Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Czy pójdziesz na wybory?

zdecydowanie tak
22 (56.4%)
raczej tak
6 (15.4%)
nie wiem
2 (5.1%)
raczej nie
1 (2.6%)
zdecydowanie nie
8 (20.5%)

Głosów w sumie: 37

Głosowanie skończone: 14 Październik, 2019, 00:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wybory parlamentarne 13.10.2019  (Przeczytany 6437 razy)

Offline Snowid

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Październik, 2019, 10:32 »
Kropla drąży skałę... W końcu jakaś wolnościowa, niemagdalenkowa partia w sejmie.

A żeby w Polsce zaczęło być lepiej, niestety pokolenie starych ludzi, przyzwyczajonych do socjalistycznego rozdawnictwa musi umrzeć. Potrzebujemy kapitalistów.

Kolejne 4 lata pisu prawdopodobnie zdewastuje budżet Polski, tego się boję. Może nie być czego ratować.


Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Październik, 2019, 10:41 »
zanim wymrze stare pokolenie ludzi przyzwyczajonych do socjalistycznego rozdawnictwa wyrośnie nowe, młode pokolenie ludzi przyzwyczajonych do rozdawnictwa :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Snowid

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Październik, 2019, 10:47 »
Obawiam się, że możesz mieć złowieszczą rację...

Starzy ludzie muszą umrzeć, jak Żydzi pamiętający Egipt na pustkowiach synajskich. ;)


Offline stinkfist34

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Październik, 2019, 10:48 »
zanim wymrze stare pokolenie ludzi przyzwyczajonych do socjalistycznego rozdawnictwa wyrośnie nowe, młode pokolenie ludzi przyzwyczajonych do rozdawnictwa :)
Nowe pokolenie nie wyrośnie, a raczej będzie nieznaczące... Demografia Polski leży jak wiekszości krajów zachodnioeuropejskich. To wynik zmian społeczno - kulturowych. Myślę, że za max. 10 lat wszyscy zaczniemy to odczuwać:/ nie będzie komu spłacać długów. Może ogólno - europejski konflikt jest nieunikniony?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Październik, 2019, 10:49 »
Moysesku....  NA BIEDRONKE...ŁOJ BIEDRONKA MIlo być....

Mordko kochana, prawie siedzisz w mojej głowie. Tylko na jaką cholerę wklejasz 50 cm wszystkiego. Ja to znam. A im i tak tym nie pomożesz.

Krótki wykład z politologi stosowanej.
Jest impreza. Ludzie dyskutują o wyborach w hameryce. Zanim jeszcze blondyn został prezydentem. Ja się na polityce nie znam, więc się nie odzywam. Jedna dziewczyna mówi: 'wybrany zostanie ten, który został wybrany'. Za ten tekst ja pokochałem.

Inna sytuacja. Wybierają sołtysa wioski. Jeden na plakatach obiecywał nie tylko uwolnienie od smogu, ale nawet uwolnienie 3 ulic od smogu. Raptem jest ich 5. Pewnie planował akwarium albo inny słoik.Pokazałem palcem, że zwycięży ten, co ma na plakatach najmniej napisane. Zgadłem. Na sylwestra strzelać nie mogę, bo podobno zwierzątka maja depresje. Do tęczy dołączył się za moje pieniądze tak, że niedługo będę musiał zdefiniować nowy kolor tęczy.

Teraz ekonomicznie. Są firmy. Dwie: CC i PC. Produkują płyny gazowane od czarnych, przez pomarańczowe, zielone, skończywszy na białych. Ludzie to nazywają konkurencją. Jak nazwałem to opatentowanym dawaniem wyboru ludziom i wspólnym zarabianiem, to mało mnie nie zabili, bo im nie pasowało do ułożonego świata. Podawałem na dowód różne przykłady. Nic to nie dawało.

Nie będę zadawał pytań: jaki macie wybór? Niektórzy od 30 lat wybierają. I co wybrali?
Polska to nawet duże państwo. Położone w cholernym miejscu, ale z drugiej strony w bardzo dobrze tranzytowym. Po 30 latach mam wyrób autostrado podobny, i niedokończony. Jeden obiecał mi drugą Japonię. Teraz, ten niski, obiecuje mi gospodarkę większą niż z RFNu.
Przed 1939 inwestowano we flotę. Sprawdźcie linie brzegową na mapach - czyli czego ta flota niby miała by bronić.

Chcecie pisać o polityce na stronie ŚJ w PL, to musicie wziąć pod uwagę, że tak wam cło na emisje CO2 wprowadzą, że kwiatki w doniczkach zwiędną. Jakie kolory tęczy odkryjecie, to już nie moja bajka.

