Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?  (Przeczytany 10281 razy)

Offline Matylda

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Czerwiec, 2019, 17:48 »
Wolontariusze się znaleźli.
Ręce opadają.Znam z widzenia tego gościa z lewej.Był u mnie na wsi "wolontariat"uprawiać.

Panie z rady parafialnej u mnie na wsi wymyśliły że trzeba zbiórkę na malowanie kościoła zrobić i bez pardonu chodziły po chałupach ze zbiórką.Obiło mi się o uszy że taka zbiórka będzie ale tego co się stało w najśmielszych snach się nie spodziewałam.Panie przyszły nie z prośbą o cołaskę tylko z wyliczonym kosztorysem i żądaniem kwoty 150 złotych polskich bo inaczej im się budżet nie zepnie.Oczywiście zmusić nokogo nie mają narzędzi więc korzystając z okazji że wieś ma 100 numerów i tu się wszyscy znają,panie jechały na bezczelnego że nawet obłożnie chorzy zadeklarowali darowiznę,że one nie popuszczą że każdy musi dać :o
No i teraz na takiej wsi małej w takim zaścianku nie dać to jest akt wielkiej odwagi.Bo przecież trzeba dalej wśród tych ludzi żyć.
Pozwolicie że ominę dalsze szczegóły bo kosztowało mnie to tyle zdrowia że aż do roboty na drugi dzień nie poszłam.I bynajmniej nie o grosz się tu rozchodziło tylko o zasadę.

W każdym razie do sedna,czy takie perfidne zbiórki jak ta na zrzutce pl,czy takie jak "moich"pań z rady parafialnej powinny być zakazane i to pod groźbą wychłostania na rynku. Tyle jest chorych dzieci,nieszczęśliwych maltretowanych zwierząt,starych ludzi wykluczonych społecznie,w tym kierunku powinniśmy swoje datki kierować jak nas stać a żerowanie na "autorytecie"kościoła czy podszywanie się pod wolontariuszy powinno być surowo karane.


Offline prot

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Czerwiec, 2019, 18:32 »
A widzisz różnicę pomiędzy 1 000 km, a 9 000 km?
Wiesz coś na temat Polaków katolików wyjeżdżających za granicę, a buddystami wyjeżdżającymi do obcego kraju?
Czekam na odpowiedź :)

Wkleje Ci coś z pewnego forum.

" Moja siostra ma od urodzenia misję ratowania świata...

Angażuje się w akcje samorządowe, była wolontariuszką wielu fundacji na rzecz ludzi i zwierząt, przestała jeść mięso, adoptowała chorego psa i kota, wykupiła konia od rzezi...

Jednak było jej mało...

Pojechała z ramienia ONZ na misję do Sudanu montować panele słoneczne w szkołach budowanych z krowich placków... Było to w czasie względnego pokoju pomiędzy dwiema wojnami domowymi kilka lat temu.

Pełna werwy i zapału przed wyjazdem, po powrocie zrezygnowana i rozczarowana... Sporo opowiadała o tamtejszych realiach, była tam prawie dwa miesiące...

Na każdym kroku olbrzymia korupcja, żeby cokolwiek załatwić każdy chciał łapówki, im wyżej postawiony wojskowy watażka tym więcej chciał... Chciał tez oczywiście posmakować białej kobiety i mówił to wprost...

Wśród ludzi ogromna znieczulica, tam życie ludzkie nie ma żadnej wartości, nie ma empatii czy współczucia na krzywdę. Nikt nie pracuje, bo nikomu się nie chce. Mężczyźni w wieku produkcyjnym całe dnie siedzą i nic nie robią, pomimo, że niektórzy przymierają głodem. Są za to wyspecjalizowane gangi, które kradną towary z wysyłanej tam pomocy humanitarnej...

W miejscowości, gdzie stacjonowali był szpital - lepianka z gówna i dachu ze słomy. W środku konająca kobieta rodząca dziecko. Wszędzie pełno krwi i much, na zewnątrz grupa czarnych wyrywająca sobie wzajemnie koszulkę Nike...

Moja siostra mówi do jej męża, żeby zapieprzał do lekarza do sąsiedniej wioski, bo jego żona umiera... On kręcił głową, że musiałby odpalić motocykl a ma mało paliwa i musi oszczędzać bo jest bardzo drogie...

