Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Czy pójdziesz na wybory?

zdecydowanie tak
22 (56.4%)
raczej tak
6 (15.4%)
nie wiem
2 (5.1%)
raczej nie
1 (2.6%)
zdecydowanie nie
8 (20.5%)

Głosów w sumie: 37

Głosowanie skończone: 14 Październik, 2019, 00:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wybory parlamentarne 13.10.2019  (Przeczytany 6434 razy)

Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Październik, 2019, 18:23 »
ja trzymam kciuki za zwycięstwo sił konserwatywnych obyczajowo
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Snowid

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Październik, 2019, 18:55 »
Oby Konfederacja weszła do sejmu, liczę po cichu na jakąś partię prawicową i liberalną gospodarczo.
Wybór między socjalistami pobożnymi, bezbożnymi i tęczowymi mnie odstręcza.


Offline stinkfist34

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Październik, 2019, 18:58 »
Oby Konfederacja weszła do sejmu, liczę po cichu na jakąś partię prawicową i liberalną gospodarczo.
Wybór między socjalistami pobożnymi, bezbożnymi i tęczowymi mnie odstręcza.
Konfederacjia to tak naprawdę jedyna nadzieja żeby PiS nie rządził samodzielnie. Jeżeli Konfederacja się nie dostanie to PiS zapewne zdobędzie większośc w sejmie wszystko przez system wyborczy w Polsce.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Październik, 2019, 19:08 »
zabawię sie w proroka, zobaczymy ile z moich przepowiedni spełni sie...

obstawiam 4,99% dla Konfederacji czyli JKM wybije sobie zęby potykając sie o próg wyborczy

dodatkowo, Angela Merkel przeforsuje Donalda T. na szefa EPL przez co rozstrzygnie z półrocznym wyprzedzeniem wynik wyborów prezydenckich w Polsce

obstawiam także że Pis zdobędzie około 245-250 mandatów i że Plaftorma (jeszcze nie teraz ale dopiero w styczniu 2020) pęknie na kilka części a niektóre z nich wejdą w kooperatywę z PiS-em który w ten sposób uzyska większość konstytucyjną 307 mandatów

naśladowców Wojciecha Kałuży będzie co prawda mniej niż stu, ale spokojnie wystarczy do zmiany konstytucji

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline stinkfist34

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Październik, 2019, 19:13 »
zabawię sie w proroka, zobaczymy ile z moich przepowiedni spełni sie...

obstawiam 4,99% dla Konfederacji czyli JKM wybije sobie zęby potykając sie o próg wyborczy

dodatkowo, Angela Merkel przeforsuje Donalda T. na szefa EPL przez co rozstrzygnie z półrocznym wyprzedzeniem wynik wyborów prezydenckich w Polsce

obstawiam także że Pis zdobędzie około 245-250 mandatów i że Plaftorma (jeszcze nie teraz ale dopiero w styczniu 2020) pęknie na kilka części a niektóre z nich wejdą w kooperatywę z PiS-em który w ten sposób uzyska większość konstytucyjną 307 mandatów

naśladowców Wojciecha Kałuży będzie co prawda mniej niż stu, ale spokojnie wystarczy do zmiany konstytucji
Wszyscy znają starą prawdę, że nie ważne kto głosuje ale kto liczy głosy;) mam nadzieję, że chociaż trochę się mylisz w przewidywaniach bo jak tak dalej pójdzie to będzie ciężko;/

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Październik, 2019, 19:33 »
Wszyscy znają starą prawdę, że nie ważne kto głosuje ale kto liczy głosy;)
tutaj mogę wszystkich pocieszyć: zasiadałem wielokrotnie w komisjach wyborczych i mogę powiedzieć że liczenie głosów jest naprawde uczciwe, gdyż w komisji siedzą przedstawiciele różnych komitetów - np. przedstawiciel PO nie pozwoli sfałszować na korzyść PiS natomiast przedstawiciel PiS nie pozwoli sfałszować na korzyść PO
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline stinkfist34