Pojęcie ciszy wyborczej? Szybciej zrobię hulajnogę, która na Księżyc poleci. To jest cały sens ciszy wyborczej. Kto wynalazł takie pojęcia?

Aż muszę sprawdzić, co takiego ciekawego wybrali mi na wiosce. Może tą, co sobie na plakat wyborczy wstawiła zdjęcie z przed 30 lat?


Offline stinkfist34

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Październik, 2019, 11:10 »
Jeszcze jedna uwaga, co zauważyłem u ludzi? Brak zrozumienia pojęcia wolności. Wolność nie jest wtedy kiedy ktoś wam na coś pozwoli ale wtedy gdy nawet nie bierze pod uwagę możliwości wprowadzenia zakazu;) Dziś Polacy wybrali nowego - starego zarządce niewolników. Osobiście uważam, że ludzie od 30 wybierają tych samych ludzi i z uporem maniaka oczekują innych efektów. Cudów nie będzie. Kwestii ekonomicznej nie można porównywać do politycznej. Bo wo odniesieniu do polityki twój przykład Moysesa jest mniej więcej trafny. W ekonomi jest inaczej bo wracając rano z imprezy biorę ubera za 30PLN, a nie taksę za 60PLN. Nie można zmienić w Polsce nic nie zmieniając niewolniczego myślenia.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Październik, 2019, 11:24 »
(mtg): niewolnictwo było, jest i będzie jakby nie patrzyć , w tym wszystkim JESTEM ekonomem  >:D


Offline Siedemtwarzy

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Październik, 2019, 11:35 »
Polacy pokazali za czym tęsknią. Za marną, bo marną ale stabilizacją. Wolą dostać 500+, pracować na etacie 8 godzin, wrócić, posiedziec przed tv, wyjechać na jakieś last minute. Dostac 13 emeryture w przypadku emerytow. Nikt nie chce ryzykować, robić nie wiem jakich biznesów. I do tego momentu jest ok. Tylko władza aktualna mówi, że ci co tego nie chcą to złodzieje i oszuści. Szkodniki. Trzeba im śrubke przykręcić. Uwielbiam te opowieści, jako to uszczelnili Vat. Przecież  Vat w najwiekszej czesci płacą ci najbiedniejsi. Kiedys wykoanwca machnal reka i nie wystawił babuleńce faktury, teraz na byle gowno wystawiaja bo sie boja. Kto za ten Vat płaci, przecież nie ten wykonawca tylko babuleńka z tej 13.
Takze szykuja sie nam ciekawe 4 lata. Zobaczymy gdzie to zawiezie Polske.


Offline stinkfist34

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Październik, 2019, 11:44 »


Polacy pokazali za czym tęsknią. Za marną, bo marną ale stabilizacją. Wolą dostać 500+, pracować na etacie 8 godzin, wrócić, posiedziec przed tv, wyjechać na jakieś last minute. Dostac 13 emeryture w przypadku emerytow. Nikt nie chce ryzykować, robić nie wiem jakich biznesów. I do tego momentu jest ok. Tylko władza aktualna mówi, że ci co tego nie chcą to złodzieje i oszuści. Szkodniki. Trzeba im śrubke przykręcić. Uwielbiam te opowieści, jako to uszczelnili Vat. Przecież  Vat w najwiekszej czesci płacą ci najbiedniejsi. Kiedys wykoanwca machnal reka i nie wystawił babuleńce faktury, teraz na byle gowno wystawiaja bo sie boja. Kto za ten Vat płaci, przecież nie ten wykonawca tylko babuleńka z tej 13.
Takze szykuja sie nam ciekawe 4 lata. Zobaczymy gdzie to zawiezie Polske.

Czy jest coś złego w takim życiu? W twojej wypowiedzi brzmi to negatywnie. 500 PLN?? Nie wiem czy komuś to naprawdę pomaga. Te 500 PLN to wręcz śmiesznie mało biorąc pod uwagę zwiększenie kosztów życia. A emerytura?? No ja na nią nie liczę. Raczej jej nie dstanę, a jeżeli już to wegetatywną. Oczywiście VAT jest przerzucany na konsumentów. Raczej nie zawiezie nas w to dobre miejsce;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Siedemtwarzy

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Październik, 2019, 12:30 »
Stinkfist, nie mam nic przeciwko takiemu życiu, jeśli to tak odebrano to przepraszam. Mam tylko przeciw, że ci ktorzy wybierają inny model, powiedzmy bardxiej kapitalistyczny, są coraz bardziej napiętnowani, przez władze.
Co do 500 PLN, to nadal są duże pieniądze. Może w dużych miastach, aglomeracjach nie. Jednak, w mniejszych miejscowościach, wioskach to dwojka dzieci i 1000 złotych na nie, to kasa, która daje dobre żarcie przez miesiac.