Takich przykładów podawała bardzo wiele, po przyjeździe mocno zmalał jej entuzjazm wobec czarnych. Widziałem dużo zdjęć bez cenzury - a o takie ciężko w sieci... Żyją tam jak setki tysięcy lat temu. Ta sama mentalność, nic się nie zmieniło... Mają jedynie trochę kolorowych ciuchów i smartfony... "


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Czerwiec, 2019, 18:43 »
Procie korupcja jest wszędzie nie tylko w krajach trzeciego świata. Mam pytanie co chciałeś powiedzieć tym wpisem, że ludziom nie warto pomagać?
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2019, 19:04 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline prot

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Czerwiec, 2019, 19:32 »
O tym, że pomagać trzeba z głową. I o tym, że jak dzisiaj pomożesz jednemu czarnemu w Afryce, to za 25 lat będziesz musiał pomóc piątce silnych byków. Musisz brać odpowiedzialność za to, co oswoiłeś, tak było w "Małym Księciu". Uczyłem się geografii w szkole podstawowej, połowa lat 90., pamiętam, że wtedy Zair (Demokratyczna Republika Konga) miał mniej więcej tyle samo ludności co Polska, 37-38 milionów. Dzsiaj, wikipedia angielska, dane szacunkowe 2019... 91 milionów! Przyrost 2,5 raza w ćwierć wieku!

Oglądałem wczoraj przez chwilę mecz Mistrzostw Europy (?) młodzików, Francja-Chorwacja. W druzynie francuskiej tylko 2 białych, w tym jeden taki opalony, korzenie algierskie czy marokańskie. I to były Mistrzostwa Europy...

Często pomocy potrzebują osoby mieszkające od nas 100 metrów a nie 10 tys. km. No ale to mało medialne, podwieźć gdzieś staruszkę autem, czy zrobić zakupy.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Czerwiec, 2019, 20:02 »
O tym, że pomagać trzeba z głową. I o tym, że jak dzisiaj pomożesz jednemu czarnemu w Afryce, to za 25 lat będziesz musiał pomóc piątce silnych byków. Musisz brać odpowiedzialność za to, co oswoiłeś, tak było w "Małym Księciu". Uczyłem się geografii w szkole podstawowej, połowa lat 90., pamiętam, że wtedy Zair (Demokratyczna Republika Konga) miał mniej więcej tyle samo ludności co Polska, 37-38 milionów. Dzsiaj, wikipedia angielska, dane szacunkowe 2019... 91 milionów! Przyrost 2,5 raza w ćwierć wieku!

Oglądałem wczoraj przez chwilę mecz Mistrzostw Europy (?) młodzików, Francja-Chorwacja. W druzynie francuskiej tylko 2 białych, w tym jeden taki opalony, korzenie algierskie czy marokańskie. I to były Mistrzostwa Europy...

Często pomocy potrzebują osoby mieszkające od nas 100 metrów a nie 10 tys. km. No ale to mało medialne, podwieźć gdzieś staruszkę autem, czy zrobić zakupy.
Masz rację. Pomagać trzeba z głową i najlepiej rozejrzeć się wokół swego domu.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Tatra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 18:33 »
A mnie zastanawia jedno. Skoro ŚJ praktykują ostracyzm wobec odstępców, do tego stopnia, że odwracają głowę na ulicy to czy jak taki odstępca wpłaci na świadkowską zrzutę to czy ich ten pieniądz w rączki parzy i go dotknąć nie mogą, bo przecież od odstępcy on pochodzi.


Offline Drengr

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 18:44 »
A mnie zastanawia jedno. Skoro ŚJ praktykują ostracyzm wobec odstępców, do tego stopnia, że odwracają głowę na ulicy to czy jak taki odstępca wpłaci na świadkowską zrzutę to czy ich ten pieniądz w rączki parzy i go dotknąć nie mogą, bo przecież od odstępcy on pochodzi.

To zależy z jakiego źródła - jak z hazardu to nie przyjmą 😂


Offline Tatra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 18:50 »
Załóżmy, że nie z hazardu, handlu narkotykami i innych zakazanych działalności, ale z uczciwej pracy odstępcy czy wykluczonego.

Ciekawe co wtedy, aż kusi mnie żeby zapytać Ciało Kierownicze jaki stosunek mieć do tych pieniędzy. Czy powinny one parzyć w łapki czy też nie. Może klepsydra nas oświeci, jest ekspertem od praktyk wobec odstępców zalecanych przez Biblię.


Offline Klepsydra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 11:09 »
A mnie zastanawia jedno. Skoro ŚJ praktykują ostracyzm wobec odstępców, do tego stopnia, że odwracają głowę na ulicy to czy jak taki odstępca wpłaci na świadkowską zrzutę to czy ich ten pieniądz w rączki parzy i go dotknąć nie mogą, bo przecież od odstępcy on pochodzi.

