Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego  (Przeczytany 16682 razy)

Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Lipiec, 2019, 14:36 »
zaznaczenie dodałem

Co próbujesz bronić? nie, Ty bronisz i tłumaczysz.

Jeżeli w liście czytam, że pierwsze co mam uczynić, to w takiej sytuacji mam dzwonić do Nadarzyna, do Biura Oddziału, to dla mnie jest oczywiste, że nie mam zgłaszać,       na razie     na policję, dopiero po wskazówkach, podejmuję kroki.

Oczywiście tego "na razie" nie ma napisane, chyba nie sądzisz że cwane hieny by taką informację ujęli w liście.
To ewidentnie wynika z zestawienia strażnicy z tym listem.

Jak bardzo prosto ma dla Ciebie być napisane by dotarło?

Te wieprze z Warwick i wielu starszych powinno lizać ściany w więzieniu i to o zaostrzonym rygorze, by poczuli co to znaczy, KRYĆ PEDOFILÓW.

Dla mnie osobiście jest co najmniej zastanawiająca Twoja postawa.

Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę za dewiacje seksualne, z czym tu dyskutować?

Do tego łgający Lett w jednym z Brud castingów: "nas ta sprawa nie dotyczy, to wymysł odstępców".

Nakopał bym mu do dupy, gdyby stał obok mnie naczelny klown cyrku z Ameryki

Dopiero gdy wyszłą sprawa w Kanadzie zamknęli usta, choć nie do końca, bo ogłupiały lud wszystko kupi.

Oto przykład: Kłamiący Dawid Splane w Portugalii.



Niekiedy zastanawiam się nad Twoją rolą tu na forum.

Co tłumaczysz, "pierdoły, pierdoły, pierdoły" i co z tego że uczestniczyłeś w komitecie odwoławczym?

Kazano ci zostawić tą sprawę decyzji rodziny, a więc wpływali na Twoją decyzję, Twoją, co ograniczony intelektualnie?

Dziś miał byś "puchę" i koło "komina" miał byś gorąco, jeszcze jak by współwięźniowie się dowiedzieli że ty z pedofilią masz do czynienia. ;D

Dobrze więc jak taki jesteś madry, co zrobić w sytuacji.

Zgłasza się dziewczątko lat 35 i oznajmia starszemu, że jak miało 5 lat było molestowane przez brata Kazia z Pcimia.

To jedna z sytuacji, które zgodnie z informacjami z listu maja być konsultowane z działem prawnym.


Offline Drengr

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Lipiec, 2019, 15:05 »
Dobrze więc jak taki jesteś madry, co zrobić w sytuacji.

Zgłasza się dziewczątko lat 35 i oznajmia starszemu, że jak miało 5 lat było molestowane przez brata Kazia z Pcimia.

To jedna z sytuacji, które zgodnie z informacjami z listu maja być konsultowane z działem prawnym.

Masz człowieku problem ze sobą? Nie jesteś kompetentny w tej dziedzinie - nie masz wykształcenia prawniczego, nie masz wykształcenia kryminologicznego , jest to poza Twoimi kompetencjami.

Była jakiś czas temu (może ktoś pomoże i poda link do wątku) gdzie Ojciec ŚJ pedofil i zbok oskarżył córkę o pomówienia i wniósł pozew cywilny - dzięki pociągnięciu sprawy przez służby wyłonili się świadkowie różnych zachowań i inne ofiary zboczeńca.

Sąd mimo przedawnienia uznał iż dowody są na tyle niepodważalne że oddalił powództwo w całości - i uzasadnił iż ostrzeganie otoczenia przed zwyrolem jest jak najbardziej na miejscu.

Zatem pastuchowie niech zajmują się pasieniem bydła bo do niczego innego się nie nadają - choć wierzą że wykonują tak wspaniałą i cudowną pracę...


