochę na marginesie głównych wyznań ludźmi którzy pchają swoje taczki ale już nie w miejscu publicznym Czyli w takiej małej grupie tam po swojemu analizują wertując księgi zapominając o jednym chyba dobrze go Zacytuję znanym wersecie .....pisaniu wielu ksiąg nie ma końca a nadmierne czytanie męczy ciało.........

Oczywiście Chodzi mi głównie o to żeby nie wpaść z jednego miejsca nie fajnego w inne miejsce mniej fajne tylko dlatego że jest bardzo malutkie to jest takie przyjemne jak pluszowy miś.
Nic bardziej mylnego bo przecież nadal chodzi o tego samego tatę który zabił swojego syna żeby inni nie musieli zginąć i powtarzam Idź do przedszkola dziecku który jest wychowane w duchu otwarcia na poglądy Wytłumacz że właśnie w sumie o tym mówi ta księga.
Ja absolutnie nie uważam że ci wolniej tak zwani chrześcijanie są pogubieni bo ja też nie wiem czy moje poglądy są właściwe i nikomu ich nie narzucam ale forma organizowania Wiesław mityngów jakoś dziwnie mi się jednak ale bardzo kojarzy jednoznacznie to jest inna forma ofertowania wersetów które wewnętrznie niestety ale są bardzo niespójne i nie chcą się poddać lekko krytyce osób myślących inaczej o tej księdze.
Gdyby było tak że to tylko pomaga nie pisałbym tego.
Niestety Biblia jest księgą tak trzeba normalnie nazwać zapisaną przez bardzo sprytnych ludzi posługujących się numerologię ją wierzących że ziemia na przykład Być może jest płaska tak de facto i tak nie wiadomo czy taka nie jest ale posługująca się niezgodnymi z nauką określeniami na przykład cztery krańce ziemi pokazująca Boga który potrafi się zdenerwować i zabić 70000 ludzi bo wierny sługa Dawid policzył sobie członków narodu izraelskiego i ten łagodny kochający Bóg tak się zdenerwował że nawet Dawid mówi panie Nie zabijaj ich bo to ja źle uczyniłem No i w końcu to zdenerwowanie od miłości wego Boga odeszło 70 000 subów pozostało to taka forma wstępu do miłości nowego Boga który zmienił nam się w Chrystusa.
Chrytsus...christ...cross...krzyż....swastyka jako inny dawny krzyż...centrum nieba ...kult gwiazd i astralu....
Ale kto czuję że mu to pomaga Alleluja i do przodu każdy może iść.
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline HARNAŚ

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad, 2019, 11:36 »
Jaki cel przyświeca takim konferencjom ? Zagospodarowanie ludzi ? Nachalna próba aby zaproszeni wierzyli w to samo co organizatorzy? Próba podbudowania własnego ego , że wiemy więcej , lepiej rozumiemy , znamy prawdę ? Czy może jednak brakuje organizatorom , świadkowskich wystąpień i wykładów z kongresów ?
Po co ta walka o duszę ?


Offline Cytryna

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Listopad, 2019, 12:44 »
Dziękuję Natan za informację.Teraz nie dam rady,ale na wiosnę pojadę.Ciekawa jestem po prostu ludzi,którzy tam będą ,ich doświadczeń ,treści przemówień.Tym bardziej,że już jakiś czas sami zgłębiamy Biblię.

Moyses i po co te wywody? Podał człowiek informację ,tyle.Ale nieee trzeba nawymądrzać się...Załóż wątek i wylewaj pomyje,może więcej osób dołączy ze swoimi wiadrami,będziesz miał radość  ::)

accurate naprawdę nie można odpuścić  w wątku informacyjnym ? Byłeś na takim spotkaniu? Ja pojadę wiosną.Sama chcę zobaczyć ,sprawdzić,skrytykować czy pochwalić.No ludziska dajce se siana
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2019, 12:53 wysłana przez Cytryna »


Offline Storczyk

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Listopad, 2019, 13:57 »
Elear Elda, byl pierwszym odstepca jaki zaczął nagrywać i bardzo jasno tłumaczyć bzdurne nauki swiadkowe, zaraz po przeczytaniu" Kryzysu Sumienia" trafiłam na jego pierwszy filmik , zaraz potem zaczął nagrywać Jarek, później Grzegorz, każdy z nich jest inny i dociera do różnych typow osobowości, razem bardzo  dobra robotę robią.  Dobrze, ze maja chęci i organizują takie spotkania bo napewno wielu osobom bardzo pomagają. Nigdy na żadnym spotkaniu nie byłam (po orgu, mam lęki przed skupiskami ludzi) ???
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2019, 14:01 wysłana przez Storczyk »


Offline Roszada

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Listopad, 2019, 14:35 »
Elear Elda, byl pierwszym odstepca jaki zaczął nagrywać i bardzo jasno tłumaczyć bzdurne nauki swiadkowe, zaraz po przeczytaniu" Kryzysu Sumienia" trafiłam na jego pierwszy filmik , zaraz potem zaczął nagrywać Jarek, później Grzegorz, każdy z nich jest inny i dociera do różnych typow osobowości, razem bardzo  dobra robotę robią.  Dobrze, ze maja chęci i organizują takie spotkania bo napewno wielu osobom bardzo pomagają. Nigdy na żadnym spotkaniu nie byłam (po orgu, mam lęki przed skupiskami ludzi) ???
Oni byli pierwszymi yutuberami nagrywającymi o ŚJ.
Choć nie znam ich osobiście, to poświeciłem im uwagę w swej historii exŚJ (patrz stopka).
Zazdroszczę im oglądalności filmów.
Moje artykuły nie mają nawet 5% wglądów, jak ich filmy. Wiem, bo mam tez licznik na apologetyce. ;)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Listopad, 2019, 16:12 »

Cytuj
  ....samo przychodzenie na konferencje to za mało...
 ...żeby zobaczyć różnicę, między tymi którzy naprawdę kochają Chrystusa, a tymi którzy to tylko deklarują...

   Nie żebym się czepiała, ale jakoś znajomo brzmi.  :D

Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha...ale...Uważajcie, byście nie dali się zwieść.

Ja nie twierdzę, że to coś złego, że organizatorzy kierują się złymi intencjami.
Tylko ludzie którzy raz wdepnęli w...org, bądźcie ostrożni, abyście się nie uzależnili...
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline PoProstuJa

Odp: Spotkanie dla byłych i obecnych ŚJ - Świętochłowice 7 grudnia 2019
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Listopad, 2019, 16:13 »
Możliwe, że uda mi się wybrać na to spotkanie, bo chętnie poznałabym nowych "braci w odstępstwie" :)
Czy któryś forumowicz również ma takie plany? Napiszcie do mnie :)