Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA  (Przeczytany 32967 razy)

Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #105 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 13:49 »
Jedzenia kaszanki zabronił Ci Bóg? Kiedy i co dokładnie Ci powiedział?  ;) Bo tak ogólnie to w Biblii dopuszczono jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, tego co uduszone i z krwią.  ;D

Mam pytanko, czy możesz jeść smalec, słoninę, boczek?
Kaszanka to krew spuszczona z zabijanych zwierząt zmieszana z kaszą. Skoro Bóg każe powstrzymywać się od krwi to nie spożywam kaszanki czy salcesonu czy czarnej polewki gdyż sporządza się te produkty z krwi.
Nie mam żadnych oporów aby konsumować czy to boczek czy smalec bo spożywania tego Bóg nie zabrania.


Offline matus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #106 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 13:58 »
To pytanko - jaka w takim razie jest dopuszczalna minimalna zawartość krwi w produktach mięsnych?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #107 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 13:58 »
Wiem że prawo nie zabrania  transfuzji krwi czy jedzenia kaszanki, mi zabrania tego Bóg a ja bardziej słucham Boga niż ludzi.

Po co w takim razie powoóujesz się na prawo, skoro cię nie obowiązuje.
Powinieneś lepiej słuchać, bo nie dotarł do ciebie nowy przekaz.

*** w00 15.10 ss. 30-31 Pytania czytelników ***
Czasami lekarz zachęca pacjenta do oddania krwi na kilka tygodni przed operacją (donacja przedoperacyjna), aby w razie potrzeby można mu było przetoczyć jego własną krew. Jednakże takie pobieranie, przechowywanie i przetaczanie krwi jest jawnie sprzeczne z tym, co powiedziano w księgach Kapłańskiej i Powtórzonego Prawa. Krwi nie wolno przechowywać; należy ją wylać, niejako zwrócić Bogu. Owszem, Prawo Mojżeszowe dzisiaj nas nie obowiązuje. Jednakże Świadkowie Jehowy szanują zawarte w nim zasady podane przez Boga i są zdecydowani ‛powstrzymywać się od krwi’. Dlatego też nie jesteśmy dawcami krwi ani nie zgadzamy się na przechowywanie własnej krwi, która powinna zostać ‛wylana’. Postępowanie takie byłoby sprzeczne z prawem Bożym.

Jak widać, Bóg nie nakazuje ci unikać krwi. Czy możesz podać inną podstawę przestrzegania tego nakazu Organizacji?
Tutaj masz ciekawostkę z oficjalnej strony.

Cytuj
Zawsze zasięgnij porady lekarza lub odpowiednio wykwalifikowanego personelu medycznego w związku z jakąkolwiek kwestią zdrowotną lub mającą związek z leczeniem. [...]

Nie udziela się żadnych gwarancji ani rękojmi co do niezawodności, dokładności, aktualności, użyteczności lub zupełności jakiejkolwiek informacji uzyskanej za pośrednictwem Sekcji medycznej. Nie przyjmuje się żadnych zobowiązań ani nie ponosi odpowiedzialności za błędy lub przeoczenia w treści Sekcji medycznej. Polegając na jakichkolwiek informacjach w Sekcji medycznej, działasz wyłącznie na własne ryzyko. Wydawcy tego serwisu w żadnym wypadku nie ponoszą odpowiedzialności odszkodowawczej lub z tytułu jakichkolwiek roszczeń (m. in. za szkody pośrednie i uboczne, szkody na dobrach osobistych oraz wynikające z następstw śmierci innych osób [...]
https://www.jw.org/pl/warunki-uzytkowania-serwisu/#link3

Nie mówisz prawdy, że tak każe Bóg. Tu masz jasno napisane, że stosując metody zalecane przez CK, robisz to na własne ryzyko. W dodatku bez żadnego nakazu Biblijnego.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #108 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 14:06 »
Po co w takim razie powoóujesz się na prawo, skoro cię nie obowiązuje.
Powinieneś lepiej słuchać, bo nie dotarł do ciebie nowy przekaz.