Offline Terebint

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Lipiec, 2019, 15:27 »
Była jakiś czas temu (może ktoś pomoże i poda link do wątku) gdzie Ojciec ŚJ pedofil i zbok oskarżył córkę o pomówienia i wniósł pozew cywilny - dzięki pociągnięciu sprawy przez służby wyłonili się świadkowie różnych zachowań i inne ofiary zboczeńca.
Był więcej niż jeden wątek o tym, ja na tę chwilę znalazłem tylko ten:
https://sjwp.pl/ciche-owce/pierwszy-'zniesawiany'-pedofil-swj-w-polsce-przegrywa-proces-ogoszenie-wyroku/msg186431/#msg186431

A tutaj, chyba ten drugi (właściwie to pierwszy) o odważnej Ewelinie:
https://sjwp.pl/ciche-owce/molestowal-corke-przez-12-lat-wciaz-glosi-slowo-boze/
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Lipiec, 2019, 15:34 »
Dobrze więc jak taki jesteś madry, co zrobić w sytuacji.

Zgłasza się dziewczątko lat 35 i oznajmia starszemu, że jak miało 5 lat było molestowane przez brata Kazia z Pcimia.

To jedna z sytuacji, które zgodnie z informacjami z listu maja być konsultowane z działem prawnym.

zaznaczenie dodałem

Z żadnym działem prawnym, dział prawny, to osoby po studiach prawniczych, doktoratach w tym kierunku, na pewno nie porażone prądem z Warwick roboty z Biura Oddziału w Nadarzynie. Do tego są instytucje Polskiego państwa, nie kryminaliści z Warwick.

Skoro ukrywają przestępstwo pedofilii, to są bezsprzecznie kryminalistami.


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Lipiec, 2019, 15:37 »
Masz człowieku problem ze sobą? Nie jesteś kompetentny w tej dziedzinie - nie masz wykształcenia prawniczego, nie masz wykształcenia kryminologicznego , jest to poza Twoimi kompetencjami.

Była jakiś czas temu (może ktoś pomoże i poda link do wątku) gdzie Ojciec ŚJ pedofil i zbok oskarżył córkę o pomówienia i wniósł pozew cywilny - dzięki pociągnięciu sprawy przez służby wyłonili się świadkowie różnych zachowań i inne ofiary zboczeńca.

Sąd mimo przedawnienia uznał iż dowody są na tyle niepodważalne że oddalił powództwo w całości - i uzasadnił iż ostrzeganie otoczenia przed zwyrolem jest jak najbardziej na miejscu.

Zatem pastuchowie niech zajmują się pasieniem bydła bo do niczego innego się nie nadają - choć wierzą że wykonują tak wspaniałą i cudowną pracę...

Dreg akurat jestem kompetentny w dziedzinach jakie wymieniłeś. I powiem Ci co byłoby w warunkach polskich:

1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza jeżeli doszło do przedawnienia karalności. W tym kazusie przedawnienie nastąpiło i żadne służby nie maja prawa kiwnąć palcem w bucie. Nawet prowadzenie czynności operacyjnych jest zabronione. Prowadzenie czynności operacyjno - rozpoznawczych w takiej sprawie stanowi przestępstwo.
Słowem zawiadomienie kończy się postanowieniem o odmowie wszczęcia postępowania na zasadzie art. 17 par. 6 k.p.k.
Przestępstwa pedofilskie ulegają przedawnieniu maksymalnie z upływem 20 lat (drugi możliwy termin 15 lat w zależności od kwalifikacji prawnej), nie wcześniej niż pokrzywdzony małoletni ukończył 30 rok życia (art. 101 par. 1 pkt. 2 i 2 a i par 4 k.k.).

2. W takiej sytuacji żaden prokurator, żaden policjant, funkcjonariusz trzyliterowej służby nie kiwnie placem w bucie. Każda czynność poza odmowa wszczęcia postępowania przygotowawczego jest przestępstwem przekroczenia uprawnień popełnionych przez funkcjonariusza - art. 231 par. 1 k.k.


3. Taki brat Kaziu z Pcimia dolnego składa sobie pozew o ochronę dóbr osobistych i domaga się powiedzmy 100 000 złotych. Zgodnie z art. 6 k.c. musi wykazać, że doszło do naruszenia jego dóbr osobistych - pomówienia o pedofilię. Powołuje się na zawiadomienie i jednocześnie zaprzecza aby okoliczności podane w zawiadomieniu miały miejsce. Takie oświadczenie powoduje, że ciężar dowodu przenosi się na zawiadamiającego starszego. Zawiadamiający starszy musi udowodnić, że zdarzenie przez niego opisane miało miejsce. Zeznania domniemanej molestowanej nie zawsze tu wystarcza.

