Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?  (Przeczytany 17170 razy)

Offline rychtar

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #90 dnia: 16 Czerwiec, 2022, 21:58 »
Ja byłem na studniówce, która niestety dla mnie nie udała się. To było 23 lata temu. Wtedy był już nacisk, żeby nie iść na studniówkę.
Nie żałuję, że byłem na studniówce ale tak jak wcześniej pisałem to ona mi się nie udała. Poszedłem z jedną siostrą że zboru. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że ona stwierdziła około godziny 23, że musi się zbierać. Wszyscy ze mnie mieli bekę, że ta laska mnie zostawiła na lodzie. Gdy później ja i moi rodzice dopytywali czemu poszła to powiedziała, że "zgorszylem ja swoim zachowaniem bo jak piliśmy z kolegami i nauczycielami szampana to ja się z nimi stuknąłem kieliszkiem a to oznacza odpędzanie demonów".

Dodam, że niespełna rok później ta sama gorliwa siostra urodziła nieślubne dziecko i została wykluczona za niemoralne zachowanie. Ale najważniejsze, że kieliszkami się nie stuka...
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline PoProstuJa

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #91 dnia: 16 Czerwiec, 2022, 23:29 »
powiedziała, że "zgorszylem ja swoim zachowaniem bo jak piliśmy z kolegami i nauczycielami szampana to ja się z nimi stuknąłem kieliszkiem a to oznacza odpędzanie demonów".

Dodam, że niespełna rok później ta sama gorliwa siostra urodziła nieślubne dziecko i została wykluczona za niemoralne zachowanie. Ale najważniejsze, że kieliszkami się nie stuka...

Widoczne czym innym się stuka  ;D


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #92 dnia: 17 Czerwiec, 2022, 09:07 »
"zgorszylem ja swoim zachowaniem bo jak piliśmy z kolegami i nauczycielami szampana to ja się z nimi stuknąłem kieliszkiem a to oznacza odpędzanie demonów".
Ja pier**lę, to jest tak głupie, że aż głowa boli.
Ale to jest nauczanie oficjalne czy nadgorliwość nadszyszkowników?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline rychtar

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #93 dnia: 17 Czerwiec, 2022, 09:14 »
Ale to jest nauczanie oficjalne czy nadgorliwość nadszyszkowników?

Kiedyś myślałem, że to nauczanie nadszyszkowników aż do czasu gdy kilkanaście lat temu przewinął mi się jakiś artykuł (prawdopodobnie w pytaniach czytelników, ale nie jestem pewien).
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Vog

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Czerwiec, 2022, 11:11 »
Dodam, że niespełna rok później ta sama gorliwa siostra urodziła nieślubne dziecko i została wykluczona za niemoralne zachowanie. Ale najważniejsze, że kieliszkami się nie stuka...
O to, to. To jest mój ulubiony typ obłudników.
Po nieślubnym dziecku szybka skrucha, powrót do zboru a potem ostentacyjne pokazywanie jak gardzi odstępcami  :P


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Czerwiec, 2022, 16:18 »
O to, to. To jest mój ulubiony typ obłudników.
Po nieślubnym dziecku szybka skrucha, powrót do zboru a potem ostentacyjne pokazywanie jak gardzi odstępcami  :P
Jest taki kanał na kablówce ID z różnymi zbrodniami w USA. Tam często to okraszone jest klimatem religijnym. Ostatnio widziałem jeden filmik jak kobieta, ponieważ miała romans z pastorem, zastrzeliła swojego męża. Gdy zapytali ją, dlaczego się po prostu nie rozwiodła, to odpowiedziała, że jej rodzina nie akceptuje rozwodów.
To jest ten sam sposób myślenia.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Rju

