Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dwóch świadków  (Przeczytany 2950 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Wrzesień, 2019, 23:30 »
DeepPinkTool
ja pierdykam wyrwało cie z obecnego czasu...co to było...?
oooo ja to miało mocnego kopa co......to? 8-) ::)

napisz do Ziobry że gwałt ma uzasadnienie biblijne 8-)
i zacytuj Pwt.Pr. 22:28,29]
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2019, 23:36 wysłana przez UWAGA AWARIA »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 07:06 »
DeepPinkTool
ja pierdykam wyrwało cie z obecnego czasu...co to było...?
oooo ja to miało mocnego kopa co......to? 8-) ::)

napisz do Ziobry że gwałt ma uzasadnienie biblijne 8-)
i zacytuj Pwt.Pr. 22:28,29]

 :) UWAGA AWARIA, napisz do Ziobry sam, jeśli masz potrzebę, masz o czym i widzisz w tym sens.  ;)
Ale jeśli nie rozumiesz o czym napisałem, a sądzę że nie rozumiesz lub skutecznie to udajesz, to powtórzę, przywoływany fragment Strażnicy nie dotyczył pedofilii i Australii. Tyle w temacie.  ;) ;D >:D


Offline coma

Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 07:48 »
DeepPinkTool

napisz do Ziobry że gwałt ma uzasadnienie biblijne 8-)
i zacytuj Pwt.Pr. 22:28,29]
I żeby kogoś za to zamknąć potrzeba dwóch świadków.

W artykule przyrównującym studium strażnicy do studium Biblii, powiedziano również, że najważniejsze zdanie, najważniejsza myśl znajduje się na początku akapitu.

Pierwsze zdanie w pytaniu z  komentowanych pytań czytelników:
"W Biblii czytamy, że do potwierdzenia faktów w jakiejś sprawie potrzeba przynajmniej dwóch świadków (Liczb 35:30; Powt. Pr. 17:6; 19:15; Mat. 18:16; 1 Tym. 5:19)."
Pierwsze zdanie w 1. akapicie:
"Fragment z Księgi Powtórzonego Prawa 22:25-27 nie dotyczy udowodnienia winy mężczyźnie".
No i proszę, teraz wiemy, że werset z Powt. Pr. nic nie zmienia. Nadal potrzeba dwóch świadków.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 08:32 »
I żeby kogoś za to zamknąć potrzeba dwóch świadków.

W artykule przyrównującym studium strażnicy do studium Biblii, powiedziano również, że najważniejsze zdanie, najważniejsza myśl znajduje się na początku akapitu.

Pierwsze zdanie w pytaniu z  komentowanych pytań czytelników:
"W Biblii czytamy, że do potwierdzenia faktów w jakiejś sprawie potrzeba przynajmniej dwóch świadków (Liczb 35:30; Powt. Pr. 17:6; 19:15; Mat. 18:16; 1 Tym. 5:19)."
Pierwsze zdanie w 1. akapicie:
"Fragment z Księgi Powtórzonego Prawa 22:25-27 nie dotyczy udowodnienia winy mężczyźnie".
No i proszę, teraz wiemy, że werset z Powt. Pr. nic nie zmienia. Nadal potrzeba dwóch świadków.

Nadal potrzeba dwóch świadków? Po czym wnosisz coma?  ;)
Mam wrażenie, że ten wątek forum mnie oszukuje i otwiera mi się jakiś sfałszowany link  ;D ;D ;D

"W takim wypadku sędziowie rozstrzygali wątpliwości na korzyść kobiety. Zakładali, że „krzyczała, ale nie było nikogo, kto by jej pośpieszył na ratunek”. Nie dopuściła się więc cudzołóstwa. Ale mężczyzna był winny gwałtu i cudzołóstwa, bo „siłą zmusił ją do współżycia”." [cytat z linku https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-grudzien-2019/dziewczyna-ktora-krzyczala-gwalt/]

Ja to rozumiem tak, że Strażnica pisze tu o "karze z urzędu" dla gwałcącego kobiety poza miastem. Nie potrzeba było świadków. Zakładało się, że kobieta krzyczała (nawet jeśli nie krzyczała) i uznawano ją za niewinną.


Offline kochanek

Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 09:32 »
A jak zgwałcił w mieście, kobieta krzyczała, ale wszyscy spali i nikt nie słyszał?  ???


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 09:39 »
A jak zgwałcił w mieście, kobieta krzyczała, ale wszyscy spali i nikt nie słyszał?  ???

 :) Zapytaj rabina, albo milicjanta  ;) każdy z nich prawdę Ci powie  ;) ;D >:D


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 10:16 »
Ale jeśli nie rozumiesz o czym napisałem, a sądzę że nie rozumiesz lub skutecznie to udajesz, to powtórzę, przywoływany fragment Strażnicy nie dotyczył pedofilii i Australii. Tyle w temacie.  ;) ;D >:D
Ale mógł być tym motywowany. Napisałem o tym w komentarzu.
A tu dowód:
https://youtube.com/watch?v=dJE4_xGHs8E
Od ok. 2:50, panowie rozmawiają o tym fragmencie.

W Strażnicy przecież nie napiszą: w związku z sugerowaną interpretacją, która pojawiła się podczas przesłuchań w Australii, chcielibyśmy...

Ktoś kiedyś na forum to ujął, że Stewart dał furtkę Jacksonowi, żeby odejść od reguły dwóch świadków, która krzywdzi dzieci, a jednocześnie sekta miałaby jakieś biblijne wyjaśnienie. Nie skorzystali...
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2019, 10:30 wysłana przez dwaswiaty »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 10:52 »
cała zasada jest do dupy..dwóch świadków ,bo ofiara +świadek=2 świadków
zapomnieli że do początku lat 90 źle rozumieli również rózgę karności,lali swoje dzieci na zebraniach
a przecież w niektórych stanach USA i nie tylko ,taka przemoc to tez gwałt na dziecku.

dlaczego wszystkie procedury nie są opisane na stronie WTS?
to ma ich odróżniać ,bo muszą być posłuszni bezwzględnie CK im , tak sie kontroluje człowieka
względnie tylko prawu, w innym przypadku stracili by kontrolę i moc.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2019, 11:44 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Gremczak

Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 14:35 »
cała zasada jest do dupy..dwóch świadków ,bo ofiara +świadek=2 świadków

Dwóch SJ.


Ola

  • Gość
Odp: Dwóch świadków
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Wrzesień, 2019, 15:18 »
Dwóch świadków zmierzających donikąd....