Więc może się skończyć tym, że brat starszy, który składa takie zawiadomienie narazi się na obowiązek zapłaty na rzecz pedofila.

Dodam, że powoływanie się na wyrok Sadu Rejonowego w...................z dnia..............sygn. akt............jest lekko nie na miejscu, bo stan faktyczny był zupełnie inny niż we wskazanym wyżej kazusie.


zaznaczenie dodałem

Z żadnym działem prawnym, dział prawny, to osoby po studiach prawniczych, doktoratach w tym kierunku, na pewno nie porażone prądem z Warwick roboty z Biura Oddziału w Nadarzynie. Do tego są instytucje Polskiego państwa, nie kryminaliści z Warwick.

Skoro ukrywają przestępstwo pedofilii, to są bezsprzecznie kryminalistami.

P.S. miałem zawodowo do czynienia z działem prawnym ŚJ. Obsługują ich na prawdę dobrzy fachowcy. I jeszcze jedno adwokat lub radca prawny reprezentując interes klienta nie popełnia przestępstwa.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 16:15 wysłana przez Tatra »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Lipiec, 2019, 15:51 »
Dreg akurat jestem kompetentny w dziedzinach jakie wymieniłeś. I powiem Ci co byłoby w warunkach polskich:

1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza jeżeli doszło do przedawnienia karalności. W tym kazusie przedawnienie nastąpiło i żadne służby nie maja prawa kiwnąć palcem w bucie. Nawet prowadzenie czynności operacyjnych jest zabronione. Prowadzenie czynności operacyjno - rozpoznawczych w takiej sprawie stanowi przestępstwo.
Słowem zawiadomienie kończy się postanowieniem o odmowie wszczęcia postępowania na zasadzie art. 17 par. 6 k.p.k.
Przestępstwa pedofilskie ulegają przedawnieniu maksymalnie z upływem 20 lat (drugi możliwy termin 15 lat w zależności od kwalifikacji prawnej), nie wcześniej niż pokrzywdzony małoletni ukończył 30 rok życia (art. 101 par. 1 pkt. 2 i 2 a i par 4 k.k.).

2. W takiej sytuacji żaden prokurator, żaden policjant, funkcjonariusz trzyliterowej służby nie kiwnie placem w bucie. Każda czynność poza odmowa wszczęcia postępowania przygotowawczego jest przestępstwem przekroczenia uprawnień popełnionych przez funkcjonariusza - art. 231 par. 1 k.k.


3. Taki brat Kaziu z Pcimia dolnego składa sobie pozew o ochronę dóbr osobistych i domaga się powiedzmy 100 000 złotych. Zgodnie z art. 6 k.c. musi wykazać, że doszło do naruszenia jego dóbr osobistych - pomówienia o pedofilię. Powołuje się na zawiadomienie i jednocześnie zaprzecza aby okoliczności podane w zawiadomieniu miały miejsce. Takie oświadczenie powoduje, że ciężar dowodu przenosi się na zawiadamiającego starszego. Zawiadamiający starszy musi udowodnić, że zdarzenie przez niego opisane miało miejsce. Zeznania domniemanej molestowanej nie zawsze tu wystarcza.

Więc może się skończyć tym, że brat starszy, który składa takie zawiadomienie narazi się na obowiązek zapłaty na rzecz pedofila.


P.S. miałem zawodowo do czynienia z działem prawnym ŚJ. Obsługują ich na prawdę dobrzy fachowcy. I jeszcze jedno adwokat lub radca prawny reprezentując interes klienta nie popełnia przestępstwa.

zaznaczenie dodałem


Bez jakiejkolwiek dyskusji, naprawdę DOBRZY PRAWNICY, jeżeli kłamiący prawnik jest dobrym prawnikiem.

Nie oni w ogóle nie stosują SHUNNINGU

"shunning" po polsku — Słownik angielsko-polski
shunning
rzeczownik
unikanie, wystrzeganie się, trzymanie się z daleka (od czegoś, od kogoś) 
Pokaż dodatkowe przykłady zdań
shun   
czasownik
unikać, wystrzegać się, trzymać się z daleka, trzymać się na dystans (od czegoś od kogoś) 
He was shunned by his colleagues. (On był unikany przez kolegów z pracy.) "


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Lipiec, 2019, 16:12 »
zaznaczenie dodałem


Bez jakiejkolwiek dyskusji, naprawdę DOBRZY PRAWNICY, jeżeli kłamiący prawnik jest dobrym prawnikiem.

Nie oni w ogóle nie stosują SHUNNINGU

"shunning" po polsku — Słownik angielsko-polski
shunning
rzeczownik
unikanie, wystrzeganie się, trzymanie się z daleka (od czegoś, od kogoś) 
Pokaż dodatkowe przykłady zdań
shun   
czasownik
unikać, wystrzegać się, trzymać się z daleka, trzymać się na dystans (od czegoś od kogoś) 
He was shunned by his colleagues. (On był unikany przez kolegów z pracy.) "

Jeżeli uważasz Greenberg Traurig za głupków to Ci gratuluję. Bo m.in. ta Kancelaria obsługuje ŚJ, również w Polsce. No chyba, że taki Lejb Fogelman (nota bene kumpel Jarosława Kaczyńskiego) nie bardzo wie co robi.

I przywoływanie obrazków z common law do sytuacji w Polsce - wybacz porównywanie nieporównywalnego.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 16:13 wysłana przez Tatra »


Offline Drengr

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Lipiec, 2019, 16:21 »
Dreg akurat jestem kompetentny w dziedzinach jakie wymieniłeś. I powiem Ci co byłoby w warunkach polskich:

1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza jeżeli doszło do przedawnienia karalności. W tym kazusie przedawnienie nastąpiło i żadne służby nie maja prawa kiwnąć palcem w bucie. Nawet prowadzenie czynności operacyjnych jest zabronione. Prowadzenie czynności operacyjno - rozpoznawczych w takiej sprawie stanowi przestępstwo.
Słowem zawiadomienie kończy się postanowieniem o odmowie wszczęcia postępowania na zasadzie art. 17 par. 6 k.p.k.
Przestępstwa pedofilskie ulegają przedawnieniu maksymalnie z upływem 20 lat (drugi możliwy termin 15 lat w zależności od kwalifikacji prawnej), nie wcześniej niż pokrzywdzony małoletni ukończył 30 rok życia (art. 101 par. 1 pkt. 2 i 2 a i par 4 k.k.).

2. W takiej sytuacji żaden prokurator, żaden policjant, funkcjonariusz trzyliterowej służby nie kiwnie placem w bucie. Każda czynność poza odmowa wszczęcia postępowania przygotowawczego jest przestępstwem przekroczenia uprawnień popełnionych przez funkcjonariusza - art. 231 par. 1 k.k.


3. Taki brat Kaziu z Pcimia dolnego składa sobie pozew o ochronę dóbr osobistych i domaga się powiedzmy 100 000 złotych. Zgodnie z art. 6 k.c. musi wykazać, że doszło do naruszenia jego dóbr osobistych - pomówienia o pedofilię. Powołuje się na zawiadomienie i jednocześnie zaprzecza aby okoliczności podane w zawiadomieniu miały miejsce. Takie oświadczenie powoduje, że ciężar dowodu przenosi się na zawiadamiającego starszego. Zawiadamiający starszy musi udowodnić, że zdarzenie przez niego opisane miało miejsce. Zeznania domniemanej molestowanej nie zawsze tu wystarcza.

Więc może się skończyć tym, że brat starszy, który składa takie zawiadomienie narazi się na obowiązek zapłaty na rzecz pedofila.

Dodam, że powoływanie się na wyrok Sadu Rejonowego w...................z dnia..............sygn. akt............jest lekko nie na miejscu, bo stan faktyczny był zupełnie inny niż we wskazanym wyżej kazusie.


P.S. miałem zawodowo do czynienia z działem prawnym ŚJ. Obsługują ich na prawdę dobrzy fachowcy. I jeszcze jedno adwokat lub radca prawny reprezentując interes klienta nie popełnia przestępstwa.

Co Ty pierdzielisz?

Czytałeś ten wątek?

https://sjwp.pl/ciche-owce/pierwszy-'zniesawiany'-pedofil-swj-w-polsce-przegrywa-proces-ogoszenie-wyroku/msg186431/#msg186431
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 16:23 wysłana przez Drengr »


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Lipiec, 2019, 16:41 »
Co Ty pierdzielisz?

