Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego  (Przeczytany 16687 razy)

Offline Niezapominajka

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Lipiec, 2019, 18:38 »
Ja Ci mogę powiedzieć co bym zrobił w takiej sytuacji. Dla mnie nie ma tu molestowania seksualnego - brak obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej (kretyńskie rozróżnienie, ale teraz w prawie taka moda - można podziękować tym co zwalczają teraz pedofilię m.in. u Świadków Jehowy, bo oni nam takie prawo skroili). A co do opisanej sytuacji - jeżeli miałbym to ruszyć karnie to bym próbował to kwalifikować jako znęcanie się - art. 207 k.k., ale nie wiem czy by się utrzymało.

A z sytuacji jest prostsze i skuteczniejsze wyjście - anonimowy lub nie donosik do sądu opiekuńczego o wygląd w sytuację małoletniego dziecka, ze szczegółowym opisem problemu i wskazaniem świadków do przesłuchania itd. Dodałbym, że występuje zagrożenie demoralizacją na tle seksualnym.

Sąd opiekuńczy bez względu na to czy taki mały niewinny donosik jest anonimowy czy też nie ma obowiązek wszcząć postępowanie w sprawie i nie jest związany ściśle kodeksem karnym. Oceniałby szkodliwość zachowań ojca wobec syna z punktu widzenia jest prawidłowego rozwoju.

Tatra :) to się nazywa przemoc seksualna emocjonalna, a przynajmniej tak mnie uczono.

W tej prawdziwej historii chcę wskazać na ogromną ciemnotę w zborach, nawet wśród starszych.
Dlatego jest takie pobłażanie, pole do rozkwitu wszelkiego rodzaju zboczeń i zamulenia umysłów.
(Bo skoro starsi nie reagują to jest ok).
Panowie z zarządu Nadarzyn tak ufają swoim kolesiom starszym w zborze, że nawet nie poinformują działu prawnego.
I błędne koło się toczy.
A za kilka kilkanaście lat mały chłopiec będzie dużym chłopcem, potem dorosłym mężczyzną i.....?

Podnoszenie świadomości i jeszcze raz podnoszenie świadomości wśród ludzi.
Niestety SJ są grupą hermetycznie zamkniętą, a szkolenia mają na podstawie strażniczek, na poziomie tak niskim, że aż strach.
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Lipiec, 2019, 18:45 »
Tatra :) to się nazywa przemoc seksualna emocjonalna, a przynajmniej tak mnie uczono.

W tej prawdziwej historii chcę wskazać na ogromną ciemnotę w zborach, nawet wśród starszych.
Dlatego jest takie pobłażanie, pole do rozkwitu wszelkiego rodzaju zboczeń i zamulenia umysłów.
(Bo skoro starsi nie reagują to jest ok).
Panowie z zarządu Nadarzyn tak ufają swoim kolesiom starszym w zborze, że nawet nie poinformują działu prawnego.
I błędne koło się toczy.
A za kilka kilkanaście lat mały chłopiec będzie dużym chłopcem, potem dorosłym mężczyzną i.....?

Podnoszenie świadomości i jeszcze raz podnoszenie świadomości wśród ludzi.
Niestety SJ są grupą hermetycznie zamkniętą, a szkolenia mają na podstawie strażniczek, na poziomie tak niskim, że aż strach.

Tak jest to przemoc, nawet seksualna. Jest to cholernie toksyczne.

 Ale nie jest to przestępstwo. Art. 200 k.k. stanowi, że odpowiedzialności karnej podlega ten kto obcuje z małoletnim (chodzi o immisjo penis) lub odbywa z małoletnim inną czynność seksualną (chodzi o jakiekolwiek zachowanie polegające na kontakcie fizycznym).

Więc zachowanie, które opisałaś nie wypełnia znamion czynu zabronionego opisanego ustawą w chwili jego popełnienia. Nie jest to zatem przestępstwo. Co najwyżej można próbować przypisać znęcanie psychicznie.

