Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?  (Przeczytany 18583 razy)

Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 15:38 »
Powiem Ci więcej..... rzadko zdarzało się, że ktoś mówił o pieniądzach na datki! PODZIWIAM CIĘ! Taki był nakaz, ale bracaia nie mówili o tym i za publikacje sami wkładali do koperty pieniądze..... Ja  i wszyscy moi znajomi tak robili...
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline gedeon

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 16:43 »
Powiem Ci więcej..... rzadko zdarzało się, że ktoś mówił o pieniądzach na datki! PODZIWIAM CIĘ! Taki był nakaz, ale bracaia nie mówili o tym i za publikacje sami wkładali do koperty pieniądze..... Ja  i wszyscy moi znajomi tak robili...

Ja tak robiłem, wstyd mi było żebrać. Koperty oczywiście były i to z dużym napisem.


Offline Fantom

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 17:16 »
Jak widze zadnej sensownej odpowiedzi nie dostalem jak TS powinno pozyskiwac srodki na produkcje literatury aby kazdy mogl byc zadowolony.Jedynie Roszada udzielil niepowaznej odpowiedzi,bo chyba nie mial z czego wkleic cytatu.
 Czyli narzekajmy,krytykujmy ale jak sie okazuje nikt nie ma alternatywnego pomyslu.Moje pytanie bylo proste,a zarazem jak widze za trudne dla wielu aby sensownie odpowiedziec.
 Mysle ze ta forma i tak jest lepsza od dojenia swoicj wiernych ,,co łaska'' i wyciagania dodatkowo publicznych pieniedzy od podatnikow.
 Gdyby TS wchodzilo jeszcze w uklady polityczne zeby dostawac od panstwa kase to dopiero by sie dzialo.
Mi to odpowiada,że nie jestem czlonkiem wyznania SJ i nie musze w dalszym ciagu wspierac ich dzialalonosci,w przeciwienstwie do innch wyznan gdzie jak zostaniesz apostata to i tak znajda sposob,zeby wyciagnac ci kase z kieszeni poslugujac sie panstwem.
 Tak czy siak na proste pytanie ''Gdybysci Wy mieli produkowac literature dla swoich wiernych to jaki sposob pozyskiwania srodkow byscie wybrali?W czym byloby to lepsze od TS?Jak bys odpowiedzial na to pytanie?''  wielu z tu obecnych nabiera wody w usta.
 Co do zbierania datków,to tylko raz wziąłem 10 zl.,po tym jak pani powiedziała sama od siebie, ze ksiązka ma swoją jakas wartosc.Powiedzialem co i jak i dodałem ,że jezeli ksiązka nie bedzie sie podobać pieniądze oddam.Pieniadze nie dałem od razu w zborze ,ale czekałem na opinię tej osoby.Przy nastepnych odwiedzinach przypomniałem o mojej propozycji.Osoba ta chciała zatrzymac ksiązke i dopiero wtedy pieniadze przekazalem w zborze.
 Co do zbierania datków wiemy ,że polskie spoleczenstwo jest raczej nie nauczone do wspierania czegos z wlasnej inicjatywy.Sa wyjatki jak zbiorki ogolnonarodowe wsparte medialnie .Ludzie w Polsce sa tez bardzo wrazliwi pod tym wzgledem,poniewaz w swoich kosciolach byli pod presja uisczczania oplat za byle g...
 Gdyby nie byla kolportowana za darmo,a mieliby dostawac glosiciele jakas prowizje to za to wszystko zaplaciłby''klient'' przy drzwiach.Marza byłaby wieksza. Ucieło to tez nieprawdziwe klamstwa podsycane przez niektore koscioly,ze jestesmy finansowani.Byl to dobry sposob na wykazanie im oszczerstwa.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2015, 17:22 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 17:32 »
Jak widze zadnej sensownej odpowiedzi nie dostalem jak TS powinno pozyskiwac srodki na produkcje literatury aby kazdy mogl byc zadowolony.Jedynie Roszada udzielil niepowaznej odpowiedzi,bo chyba nie mial z czego wkleic cytatu.

Ja czekam na Twoją poważną odpowiedź. Wszak wiesz lepiej.
Jak Ty niepoważnie traktujesz innych, to jak chcesz by Ciebie poważnie traktowano? ;)


Offline Liberal

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 18:53 »
Gdyby nie byla kolportowana za darmo,a mieliby dostawac glosiciele jakas prowizje to za to wszystko zaplaciłby''klient'' przy drzwiach.Marza byłaby wieksza. Ucieło to tez nieprawdziwe klamstwa podsycane przez niektore koscioly,ze jestesmy finansowani.Byl to dobry sposob na wykazanie im oszczerstwa.

Literatura nie jest kolportowana za darmo.
W roku 1990 zmienił się jedynie system pozyskiwania za nią kasy.
Miało to bezpośredni związek z miliardowymi przekrętami pseudo-religijnych organizacji w USA, które unikały płacenia podatków przez powoływanie się na działalność ewangelizacyjną.
Strażnica była bardzo zaangażowana w ratowaniu tyłka religijnym oszustom (m.in. Jimmy Swaggarta), bo sama miała mnóstwo do stracenia. Ale kiedy stało się jasne, że Sąd Najwyższy USA obłoży podatkami sprzedaż literatury biblijnej, to WTS szybko zmieniło swoją politykę zamieniając "sprzedaż" na "rozpowszechnianie".
Oczywiście członkom Organizacji nie podano żadnych przekonywujących argumentów na zmianę stanowiska, ale mało kto się nad tym zastanawiał. Było to kolejne "cudowne rozporządzenie Jehowy". A rzeczywistym powodem była ochrona swojej kasy.


