Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA  (Przeczytany 7617 razy)

Offline John

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Lipiec, 2019, 12:58 »
To jest cytat?

pierwsze zdanie to ode mnie bo sam przez wiele lat prowadziłem "studium strażnicy" to wiem coś o tym

pełny cytat znajdziesz w książce "zorganizowani" i właśnie tam od lat w poprzednich wydaniach jest mowa o "studium strażnicy"


dwaswiaty

  • Gość
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Sierpień, 2019, 18:29 »
Pamietam jak dziś otrzymane skarcenie od grona starszych. Wszedlem na mównice po zakończonym wykładzie, podziękowałem bratu i użyłem słów :
A teraz zapraszamy brata x do przeprowadzenia studium Biblii przy pomocy strażnicy.

Po zebraniu usłyszałem że mam tak nie mówić. Bo to jest studium strażnicy.
Na co spytałem : aha, czyli Biblii nie studiujemy?
Na co juz odpowiedzi nie usłyszałem, tylko pogardliwe spojrzenie.

Brat X prowadził studium Strażnicy, a nie Biblii 😀. W sumie to miał rację...

Nazwa zebrania to studium Strażnicy. Jest też Zborowe Studium Biblii, i jak je wprowadzać: zapraszamy brata X do przeprowadzenia studium Biblii przy pomocy książki?
Niektóre grona to mają poważne problemy...


Offline Gremczak

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Sierpień, 2019, 21:09 »
Co myślicie o słowach ze strażnicy z Maja 2019 strona 28 punkt 9

"9 Studium Strażnicy to studium Biblii........."

Czyli ?..................................................................
Ja myślę ,że nie jest to ani studium strażnicy ani studium biblii. Jest to zwykłe omówienie tak po łepkach jakichś tam myśli.Chyba nie na tym polega studium.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Sierpień, 2019, 21:38 »
jaka jest różnica? studium bilbli na podstawi strażnicy<a>studium strażnicy na podstawie bibli?
co to zmienia :o 8-)

zawsze myślisz jak strażnica ;D jak Moris powie że nastał armagedon to i tak wszyscy musza uwierzyć
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2019, 21:40 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Gremczak

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Sierpień, 2019, 21:45 »
Mnie w tym nie pasuje użycie takiego wyrażenia jak studium


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Sierpień, 2019, 21:59 »
Mnie w tym nie pasuje użycie takiego wyrażenia jak studium

Pełna zgoda.

Nie piszę więcej.

Pajace studiują przez minutę 1 wers.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Sierpień, 2019, 22:12 »
kiedyś za czasów komuny mieliśmy pod sklepem" samem" takiego Rycha" ,jak zapewne w każdej szanującej się polskiej dzielnicy w tamtym okresie każdy pewno miał takiego Rycha
on punkt godz 12 przez blisko 10lat jak pamiętam
stawał na rogu wyciągał wino i jedną ręką przechylał jak by grał na trąbce

każdy wtedy mówił że jest 12a bo Rychu hejnał wytrąbia ale on miał na to inne zdanie
zawsze mówił że on studiuje  8-)

kiedyś się przyglądałem Rychu nie zostawiał ani kropli a jak jakaś została to wyssał do końca tak sobie myślę że
on sie by to WTS nie nadawał bo był wnikliwy
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2019, 22:21 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline josh82

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Sierpień, 2019, 12:02 »
Byłem na wczorajszym zebraniu , dostałem papierową Strażnicę i podkreślałem sobie niektóre fragmenty. W dziewiątym akapicie zrobiłem takie podkreślenia (pogrubię tutaj):

"Studium Strażnicy to studium Biblii. Zwracaj więc uwagę na wersety, szczególnie te, które będą odczytane na zebraniu. Staraj się wychwycić, w jaki sposób użyte w nich słowa i wyrażenia przekazują myśl omówioną w akapicie. Zastanawiaj się nad treścią czytanych wersetów i nad tym, jak mógłbyś zastosować to, czego się z nich uczysz (odczytaj Jozuego 1:8)."

Patrzyłem na to przez chwilę i przyszło mi do głowy, że to wygląda jak ukryta wiadomość: "Studiując Biblię czytaj tylko te wersety, które potwierdzają to co czytasz w Strażnicy".


A teraz krótka analiza pierwszego zdania: "Studium Strażnicy to studium Biblii."

Psalm 62:9
 "Doprawdy, tchnieniem są synowie ziemskiego człowieka,
kłamstwem są synowie ludzcy.
Położeni na wadze, wszyscy razem są lżejsi niż tchnienie.
"

Biblia nazywa ludzi kłamstwem
Ciało kierownicze, to ludzie = CK to kłamstwo.
Bóg jest prawdą = Słowo Boże jest prawdą.
CK jest kłamstwem = słowo CK (Strażnica) to kłamstwo.

A zatem

Studium Strażnicy to studium Biblii.

należy odczytaj jako:

Studium Kłamstwa to studium Prawdy.


Dziękuję za uwagę.


Offline dziewiatka

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Sierpień, 2019, 15:35 »
Każdy może nazywać jak chce ,studium, pierdzenie czy cokolwiek jesteśmy w stanie wymyślić.Tylko warto zastanowić się jak jako świadkowie podchodziliśmy do tego zebrania.Jak niejednokrotnie przekopywaliśmy się przez sterty strażnic by lepiej zrozumieć lub wyjaśnić temat lub na podstawie strażnicy zrobić instrukcję ,jak żyć.To prawda   ze może to ryć beret ale tak było.W moim przekonaniu to jest powód by nie opluwać własnych wysiłków.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Sierpień, 2019, 14:59 »

Warto poświęcić czas


Offline Wiedza

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 16:10 »
Problemy z interpretacją listów Pawła wynikają z tego, że to nie są pisma natchnione tylko apokryfy tak jak ewangelia Łukasza i Marka. To dzięki dołączeniu listów...........

Co ty bredzisz? To po co Jan w swoim objawieniu pisałby o Jezusie który pisze o zborach? O tych do których też Paweł odwiedzał? A to długo po wizytach Pawła było. Jeśli to byłaby nie prawda to inne listy mówiłyby o tym!! Bóg nie zostawiłby Pisma świętego które jest skażone do cna. Pismo też nie może być tak proste w czytaniu ponieważ wszyscy badacze pism byliby najmądrzejsi na świecie, a to właśnie mądrość przed bystrymi ludźmi tego świata została zakryta przez Boga.
Kolejna teoria płaskiej ziemi. Z początku wydaje się logiczna ale jak się spojrzy na więcej argumentow to od razu śmierdzi to spiskiem.


Offline josh82

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 17:07 »
2 list Piotra 3:15,16  (Uwspółcześniona Bibia Gdańska):

"2Pt 3:15  A cierpliwość naszego Pana uważajcie za zbawienie, jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was;
2Pt 3:16 Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które, podobnie jak inne Pisma, ludzie niedouczeni i nieutwierdzeni przekręcają ku swemu własnemu zatraceniu. "

Wygląda na to, że Piotr zaliczał listy Pawła do Natchnionych Pism.



Offline Gremczak

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 22:15 »
2 list Piotra 3:15,16  (Uwspółcześniona Bibia Gdańska):



Wygląda na to, że Piotr zaliczał listy Pawła do Natchnionych Pism.
To nic dziwnego.Przecież należał do tej samej sekty.


Offline josh82

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 22:24 »
To nic dziwnego.Przecież należał do tej samej sekty.

Odniosłem się do wypowiedzi AndrzejK, w której wskazywał autorytet Piotra, jednocześnie podważając autorytet Pawła.


Problemy z interpretacją listów Pawła wynikają z tego, że to nie są pisma natchnione tylko apokryfy tak jak ewangelia Łukasza i Marka. To dzięki dołączeniu listów Pawła i tych dwóch ewangelii mogło powstać takie zamieszanie wśród religii z gruntu chrześcijańskich. Paweł i Łukasz to koledzy, jeden uwiarygadnia drugiego a obaj szerzą herezję. Przeczytajcie początek ewangelii Łukasza, nawet nie wspomina o natchnieniu swojego dzieła, to jego prywatne wypociny skażone herezją. Tylko on pisze o jakiejś dziwnej przypowieści o bogaczu i Łazarzu, która posłużyła wielu odłamom religijnym na spory i interpretacje stały się źródłem zamętu. A Paweł, tak bardzo uwiarygodniony w Dziejach Ap. to faryzeusz, swoimi listami wprowadził wiele zamętu, dzięki swym satanistycznym wywodom na temat działania ducha wprowadził zamęt na świecie, jego opis zebrań gdzie dochodzi do mówienia językami, jeden mówi inny tłumaczy to msze satanistyczne na czym wzorują się zielonoświątkowcy. Nawet u SJ Paweł jest bardziej ceniony niż Piotr. Mało tego, oszust Łukasz przedstawia scenę jak to Paweł gani Piotra, co ma świadczyć o tym, że Piotr to ktoś słabszy duchowo. Pan Jezus przez ponad 3 lata kształcił swoich uczniów na apostołów, to do Piotra zwracał się "paś owieczki moje" i nagle zmienił zdanie? Powołał apostoła z faryzeuszy? Po co?

« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2019, 22:26 wysłana przez josh82 »


Offline Domin99

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Październik, 2019, 13:15 »
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli....
2 list Piotra został odrzucony przez Kalwina, ponieważ uważał, że list ten jest napaścią na nauki Pawła.
Prawidłowe tłumaczenie słowa  z 2 Piotra 3:16-17 gdy mowa o rzeczach trudnych to błędne tłumaczenie słowa DYSNOETAS, czyli rzeczy bez sensu!!!!  Paweł głosił nauki samo wykluczające się.
Lucian używa tego samego słowa DYSNOETAS aby opisać głupoty fałszywych proroków.
"niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie" czyli Paweł  zwodził uczni Jezusa aby nie przestrzegali prawa,świętego prawa wolności jak nauczali prawdziwi apostołowie  Jezusa.