Dlatego ja bym szedł w sąd rodzinny, który ocenia stan faktyczny z punktu widzenia zagrożenia demoralizacją - niewątpliwe jest i z punktu widzenia zagrożenia prawidłowego rozwoju psychofizycznego - też niewątpliwie jest.

W sprawie donosików sąd opiekuńczy działa z urzędu, ma obowiązek wyjaśnić wszystkie wskazane w donosiku okoliczności i jeśli się potwierdzą:

- zmienić miejsce zamieszkania małoletniego i dać go mamie;
- zakazać tatusiowi utrzymywania z małoletnim kontaktu lub ograniczyć te kontaktu, np. poprzez udział kuratora (na koszt tatusia).

I hermetyczność środowiska nie jest problemem (stąd też wskazania na możliwość złożenia anonimowego zawiadomienia), sąd posłuży się biegłymi z możliwością doprowadzenia przez Policję na badania.

Jak się chce to się znajdzie rozwiązanie


Offline Cytryna

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:03 »
"Tak czytałem. I od razu Ci powiem, że Pan Roland zrobił poważny błąd idąc do sadu karnego. Jak chcesz mogę Ci szczegółowo wyjaśnić na priv dlaczego. Tu nie chcę sprzedawać wiedzy potencjalnym pedofila (nie możemy wykluczyć, że zaglądają jako goście na forum szukając wiedzy). "


Pan Roland powiadasz?? PEDOFIL Roland.Tak się martwisz błędem biednego gwałciciela swojej córki ,a nie o nią samą ? !! ZIMNE Twoje wywody oj zimne człowieku


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:05 »
"Tak czytałem. I od razu Ci powiem, że Pan Roland zrobił poważny błąd idąc do sadu karnego. Jak chcesz mogę Ci szczegółowo wyjaśnić na priv dlaczego. Tu nie chcę sprzedawać wiedzy potencjalnym pedofila (nie możemy wykluczyć, że zaglądają jako goście na forum szukając wiedzy). "


Pan Roland powiadasz?? PEDOFIL Roland.Tak się martwisz błędem biednego gwałciciela swojej córki ,a nie o nią samą ? !! ZIMNE Twoje wywody oj zimne człowieku

Masz rację powinno być "pan" Roland;) Przyzwyczajenie. Nie nie martwię się błędem pedofila i gwałciciela. Raczej martwię się tym, że ktoś na wyroku, który jest raczej wyjątkiem w tego typu sprawach buduje fałszywe przekonanie, że można wygłaszać pewne tezy nie narażając się na odpowiedzialność czy to karną czy cywilną. Chociażby przez próbę uświadomienia, że jak kogoś (człowieka, organizację) publicznie oskarżasz to musisz potem wykazać zgodnie z regułami procesowymi, że oskarżenie jakie wygłaszasz jest prawdziwe.

P.S. każdemu osobnikowi typu "pan" Roland życzę jak najwięcej takich błędów ze szczerego serca.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 19:08 wysłana przez Tatra »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:12 »
zastanawiam się poco ty żaglujesz w jakim celu paragrafami? przecież to nikogo na tym etapie nie interesuje
podajesz błędnie przypięte artykuły,poco to komu?

każdy wie że WtS jest na pozycji przegranej ze swoimi 100letnimi wewnętrznymi prawami
zostało jak mamut w lodzie z Arktyki ,i teraz na chywcika walą z modlitwami kolejną kupę którą lada dzień zobaczymy wszyscy

dziecko wie że od przypinania Art.KK. jest prokurator nie adwokat,ludzie w PL nie wiedzą jak
od 2mscy działa prawo w tym kierunku,a zmieniło sie dosłownie wszytko na wariata szybko po Ziobrowemu i dobrze
każde takie przestępstwo a nawet podejrzenie samo należy bezzwłocznie zgłosić organom ścigania

zmieniło sie też rozpatrywanie spraw wytyczne dla organów prowadzących takie sprawy
bo też jest po Ziobrowemu dyscyplinarki za błędy a każdy jeść chce szczególnie w prokuraturze

