Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?  (Przeczytany 10013 razy)

Offline Drengr

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 07:56 »
  Potwierdzone z pewnego źródła - to są ŚJ z grupy wietnamskiej w Szczecinie. Dwójka w środku wcześniej była w grupie w Warszawie.


  Rozumiem zbiórkę kasy na leczenie, w przypadku jakichś problemów (pożar, powódź), niezaradności życiowej  - czy też jakiegoś projektu - sam wsparlem nie jedną.

  Ale zbierać kasę na stworzenie możliwości do werbowania ludzi do sekty? Czyżby Jehowa już nie błogosławił dziełu?

  Skoro to ŚJ z grupy wietnamskiej to ich celem jest werbowanie ludzi mówiących tym językiem....i powinni uczciwie napisać kim są.

  Z drugiej strony:
Hmmm….jakoś nie ogarniam waszych argumentów.
My też mamy zbiórkę na siepomaga.
Wpłacili moi znajomi: katolicy, SJ i nawet dwóch exów z naszego forum.
I co z tego wynika? Nic.
Wasze wyjaśnienia do mnie nie trafiają.

  Wyobraź sobie zbiórkę zorganizowaną przez grupę wolontariuszy w celu poszerzenia kompetencji do pomagania innym - wplacasz bo cel słuszny - a okazuje się że to Hare Kriszna albo Moon i zbierają na wycieczkę do Tybetu czy gdzie tam żeby nabyć lepszych kompetencji w werbowaniu do sekty...

Zresztą - uczciwość, zwykła uczciwość - taki ŚJ będzie jako przykład na zgromadzeniu że znalazł 5zł na ulicy i trzy dni szukał właściciela żeby mu zwrócić - a na zrzutka napisze półprawde żeby wyłudzić 35tys - młodzi zdrowi, mogą pracować.

Typowe da ŚJ.


Offline Trzy Kominy

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 10:37 »
Niech pierw idą do roboty i se zarobią te 35 000 zł. Niech zobaczą ile to potu i czasu  kosztuje .
A potem zobaczymy czy se tak lekką ręką wydadzą te pieniądze. Przez podawanie "półprawd" są dla mnie zwykłymi cwaniakami. A najbardziej czego nie lubię to reklam i cwaniaków.

howgh

Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Cytryna

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 10:40 »
Ja sobie poszperałam,popytałam i odpowiedź mam.To są ŚJ. Pieniążki od m.in "światusów" ,mimo ,że zdobyte półprawdą,będą wyprane ,bo na szczytny cel zdobyte-przyprowadzić Wietnamczyków do przenajświętszej organizacji.
Poszukałam informacji dla własnych potrzeb,a nie żeby kogoś przekonać-przekonanie mam dla siebie.


Offline dziewiatka

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 10:48 »
To już tak bardzo zmieniło się w orgu,można prywatnie organizować zbiórkę kasy na jakikolwiek cel. do jakiej szkoły chcą w Wietnamie chodzić.Niech się przyjmą do knajpy prowadzonej przez Wietnamczyka to będzie więcej korzyści,morze przez ciężką pracę wybiją im z głowy brednie.


Offline Trzy Kominy

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 10:49 »
Szkoda tylko, że na tej "zrzutce" nie idzie opinii zamieszczać i pytań zadawać. Oj szkoda szkoda  . . .
 >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Storczyk

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 11:32 »
Do pracy zarobić , silni ,mlodzi bez obowiązkówWyciagac rece po cudze.Wstyd.Jaki przyswieca temu Cel?Rujnowanie zycia wciagajac zagubionych ludzi (wietnamczykow)do sekty. Ludzie powinni wiedziec na co wplacaja pieniądze.To nie jest wolontariat.Tylko Swiadkowie Jehowy


Offline Trinity

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 11:48 »
jest tam opcja zadaj pytanie
kto się odważy?

mnie to śmieszy
ukazuje obraz dzisiejszych ludzi
wszystko im daj
rozmawiałam z wychowawczynią mojego dziecka pani w tym roku przechodzi na emeryturę
mówiła że dzisiaj nam współczuje rodzicielstwa bo dzieci mają wszystkiego za dużo
i są przez to roszczeniowe, o niczym nie marzą, nie dążą bo wszystko dostają od tak.
i tu mamy tego przykład. młodzi zamiast wziąć się za robotę żeby zarobić na szkołę to wyciągają rękę po cudze. czemu nie powiedzą wprost że są świadkami?
do czego zmierzamy? my ludzie?


Offline Ruda woda

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 11:50 »
Jest też opcja zgłoś nadużycie.
Ja jak wrócę do domu od razu to zrobię
Kochani do dzieła
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Martin

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 13:25 »
Zgadnijcie, która wpłata moja. :D Dodałem też "soczysty" komentarz, który został w minutę usunięty. Nie wiem, czy celowo, czy muszę się po prostu zalogować, żeby coś tam dodać na stałe.



Edit:
Hahaha, dane i komentarze wpłacających zostały przed chwilą usunięte. ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2019, 13:27 wysłana przez Martin »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 16:02 »
(mtg): Witaj Martin
przypuszczam, że kwota-4,49 (trzecia od góry)- ale najistotniejsze dałeś parę ''guldenów''  ;)


Offline Ruda woda

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 16:04 »
(mtg): Witaj Martin
przypuszczam, ż


eee nie. 1 po lewo... z odpowiednim komentarzem
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Mania

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 16:12 »
E ja chyba tego braciszka drugiego od prawej kojarzę jeśli wcześniej działał pod Warszawą. 