BetMen

  • Gość
Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Październik, 2019, 13:20 »
Wejście do Sejmu SLD,PSL a szczególnie Konfederacji pokazuje że jest jeszcze w tym kraju miejsce na inne poglądy niż większości...
Marzy mi się założenie partii,która połączy konserwatyzm z nowoczesnością,ale nie tylko poprzez hasła a konkretne działania!  >:D


Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Październik, 2019, 14:33 »
Marzy mi się założenie partii,która połączy konserwatyzm z nowoczesnością,ale nie tylko poprzez hasła a konkretne działania!  >:D
tak pół żartem pół serio to jest taka partia, nazywa się Wiosna :)

parę miesięcy temu niesamowicie rozbawił mnie artykuł o dwóch gejach posiadających obywatelstwo polskie którzy wzięli ślub za granicą (obaj panowie musieli w zagranicznym urzędzie przedstawić zaświadczenia z USC w Polsce)

obydwaj panowie oszukali USC w ten sposób że każdy z nich napisał że potrzebuje dokument służący do zawarcia małżeństwa z osobą mającą obywatelstwo polskie i mieszkającą za granicą - przez co urzędnicy pomyśleli że chodzi o dwa normalne heteroseksualne małżeństwa)

w tym że konkretni dwaj mężczyźni oszukali polski USC nie ma nic zabawnego, ale rozśmieszyło mnie wyjaśnienie DLACZEGO zależało im na zawarciu małżeństwa

otóż dlatego, że reprezentują KONSERWATYWNE podejście do życia, a jednym z przejawów owego konserwatyzmu jest "staroświeckie" pragnienie zawarcia i zarejestrowania małżeństwa
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Październik, 2019, 14:40 »
   Z jednej strony, rząd daje pieniądze i napewno dla niejednej rodziny jest to dużym wsparciem.
   Ale z drugiej strony, jak czytam informacje, że żywność w tym roku poszła do góry o ponad 36% ...
   To wygląda na to, że z jednej strony dają, z drugiej zabierają w różny sposób.
   Chyba trzeba by było szukać innego rozwiązania.
   A wielu nie podejmuje pracy, bo mają +500.

Polacy pokazali za czym tęsknią. Za marną, bo marną ale stabilizacją. Wolą dostać 500+, pracować na etacie 8 godzin, wrócić, posiedziec przed tv, wyjechać na jakieś last minute. Dostac 13 emeryture w przypadku emerytow. Nikt nie chce ryzykować, robić nie wiem jakich biznesów. I do tego momentu jest ok. Tylko władza aktualna mówi, że ci co tego nie chcą to złodzieje i oszuści. Szkodniki. Trzeba im śrubke przykręcić. Uwielbiam te opowieści, jako to uszczelnili Vat. Przecież  Vat w najwiekszej czesci płacą ci najbiedniejsi. Kiedys wykoanwca machnal reka i nie wystawił babuleńce faktury, teraz na byle gowno wystawiaja bo sie boja. Kto za ten Vat płaci, przecież nie ten wykonawca tylko babuleńka z tej 13.
Takze szykuja sie nam ciekawe 4 lata. Zobaczymy gdzie to zawiezie Polske.
   Dokładnie tak.
   Moja mama powiedziała, że będzie głosowała na PiS.
   Bo oni dadzą 13 do emerytury.
   I nie zastanawia się nad tym, że w inny sposób te pieniądze będzie musiała oddać państwu.
« Ostatnia zmiana: 14 Październik, 2019, 14:43 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Storczyk

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Październik, 2019, 16:03 »
Szczerze mówiąc nie zaobserwowałam, aby 500+ bylo pretekstem, aby nie pracować. Zaprzyjazniam sie z pewna mamą w syna klasie, mama czwórki dzieci od 2 do 13 lat  Dziewczyna  pracowała zanim weszło i teraz jak dostaje, na dzieci i to na caly etat ....


Offline stinkfist34

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Październik, 2019, 16:03 »
Najlepiej żeby państwo po prostu ludziom pieniędzy nie zabierało jak pisał Feliks Koneczny
"Zamożność społeczeństwa rezerwą skarbu publicznego, a nie przeciwnie. System podatków, obmyślony przez nieuków, wyradza się łatwo w antyspołeczny. Utrudniając dochodzenie do zamożności, staje się narzędziem złodziejskim. Któż kogo okrada? Państwo samo siebie! W gospodarce antyspołecznej trzeba podatków coraz nowszych, a coraz uciążliwszych; z coraz większymi zaległościami, a więc i ze skarbem coraz bardziej pustym. Zdzierstwo podatkowe osłabia siłę podatkową; stanowi przeto nonsens. Stanowi wskazówkę niewątpliwą, że rządy znalazły się w ręku osób niewłaściwych i dla państwa niebezpiecznych."