*** Nasza Służba Królestwa z marca 1991, s.9 ***
Jak to możliwe, że Towarzystwo udostępnia literaturę bezpłatnie? Niezbędne koszty związane z jej wydawaniem i rozprowadzaniem są pokrywane z dobrowolnych datków. Datki te pochodzą głównie od osób będących oddanymi sługami Jehowy. Świadkowie Jehowy nie proszą ludzi o wspieranie pilnej działalności głoszenia o Królestwie. Nie prowadziliśmy i nadal nie prowadzimy publicznych zbiórek pieniędzy. Z docenianiem przyjmujemy jednak niewielkie datki od szczerych i wdzięcznych osób, które napotykamy podczas służby polowej.

Zdecydowaną większość kosztów produkcji i dystrybucji literatury WTS ponoszą ŚJ. Ale mnóstwo pieniędzy pochodzi z giełdowych i bankowych inwestycji prowadzonych przez Strażnicę. Podejrzewam, że datki od osób zainteresowanych nie pokrywają nawet 5% procesu wydawniczego.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:01 »
Podejrzewam, że datki od osób zainteresowanych nie pokrywają nawet 5% procesu wydawniczego.

Eee chyba przesadziłeś. Przecież pewnie jakieś spadki, darowizny itp. są też uskuteczniane, jak do tego nawołują co roku. :-\


Offline Liberal

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:04 »
Eee chyba przesadziłeś. Przecież pewnie jakieś spadki, darowizny itp. są też uskuteczniane, jak do tego nawołują co roku. :-\

Pisałem o osobach zainteresowanych, które prosi się o dobrowolny datek za wręczaną literaturę.
Spadki i darowizny to osobny rozdział finansowania działalności WTS.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Janosik

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:05 »
A pamiętacie list do gron starszych i cennik co ile kosztuje. Ja pamiętam jak zamawiałem Biblie w skórzanej oprawie to było pytanie czy jest stać mnie za nią zapłacić?
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:08 »
A pamiętacie list do gron starszych i cennik co ile kosztuje. Ja pamiętam jak zamawiałem Biblie w skórzanej oprawie to było pytanie czy jest stać mnie za nią zapłacić?

Na moich zagranicznych sprzed 1990 są ceny:

Przykładowo w niemieckiej ich Biblii, wydanej w roku 1986 (Neue-Welt-Übersetzung der Heiligen Schrift mit Studienverweisen), na końcu (s. 1660-1661) zamieszczony jest cennik kilku publikacji i przekładów biblijnych. Ceny ich wahają się od 2,5 do 27 marek niemieckich.
   W niemieckim czasopiśmie Przebudźcie się! z roku 1984 widnieje cena 0,5 marki za egzemplarz (np. Erwachet! Nr 20, 1984 s. 2). Identyczną cenę zamieszczono w niemieckiej Strażnicy (np. Der Wachtturm Nr 1, 1986 s. 2).


Offline Liberal

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:10 »
A pamiętacie list do gron starszych i cennik co ile kosztuje. Ja pamiętam jak zamawiałem Biblie w skórzanej oprawie to było pytanie czy jest stać mnie za nią zapłacić?

Tak, były takie cenniki.


Dla mnie nigdy nie było to coś dziwnego, bo przecież wiadomo, że wszystko kosztuje.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Janosik

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:28 »
To prawda ze wszystko kosztuje , tylko zachodzi pytanie kogo? Na pewno nie korporacje Strażnicę lecz ich wyznawców. Po drugie pomimo podania cenników jest namowa podczas zebrań aby aktywnie wspierać finansowo dzieło głoszenia. Pamiętam jak były podawane sprawozdania finansowe i w nich jak dużo Polska zalega za literaturę. Nie wiem jak to jest obecnie.
Jestem homofobem.


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:34 »
fantom, a dlaczego pytasz? Jakiś biznes rozkręcasz wydawniczy i szukasz sposobu na tani druk?
Bo nie wiem po co mamy swoją kreatywność tu wylewać :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Liberal

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:43 »
To prawda ze wszystko kosztuje , tylko zachodzi pytanie kogo? Na pewno nie korporacje Strażnicę lecz ich wyznawców. Po drugie pomimo podania cenników jest namowa podczas zebrań aby aktywnie wspierać finansowo dzieło głoszenia. Pamiętam jak były podawane sprawozdania finansowe i w nich jak dużo Polska zalega za literaturę. Nie wiem jak to jest obecnie.

Tak. Tylko że teraz poruszasz dwie zupełnie różne sprawy.
Za literaturę dajesz, bo jesteś świadomy, że to kosztuje, tak jak w każdej księgarni.
Natomiast datki "na dzieło" przeznaczane są na utrzymanie Biur, misjonarzy, podróżujących itp.

Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Janosik

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:56 »
A pamiętasz Liberal jak na zebraniach mówiono ze Polska nie pokrywa nawet w połowie za dostarczona literaturę?
Jestem homofobem.


Offline gedeon

Odp: JAK JEST FINANSOWANY KOLPORTAŻ STRAŻNICY?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 20:07 »
A pamiętasz Liberal jak na zebraniach mówiono ze Polska nie pokrywa nawet w połowie za dostarczona literaturę?

Oczywiście że pamiętam. Za pierwsze kolorowe strażnice i książki z lat 1985 zapłaciła polska Polonia w Stanach.