Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Robert Rient w Trójce  (Przeczytany 9677 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Marzec, 2019, 08:52 »
    To ja jeszcze coś dodam.
Robert mówi głośno o tym jak to z nim było i wcale nie uważam aby się tym chwalił. Wręcz przeciwnie, sam tego nie pochwala, ale tak było.

I teraz wychodzi z org ktoś nowy, który też zrywa się ze smyczy i po czasie myśli sobie...racja, dobrze mówili bracia ja się stoczę bez org..
A później gdzieś czyta, słucha...i widzi, że inni mieli podobnie.

A teraz niech się każdym uderzy w swoje piersi i przyzna się przed sobą, ile zrobił tych rzeczy / spróbował, które w org były zakazane?
Tylko ostrożnie, nie odbijcie sobie piersi.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline uncja

Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Marzec, 2019, 11:36 »
.

I teraz wychodzi z org ktoś nowy, który też zrywa się ze smyczy i po czasie myśli sobie...racja, dobrze mówili bracia ja się stoczę bez org..
A później gdzieś czyta, słucha...i widzi, że inni mieli podobnie.


,
Nie tylko to. Robert mówi o tym, ze teraz jest albo bywa szczęśliwy. To jest kontrargument dla tych wszystkich straznicowych przykładów-osób których nie znamy z nazwiska a ktorych  używa się by  nas przekonać do określonego zachowania.Tu jest konkret - facet ktory mieszka i żyje w Polsce, którego głos można usłyszeć i którego można spotkać, pogadać zobaczyć jaki jest jak się ubiera ile wazy i jakie ma wartości.I takie Johny Diany Abu Mele i Kim Thun Any które żyją gdzieś lecz nie wiadomo gdzie po prostu miękną.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Marzec, 2019, 13:16 »

CMENTARZ
Tu trafiają wiadomości, które łamią regulamin forum lub mają zabarwienie prowokacyjne. Dział tylko do wglądu, jeśli chcesz pociągnąć jakąś dyskusję z konkretną osobą - pisz do niej prywatną wiadomość.

Nie zamierzam dyskutować z kimś   po to by przekonywać do swoich racji ,ale powiedzieć głośno swoje zdanie to już co innego .
Źle się stało , że ostatnie wpisy zostały wyrzucone na cmentarz , szczególnie po filmiku jaki wstawił Bożydar  i dyskusji jaka odbyła się tu na forum .

Moim zdaniem Robert zetkną się z takimi wypowiedziami ,na pewno nie sprawiają mu przyjemności ale uważam też ,że jest już wysoko ponad nimi .

Skoro nie powinniśmy dyskutować na ten temat proponuję zamknąć temat ...


Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Xevres

Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Marzec, 2019, 13:54 »
CMENTARZ
Tu trafiają wiadomości, które łamią regulamin forum lub mają zabarwienie prowokacyjne. Dział tylko do wglądu, jeśli chcesz pociągnąć jakąś dyskusję z konkretną osobą - pisz do niej prywatną wiadomość.

Nie zamierzam dyskutować z kimś   po to by przekonywać do swoich racji ,ale powiedzieć głośno swoje zdanie to już co innego .
Źle się stało , że ostatnie wpisy zostały wyrzucone na cmentarz , szczególnie po filmiku jaki wstawił Bożydar  i dyskusji jaka odbyła się tu na forum .

Moim zdaniem Robert zetkną się z takimi wypowiedziami ,na pewno nie sprawiają mu przyjemności ale uważam też ,że jest już wysoko ponad nimi .

Skoro nie powinniśmy dyskutować na ten temat proponuję zamknąć temat ...

Spokojnie... chodzi po prostu o to, ze to było konto trampka i dlatego te wiadomości znikają... oczywiście, ze mowa nienawiści nie ma prawa mieć miejsca i raczej dyskusji na ten temat nie ma co rozwijać bo obstawiam, ze i tak każdy zdrowo myślący człowiek jest przeciwnikiem tego typu zachowań. Nie odbieraj personalnie tego, ze Twój post zniknął bo nawet posty administracji by znikły w rozmowie z trampkiem. Bądź zdrowa.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Marzec, 2019, 14:21 »
Źle się stało , że ostatnie wpisy zostały wyrzucone na cmentarz , szczególnie po filmiku jaki wstawił Bożydar  i dyskusji jaka odbyła się tu na forum .