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Październik, 2019, 19:51 »


tutaj mogę wszystkich pocieszyć: zasiadałem wielokrotnie w komisjach wyborczych i mogę powiedzieć że liczenie głosów jest naprawde uczciwe, gdyż w komisji siedzą przedstawiciele różnych komitetów - np. przedstawiciel PO nie pozwoli sfałszować na korzyść PiS natomiast przedstawiciel PiS nie pozwoli sfałszować na korzyść PO

Czyżby?? To chyba zależy od komisji, wszakże wszyscy pamiętają wybory do samorządów kilka lat temu i ogłoszenie wyników po chyba tygodniu. To tylko taka sugestia;) być może całkowicie bzdurna.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Mania

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Październik, 2019, 19:53 »
Idziemy! Mąż jedzie setki kilometrów specjalnie by oddać głos. A w niedziele piękne selfi na tle urny!


Offline Snowid

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Październik, 2019, 20:07 »
Konfederacja dostaje na chwilę obecną 9% w sondażach, więc jestem optymistą. W końcu jakaś rysa na magdalenkowym czerwonym układzie.

To chyba zasługa wczorajszego wystąpienia dr. Mentzena w debacie na Polsacie, w której merytorycznie wyróżnił się na tle populistycznej paplaniny przedstawicieli partii głównego ścieku.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2019, 20:11 wysłana przez Snowid »


Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Październik, 2019, 20:10 »
To tylko taka sugestia;) być może całkowicie bzdurna.
zdaję sobie sprawę że nie wszystkich przekonam, ale naprawdę system liczenia głosów w Polsce jest co do zasady uczciwy a próba fałszerstwa co do zasady trudna.

Oczywiście są tak przeklęte miejsca jak Wałbrzych (gdzie sądownie udowodniono ewidentny przekręt) ale to są wyjątkowe wyjątki
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Październik, 2019, 21:18 »
Konfederacja dostaje na chwilę obecną 9% w sondażach,
więc dostaną 4,55% a może nawet 4,99%

na jakikolwiek sukces sił wolnorynkowych przed śmiercią Janusza Korwin-Mikke nie ma co liczyć

dopóki on żyje i bredzi (a to że Putin to super kandydat na prezydenta Polski, a to że pedofile sa spoko, a to że kobiety są głupsze, a to że zawsze kobietę sie gwałci mniej lub bardziej, itd. itp.) to nie ma szans aby środowiska wolnościowe zdobyły mandaty w Sejmie
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Snowid

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Październik, 2019, 21:25 »
Teraz został schowany do pudła i siedzi cicho. O przekroczenie progu jestem spokojny.

Ale i tak mam to gdzieś, ponieważ Polska jest krajem przegranym demograficznie i ekonomicznie. W tej pięciolatce stąd uciekam i szukam szczęścia jak najdalej od toksycznego państwa


Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Październik, 2019, 21:48 »
a tak na marginesie: które europejskie państwo wg Korwina jest najwspanialsze (poza Rosją, oczywiście)?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Snowid

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Październik, 2019, 21:53 »
a tak na marginesie: które europejskie państwo wg Korwina jest najwspanialsze (poza Rosją, oczywiście)?!
Nie wiem, nie jestem wielkim fanem Korwina.
Na chwilę obecną jego partia to jedyna opcja, która może wnieść świeży powiew na tą zabetonowaną scenę.
Antyszczepionkowców i innych oszołomów jestem w stanie przeboleć. Polskiej polityki nie da się już bardziej spierd***, a nuż coś dobrego może uda im się zrobić


Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Październik, 2019, 22:01 »
Polskiej polityki nie da się już bardziej spierd******, a nuż coś dobrego może uda im się zrobić
jak nie, jak tak ;)

póki co, ZUS dla jednoosobowego przedsiębiorcy jest czterocyfrowy, a mógłby być np. pięciocyfrowy :)

póki co, VAT wynosi 23% a nie np. 32% :)

no i podatek dochodowy jest niższy od 90% ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)