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #96 dnia: 02 Kwiecień, 2023, 05:30 »
Alez  z przyjemnoscia przeczytalem cały temat :) Wiem, ze złota łopata sie nalezy za odkopanie tego wątku,ale dzieki niemu przypomniałem sobie rozterki młodego mnie. To byl moment zwrotny w "karierze"  braciszkowej. O przywileje nie dbałem, choc mnie zmuszali, chocby do noszenia mikrofonów, czy nie zalezalo mi na wygłaszaniu 5minutówek, szczegolnie nr4, w ktorym trzeba było duzo pisac na kartce i nie mylic sie na mowinicy :)  Mielismy mocna ekipe młodych, kilku moich rowiesnikow i kilku ciut młodszych z mocnych wiarowo domów. Wszyscy jak jeden mąż swiezo po chrztach, moda była, ze na 18tke trzeba było sie ochrzcic i trabili ze na studniowki nie pojda, ze to zle itd. No to bohater ja, przed klasa, ni hu hu nie pojde, bo wiara i takie pierdy (ale odwazny bylem). A co sie okazalo, ze w tajemnicy rowiesnicy, mimo, ze  juz dwóch było sługami, poszli, dobrze sie bawili i nikt ich nie wykopał ze stanowiska. Szlak mnie trafil, bo zrobili ze mnie głąba. Od tego czasu rozpoczal sie moj delikatny zjazd emocjonalny w swiadkowskim srodowisku. Zaczalem zaliczac imprezy jakie były mozliwe w sobotnie wieczory, nawet nie zmywajac pieczatek wstepu na techno party  z reki  przed rannym niedzielnym zebraniem. Ze byłem mimo wszystko pomocnym braciszkiem, w sensie, silny, uczynny, zawsze pomocny kazdemu, to nawet rozmowy nie miałem w tym temacie. Potem olałem juz 5 minutówki, doszlo do tego , ze nawet nie wiem jak sie głosi grupowo.,albo jak teraz wygladaja, czwartkowe połaczone z ksiażka, Kiedy sie wstaje, kiedy klęka.  Ale na pamiatke trzeba isc, bo matka ma nadzieje, ze syn sie opamieta. A ze tylko ma mnie, to nadzieja trzyma ją przy zyciu, a chce by zyla jak najdluzej :)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #97 dnia: 02 Kwiecień, 2023, 10:22 »
Wszyscy jak jeden mąż swiezo po chrztach, moda była, ze na 18tke trzeba było sie ochrzcic i trabili ze na studniowki nie pojda, ze to zle itd. No to bohater ja, przed klasa, ni hu hu nie pojde, bo wiara i takie pierdy (ale odwazny bylem). A co sie okazalo, ze w tajemnicy rowiesnicy, mimo, ze  juz dwóch było sługami, poszli, dobrze sie bawili i nikt ich nie wykopał ze stanowiska. Szlak mnie trafil, bo zrobili ze mnie głąba. Od tego czasu rozpoczal sie moj delikatny zjazd emocjonalny

Zjazd emocjonalny jest wtedy, gdy zauważasz, że żyjesz w zgodzie z zasadami teokratycznymi, podczas gdy najpopularniejsi rówieśnicy tylko udają, że zgodnie z nimi żyją, a z autentycznych świętoszków cisną bekę. Są zasady pisane i zasady niepisane. Ty potrafiłeś w te pierwsze, ale już nie w te drugie.


Offline marom

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #98 dnia: 02 Kwiecień, 2023, 14:45 »
Nie widze w tym nic nadzywaczejnego. U mnie byl przypadek mlodej mezatki, zony starszego z wielopokoleniowej rodziny sj. Jak ogladalismy film to ja gorszyly pocalunki. Za jakis czas po tym zdarzeniu Ci dwaj bracia z jej mezem zlecieli ze stanowisk. Zrobil sobie trojkacik lub czworokacik. Ale nikt nie wylecial. Moj prowadzacy zrobil mi awanture o materializm, bo wznowilem nauke w technikum, a jak sie okazalo on skonczyl studia i zasiada w zarzadzie spolki akcyjnej. Firma dziala wykorzystujac fundusze UE. To nie jest materializm?
Dziala tutaj znany w psychologii mechanizm wyparcia. Nieswiadomie upubliczniamy nasze mysli, ktore stoja w sprzecznosci z oficjalnymi deklaracjami. Dlatego wszelkie sekty tak bardzo boja sie poglebiania wiedzy zdefiniowanej przez nauke.



Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #99 dnia: 02 Kwiecień, 2023, 17:28 »
U świadków najpopularniejsi są ci sami ludzie, którzy popularni byliby i w świecie. Dobrze wyglądający, energiczni, z bogatych rodzin. Mają własne grupy towarzyskie w które wcale nie musisz się wkręcić będąc gorliwym, a wręcz może stanowić to przeszkodę. Ale dla uczciwości powiem, że jednak należąc do mniejszości religijnej będziesz się obracał wokół ludzi których będąc świeckim być może w ogóle nie miałbyś okazji poznać ani nawiązać relacji.


Offline Sebastian

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #100 dnia: 02 Kwiecień, 2023, 19:30 »
Ale dla uczciwości powiem, że jednak należąc do mniejszości religijnej będziesz się obracał wokół ludzi których będąc świeckim być może w ogóle nie miałbyś okazji poznać ani nawiązać relacji.
gdyby człowiek świecki chciał poznać zarozumiałego stolarza dekarza hydraulika i stróża nocnego z przerośniętym ego to poszedłby do pierwszej lepszej pijalni piwa - i też poznałby

gdyby chciał poznać zakompleksione dziewczę z zerowym doświadczeniem seksualnym to zrobiłby w dowolnym wieku prawko na autobus i woziłby pielgrzymki na ciemną górę zwaną jasną górą - i też poznałby

gdyby chciał poznać przeróżnych mądrali wymądrzających się że obecny świat niedługo popadnie w ruinę to uruchomiłby facebooka - i też poznałby

gdyby chciał poznać moherowe babcie marudzące że dzisiejsza młodzież jest zdemoralizowana to zacząłby rozmowę z emerytkami idącymi na nabożeństwo różańcowe
.
i gdzie tutaj ta wyjątkowość _jw_orgii_?
jeśli młody człowiek "nie marzy" o poznawaniu tych 4 grup ludzi, ale musi ich poznawać bo miał pecha urodzić się akurat w rodzinie wyznającej mniejszościową religię...
to raczej nie uznawałbym tego za szczęśliwe zrządzenie losu...
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2023, 19:42 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Kwiecień, 2023, 18:11 »
Sebastian, jak zawsze w punkt  :)