Tak jak już Xevres zauważył, już od dłuższego czasu stosujemy na forum politykę zero tolerancji dla trampka, który regularnie zakłada tu nowe konta i pluje jadem. Z tym osobnikiem nie ma sensu dyskutować ani poświęcać mu nawet najmniejszej uwagi, bo to go tylko nakręca. Jedyny sposób by odpuścił jest go ignorować i konsekwentnie wyrzucać w kosmos jego wynurzenia i to właśnie staramy się robić.

Trampka i jego posty bardzo łatwo rozpoznać więc po raz kolejny apeluję do wszystkich by nie reagować na jego trolling :).


Offline Alicja_W

Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Marzec, 2019, 17:17 »
Wczoraj również w radio RAM był wywiad z Robertem Rientem.  Bardziej ogólny, bez nacisku na religię ŚJ i powikłania po niej.

https://www.radioram.pl/articles/view/36166/Byc-tam-gdzie-deby-i-jastrzebie-Robert-Rient-przy-Sobotniej-Kawie


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Marzec, 2019, 21:29 »
Nie oceniam postępowania innych ludzi ani ich decyzji życiowych. Nie jestem ich sędzią i mam przeświadczenie, że każdy jest kowalem własnego losu. Ale nie mogę się  zgodzić z poglądem, że po wyjściu z WTS usprawiedliwionym jest unurzanie się w ,,brudach tego świata" czytaj zerwaniem się ze smyczy. Wchodząc do organizacji, przynajmniej większości z nas podobały się wysokie mierniki moralne. To co, nagle po wyjściu z organizacji mam przekreślić cały swój system wartości? Ja też jestem na etapie ostrego detoksu, też robię różne rzeczy których wcześniej nie robiłem. Czasami czuje się  niepewnie lub nieswojo, bo organizacja wywarła trwały ślad w moim rozumowaniu i pojmowaniu świata. Ale do głowy mi nie przychodzi eksperymentowanie w sferze seksu, branie używek, palenie tytoniu itp rzeczy. Wychodząc z WTS nie trzeba biegnąć we wszystkich kierunkach i zjeść cały obrus. Można garściami czerpać z życia nie nurzając się w brudach.  Z tym się nie zgadzam.

Ps. Znam osoby świeckie nie wierzące w Boga, a kierujące się sumieniem i nie robią tego co zerwani ze smyczy byli ŚJ.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2019, 21:34 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline uncja

Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Marzec, 2019, 21:34 »
Ciekawi mnie do czego odnosisz to nurzanie sie w brudach
Robert Rient zaczął zyc zgodnie ze swoja orientacja. Jest homo i szuka faceta.
Dalej jednak stawia na milosc taka zwykłą międzyludzką.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Marzec, 2019, 21:39 »
Ciekawi mnie do czego odnosisz to nurzanie sie w brudach
Robert Rient zaczął zyc zgodnie ze swoja orientacja. Jest homo i szuka faceta.
Dalej jednak stawia na milosc taka zwykłą międzyludzką.
[/b][/size]
Nie podnoszę kwestii jego orientacji seksualnej, ale np. branie przez niego przez okres dwóch lat używek psychoaktywnych i jego wypowiedzi o zerwaniu się ze smyczy. Ja to zinterpretowałem jako usprawiedliwienie na łamanie swoich zasad, które wcześniej wierzył.
Tak to odebrałem.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline uncja

Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Marzec, 2019, 21:51 »
no ok nie wiemy jaki punkt widzenia ma Robert. Jednak zauwazyłam ze wielu po rozstaniu z organizacja zmienia podejscie do rożnych kwestii.Np Dianne i Kaiser zyja sobie na kocią łape. Cos czego SJ nie dopuszczają.
Ja chadzam na wybory  co u SJ jest niemoralne. niektórzy nuczyciele będą strajkować co u SJ tez jest niemoralne. A inni maja luzny stosunek do seksu i marihuany. Z kolei weganie nie jadaja miesa bo nie chca krzywdzic a SJ generalnie to dopuszczaja.
Które z zasad należny porzucić a ktorych przestrzegać?
Srodki psychoaktywne pozostaja dla Ciebie brudem Dlaczego?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Marzec, 2019, 21:56 »
no ok nie wiemy jaki punkt widzenia ma Robert. Jednak zauwazyłam ze wielu po rozstaniu z organizacja zmienia podejscie do rożnych kwestii.Np Dianne i Kaiser zyja sobie na kocią łape. Cos czego SJ nie dopuszczają.
Ja chadzam na wybory  co u SJ jest niemoralne. niektórzy nuczyciele będą strajkować co u SJ tez jest niemoralne
. A inni maja luzny stosunek do seksu i marihuany. Z kolei weganie nie jadaja miesa bo nie chca krzywdzic a SJ generalnie to dopuszczaja.
Które z zasad należny porzucić a ktorych przestrzegać?
Srodki psychoaktywne pozostaja dla Ciebie brudem Dlaczego?
[/b][/size]
Ale nie są prawem zabronione, bo nie są szkodliwe i wchodzą w skład normalnego pożycia społecznego. Ale np. częsta zmiana partnerów seksualnych, narkotyki zwłaszcza te twarde potępiane są w społeczeństwie , bo godzą w życie społeczne i przynoszą szkodę wszystkim  ludziom.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2019, 21:59 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Marzec, 2019, 22:10 »
no ok nie wiemy jaki punkt widzenia ma Robert. Jednak zauwazyłam ze wielu po rozstaniu z organizacja zmienia podejscie do rożnych kwestii.Np Dianne i Kaiser zyja sobie na kocią łape. Cos czego SJ nie dopuszczają.
Ja chadzam na wybory  co u SJ jest niemoralne. niektórzy nuczyciele będą strajkować co u SJ tez jest niemoralne. A inni maja luzny stosunek do seksu i marihuany. Z kolei weganie nie jadaja miesa bo nie chca krzywdzic a SJ generalnie to dopuszczaja.
Które z zasad należny porzucić a ktorych przestrzegać?
Srodki psychoaktywne pozostaja dla Ciebie brudem Dlaczego?

Niech każdy robi to co mu przynosi szczęście. Jak chce żyć z kimś w nieformalnym związku, jego wola, jak w jego głowie jest zaprogramowane że pociąga go osoba tej samej płci, to dlaczego ma na siłę trwać w heteroseksualnym związku i być nieszczęśliwy?
Najważniejsze to żyć w zgodzie z sobą, bez ram i ograniczeń narzucanych przez innych. No i co najważniejsze to naszym zachowaniem nie krzywdzić innych.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Marzec, 2019, 22:25 »
Jedyny sposób by odpuścił jest go ignorować i konsekwentnie wyrzucać w kosmos jego wynurzenia i to właśnie staramy się robić.
co do zasady: popieram;

byłoby jednak jeszcze lepiej, gdyby trampkowe posty przed wyrzuceniem na cmentarz były edytowane (np. cała treść byłaby wymazywana i zastępowana znakiem "@" lub "#")

obecnie trampek wstawia "trampka w drzwi" i na siłę próbuje coś nam przekazać. My grzecznie pokazujemy ręką na aparat słuchowy a on dalej swoje tratatata (i pewnie ma poczucie misji że "głosi nam na świadectwo", łudząc się że ktoś go czyta i łudząc się że jego misja ma sens)

proponowane "wymałpkowanie" (wyedytowanie) trampkowych treści puści trampka boso :)
wtedy (miejmy nadzieję) straci on motywację do wkładania "trampka w drzwi"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline uncja

Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Marzec, 2019, 22:48 »

 Ale np. częsta zmiana partnerów seksualnych, narkotyki zwłaszcza te twarde potępiane są w społeczeństwie
No nie w pełni mogę sie zgodzić to po pierwsze a po drugie - uznajesz ze wyznacznikiem norm ma być potępienie społeczne. A co z kwestiami ktore tylko czesc potepia - te sa brudem czy nie ? Taka aborcja na przykład...


Offline Terebint

Odp: Robert Rient w Trójce
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Marzec, 2019, 23:55 »
Ja to zinterpretowałem jako usprawiedliwienie na łamanie swoich zasad, które wcześniej wierzył.
Mnie się wydaje, że on tak naprawdę nie wierzył w te zasady. Zostały mu narzucone bez wytłumaczenia, co, po co i dlaczego... po odejściu zrobił odbicie aby samemu się przekonać, co jest dobre a co złe. Tym się chyba nie chwalił ale podał surowe fakty. Uczył się życia od nowa, i jak rozumiem na tę chwilę tego nie pochwala.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan