Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ding-dong!  (Przeczytany 6380 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 13:40 »
A mnie to wnerwia, że oni myślą, że mogą sobie przychodzić, nachodzić kiedy chcą. Na ulicy to nawet nie spojrzą w twoim kierunku nie powiedzą dzień dobry ani nic z tych rzeczy bo wydaje się im, że mogą cię po prostu tak traktować. Dlatego ja nieźle się wkurzyłem, jak raz chyba po ponad 5 latach poza organizacją zobaczyłem przed drzwiami znajome facjaty starszyzny. Wydaje im się, że mogą rozmawiać ze mną li tylko i wyłącznie na swoich warunkach. Wkurzam się na siebie jeszcze bardziej gdy uświadomię sobie, że swojego czasu ja im dałem na to jakiś rodzaj przyzwolenia.  >:(
[/b]
A ja przestałem się ciskać i przeszedłem w stan obojętności. Lata mi to, przechodzę koło stojaka i nie podchodzę do stojących tylko kiwam im głową z daleka na przywitanie i przechodzę dalej. Przez kilka lat mnie uwierał wewnętrzny ostracyzm pomimo, że w niedziele przychodziłem na zebrania i w służbie brałem czynny udział. Nawet na obsłudze na początku 2018 r wykręciłem niezły czas. I co ? Ano nic, pomimo mego zaangażowania wiele osób w tym straszy zboru co mnie do chrztu przygotowywał (pytania z książeczki) nie poznawał mnie na ulicy.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Terebint

Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 15:15 »
Też tak mi się wydawało, że to poza mną ale niedawno coś się we mnie skumulowało i wyszło na wierzch ponownie po tylu latach wiele złych emocji. Ale jak sądzę już mnie na powrót przechodzi.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Estera

Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Maj, 2019, 15:25 »
Witam wszystkich, mam na imię A. Dziś wieczorem, po kąpieli wskoczyłam w piżamę i szlafrok, usiadłam z rodzinką do kolacji i usłyszałam BZZZ (trochę irytujący dźwięk domofonu). Wpuściłam. Zerknęłam kogo niesie - dwa krawaty. Ale express.... Kurczę, po dwóch totalnie stresujących dniach chciałam się trochę zoptymizować 😐 a tu dwa krawaty bez jakiejkolwiek zapowiedzi... Ding-dong! Wycofałam się do kuchni i zapytałam męża, czy zamawiał dla mnie wizytę... Poszedł do drzwi, otworzył i wrócił, a jakże, mówiąc, że chcą ze mną rozmawiać. Nadzorca grupy coś zaczął mówić...
"Jak ja nie lubię takich sytuacji..." Tyle z mojej strony. Drzwi zamknięte. Moja strefa komfortu obroniona. Wiecie co? Powinnam była to zrobić 23 lata temu. Ale niestety wtedy byłam m.in. totalnie naiwna i nie wiedziałam tego, co wiem dziś. Również dzięki Wam. Serdecznie dziękuję wszystkim za budujące infoski.
   Aliki.
   Witam Cię w naszym gronie tych "brzydkich" odstępczuchów.
   Nie jestem szpiegiem, nie jestem krawaciarzem, z niczego Cię rozliczać nie będę.
   I niespodziewanych wizyt Ci składać nie będę.
   Żadnych ding, dongów u drzwi nie usłyszysz, byś musiała wyrywać się od kolacji ;)

   Dobrze, że do nas trafiłaś.
   Serce się raduje, że coraz to nowym osobom oczęta i umysł się otwiera.
   Trzeba stamtąd uciekać, jak z zaklętego kręgu.
   Pozdrawiam serdecznie.
   :-* :-*
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2019, 15:27 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Aliki

Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Kwiecień, 2020, 16:53 »
No moi drodzy..  Rok minął, czas pokazał że SJ mają rację. Świat się kończy, trzeba wracać do jednej prawdziwej organizacji i korzystać z pomocy kanału łączności... Wam też dobrze radzę.... To już ostatnia szansa. Dzisiaj to do mnie dotarło.