Czytałeś ten wątek?

https://sjwp.pl/ciche-owce/pierwszy-'zniesawiany'-pedofil-swj-w-polsce-przegrywa-proces-ogoszenie-wyroku/msg186431/#msg186431

Tak czytałem. I od razu Ci powiem, że Pan Roland zrobił poważny błąd idąc do sadu karnego. Jak chcesz mogę Ci szczegółowo wyjaśnić na priv dlaczego. Tu nie chcę sprzedawać wiedzy potencjalnym pedofila (nie możemy wykluczyć, że zaglądają jako goście na forum szukając wiedzy).

Przypominam, że w Polsce nie obowiązuje prawo precedensu. Poza tym z uzasadnienia wyroku w części dostępnej na you tube wynikało, że oskarżona była zobowiązana do udowodnienia tego, że była gwałcona. Jeżeli nie podołałaby ciężarowi dowodu to by proces przegrała.

Druga sprawa - wyrok na jaki się powołujesz zapadł w totalnie innym stanie faktycznym, niż ten który wskazałem. Elementem odmiennym jest np., że Ewelina złożyła zawiadomienie przed upływem przedawnienia, a czyny objęte zawiadomieniem przedawniły się w toku postępowania. Więc dziewczyna dysponowała dobrze zrobionym materiałem.

W przykładzie, który podałem nie ma szans na jakakolwiek pomoc ze strony organów państwa, a zeznania samej ofiary podlegają swobodnej ocenie sadu. Jeden sad (czyli sędzia) uwierzy inny nie uwierzy.

I dla przeciwwagi mogę Ci podać sprawę Marka Lisińskiego, który przegrał sprawę z art. 217 k.k. w pierwszej instancji, złożył apelację do II instancji, a tam oskarżony i skazany tylko i wyłącznie wyrokiem sadu kościelnego ksiądz pedofil na polecenie biskupa cofnął akt oskarżenia, co skutkowało umorzeniem postępowania wobec braku skargi uprawnionego oskarżyciela.

I teoretycznie od tego dział prawny jakiejkolwiek organizacji jest żeby oceniać takie ryzyka i ewentualnie przygotować treść zawiadomienia w taki sposób żeby podpisujacy się pod nim nie był narażony na odpowiedzialność karna lub cywilna.

Wiec z samego zalecenia, żeby konsultować sprawę z działem prawnym nie wynika, że ma to służyć ukrywaniu czegokolwiek. 



Offline Drengr

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Lipiec, 2019, 17:18 »
Tak czytałem. I od razu Ci powiem, że Pan Roland zrobił poważny błąd idąc do sadu karnego. Jak chcesz mogę Ci szczegółowo wyjaśnić na priv dlaczego. Tu nie chcę sprzedawać wiedzy potencjalnym pedofila (nie możemy wykluczyć, że zaglądają jako goście na forum szukając wiedzy).
.

Że tak powiem jeśli jesteś adwokatem czy radcą prawnym, to temat interesuje Cię z innej strony niż mnie.

W dupie mam poważny błąd zboczeńca. Zbok to zbok i trzeba go ukarać za wszelką cenę i ochronić przed nim otoczenie.



Wiec z samego zalecenia, żeby konsultować sprawę z działem prawnym nie wynika, że ma to służyć ukrywaniu czegokolwiek. 



Polecam stronę: http://watchtowerdocuments.org/

Barbara Anderson - pracowała w biurze głównym w USA  - zajmuje się pomaganiem ofiarom pedofilów Świadków Jehowy.

Myślę że znajdziesz tam ciekawe materiały.





Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Lipiec, 2019, 17:53 »
Nawet 30 lat za pedofilię, wyższe kary dla pedofilów-opiekunów dziecka-- WIELKIE BAROWO DLA ZIOBRA!! nie lubie typa ale tu ok
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1412869,sejm-uchwalil-nowelizacje-kodeksu-karnego-ktora-zaostrza-kary-m-in-za-pedofilie.html

za ukrywanie takiego razem z nim do paki
nagrywać zgłaszać i karać,jedyne co ten człowiek moim zdaniem dobrego
zrobił w stosunku co do tego typu przestępstw

WTS jakich by nie miał prawników w obecnej sytuacji, jest na pozycji przegranej z góry.
choć to jest organizacja oparta na wichrzeniu prawem,to tutaj wsadzili im nuż w plecy
moim zdaniem również ten czas"niemów nikomu"należy wykorzystać walcząc z patologią tej organizacji
to dobry czas 8-) sa już prawnicy pojawiający się w takich sprawach występować pro-bono


nie prowadzić żadnych konwersacji z WTSem tylko zgłaszać darmowo do organów ścigania najlepiej pomijając policję
do prokuratury czekac na orzeczenie bądź z oskarżenia prywatnego lub skrzyć decyzję
prokuratorzy każdy jeden w PL po decyzji i zmianach Ziobry" trzęsą dupami
jak nie dopatrzą się przestępstwa ,a instancja wyżej to podważy to dyscyplinarka wisi na dupie, dlatego

zrobił się odwrotny trend,bardzo trzeba być czujnym co się mówi aby nie wpaść w tarapaty czego polacy nie sa nauczeni
niema zlituj się ,a będzie jeszcze gorzej to dopiero początek dręczących boleści WTS ,RODO odcięło notatki już są pierwsze efekty
 a teraz to ,oni dobrze o tym wiedzą że australia USA , NL DE zaostrzą prawa i to im obetnie kolejny atut  w zasadzie ręce
dlatego jutrzejsze zebranie na ten temat

nie słuchajcie pseudo prawniczych wypowiedzi typu Tatra,bo to nic nie ma na celu
po za uporczywym wichrzeniem wątku,w tej dziwnej krainie co drugi to adwokat albo sędzia
tylko zabrakło im papieru,taka prawda
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 18:18 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Niezapominajka

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Lipiec, 2019, 17:55 »
Moim zdaniem ( nie jestem prawnikiem) nie ma najmniejszego sensu, ani celu dyskutować nad czymkolwiek dopóty dopóki nie zdefiniuje się prawidłowo terminu
wykorzystanie/przemoc seksualna i jeśli nie podniesie się świadomości samych potencjalnych ofiar i ich rodziców, a w tym wypadku braci i sióstr w zborach SJ.

Większość uważa, że wykorzystanie/przemoc seksualna to tylko i wyłącznie fizyczny kontakt.
Taką opinię ma duża część społeczeństwa. Nawet na filmiku prawda o prawdzie przesyłanie sex zdjęć nie było warte uwagi.
Przemoc seksualna to nie tylko fizyczny kontakt, ale również ten nie fizyczny.
Chodzenie nago po domu, opowiadanie o sexie w obecności dziecka, podglądanie dziecka w czasie kąpieli,                                                                                                                                 
wykorzystywanie dziecka do sexzabaw na zasadzie powtórz, skojarz, poinfomuj mamę że …. to wszystko przemoc seksualna.

Nieświadome ukrywanie, bagatelizowanie czynu, a co za tym idzie ciche przyzwolenie z powodu niewiedzy.
Niestety ciche  przyzwolenie daje się w zborach, dają starsi, a także zarząd Nadarzyn.

Już śpieszę z przykładem z mojego, byłego zboru.
Brat ożenił się z moją koleżanką.  Jego rodzeni bracia są jednocześnie starszymi zboru, nadzorca zboru jest rodziną do jednego z nich,
a ten ma duuuże znajomości z panami z zarządu Nadarzyn.

Siostra miała córkę z pierwszego małżeństwa. Przed ślubem super idealnie.
Po ślubie urodziło im się szybko małe dziecko-syn, a brat, mąż mojej koleżanki zaczął mieć dziwne zainteresowania i skojarzenia
np. interesowało go jak samotna matka radzi sobie z potrzebami seksualnymi.
Jego odpowiedź:na pewno współżyje ze swoim małym synkiem.

Zaczęło się wygadywanie różnych plugastw, na początku skrycie.
Starsi powiadomieni nie reagowali. W zborze uważano, że to takie dziwne żarty.

Ich mały 3 letni synek, był regularnie uczony przez brata aby starszą siostrę wyzywać od dziwek.
Tatuś dokładał starań, aby malec rozumiał co to znaczy dziwka, ze szczegółami.
Starsi nie reagowali, bo to są sprawy rodzinne.
W międzyczasie urodziło się drugie ich dziecko- dziewczynka.