*** w00 15.10 ss. 30-31 Pytania czytelników ***
Czasami lekarz zachęca pacjenta do oddania krwi na kilka tygodni przed operacją (donacja przedoperacyjna), aby w razie potrzeby można mu było przetoczyć jego własną krew. Jednakże takie pobieranie, przechowywanie i przetaczanie krwi jest jawnie sprzeczne z tym, co powiedziano w księgach Kapłańskiej i Powtórzonego Prawa. Krwi nie wolno przechowywać; należy ją wylać, niejako zwrócić Bogu. Owszem, Prawo Mojżeszowe dzisiaj nas nie obowiązuje. Jednakże Świadkowie Jehowy szanują zawarte w nim zasady podane przez Boga i są zdecydowani ‛powstrzymywać się od krwi’. Dlatego też nie jesteśmy dawcami krwi ani nie zgadzamy się na przechowywanie własnej krwi, która powinna zostać ‛wylana’. Postępowanie takie byłoby sprzeczne z prawem Bożym.

Jak widać, Bóg nie nakazuje ci unikać krwi. Czy możesz podać inną podstawę przestrzegania tego nakazu Organizacji?
Tutaj masz ciekawostkę z oficjalnej strony.

Nie mówisz prawdy, że tak każe Bóg. Tu masz jasno napisane, że stosując metody zalecane przez CK, robisz to na własne ryzyko. W dodatku bez żadnego nakazu Biblijnego.
W kwestii krwi postępuję zgodnie z moim sumieniem. Dlatego nie mam oporów aby pobrali mi krew przed zabiegiem a potem z powrotem mi ją wtloczyli, nie mam oporów aby mojemu małemu dziecku zrobiono transfuzję w celu ratowania życia. Tak pozwala mi moje sumienie.



Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #109 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 14:17 »
W kwestii krwi postępuję zgodnie z moim sumieniem. Dlatego nie mam oporów aby pobrali mi krew przed zabiegiem a potem z powrotem mi ją wtloczyli, nie mam oporów aby mojemu małemu dziecku zrobiono transfuzję w celu ratowania życia. Tak pozwala mi moje sumienie.

Czym zatem kieruje się twoje sumienie?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #110 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 14:19 »
Czym zatem kieruje się twoje sumienie?
Tym co czytam w Biblii.


Offline dziewiatka

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #111 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 14:41 »
Klepsydra to znaczy że stoisz w opozycji wobec nakazów CK. To co napisałeś kwalifikuje się do ogłoszenia że już nie jesteś świadkiem.Od kiedy świadkowie mogą się zgodzić na autotransfuzję.Powiedz mi dla czego to biblia ma mieć wpływ na czyjeś sumienie.


Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #112 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 14:44 »
Tym co czytam w Biblii.

Wg Biblii Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje. Tak twierdzi nawet CK.
W Biblii jest też napisane;
Mt 15:10 Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. 11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym»
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #113 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 14:57 »
Kaszanka to krew spuszczona z zabijanych zwierząt zmieszana z kaszą. Skoro Bóg każe powstrzymywać się od krwi to nie spożywam kaszanki czy salcesonu czy czarnej polewki gdyż sporządza się te produkty z krwi.
Nie mam żadnych oporów aby konsumować czy to boczek czy smalec bo spożywania tego Bóg nie zabrania.

Od kiedy Bóg nie zabrania Ci już spożywania smalcu czyli tłuszczu?
Z tego co wiem to dał WIECZNY ZAKAZ spożywania tłuszczu.
"Cały tłuszcz będzie dla Pana! To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi jeść nie będziecie»!" [Kapłańska 3:16,17]

Zakaz spożywania tłuszczu ważniejszy chyba bo wymieniony w pierwszej kolejności przed krwią nawet.  ;)
Za zjedzenie krwi w uduszonym zwierzaczku to było się nieczystym tylko do kąpieli i to była błahostka ale jedzenie tłuszczu to zabieranie jedzenia Jehowie.  ;D No ale takie rzeczy to z Biblii wiadomo, a jak wiadomo CK nie popiera czytania i analizowania Biblii.  :P


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #114 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 15:24 »
Od kiedy Bóg nie zabrania Ci już spożywania smalcu czyli tłuszczu?
Z tego co wiem to dał WIECZNY ZAKAZ spożywania tłuszczu.
"Cały tłuszcz będzie dla Pana! To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi jeść nie będziecie»!" [Kapłańska 3:16,17]