Offline Roszada

Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Kwiecień, 2020, 17:02 »
A ja nie chciałem Wam robić zawodu. Przyznaję się bez bicia, że przyjąłem niedawno chrzest, ale na fałszywych dokumentach.
Jestem w organizacji jak Benedykt Roszada.
Przemyślcie, naprawdę znaki czasu wskazują, że niewolnik ma rację.
Za dni Noego też kpili. I co z tego mieli?
Teraz też czas taki. Lepiej być bezpiecznym. :-\


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Kwiecień, 2020, 17:05 »
No moi drodzy..  Rok minął, czas pokazał że SJ mają rację. Świat się kończy, trzeba wracać do jednej prawdziwej organizacji i korzystać z pomocy kanału łączności... Wam też dobrze radzę.... To już ostatnia szansa. Dzisiaj to do mnie dotarło.
pogrubienie osobiście dodałem
(mtg):Już, już szybko kieruję swoje kroki jak w memie do ''pasożytów'' w sekcie  >:D >:D
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2020, 17:11 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Skaner

Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Kwiecień, 2020, 17:23 »
No moi drodzy..  Rok minął, czas pokazał że SJ mają rację. Świat się kończy, trzeba wracać do jednej prawdziwej organizacji i korzystać z pomocy kanału łączności... Wam też dobrze radzę.... To już ostatnia szansa. Dzisiaj to do mnie dotarło.


  To Ci się udało Aliki 😁😁😁👍


Offline Aliki

Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Kwiecień, 2020, 17:41 »
Może zasypiemy BO listami z prośbą o przyłączenie? Jest nas sporo... Ale koniecznie z dzisiejszą datą  ;)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Kwiecień, 2020, 18:36 »
Ej, to co? Wracamy? Teraz jest najlepsza chwila. Chaos na maksa. Zebry są on line. Głoszenie legalne jest na forum - nie trzeba nikomu klamek szarpać. Nie wiem jak komitety przyłączeniowe będą? Tryb telekonferencji?
Jeszcze teraz można być wiarygodnym, bo człowiek może się powołać na końcówkę końca. Wracamy do Jehowy. On zmaże nawet karmazynowe grzechy, i ocalejemy.
Robi ktoś pamiątkę? Bo ja mam zamówienie na pieczenie chleba. Nie wiem jeszcze czy ma być wersja podajna, czy do spożywania. Będę uruchamiał piekarnik, to komuś mogę upiec dodatkowo. Wyślę kurierem.
Wino jest w sklepie.

Teraz to nawet wskazane jest robienie pamiątki przez Internet. Do wykładu się nie pcham - mam minimum skromności. Mogę powiedzieć modlitwę do kieliszka. Na koniec sobie każdy zaśpiewa ulubioną piosenkę i ujmą nas w sprawozdaniu rocznym.
Jeśli się ktoś świeży chce przyłączyć, albo ktoś ma potrzebę powtórzyć chrzest, to można w wanie. Tylko sam na sam ze sobą się nie liczy. Dodatkowo trzeba całkowicie się zanurzyć - czyli kolan nie wystawiamy.

W sumie, życie z Jehową jest prostsze. Nie trzeba dużo myśleć.
W razie czego, napiszcie  szczerze, czy komuś wątku nie zaśmieciłem. Całą winę proszę zwalić na wirusa.  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2020, 18:43 wysłana przez Moyses »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Kwiecień, 2020, 19:31 »
A ja dzisiaj otrzymałem telefon od starszego zboru. Zaproponował mi linka do Zoom lub JW srteam. Zebrania oraz pamiątka ma być online. Chyba skorzystam ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 08:12 »
A ja dzisiaj otrzymałem telefon od starszego zboru. Zaproponował mi linka do Zoom lub JW srteam. Zebrania oraz pamiątka ma być online. Chyba skorzystam ;)

 :) Składam zatem najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Wesołej Pamiątki. Hallelujah!  ;)


Offline hiacynta

Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 08:59 »
I smacznego jajka 😜


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 10:11 »
I smacznego jajka 😜
[/b][/size]
Lubię z cebulką i boczkiem dobrze wysmażone.

:) Składam zatem najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Wesołej Pamiątki. Hallelujah!  ;)
[/b][/size]
A dziękuje, dziękuje. Chlebka po jajecznicy to nie bardzo, ale winka bym się napił :P
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 11:51 »
I smacznego jajka 😜

... i mokrego  >:D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: ding-dong!
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Kwiecień, 2020, 10:45 »
A ja dzisiaj otrzymałem telefon od starszego zboru. Zaproponował mi linka do Zoom lub JW srteam. Zebrania oraz pamiątka ma być online. Chyba skorzystam ;)
W końcu pamiątka podczas której legalnie będzie można sobie dziabnąć winko :)
Wystarczy troszkę się wychylić spod oka kamery i wychylić kieliszek  :P