W końcu para się rozstała. Tatuś zabrał synka, przy mamie została córka.
Siostra zgorszona postawą starszych odeszła z organizacji, odeszła też jej najstarsza córka.

Potem już ex siostra poznała mężczyznę, dobrego człowieka i zamieszkali razem.
I tu niespodzianka, bo jej wówczas 8 letni syn, który mieszkał z ojcem zaczął się interesować swoją siostrą.
Co partner mamy robi w nocy z jego 7 letnią siostrą?
Uwierzycie, że nikt, absolutnie nikt zborze nie reagował?
Deprawowanie chłopca/przemoc seksualna na chłopcu następowała systematycznie pod ogólnym przyzwoleniem całego zboru, starszych, Panów z Nadarzyna
( próby kontaktu z nimi w sprawie problemów w zborze nie przynosiła żadnego efektu).

Tylko podniesienie świadomości spowoduje obudzenie się i sięgnięcie ofiar po pomoc prawników i sądów.

Sami oceńcie.
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Lipiec, 2019, 18:22 »
Moim zdaniem ( nie jestem prawnikiem) nie ma najmniejszego sensu, ani celu dyskutować nad czymkolwiek dopóty dopóki nie zdefiniuje się prawidłowo terminu
wykorzystanie/przemoc seksualna i jeśli nie podniesie się świadomości samych potencjalnych ofiar i ich rodziców, a w tym wypadku braci i sióstr w zborach SJ.

Większość uważa, że wykorzystanie/przemoc seksualna to tylko i wyłącznie fizyczny kontakt.
Taką opinię ma duża część społeczeństwa. Nawet na filmiku prawda o prawdzie przesyłanie sex zdjęć nie było warte uwagi.
Przemoc seksualna to nie tylko fizyczny kontakt, ale również ten nie fizyczny.
Chodzenie nago po domu, opowiadanie o sexie w obecności dziecka, podglądanie dziecka w czasie kąpieli,                                                                                                                                 
wykorzystywanie dziecka do sexzabaw na zasadzie powtórz, skojarz, poinfomuj mamę że …. to wszystko przemoc seksualna.

Nieświadome ukrywanie, bagatelizowanie czynu, a co za tym idzie ciche przyzwolenie z powodu niewiedzy.
Niestety ciche  przyzwolenie daje się w zborach, dają starsi, a także zarząd Nadarzyn.

Już śpieszę z przykładem z mojego, byłego zboru.
Brat ożenił się z moją koleżanką.  Jego rodzeni bracia są jednocześnie starszymi zboru, nadzorca zboru jest rodziną do jednego z nich,
a ten ma duuuże znajomości z panami z zarządu Nadarzyn.

Siostra miała córkę z pierwszego małżeństwa. Przed ślubem super idealnie.
Po ślubie urodziło im się szybko małe dziecko-syn, a brat, mąż mojej koleżanki zaczął mieć dziwne zainteresowania i skojarzenia
np. interesowało go jak samotna matka radzi sobie z potrzebami seksualnymi.
Jego odpowiedź:na pewno współżyje ze swoim małym synkiem.

Zaczęło się wygadywanie różnych plugastw, na początku skrycie.
Starsi powiadomieni nie reagowali. W zborze uważano, że to takie dziwne żarty.

Ich mały 3 letni synek, był regularnie uczony przez brata aby starszą siostrę wyzywać od dziwek.
Tatuś dokładał starań, aby malec rozumiał co to znaczy dziwka, ze szczegółami.
Starsi nie reagowali, bo to są sprawy rodzinne.
W międzyczasie urodziło się drugie ich dziecko- dziewczynka.

W końcu para się rozstała. Tatuś zabrał synka, przy mamie została córka.
Siostra zgorszona postawą starszych odeszła z organizacji, odeszła też jej najstarsza córka.

Potem już ex siostra poznała mężczyznę, dobrego człowieka i zamieszkali razem.
I tu niespodzianka, bo jej wówczas 8 letni syn, który mieszkał z ojcem zaczął się interesować swoją siostrą.
Co partner mamy robi w nocy z jego 7 letnią siostrą?
Uwierzycie, że nikt, absolutnie nikt zborze nie reagował?
Deprawowanie chłopca/przemoc seksualna na chłopcu następowała systematycznie pod ogólnym przyzwoleniem całego zboru, starszych, Panów z Nadarzyna
( próby kontaktu z nimi w sprawie problemów w zborze nie przynosiła żadnego efektu).