Zakaz spożywania tłuszczu ważniejszy chyba bo wymieniony w pierwszej kolejności przed krwią nawet.  ;)
Za zjedzenie krwi w uduszonym zwierzaczku to było się nieczystym tylko do kąpieli i to była błahostka ale jedzenie tłuszczu to zabieranie jedzenia Jehowie.  ;D No ale takie rzeczy to z Biblii wiadomo, a jak wiadomo CK nie popiera czytania i analizowania Biblii.  :P
To co cytujesz dotyczy ofiar składanych Jehowie. Wyrywasz werset z kontekstu.
Wg Biblii Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje. Tak twierdzi nawet CK.
W Biblii jest też napisane;
Mt 15:10 Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. 11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym»
Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje więc dlaczego nakaz powstrzymywania się od krwi jest w Dziejach Apostolskich?


Offline dziewiatka

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #115 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 16:29 »
Bo jak Lukasz pisze paru gości się zebrało by uradzić co zrobić by nie zerwać całkowicie z żydostwem a nowych przyciągnąć do nowej sekty bez nadmiernego ich obciążania.Za swoje przemyślenia nie chcieli ponosić odpowiedzialności ,dla tego zastosowano klasyczną spycho-technikę,duch święty i my.Po za paroma jak nazwano rzeczami niezbędnymi ,całe prawo mojżeszowe odesłano do lamusa.Zwyczaje pozostały stare,patent na pozyskiwanie nowych był żydowski.Ograniczanie wymagań i obiecanie odwrócenia złej sytuacji osobistej po armagedonie w nowym porządku,(Tak pierwsi chrześcijanie wierzyli w podobne mrzonki)dla tej wizji byli gotowi na wszystko.


Offline sawaszi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #116 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 18:55 »
To pytanko - jaka w takim razie jest dopuszczalna minimalna zawartość krwi w produktach mięsnych?

Nie zamartwiajcie się albowiem i niebawem komisarze EU wprowadzą nowe przepisy i ustalenia norm
Np - ile krwi może być w mięsie spożywczym (aby było koszerne) .
A zapomniał bym - bo spotkałem
taki problem u sąsiada , cytat ; "dziąsła mi krwawią i mimowolnie połykam krew , to już nie będę zbawionym ?" .
Doradcie ludzie - a ja jemu odpowiem (on będzie zapewne wdzięczny za rady) .


Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #117 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 19:10 »
Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje więc dlaczego nakaz powstrzymywania się od krwi jest w Dziejach Apostolskich?

Czy więc Prawo nadal obowiązuje?
PS. Gdybyś przeczytał dokładnie, wiedziałbyś dlaczego jest tam zakaz spożywania.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #118 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 19:29 »
Czy więc Prawo nadal obowiązuje?
PS. Gdybyś przeczytał dokładnie, wiedziałbyś dlaczego jest tam zakaz spożywania.

Twierdzisz, że nakaz powstrzymywania się od krwi nie obowiązuje dzisiaj? Czyli w takim razie nakaz powstrzymywania się od nierządu, wymieniony również w Dz 15,20 , też obecnie nie obowiązuje ?


Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #119 dnia: 24 Czerwiec, 2019, 21:34 »
Twierdzisz, że nakaz powstrzymywania się od krwi nie obowiązuje dzisiaj? Czyli w takim razie nakaz powstrzymywania się od nierządu, wymieniony również w Dz 15,20 , też obecnie nie obowiązuje ?

W Dziejach 15:21 jest podany powód tego zakazu. Chodziło o Żydów wyznania Mojżeszowego.

Tylko jeden fragment, ale jakże ważny;

Kpł 17:10 Jeżeli kto z domu Izraela albo spośród przybyszów, którzy osiedlili się między nimi, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę oblicze moje przeciwko temu człowiekowi spożywającemu krew i wyłączę go spośród jego ludu. 11 Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie.

Ofiary z krwi zwierząt (ani tym bardziej ludzkiej) nie są już potrzebne. gdyż ostateczną i doskonałą ofiarą za nasze życie, jest krew Jezusa.
Spożywanie krwi było zabranione, ze względu na to, że pełniła ona funkcję przebłagania. Teraz kiedy już nie pełni tej roli, można ją spożywać.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.