Offline Martin

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 16:41 »
Ja już zgłosiłem tę zbiórkę, oczywiście z odpowiednim komentarzem. ;)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 16:55 »
Srebniki Judasza  >:D
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Niezapominajka

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 19:21 »
  Potwierdzone z pewnego źródła - to są ŚJ z grupy wietnamskiej w Szczecinie. Dwójka w środku wcześniej była w grupie w Warszawie.


  Rozumiem zbiórkę kasy na leczenie, w przypadku jakichś problemów (pożar, powódź), niezaradności życiowej  - czy też jakiegoś projektu - sam wsparlem nie jedną.

  Ale zbierać kasę na stworzenie możliwości do werbowania ludzi do sekty? Czyżby Jehowa już nie błogosławił dziełu?

  Skoro to ŚJ z grupy wietnamskiej to ich celem jest werbowanie ludzi mówiących tym językiem....i powinni uczciwie napisać kim są.

  Z drugiej strony:
  Wyobraź sobie zbiórkę zorganizowaną przez grupę wolontariuszy w celu poszerzenia kompetencji do pomagania innym - wplacasz bo cel słuszny - a okazuje się że to Hare Kriszna albo Moon i zbierają na wycieczkę do Tybetu czy gdzie tam żeby nabyć lepszych kompetencji w werbowaniu do sekty...

Zresztą - uczciwość, zwykła uczciwość - taki ŚJ będzie jako przykład na zgromadzeniu że znalazł 5zł na ulicy i trzy dni szukał właściciela żeby mu zwrócić - a na zrzutka napisze półprawde żeby wyłudzić 35tys - młodzi zdrowi, mogą pracować.

Typowe da ŚJ.
[/quote?!


Dreng :)
Jeśli chodzi o argument, młodzi, zdolni i mogą iść do pracy - pełna zgoda.

Ktoś napisał, że wyłudzają od obcych ludzi pieniądze (jakoś tak).
Chyba ktoś nie wie jak takie zbiórki działają.
Czy naprawdę sądzicie, że wystarczy wrzucić zbiórkę, założyć ręce do tyłu i czekać ?
Czy sądzicie, ze przeciętny Polak rano wstaje i pierwsza myśl jaka go nachodzi "hmm...komu by tu przelać dzisiaj pieniądze?!"
Nie, tak to nie działa.
Działam od nastu albo więcej lat...
Mamy ogromny kryzys, znieczulicę ludzką na nieszczęścia. Ludzie nie chcą dawać chorym, a co dopiero na jakieś akcje typu wyjazd na wakacje.
Chyba, że jest to znajomy, którego znam i kibicuję. Albo gdy w wiosce, gminie jest super wójt, burmistrz, poruszona cała gmina - wówczas cyferki migają.

Do darczyńców trzeba samemu dotrzeć, samemu znaleźć.
Więc argument, że obcy ludzie są naciągani nie ma racji bytu.
Jeśli (jeśli) są to SJ prawdopodobnie poprzez zrzutkę próbują dotrzeć do swoich.
A kto broni dawać swoim?

Ja mam znajomego księdza katolickiego, a w wolnych miesiącach jest misjonarzem.
Zakłada parafie wśród plemion.
Kto daje na te akcje kasiorkę?
Głownie emerytki, starsi ludzi, rodziny bardzo wierzące często odejmują sobie od ust, brakuje im na leki, ale dają na misje.
Nigdy, przenigdy nie przyszło mi do głowy, aby powiedzieć księdzu, że rozpowszechnia fałszywe nauki za kasę biednych.
To jest ich decyzja, mają do niej prawo i ja to szanuję.
Wręcz odwrotnie staram się być bardzo przyjazna, a gdy opowiada - chętnie słucham, bo on tym napraaaawdę żyje.

Dobrych kilka lat temu zrobiliśmy sobie ze znajomymi wycieczkę i księdza odwiedziliśmy.
Potem wspólnie przez 3 dni zwiedzaliśmy zabytki.
Grupa wręcz egzotyczna ksiądz, SJ, ateiści i fanatycy religijni.
Na koniec wszyscy poszliśmy na dancing.
Wyobrażasz sobie świadkówna tańczy z księdzem katolickim? :) hehehe
Można? Można.

W czasie wycieczki, wieczorem, na plebani pogadaliśmy sobie z księdzem, tak od serca.
Dwoje ludzi o skrajnie różnych poglądach, ale bardzo się szanujących.
Woow! ile się dowiedziałam o rel. katolickiej, info z kuchni katolickiej, włos się jeżył.
On mnie też wysłuchał i nie burzył się, a ja nie naciskałam.
Myślę że żaden SJ nie dotarłby do księdza, ale mnie się udało.
Gdybym była agresywna zapewne wyrzucił by mnie.
Bo agresja rodzi agresję.
A życzliwość rodzi życzliwość.

Dreng ja byłam prześladowana wśród SJ, musiałam poddać  się leczeniu, bardzo mnie skrzywdzili
ale mimo to nie poniżyłabym się do akcji typu zgłoszę zbiórkę, dokuczę, dam wpis aby im wpięte poszło.

Mam nadzieję, że nie masz mi za złe co napisałam.



Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.