jedynym mankamentem to uzmysłowienie ludziom że WTS to klatka dla tego typu
zboczeńców ktoś nawet powiedział że raj i to trzeba uzmysłowić ludziom
że 2 świadków i całe blisko 100lat procedur to fanaberie

pedofile maja być świadomi co ich czeka
nic tu sie nie dowiedzą po za tym że 30lat na karku do odsiadki
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 19:15 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #65 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:14 »
zastanawiam się poco ty żaglujesz w jakim celu paragrafami? przecież to nikogo na ty etapie nie interesuje
podajesz błędnie przypięte artykuły,poco to komu?

każdy wie że WtS jest na pozycji przegranej ze swoimi 100letnimi wewnętrznymi prawami
zostało jak mamut w lodzie z Arktyki ,i teraz na chywcika walą z modlitwami kolejną kupę którą lada dzień zobaczymy wszyscy

dziecko wie że od przypinania Art.KK. jest prokurator nie adwokat,ludzie w PL nie wiedzą jak
od 2mscy działa prawo w tym kierunku,a zmieniło sie dosłownie wszytko na wariata szybko po Ziobrowemu i dobrze
każde takie przestępstwo a nawet podejrzenie samo należy bezzwłocznie zgłosić organom ścigania

zmieniło sie też rozpatrywanie spraw wytyczne dla organów prowadzących takie sprawy
bo też jest po Ziobrowemu dyscyplinarki za błędy a każdy jeść chce szczególnie w prokuraturze

jedynym mankamentem to uzmysłowienie ludziom że WTS to klatka dla tego typu
zboczeńców ktoś nawet powiedział że raj i to trzeba uzmysłowić ludziom
że 2 świadków i całe blisko 100lat procedur to fanaberie

pedofile maja być świadomi co ich czeka
nic tu sie nie dowiedzą

Chociażby po to, że WTS nie zrobiło forum ŚJ w Polsce prezentu takiego jak Kaziu Marcinkiewicz Izabel Marcinkiewicz. Jak to szło. Izabel ma zakaz pisania o Kaziu pod rygorem zapłaty 10 000 złotych za każdy wpis....i tak do zakończenia kilkulteniego procesu.

Taki chcesz cel osiągnąć?


Offline Niezapominajka

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:17 »
UWAGA AWARIA :)
Jeśli te wpisy czyta zagubiona mama która ma podobny problem jak opisałam i dowie się że sąd ma obowiązek ….to źle?
To źle że nie będzie musiała zapłacić za prawnika tylko od razu pójdzie do sądu i otrzyma pomoc?

Luuudzie  wyluzujcie, pomyślcie o innych.
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #67 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:30 »
UWAGA AWARIA :)
Jeśli te wpisy czyta zagubiona mama która ma podobny problem jak opisałam i dowie się że sąd ma obowiązek ….to źle?
To źle że nie będzie musiała zapłacić za prawnika tylko od razu pójdzie do sądu i otrzyma pomoc?

Luuudzie  wyluzujcie, pomyślcie o innych.

Zwłaszcza, że sporo osób nie wie, że tak można zrobić. I na przykład nie decydują się na złożenie sprawy o władzę rodzicielską lub ograniczenie takiemu tatusiowi kontaktów ze względu na obawę przed ostracyzmem.

Takie anonimowe zawiadomienie daje poczucie poufności.

I oczywiście sąd opiekuńczy rozpocznie postępowanie, gdzie może albo samodzielnie albo na wniosek ustanowić dla dziecka kuratora (czyli takiego jakby adwokata - najczęściej zostanie nim adwokat lub radca prawny). Również rodzic będzie stroną postępowania rozpoczętego przez sąd z urzędu. Wtedy ma prawo:
- albo ustanowić adwokata ze wskazaniem, że reprezentując rodzica adwokat ma obowiązek uwzględnić słuszny interes dziecka i jego bezstronną reprezentację = wniosek o ustanowienie dla dziecka kuratora procesowego;
- albo wnieść o ustanowienie pełnomocnika z urzędu i zgłosić mu taką sugestię.