A skąd kto ma wiedzieć, że daną kasę wpłacił odstępca ? 

Załóżmy, że nie z hazardu, handlu narkotykami i innych zakazanych działalności, ale z uczciwej pracy odstępcy czy wykluczonego.

Ciekawe co wtedy, aż kusi mnie żeby zapytać Ciało Kierownicze jaki stosunek mieć do tych pieniędzy. Czy powinny one parzyć w łapki czy też nie. Może klepsydra nas oświeci, jest ekspertem od praktyk wobec odstępców zalecanych przez Biblię.

"Ochotnego dawcę Bóg miłuje". Swoją drogą od kiedy to odstępcy finansują działalność świadków ?
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 11:11 wysłana przez Klepsydra »


Offline Tatra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 12:52 »
A skąd kto ma wiedzieć, że daną kasę wpłacił odstępca ? 

"Ochotnego dawcę Bóg miłuje". Swoją drogą od kiedy to odstępcy finansują działalność świadków ?


A skąd mają wiedzieć - na wyciągu jest imię i nazwisko - wystarczy zcrosować z listą wykluczonych (przecież Nadażyn ma coś takiego).


A od kiedy to Świadkowie Jehowy nie informują, że są Świadkami Jehowy, jak ma to miejsce w tym wypadku?

« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 12:55 wysłana przez Tatra »


Offline Klepsydra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 13:28 »

A skąd mają wiedzieć - na wyciągu jest imię i nazwisko - wystarczy zcrosować z listą wykluczonych (przecież Nadażyn ma coś takiego).


A od kiedy to Świadkowie Jehowy nie informują, że są Świadkami Jehowy, jak ma to miejsce w tym wypadku?
Na wyciągach najważniejsze są numery konta.  Mogę sobie wpisać, że nazywam się np Jose Bergolio. Jeśli jakiś wykluczony chce wspierać i tak działalność świadków to nic tylko cieszyć się.


Offline Tatra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:28 »
Na wyciągach najważniejsze są numery konta.  Mogę sobie wpisać, że nazywam się np Jose Bergolio. Jeśli jakiś wykluczony chce wspierać i tak działalność świadków to nic tylko cieszyć się.

Na wyciągach są zawsze dane właściciela rachunku bankowego.

Typowe dwójmyślenie; Odstępcom to nawet dzień dobry nie mówimy, ale kasa bubu jak najbardziej od odstępcy jest ok.

Więc komu Świadkowie Jehowy służą - Bogu czy mamonie?


Offline Klepsydra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:35 »
Na wyciągach są zawsze dane właściciela rachunku bankowego.

Typowe dwójmyślenie; Odstępcom to nawet dzień dobry nie mówimy, ale kasa bubu jak najbardziej od odstępcy jest ok.

Więc komu Świadkowie Jehowy służą - Bogu czy mamonie?
Ale dlaczego ma się gardzić kasą,  którą ktoś dobrowolnie wspiera dane wyznanie,? Nie rozumiem...
Na przekazie pocztowym naprawdę mogę wpisać, że nazywam się Pamela Anderson.
Świadki cały czas służą Bogu.


Offline Tatra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:46 »
Ale dlaczego ma się gardzić kasą,  którą ktoś dobrowolnie wspiera dane wyznanie,? Nie rozumiem...
Na przekazie pocztowym naprawdę mogę wpisać, że nazywam się Pamela Anderson.
Świadki cały czas służą Bogu.

A mówimy o konkretnej zbiórce, gdzie ktoś zapomniał się przedstawić, że jest Świadkiem Jehowy i zbiera na swoje głoszenie. To pierwsza sprawa.

A dwa skoro gardzicie odstępcami to chyba gardzicie też ich pracą - czyli ich pieniędzmi.

I tak oto Świadku Jehowy potwierdzasz po raz kolejny swoje zakłamanie.


Offline Klepsydra

Odp: zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:54 »
A mówimy o konkretnej zbiórce, gdzie ktoś zapomniał się przedstawić, że jest Świadkiem Jehowy i zbiera na swoje głoszenie. To pierwsza sprawa.

A dwa skoro gardzicie odstępcami to chyba gardzicie też ich pracą - czyli ich pieniędzmi.

I tak oto Świadku Jehowy potwierdzasz po raz kolejny swoje zakłamanie.
O czym mówimy? O jakim przedstawianiu się mówisz? To na przekazie muszę zaznaczyć, że jestem świadkiem?