Tylko podniesienie świadomości spowoduje obudzenie się i sięgnięcie ofiar po pomoc prawników i sądów.

Sami oceńcie.

Ja Ci mogę powiedzieć co bym zrobił w takiej sytuacji. Dla mnie nie ma tu molestowania seksualnego - brak obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej (kretyńskie rozróżnienie, ale teraz w prawie taka moda - można podziękować tym co zwalczają teraz pedofilię m.in. u Świadków Jehowy, bo oni nam takie prawo skroili). A co do opisanej sytuacji - jeżeli miałbym to ruszyć karnie to bym próbował to kwalifikować jako znęcanie się - art. 207 k.k., ale nie wiem czy by się utrzymało.

A z sytuacji jest prostsze i skuteczniejsze wyjście - anonimowy lub nie donosik do sądu opiekuńczego o wygląd w sytuację małoletniego dziecka, ze szczegółowym opisem problemu i wskazaniem świadków do przesłuchania itd. Dodałbym, że występuje zagrożenie demoralizacją na tle seksualnym.

Sąd opiekuńczy bez względu na to czy taki mały niewinny donosik jest anonimowy czy też nie ma obowiązek wszcząć postępowanie w sprawie i nie jest związany ściśle kodeksem karnym. Oceniałby szkodliwość zachowań ojca wobec syna z punktu widzenia jest prawidłowego rozwoju.



Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Lipiec, 2019, 18:29 »
no się chyba powtarzam,ale pod tym względem mamy od niedawna inną polskę taka amerykańską trochę
80% co najmniej polaków nie wie że dużo się zmieniło w świadomości naszych władz i idzie do przodu
zachęcam czytajcie co nowego co sie zmienia

zbór nie jest do załatwiania tylko utajniania takich spraw
zgłaszać na policje każda podejrzaną sytuację  ,nawet wam do głowy nie przyjdzie jak wyrafinowany jest taki zbok

"Niezapominajka"
dokładnie wiem o czym piszesz choć może troszkę chaotycznie piszę ale powiem ci że
mój stray blisko 50lat miał do czynienia wiem od podszewki jak nastawiony jest WTS i jak działa dziś
tragedie ludzkie nie mają końca ani sensu w tej organizacji
nagrywajcie wypowiedzi na jutrzejszym zebraniu ,bo czyjś niewyparzony język w zmixowany z mądrością z warwick
 może posłużyć za dowód i to nie byle jaki!



NIE SŁUCHAJCIE TATRY BO ZACZYNA UDZIELAĆ PORAD PRAWNYCH POWOŁUJĄC SIĘ NA KONKRETNE ARTYKUŁY
A NIEMA DO TEGO UPRAWNIEŃ ,WPROWADZA W BŁĄD
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2019, 18:35 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Tatra

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Lipiec, 2019, 18:33 »
no się chyba powtarzam,ale pod tym względem mamy od niedawna inną polskę taka amerykańską trochę
80% co najmniej polaków nie wie że dużo się zmieniło w świadomości naszych władz i idzie do przodu
zachęcam czytajcie co nowego co sie zmienia

zbór nie jest do załatwiania tylko utajniania takich spraw
zgłaszać na policje każda podejrzaną sytuację  ,nawet wam do głowy nie przyjdzie jak wyrafinowany jest taki zbok

"Niezapominajka"
dokładnie wiem o czym piszesz choć może troszkę chaotycznie piszę ale powiem ci że
mój stray blisko 50lat miał do czynienia wiem od podszewki jak nastawiony jest WTS i jak działa dziś
tragedie ludzkie nie mają końca ani sensu w tej organizacji
nagrywajcie wypowiedzi na jutrzejszym zebraniu ,bo czyjś niewyparzony język w zmixowany z mądrością z warwick
 może posłużyć za dowód i to nie byle jaki!

Tak zmieniło się PIS uchwalił taką nowelizację, że dekryminalizował około 80 % przestępstw seksualnych przeciwko małoletnim.

Kierunek świetny, ale wykonanie nędzne.