Więc rodzic - Świadek Jehowy nie jest w takiej sytuacji bezbronny i może podjąć działania chroniące swoje dziecko bez narażenia się na negatywny odbiór ze strony braci i sióstr. Ma świetną obronę Sąd sam rozpoczął, nie wiem skąd wpadł na ten pomysł.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:38 »
UWAGA AWARIA :)
Jeśli te wpisy czyta zagubiona mama która ma podobny problem jak opisałam i dowie się że sąd ma obowiązek ….to źle?
To źle że nie będzie musiała zapłacić za prawnika tylko od razu pójdzie do sądu i otrzyma pomoc?

Luuudzie  wyluzujcie, pomyślcie o innych.

Oczywiście po akcji" niemów nikomu " dużo kancelarii bądź mecenasów stara się pomóc nie odpłatnie
nie chodzi tu o przyznanie adwokata z urzędu ale o zaangażowanie społeczne pro bono  naprzykład
mecenas Anną Frankowską bardzo pięknie działa w tym zakresie i wieki hołd za zaangażowanie
https://www.rp.pl/Opinie/306109955-Ofiary-ksiezy-pedofilow-milcza-latami---wywiad-z-adwokat-Anna-Frankowska-Prawnikiem-Pro-Bono-2018.html

powstało też dużo innych fundacji które w takich sytuacjach starają się pomóc zdobyć wsparcie prawnika
po akcji Ziobry jak by niektórzy się otworzyli niemal w każdym wojewódzkim mieście można znaleźć
taka osobę z uprawnieniami aby mogła nam pomóc,w kwestii prawnej która naprawdę zrobiła zwrot o 180stopni

wiem że fundacja może źle się kojarzyć ale to usługi naprawdę na najwyższym poziomie
ponieważ zaangażowane tam osoby często znani prawnicy,mogą wyprostować choć trochę złamane życie
prowadząc sprawy w umiejętny fachowy sposób.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 19:41 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:39 »
Jeżeli uważasz Greenberg Traurig za głupków to Ci gratuluję. Bo m.in. ta Kancelaria obsługuje ŚJ, również w Polsce. No chyba, że taki Lejb Fogelman (nota bene kumpel Jarosława Kaczyńskiego) nie bardzo wie co robi.

I przywoływanie obrazków z common law do sytuacji w Polsce - wybacz porównywanie nieporównywalnego.

zaznaczenie dodałem

Głupkami to Ty ich nazwałeś, natomiast to że kumpel Kaczyńskiego, mnie to rybka.

Mój Prawnik studiował prawo z Kaczyńskim i się doktoryzował i nic z tego nie wynika.

Dla mnie dyskusja z Tobą się skończyła, nie lubię łapać wiatru. O rzeczach oczywistych się nie dyskutuje, natomiast przywołując paragrafy, masz rzeczywiście merytoryczne przygotowanie, by minąć prawo, tworzy się mnóstwo bzdur, by czytając nie wiedzieć o czym się czyta.


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #70 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:41 »
zaznaczenie dodałem

Głupkami to Ty ich nazwałeś, natomiast to że kumpel Kaczyńskiego, mnie to rybka.

Mój Prawnik studiował prawo z Kaczyńskim i się doktoryzował i nic z tego nie wynika.

Dla mnie dyskusja z Tobą się skończyła, nie lubię łapać wiatru. O rzeczach oczywistych się nie dyskutuje, natomiast przywołując paragrafy, masz rzeczywiście merytoryczne przygotowanie, by minąć prawo, tworzy się mnóstwo bzdur, by czytając nie wiedzieć o czym się czyta.
Oczywiście po akcji" niemów nikomu " dużo kancelarii bądź mecenasów stara się pomóc nie odpłatnie
nie chodzi tu o przyznanie adwokata z urzędu ale o zaangażowanie społeczne pro bono  naprzykład
mecenas Anną Frankowską bardzo pięknie działa w tym zakresie i wieki hołd za zaangażowanie
https://www.rp.pl/Opinie/306109955-Ofiary-ksiezy-pedofilow-milcza-latami---wywiad-z-adwokat-Anna-Frankowska-Prawnikiem-Pro-Bono-2018.html

powstało też dużó innych fundacji które w takich sytuacjach starają sie pomóc zdobyć wsparcie prawnika
po akcji Ziobry jak by niektórzy się otworzyli niemal w każdym wojewódzkim mieście można znaleźć
taka osobę z uprawnieniami aby mogła nam pomóc,w kwestii prawne która naprawdę zrobiła zwrot o 180stopni

No teraz to jest konstruktywne;) Zadbajmy o właściwe pocieszenie ofiar pedofilii w zborach i innych związkach wyznaniowych.

P.S. zobacz sobie kto to Lejb Fogelman a potem gadaj.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #71 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:44 »
Że tak powiem jeśli jesteś adwokatem czy radcą prawnym, to temat interesuje Cię z innej strony niż mnie.

W dupie mam poważny błąd zboczeńca. Zbok to zbok i trzeba go ukarać za wszelką cenę i ochronić przed nim otoczenie.

Polecam stronę: http://watchtowerdocuments.org/

Barbara Anderson - pracowała w biurze głównym w USA  - zajmuje się pomaganiem ofiarom pedofilów Świadków Jehowy.

Myślę że znajdziesz tam ciekawe materiały.

Dobre spostrzeżenie, jeżeli stać Tatrę, "Jasne pełne" ;), na obiektywizm to uczyni to i się zapozna z obszernym materiałem.


Offline Niezapominajka

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #72 dnia: 09 Lipiec, 2019, 19:53 »
I tak panowie chcąc pomóc ofiarom wykorzystywania seksualnego pokłócili się miedzy sobą.
Czytający świadkowie łapią się za brzuchy - tak się śmieją.

Brawo! Pokazaliście swoją mądrość! :(
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 20:07 wysłana przez Niezapominajka »
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #73 dnia: 09 Lipiec, 2019, 20:04 »
I tak panowie chcą pomóc ofiarom wykorzystywania seksualnego pokłócili się miedzy sobą.
Czytający świadkowie łapią się za brzuchy - tak się śmieją.

Brawo! Pokazaliście swoją mądrość! :(

Że się pokłócili, na temat pedofilii mam swoje i do tego bezdyskusyjne patrzenie, żadne paragrafy mnie nie interesują, żadne, w wieku od 7 do 9 roku życia, jeździła na mnie kuzynka mojego ojca, dziś jej nie ma wśród żywych i proszę nie pisz bzdur, wiem i rozumiem co to za świństwo, jak mało kto, ale tu mędrkuje, odczuwam wstręt i obrzydzenie do teoretyzowania w tym właśnie temacie.

Taką kanalię powinni "wymyszyć", nasypać soli a po tygodniu odstrzelić. powtórzę jeszcze raz, na tej płaszczyźnie nie ma pola do dyskusji, tak powołajmy specjalistów psychologów, psychiatrów, wyposażmy ich w sanatoria, baseny, korty, opiekę masażystek Tajskich i tak ogólnie podnieśmy podatki, bo ktoś na to musi dać.

Zgorzel się wycina, cały mój komentarz, co nie zmienia faktu, strażnica jedno, a tajne listy do starszych drugie.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #74 dnia: 09 Lipiec, 2019, 20:29 »
karać i jeszcze raz karać nie to żebym popierał w wyborach pana Ziobro
ale gdzieś tam te właściwe synapsy mu zatrybiły.. jak to polityk.

warto też sprawdzić czy taki braciszek WTS nie jest już na liście
może już nawet do służby razem chodzisz ,byle bez dzieci  ::)

rozpoznaj twarz 8-)

https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home

zobaczymy co przyniesie niedziela
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 20:43 wysłana przez UWAGA AWARIA »